Wrocław, św. Antoniego 15, Szynkarnia

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Łapa
    Porucznik Browarny Tester
    • 2007.12
    • 314

    #16
    Ekstra miejsce, gdzie można się napić dobrego piwa i przy tym dobrze zjeść, za niewielką cenę. Zawijany podpłomyk z mięsem z jelenia wymiata

    Comment

    • Marusia
      Marszałek Browarów Rzemieślniczych
      🍼🍼
      • 2001.02
      • 20221

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
      Brać browarbizowa była tam i stwierdziła, że poziom -1 jest za porządny i wygląda jak apteka. Potrzebny mu jest "ząb czasu", którego integralnym czynnikiem mają być:
      - zadymienie ścian (Marusia)
      - zafugowanie szczelin w stołach musztardą i sosami z podpłomyków (Krzysiu).
      Knajpa już nie śmierdzi nowością, wprawdzie nie jest zadymiona, ale zapach świeżych mebli na szczęście zniknął Poczyniliśmy tam Szkółkę Piwowarską - oprócz miłego przyjęcia, dobrego piwa i świetnego miejsca dodatkowo wielkie plusy za bardzo sprawną wentylację.
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • noiser
        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
        • 2010.08
        • 101

        #18
        Wskoczyłem tam na kilka wczoraj po raz pierwszy i wnioski:
        - za nazwę; uderza ona w wegetariańską brać
        + za wszystko inne, a zwłaszcza za imperialny stout z Nøgne Ø z kranu i Joker IPA w butli.

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          🍺🍺🍺
          • 2003.02
          • 12381

          #19


          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika noiser
          Wskoczyłem tam na kilka wczoraj po raz pierwszy i wnioski:
          - za nazwę; uderza ona w wegetariańską brać

          Comment

          • noiser
            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
            • 2010.08
            • 101

            #20
            Uff, to mnie uspokoiłeś. Nieznajomość słowa uzasadniam jego pochodzeniem z gwary śląskiej.

            Comment

            • Marusia
              Marszałek Browarów Rzemieślniczych
              🍼🍼
              • 2001.02
              • 20221

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika noiser
              - za nazwę; uderza ona w wegetariańską brać
              No to się uśmiałam z rana
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • Komar_Pafnucy
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2005.08
                • 1114

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika noiser
                Uff, to mnie uspokoiłeś. Nieznajomość słowa uzasadniam jego pochodzeniem z gwary śląskiej.
                Nie pogrążaj się.
                Last edited by Komar_Pafnucy; 2014-01-15, 13:36.

                Multitap Crawl
                Multitap Crawl na Facebook

                "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                Comment

                • noiser
                  Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                  • 2010.08
                  • 101

                  #23
                  Dobrze.

                  Comment

                  • mackz
                    Szeregowy Piwny Łykacz
                    • 2009.09
                    • 10

                    #24
                    3 razy bylem i zawsze coś dla siebie znalazłem. Podpłomyk naprawdę smaczny. Co mnie zaskakuje to przeważnie Lindemans podpięty, jak nie Malinowy to Brzoskwiniowy (od czasu do czasu warto wypić coś lekkiego). Próbowałem Kugura ostatnio, bardzo dobry AIPA. Dodatkowo na plus dodatkowy wybór piw w butelce.

                    Odnośnie wystroju lokalu faktycznie za pierwszym razem nie mógł do mnie trafić wystrój strasznie jasny. Ale widać nie tylko browar amatorzy zaglądają tam bo lokal potrafi być pełen. Druga sprawa to bliskość Pasażu Niepolda nawet można rzec Szynkarnia jest jego częścią bo można wejść od przelotu. Z jednej strony techno imprezy wódka/shoty a tutaj piwo i podpłomyki

                    P.S.
                    Okolica zaczyna dla mnie stawać się trójkątem piwnym. Zaraz nieopodal od Szynkarni jest beer o clock. Blisko tego sklepu jest przelot którym przechodzi się obok niskich łąkach i jesteśmy prawie w ZUPie.

