Bydgoszcz, Długa 9, Browar Pub

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Norek
    Junior
    • 04-2010
    • 5

    Bydgoszcz, Długa 9, Browar Pub

    Wyjątkowo szeroka oferta butelkowanych piw (polskich i zagranicznych). W menu chwalą się, że mają ponad 60 różnych piw i rzeczywiście na półkach stała dość spora kolekcja. Na 100% były Fortuny, Foster's, Obolony, Kormorany, Paulanery i Faustus. Z lanego Kujawiak i chyba Warka.
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    #2
    Tych piw butelkowych jak byłem ostatnio było na pewno mniej niż 60, stopniowo się wykruszają zważajac na ich marże. Z kija Żywiec i Warka po coś koło 4,50-5 zł. Ceny butelek z kosmosu, najtańszy Irish Beer kosztuje 8 zł, resztapo 12 zł (Ciechan Miodowy, Raciborskie, Rześkie...) lub 15 zł (Radegast, Kozel Premium...) Był też Guiness Extra Stout, Paulaner ale cen ich nie pamiętam, wystarczyło mi to co zobaczyłem na najbliższej półeczce, patrząc od strony baru. Nie takich miejsc Bydgoszczanie potrzebują by miło spędzać czas...

    Zagadnąłem też znajomych którzy odwiedzili browar pub jak im się podobał tenże przybytek i zwykle pierwsze co słyszałem to niepochlebne opinie odnośnie obsługi. Ta miała być (według relacji) miła, ale niestety nic nie umiejąca powiedzieć o serwowanych produktach poza tym które piwo ile kosztuje. I to nie były pytania z kategorii "expert" raczej "skąd jest", "czy to po lewej to ciemne" itp.

    Comment

    • McMac
      Junior
      • 06-2007
      • 19

      #3
      Cóż, bywam i podoba mi się. Wybór butelkowanych piw znaczny (naliczyłem 75 pozycji - 12.08.2011), obsługa kompetentna - choć trzeba prosić osobę zajmującą się piwami. Ceny, owszem, do niskich nie należą, ale Duvel za 25PLN, Ciechan Wyborny za 12PLN, Lwówek Książęcy za 10PLN czy Noteckie za 5PLN nie przerażają mnie tak jak masożłop za 4-5PLN - a tu akurat nikt nigdzie nie grzmi. Aktualnie (wakacje 2011) JEDYNE miejsce w Bydgoszczy gdzie i napić się dobrego piwa można i o nim porozmawiać. Odnotować także należy zdecydowanie najbogatszy wybór "wódek na myszach" w Bydgoszczy i okolicach. Pytany - zdecydowanie polecam "Browar Pub", ale i zachowuję przy tym ostrożność, bo nie w moim interesie aby stało się miejscem przesadnie popularnym i masowym. Pozdrawiam

      Comment

      • pioterb4
        Senior
        • 05-2006
        • 4322

        #4
        Miejscem przesadnie popularnym to się raczej nie stanie, bo piwa z butelki mozna kupić w niejednym miejscu i to za mniejsze pieniądze. 12 zł za polskie butelkowe piwo to jest szczyt szczytów.
        Cóż, bywam i podoba mi się. Wybór butelkowanych piw znaczny (naliczyłem 75 pozycji - 12.08.2011), obsługa kompetentna
        Czy do każdego piwa czy choćby stylu jest dostępne dedykowane mu szkło?
        JEDYNE miejsce w Bydgoszczy gdzie i napić się dobrego piwa można i o nim porozmawiać.
        W Cegielni też jest trochę piw butelkowych i czasem coś fajnego z kija. Wszystko po 6 zł. A Warzelnia na Poznańskiej to co, pies?

