Nowa Wieś Legnicka, Nowa Wieś Legnicka 55B, Jaworzyński Browar Rzemieślniczy "Jauer"

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 2005.09
    • 9786

    Nowa Wieś Legnicka, Nowa Wieś Legnicka 55B, Jaworzyński Browar Rzemieślniczy "Jauer"

    Nowa miejscówka, bardzo blisko trasy. Czyli położenie oczywiste, ale niekoniecznie, bo do Jawora (Jauera, jak mawiają stylizujący się na autochtonów potomkowie przesiedleńców zabużańskich ) jeszcze kawałek. Ta wieś, to nie wieś, lecz opłotki Legnicy. Podejrzewam, że browar jest w tym miejscu, aby korzystać z dobrodziejstw strefy ekonomicznej, może to i słusznie...).
    Nowoczesny budynek, w stylu pasywnej stodoły - co kto lubi. W środku sprzedaż trzech rodzajów piwa (pils, pszenica, AIPA). Na każdej z etykiet napis "Jauer Pils" - chyba ktoś pomyślał, ale nie do końca, bo w logo browaru (całkiem zresztą ładnym) jest także napis "Jauer Pils". W ten sposób możemy kiedyś doczekać np. bałtyckiego portera... pils .
    Można też kupić wina, sery (zagraniczne , kiedy niedaleko są genialne produkty kozie, owcze i krowie z lokalnych piastowskich wymion ), zjeść jakieś przegryzki. Może kiedyś skorzystam, kiedy będę przejeżdżać z większym zapasem czasu... i będą lokalne. Piwa poprawne, ale chyba na razie nie ma ochoty i potencjału na jakieś eskalacje i fajerwerki.
  • Jauer
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 2024.06
    • 2

    #2
    Hej, chciałam jako Własciciel odpowiedzieć. Browar jest na drodze w strone Jawora, powinna byc Jaworska ulica, a nazwa Jauer jako kreatywna nazwa własna zawsze mi pasowała osobiscie do dobrego Piwa, podobała mi sie nazwa kiedyś Jever Pils, i tak nazwałam sobie swoje piwo Jauer, też uwielbiam stare receptury piwne z tradycji niemieckich i nie stylizuje sie na autochtonów. Browar jest w tym miejscu bo dośc duże firmowe Biuro postanowilismy zagospodarowac pod Browar z pasji. NIe jesteśmy Browarem z inwestycji strefowych tylko prywatnym minibrowarem. Mamy więcej niż trzy rodzaje Piwa co było akurat zapasteryzowane. W tankach leżakuja niepasteryzowane jeszcze. Wpadł Pan na zbyt krótko mamy w tankach jeszcze 4 rodzaje. Dziekuje za to że logo ładne, zostało docenione na konkursach Brandowych w Londynie i Nowym Yorku, albumy przyszły poczta do nas na te opłotki Legnicy;-) Co do umieszczenia nazwy PIls na etykiecie każdego rodzaju Piwa jest to mój kreatywny wymysł gdyż Pils jest ulubionym moim stylem i częścia Logo.
    Co do serów to współpracuje z polskimi producentami i z zagranicznymi i nie widze w tym problemu. Mam różne edycje serów w sklepie w zaleznosci od dostawy, w niedziele jak Pan był byliśmy po dużej imprezie i wiekszośc serów była wykupiona. Lodówka była przetrzebiona, widział Pan pare cheddarów z whiskey i limoncello holenderskie sery zostały, pozostałe wykupione. Normalnie wspołpracujemy z Gospodarstwami Regionalnymi jak Kozłonoga albo z Manufakturą Pana Malkiewicza i te sery sa w sprzedazy podobnie jak krówki z serem itd, ale ja sie specjalizuje w wyszukiwaniu serów z całego świata serów ciekawych i niedostepnych w marketach. Zapraszam nastepnym razem na deske serów, będzie Pan zachwycony! sa na wysokim poziomie podobnie jak staram sie z Piwem, nie oszczedzam na składnikach.
    Dziekuje za wizyte w Browarze Jauer, bałtyckiego portera sie nie doczekamy raczej bo zdecydowanie wole RED ALE i piwa czerwone. Szkoda ze nie mial Pan czasu takiego spróbowac nastepnym razem wiec...i wypalamy tez na miejscu super kawe;-)

    Comment

    • Pancernik
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      🥛🥛🥛🥛🥛
      • 2005.09
      • 9786

      #3
      Trochę jestem zaskoczony odpowiedzią, ale... dziękuję.
      Ponieważ browar znajduje się "na kierunku sudeckim", jeśli będę tam zmierzać, postaram się Was odwiedzić ponownie.

      Comment

      • Jauer
        Szeregowy Piwny Łykacz
        • 2024.06
        • 2

        #4
        Proszę bardzo odpowiedź wyczerpująca i uprzejma

        Comment

        Przetwarzanie...