                    Comment

                    • concerto
                      Kapitan Lagerowej Marynarki
                      🍼
                      • 2003.09
                      • 859

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mackz
                      Ale widać nie tylko browar amatorzy zaglądają tam bo lokal potrafi być pełen.
                      Powiedziałbym że piwosze to wręcz mniejszość. Nigdy nie odwiedziłem późnym wieczorem, ale z dotychczasowych wizyt byłem przeważnie jedyną osobą pijącą piwo. Reszta je, albo plotkuje przy kawie. Lokal ma bardzo szerokie spektrum klientów i z tego względu to majstersztyk. We Wrocławiu można porównać z Mleczarnią pod tym względem.
                      Last edited by concerto; 2014-01-26, 12:16.
                      "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                      Comment

                      • mackz
                        Szeregowy Piwny Łykacz
                        • 2009.09
                        • 10

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika concerto
                        Powiedziałbym że piwosze to wręcz mniejszość. Nigdy nie odwiedziłem późnym wieczorem, ale z dotychczasowych wizyt byłem przeważnie jedyną osobą pijącą piwo. Reszta je, albo plotkuje przy kawie. Lokal ma bardzo szerokie spektrum klientów i z tego względu to majstersztyk. We Wrocławiu można porównać z Mleczarnią pod tym względem.
                        Ale w Mleczarni takiego wyboru naprawdę wybornych piw nie masz, nawet w butelce.

                        Comment

                        • concerto
                          Kapitan Lagerowej Marynarki
                          🍼
                          • 2003.09
                          • 859

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mackz
                          Ale w Mleczarni takiego wyboru naprawdę wybornych piw nie masz, nawet w butelce.
                          Zupełnie nie o to mi chodziło. Gdyby Mle była choć trochę lepsza ( niż jest ) to miałaby chociaż watek na forum

                          Miałem na myśli, że oba lokale są czynne od rana i przyciągają dużo szersze grono niż samych piwoszów.
                          Last edited by concerto; 2014-01-26, 14:17.
                          "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                          Comment

                          • Komar_Pafnucy
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 2005.08
                            • 1114

                            #28
                            Byłem pierwszy raz, przy okazji festiwalu. Dobre jedzenie w uczciwej cenie (podpłomyki zawijane rządzą). Do tego miła obsługa, a wybór piwa też niczego sobie.

                            Miejsca dużo, ale walą takie tłumy, że i tak robi się ciasno.

                            Multitap Crawl
                            Multitap Crawl na Facebook

                            "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                            Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                            Comment

                            • Vortex
                              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                              • 2011.12
                              • 153

                              #29
                              lokal, który łączy ofertę piwną i kulinarną i na obydwu polach wychodzi to bardzo dobrze. Fajna karta śniadań w akceptowalnej cenie, wspomniane zawijane podpłomyki w dalszym ciągu trzymają poziom. Krany zdominowane prze polskie krafty. Z zagranicznych kojarzę tylko Pilsnera z browaru Landskron. Polskie krafty na majówkę były reprezentowane przez: Birbanta, Piwne Podziemie, Projesję, Browar Stu Mostów, Radugę. Kranów było jeśli dobrze spamiętałem 14, więc wybór jest. Lokal położony na trzech kondygnacjach, więc miejsca jest. Co do wystroju, to każde piętro było inaczej umeblowane, nie tworzyło to całości, ale to już kwestia gustu.

                              Comment

                              • grew
                                Kapitan Lagerowej Marynarki
                                • 2009.05
                                • 766

                                #30
                                Lokal utrzymuje wysoką formę, posiada dużą różnorodność piw na kranach (rzadko zdarza się sytuacja, aby było więcej niż dwa piwa z jednego browaru), ostatnio też przynajmniej dwa krany z rzadkimi piwami (widzianych także na kolejnych edycjach i podedycjach Beergeek Madness).

                                W najbliższą sobotę mają drugie urodziny. Z tej okazji uwarzyli w Widawie piwo urodzinowe.

                                Warto wspomnieć, że lokal posiada Happy Hours, poniedziałek-piątek: 15-17, piwa 2zł taniej, a ostatnio też w piątek i sobotę: 23-24.

                                Comment

                                Przetwarzanie...