Relacja Mateusza Krawczyka: Błędny Rycerz Korporacji i Wojownicy Kadzi - komentarze

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 2001.02
    • 23885

    Relacja Mateusza Krawczyka: Błędny Rycerz Korporacji i Wojownicy Kadzi - komentarze

    Mateusz Krawczyk radzi: tekstu nie należy brać zupełnie na poważnie ani zupełnie niepoważnie. Składają się nań zarówno prawdziwe wydarzenia i przeżycia, ułańska fantazja literacka oraz zwykłe urojenia. Jest psychodeliczny, jest politycznie niepoprawny i taki właśnie ma być. Jedna rzecz jest pewna: koncepcja powieści wessana w ramy tej relacji narodziła się w Belgii, w pierwszej połowie maja roku pańskiego 2009...

    Zapraszam zatem na podróż niczym przez sen:



    A tutaj zapraszam do komentowania, dyskutowania, bajdurzenia...

    ========================================

    Jednocześnie chciałbym napomknąć, że jest to druga ze zgłoszonych na konkurs relacji

    Dla przypomnienia - do 27.października można nadsyłać swe relacje by wziąć udział w konkursie BrowarBizu i Brovarni - Relacja z (piwnej) podróży 2009:
    http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=83939
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • docent
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 2002.10
    • 5205

    #2
    Relacja ciekawa i intrygująca, choć dla mnie to bardziej literacka opowieść. Szkoda, że zdjęcia nie przystają do tekstu, są zbyt prozaiczne
    Last edited by docent; 2009-10-02, 07:26.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • Seta
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      • 2002.10
      • 6964

      #3
      Nie podoba mi się.
      Są błędy merytoryczne, stylistyczne, brak spójności, duża doza infantylności...
      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

      Comment

      • mattk
        Szeregowy Piwny Łykacz
        • 2009.07
        • 4

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta
        Są błędy merytoryczne
        konkretnie?

        Comment

        • Seta
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          • 2002.10
          • 6964

          #5
          Na szybkiego:
          1. "tylko 6 zakonów na świecie posiada własne browary" - mógłbyś rozwinąć?

          2. Piszesz o korporacyjnych "fabrykach w Purnode (browar Du Bocq: Blanche du Namur(...)) i zwłaszcza w Steenhuffel (browar Palm(...) w muzeum korporacji Heinekena w Amsterdamie"
          i przeciwstawiasz im: "Leffe (...) W muzeum pochodzącego stamtąd piwa chłonęliśmy wraz z trunkiem (Leffe 9, 9%) bogatą historię opactwa i jego browaru (...) Podobny los spotkał nas w przypadku muzeum Grimbergen (...) i muzeum w Hoegaarden."
          czyli:
          Hoegaarden, Leffe = ABInBev (największy koncern piwny świata)
          Grimbergen = Heineken (koncern nr 3)
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • abernacka
            Generał Wszelkich Fermentacji
            🥛🥛🥛🥛
            • 2003.12
            • 10861

            #6
            Mało piwna była ta wyprawa.
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • mattk
              Szeregowy Piwny Łykacz
              • 2009.07
              • 4

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta
              Na szybkiego:
              1. "tylko 6 zakonów na świecie posiada własne browary" - mógłbyś rozwinąć?
              tu mały błąd rzeczywiście: 6 to w Belgii (Achel, Westvleteren, Orval, Rochefort, Chimay, Westmalle ) + holenderski La Trappe

              a co do punktu drugiego to chyba coś sobie dopowiedziałeś: fabryki (nigdzie nie napisałem, że korporacyjne) przeciwstawione są rzemieślniczemu wręcz zakładowi Cantillon, a muzea Leffe i Grimbergen to już przecież zupełnie inny wątek

              Comment

              • zgroza
                Major Piwnych Rewolucji
                🍼
                • 2008.03
                • 3605

                #8
                To są klasztory, nie zakony. Zakon jest jeden - trapistów.
                Lotna ekspozytura browaru

                Też Was kocham.

                Comment

                • żąleną
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 2002.01
                  • 13239

                  #9
                  Może trochę przekombinowane, ale mnie się fajnie czytało. Relacja z gatunku "a teraz coś z zupełnie innej beczki".

                  Comment

                  • fidoangel
                    Major Piwnych Rewolucji
                    🥛🥛🥛
                    • 2005.07
                    • 3489

                    #10
                    No właśnie-taki lekki, ożywczy wietrzyk w tym kółku wzajemnej adoracji i poważnych dyskusji najczęściej nie na temat
                    "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                    Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                    Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                    Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                    Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                    Comment

                    • piotry
                      Kapitan Lagerowej Marynarki
                      • 2005.08
                      • 761

                      #11
                      dla mnie bomba, bawiłem się świetnie, dzieki za ten tekst

                      Comment

                      • purc
                        Kapitan Lagerowej Marynarki
                        • 2009.02
                        • 650

                        #12
                        Krawczyk

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                        Mateusz Krawczyk radzi: tekstu nie należy brać zupełnie na poważnie ani zupełnie niepoważnie. Składają się nań zarówno prawdziwe wydarzenia i przeżycia, ułańska fantazja literacka oraz zwykłe urojenia. Jest psychodeliczny, jest politycznie niepoprawny i taki właśnie ma być. Jedna rzecz jest pewna: koncepcja powieści wessana w ramy tej relacji narodziła się w Belgii, w pierwszej połowie maja roku pańskiego 2009...

                        Zapraszam zatem na podróż niczym przez sen:



                        A tutaj zapraszam do komentowania, dyskutowania, bajdurzenia...

