Relacja Hanny Wysockiej: Ahoj przygodo - komentarze

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 2001.02
    • 23885

    Relacja Hanny Wysockiej: Ahoj przygodo - komentarze

    Młodzieńczy zapał, niewielki zasób czeskich Koron w portfelu i brak środka transportu. Czy to może być powodem do rezygnacji z podróży? Bynajmniej. Hanna Wysocka zabiera nas wraz z przyjaciółmi autostopem po Czechach.



    A tutaj zapraszam do komentowania, dyskutowania, podpytywania...

    ========================================

    Jednocześnie chciałbym napomknąć, że jest to szósta ze zgłoszonych na konkurs relacji.

    Dla przypomnienia - do 27. października można było nadsyłać swe relacje by wziąć udział w konkursie BrowarBizu i Brovarni - Relacja z (piwnej) podróży 2009:
    http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=83939
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • ART
    mAD'MINd
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 2001.02
    • 23885

    #2
    Ale należy się reprymenda za picie z flaszki/puszki
    Last edited by ART; 2009-11-02, 14:25.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • docent
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      • 2002.10
      • 5205

      #3
      Trochę smutna ta relacja. Wynika z niej, że podobnie jak w Polsce, rynek zalany jest koncernową masówką. Z tym wyjątkiem, że w wielu wypadkach tańszą od wody.

      Na szczęście rzeczywistość nie jest tak przygnębiająca i Czeska Republika oferuje mnóstwo wspaniałego piwa. Tyle, że niestety trzeba się o nie postarać...Mam nadzieję, że przy kolejnej wizycie w Czechach autorka będzie miała przyjemność skosztowania piwa z małych, lokalnych browarów (Svijany jest tu dobrym tropem)
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • kopyr
        Pułkownik Chmielowy Ekspert
        • 2004.06
        • 9475

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent
        Trochę smutna ta relacja. Wynika z niej, że podobnie jak w Polsce, rynek zalany jest koncernową masówką. Z tym wyjątkiem, że w wielu wypadkach tańszą od wody.

        Na szczęście rzeczywistość nie jest tak przygnębiająca i Czeska Republika oferuje mnóstwo wspaniałego piwa. Tyle, że niestety trzeba się o nie postarać...Mam nadzieję, że przy kolejnej wizycie w Czechach autorka będzie miała przyjemność skosztowania piwa z małych, lokalnych browarów (Svijany jest tu dobrym tropem)
        Po prostu przed wyjazdem trzeba odrobić lekcję na browar.biz. No ale widać, że piwo nie było tu priorytetem, więc litościwie nie będę czepiał się tych Staropramenów i Gambaczy.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • Seta
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          • 2002.10
          • 6964

          #5
          Ło matko: "dobry lager z typowym, pilzneńskim słodem"
          No ok - fajna relacja. Też kiedyś byłem młody...
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • Jurandofil
            Kapitan Lagerowej Marynarki
            🍼
            • 2007.10
            • 977

            #6
            Zwracam uwagę na fakt, iż cena Piva w równowartości butelki zwrotnej już w Czechach nie występuje! Królujący w tym temacie Novic (Opat - Broumov-Olivetin), któy w marketach był sprzedawny za 2,90Kc (oczywiście w zaokrągleniu do 3Kc) kosztuje już 4-5Kc. Średnia cena Piva w sklepie spożywczym w Czechach kształtuje się na poziomie 10Kc.

            Gratuluję zdobywania terenów poza naszym krajem za pomocą autostopu. Dzis spada już liczba chętnych na ruszenie tyłka z domu. Polecam kolejne wizyty w Czechach z wykorzystaniem info z browar.biz, jak polecali przedmówcy.
            Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

            Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
            Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

            Comment

            • Jack75g
              Kapitan Lagerowej Marynarki
              • 2009.02
              • 555

              #7
              CZESKA ESKAPADA

              Smutna i bezbarwna ta relacja choć nie wiem z jakiej przyczyny. Albo piwa było za mało w głowach, albo za dużo. Winą jednak obarczam męskie towarzystwo koleżanki, jakieś takie chyba pesymistycznie nastawione do rzeczywistości.
              Na fotkach też nie widać radosnej degustacji czeskich browarów, raczej tak jakoś stypowo
              .
              Kto piwa nie pije ani nie smakuje, ten już jest wariat albo zwariuje.

              Wódeczka? Nie dziękuję, żony i piwa nie zdradzam ...

              Comment

              • szpaclaf
                Kapral Kuflowy Chlupacz
                • 2009.09
                • 40

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jack75g
                Smutna i bezbarwna ta relacja [...] raczej tak jakoś stypowo
                .
                To ze smutna i stypowa ta relacja, może wynikać z talentu pisarskiego koleżanki Ja nie wiem, nie czytałem. Ale byłem i stypowo nie było nawet jak przez 3 godziny nic złapać nie mogliśmy

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
                Po prostu przed wyjazdem trzeba odrobić lekcję na browar.biz.
                DOKŁADNIE! trochę żałujemy, ale i tak fajnie, że nam te czechy poszerzyły piwne horyzonty. Więc ewentualna następna relacja, będzie na 100% ciekawsza pod kątem piwa. Bo pod innymi kątami zawsze jest przednio

                Comment

                • brenda
                  Szeregowy Piwny Łykacz
                  • 2009.10
                  • 12

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jurandofil
                  Zwracam uwagę na fakt, iż cena Piva w równowartości butelki zwrotnej już w Czechach nie występuje! Królujący w tym temacie Novic (Opat - Broumov-Olivetin), któy w marketach był sprzedawny za 2,90Kc (oczywiście w zaokrągleniu do 3Kc) kosztuje już 4-5Kc. Średnia cena Piva w sklepie spożywczym w Czechach kształtuje się na poziomie 10Kc.
                  Czasem występuje - my kupiliśmy piwo Lahvac za 2,20Kč - gdzie kaucja wynosi 3Kč (zamieściłam zdjęcie).

                  Bardzo dziękuję za komentarze! Rzeczywiście w przyszłym roku na pewno będę już bardziej obeznana i solidnie przygotuję się do wyprawy z browar.biz, i sama relacja będzie ciekawsza...

                  Comment

                  Przetwarzanie...