Relacja Marcina Kawalca: Myanmar - piwo z widokiem na stupę. - komentarze

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 2001.02
    • 23877

    Relacja Marcina Kawalca: Myanmar - piwo z widokiem na stupę. - komentarze

    Czy na Półwyspie Indochińskim, w Birmie, kraju wciśniętym pomiędzy (m.in.) Indie, Chiny i Tajlandię, piwny podróżnik znajdzie coś dla siebie? MarcinKa dla nas sprawdził co Myanmar (Birma) piwnego dla nas skrywa.

    Zapraszam do lektury:



    A tutaj zapraszam do komentowania, dyskutowania, pytania...

    Jednocześnie chciałbym napomknąć, że jest to piata ze zgłoszonych na konkurs relacji

    Dla przypomnienia - do końca października br. można (było) nadsyłać swe relacje by wziąć udział w konkursie BrowarBizu i Brovarni - Relacja z (piwnej) podróży 2010:
    http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=88772
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • becik
    Generał Wszelkich Fermentacji
    🍼🍼
    • 2002.07
    • 14999

    #2
    Dla mnie najlepsza relacja, klimaty totalnie egzotyczne, trochę kultury, zabytków,a przede wszystkim "scena piwna" w Birmie pod kątem nie tylko duzych browarów ale też tych mniejszych, do których specjalne trzeba było podjechać.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • skitof
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2007.11
      • 2478

      #3
      Dla mnie tym razem niestety z tej relacji przebija duch jednego z ostatnich zdań: "Myanmar to kraj zdecydowanie dla smakoszy kulinarnych a nie dla piwoszy." Zdjęcia bardzo fajne, wyprawa bardzo atrakcyjna, ale brakuje mi w tekście prawdziwie piwnych/piwowarskich smaczków.

      Comment

      • purc
        Kapitan Lagerowej Marynarki
        • 2009.02
        • 650

        #4
        Wg mnie świetna relacja - naturalna i prawdziwa. Do tego sporo praktycznych uwag na temat piwa i miejsc, gdzie można go spróbować. Chyba sobie nawet wydrukuję /bo sam się tam wybieram w lutym/.

        Comment

        • MarcinKa
          Major Piwnych Rewolucji
          🍼🍼
          • 2005.02
          • 2734

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof
          Dla mnie tym razem niestety z tej relacji przebija duch jednego z ostatnich zdań: "Myanmar to kraj zdecydowanie dla smakoszy kulinarnych a nie dla piwoszy." Zdjęcia bardzo fajne, wyprawa bardzo atrakcyjna, ale brakuje mi w tekście prawdziwie piwnych/piwowarskich smaczków.
          Jedyne co mogłem więcej piwnego napisać to jakieś opowiadanie wrażeń i historii związanych ze spożywaniem piwa. Że na łodzi próbowałem chłodzić piwo w rzece, że na treku niosłem butlę piwa w kieszeni, że do jednej knajpki kupowałem piwo w supermarkecie, bo nie mieli w ofercie... że... te historie były jednak takie prozaiczne, nie wiem czy warte opisywania. Skoncentrowałem się na sprawach merytorycznych. A merytorycznych smaczków to tam po prostu mało. No i ograniczenie objętości relacji też miało swoje znaczenie.

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika purc
          Wg mnie świetna relacja - naturalna i prawdziwa. Do tego sporo praktycznych uwag na temat piwa i miejsc, gdzie można go spróbować. Chyba sobie nawet wydrukuję /bo sam się tam wybieram w lutym/.
          Jak byś szukał praktycznych uwag nie tylko piwnych to chętnie służę radą (miejsca, hotele, osoby...). Jak by co, daj znać na PW.
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          • piotry
            Kapitan Lagerowej Marynarki
            • 2005.08
            • 761

            #6
            ja zapytam, czy napisałes jakś inną relację z tej wycieczki ??

            chętnie poczytam, podobają mi się te klimaty

            pozdrawiam
            piotry

            Comment

            • MarcinKa
              Major Piwnych Rewolucji
              🍼🍼
              • 2005.02
              • 2734

              #7
              Jak na razie nie napisałem, ale myślę i chyba coś będzie z tego. Muszę się tylko zmobilizować. Jak napiszę to dam znać.
              To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

              Comment

              • e-prezes
                Generał Wszelkich Fermentacji
                🥛🥛🥛🥛🥛
                • 2002.05
                • 19248

                #8
                Marcin, gratulacje z ciekawej podróży. Musisz jednak popracować nad narracją. Mnie się dobrze czyta, ale ja Cię i Twój sposób pisania lubię.

                Comment

                • vociek
                  Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                  • 2002.09
                  • 119

                  #9
                  Wczoraj wróciłem z wycieczki po Birmie i Kambodży. W całości potwierdzam relację kolegi. Zdecydowanie najlepsze piwo to ABC Stout. Niezłe były też piwa mocne - mnie szczególnie zasmakował Dagon Extra Strong 8%. Piwa mocne, ale nie czuć w nich silnego alkoholu. Lagery nijakie, wszystkie podobne do siebie. Dosyć duża różnorodność krajowego piwa, coś czego w Kambodży nie było.

                  Comment

                  • e-prezes
                    Generał Wszelkich Fermentacji
                    🥛🥛🥛🥛🥛
                    • 2002.05
                    • 19248

                    #10
                    Marcin, kiedy następna wyprawa?

                    Comment

                    • MarcinKa
                      Major Piwnych Rewolucji
                      🍼🍼
                      • 2005.02
                      • 2734

                      #11
                      Następna... weekend czerwcowy. Słowacja lub Czechy
                      A serio to jakoś na razie się nie składa. Może w przyszłym roku...
                      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                      Comment

                      Przetwarzanie...