                        ========================================

                        Jednocześnie chciałbym napomknąć, że jest to druga ze zgłoszonych na konkurs relacji

                        Dla przypomnienia - do 27.października można nadsyłać swe relacje by wziąć udział w konkursie BrowarBizu i Brovarni - Relacja z (piwnej) podróży 2009:
                        http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=83939
                        Miłośnik piwa niewiele się dowie z tych wypocin poza tym, że autor ma świetne samopoczucie i umie to i owo przepisać z przewodników. O piwach nie ma właściwie nic. Moja rekomendacja : do kosza.

                        Comment

                        • Qbric
                          Porucznik Browarny Tester
                          • 2001.04
                          • 427

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
                          Mało piwna była ta wyprawa.
                          Nie każdy musi/ma ochotę zwiedzać kilkadziesiąt browarów, to nie wyścigi na ich liczbę. Temat konkursu jest szeroki. Jak ktoś napisał w Twoim temacie: Każdy spędza urlop tak jak lubi...

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika purc
                          Miłośnik piwa niewiele się dowie z tych wypocin poza tym, że autor ma świetne samopoczucie i umie to i owo przepisać z przewodników. O piwach nie ma właściwie nic. Moja rekomendacja : do kosza.
                          Przepraszam, ale to Twoja wypowiedz nadaje się do kosza jako ta która nic nie wnosi a zawarta w niej krytyka nawet nie próbuje udawać konstruktywną.

                          Celem konkursu nie jest napisanie przewodnika z adresami browarów, stylami, cenami, pojemnościami, wielkością produkcji itp czy tekstu do pisma branżowego. Temat konkursu jest dość szeroki. Ma to być po prostu relacja z piwnej wyprawy a że ta okraszona jest dodatkowo poetycznymi wywodami to tylko jej zaleta. Radzę przyczytać co Art napisał na stronie konkursowej. Piwo: jest, aspekt piwno-historyczny: jest, piwno-kolekcjonerski: jest, lokalne zwyczaje i inne "aspekty" są.

                          Z mojej strony odnośnie relacji:
                          - zdjęć rzeczywiście mało i niektóre trochę prozaiczne, przydałoby się wiecej tematów piwnych, może foty przy muzeum, w środku? Zdjęcia wypitych piw? No chyba, że to akurat była ta fikcja literacka ;P
                          - język chwilami trochę zbyt "zakombinowany" przez co momentami ciężko się czyta
                          - ciekawy humor
                          - plus za niestandardowe podejście do tematu i przekazanie dobrego samopoczucia czytelnikowi

                          Pozdrawiam.
                          Last edited by Qbric; 2009-10-08, 21:00.
                          Grill bez piwa NIE! - Piwo bez grilla TAK!

                          Comment

                          • Marusia
                            Marszałek Browarów Rzemieślniczych
                            🍼🍼
                            • 2001.02
                            • 20221

                            #14
                            Mi się bardzo podobało - niestandardowe, poetyckie w zakręcony sposób, aż ma się ochotę dowiedzieć czegoś więcej o Wojownikach Kadzi.

                            Fakt, że wiele się nie dowiemy o browarach, ale czyta się rewelacyjnie
                            Last edited by Marusia; 2009-10-08, 21:42.
                            www.warsztatpiwowarski.pl
                            www.festiwaldobregopiwa.pl

                            www.wrowar.com.pl



                            Comment

                            • purc
                              Kapitan Lagerowej Marynarki
                              • 2009.02
                              • 650

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Qbric
                              Nie każdy musi/ma ochotę zwiedzać kilkadziesiąt browarów, to nie wyścigi na ich liczbę. Temat konkursu jest szeroki. Jak ktoś napisał w Twoim temacie: Każdy spędza urlop tak jak lubi...



                              Przepraszam, ale to Twoja wypowiedz nadaje się do kosza jako ta która nic nie wnosi a zawarta w niej krytyka nawet nie próbuje udawać konstruktywną.

                              Celem konkursu nie jest napisanie przewodnika z adresami browarów, stylami, cenami, pojemnościami, wielkością produkcji itp czy tekstu do pisma branżowego. Temat konkursu jest dość szeroki. Ma to być po prostu relacja z piwnej wyprawy a że ta okraszona jest dodatkowo poetycznymi wywodami to tylko jej zaleta. Radzę przyczytać co Art napisał na stronie konkursowej. Piwo: jest, aspekt piwno-historyczny: jest, piwno-kolekcjonerski: jest, lokalne zwyczaje i inne "aspekty" są.

                              Z mojej strony odnośnie relacji:
                              - zdjęć rzeczywiście mało i niektóre trochę prozaiczne, przydałoby się wiecej tematów piwnych, może foty przy muzeum, w środku? Zdjęcia wypitych piw? No chyba, że to akurat była ta fikcja literacka ;P
                              - język chwilami trochę zbyt "zakombinowany" przez co momentami ciężko się czyta
                              - ciekawy humor
                              - plus za niestandardowe podejście do tematu i przekazanie dobrego samopoczucia czytelnikowi

                              Pozdrawiam.
                              Cóż, widocznie mamy inne oczekiwania wobec takich relacji. Ja, z wyprawy piwnej ,spodziewam się głównie informacji, wrażeń i ocen na temat wypitych piw i zwiedzonych browarów . Jeśli chcę poczytać literaturę podróżniczą, to wybiorę raczej Sebalda.
                              I jeszcze mała uwaga: dopełniacz po przeczeniach, please!
                              Pozdrawiam

                              Comment

                              Przetwarzanie...