        Comment


        • KakuS
          KakuS commented
          Editing a comment
          Pracuje za barem 10 lat i do dziś nie rozumiem ludzi co mówią lub piszą właśnie coś takiego jak koledzy powyżej. W sklepie takie samo piwo jest tańsze. Okay tu macie rację, lokal musi narzucić marzę, bo płaci za koncesję, która upoważnia do sprzedaży alkoholu, musi narzucić odpowiednią marzę żeby oczywiście na tym zarobić to jest chyba normalne. Wracają do tekstów w sklepie obok jest takiej, jasne macie rację ale w sklepie obok nie usiądziesz sobie przy barze lub stoliku nie obejrzysz sobie meczu przy piwku, nie pograsz w bilard lub w darta, w sklepie obok nie ma tego klimatu. A jak każdy z nas dobrze wie klimat w danym miejscu jest najważniejszy bo to dzięki niemu nasz umysł wysyła nam informacje, że tu jest fajnie, miło, klimatycznie. Możesz usiąść sobie jak człowiek przy stoliku z kolegą obejrzeć wcześniej wspominany mecz zapalić papierosa przy stoliku. Na takie rzeczy zwracajcie Panowie uwagę a nie na cenę piwa w lokalu. Bo w sklepach nie jest on o wiele tańszy.
      • McMac
        Junior
        • 06-2007
        • 19

        #5
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4
        A Warzelnia na Poznańskiej to co, pies?
        Jako rzekłeś - pies. Sprzedają niepijalne ścierwo za cenę warzonego na miejscu piwa - jak zaczną robić dobre i sprzedawać to co robią(tak, tak) to się nawrócę.

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4
        Czy do każdego piwa czy choćby stylu jest dostępne dedykowane mu szkło?
        Tu niestety muszę przyznać rację, z dedykowanych szkieł chyba tylko Duvel i koncernowe, ale nic nie stoi na przeszkodzie abyś wypił piwo z wybranego przez siebie kufla/szklanicy.

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4
        piwa z butelki mozna kupić w niejednym miejscu i to za mniejsze pieniądze. 12 zł za polskie butelkowe piwo to jest szczyt szczytów.
        Jak już pisałem, dla mnie "szczyt szczytów" to masożłop za 4-5PLN wszędzie! Za tę cenę masz bączek Noteckiego, a za dwa razy tyle(no, 10-12PLN) już 95% asortymentu. Co do wyboru butelkowych w Bydgoszczy to jest to pewien problem, wszędzie niby coś jest, ale trafić coś niekoncernowego to już jest sukces, a tu masz tego sporo i w jednym miejscu.

        Comment

        • pioterb4
          Senior
          • 05-2006
          • 4322

          #6
          Jako rzekłeś - pies. Sprzedają niepijalne ścierwo za cenę warzonego na miejscu piwa - jak zaczną robić dobre i sprzedawać to co robią(tak, tak) to się nawrócę.
          Nigdy nie pisałęm, że ich piwa to ekstraklasa no ale nie popadajmy w skrajnosci. Cegielnia też w porywach ma 3 kije z niekoncernowym piwem.
          Tu niestety muszę przyznać rację, z dedykowanych szkieł chyba tylko Duvel i koncernowe, ale nic nie stoi na przeszkodzie abyś wypił piwo z wybranego przez siebie kufla/szklanicy.
          Czyli 15 zł to za piwo to wciąż za mało by dostać je w odpoiwednim szkle i tak jak zamówię stouta czy pszenicę to dostanę w szklance po Warce. Wspaniale.
          Za tę cenę masz bączek Noteckiego, a za dwa razy tyle(no, 10-12PLN) już 95% asortymentu. Co do wyboru butelkowych w Bydgoszczy to jest to pewien problem, wszędzie niby coś jest, ale trafić coś niekoncernowego to już jest sukces, a tu masz tego sporo i w jednym miejscu.
          Taki wybór to w BYdgoszczy ma każdy Piotr I PAweł. Noteckie nabędę za 1,60 a Ciechana za 3,50. W cenie 10 zł wypiję trzy piwa w odpoiwednim szkle a nie jedno. Cena powyżej 10 zł za piwo butelkowe krajowe i popularne to spora przesada.

          Comment

          • McMac
            Junior
            • 06-2007
            • 19

            #7
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4
            Nigdy nie pisałęm, że ich piwa to ekstraklasa no ale nie popadajmy w skrajnosci. Cegielnia też w porywach ma 3 kije z niekoncernowym piwem.
            Rozumiem, i dlatego i do Cegielni zdarza mi się wpaść, ale jednak "pełny pakiet" (w tym smakowy) znalazłem AD2011 tylko tu - inaczej bym w tym temacie wcale głosu nie zabrał.

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4
            Czyli 15 zł to za piwo to wciąż za mało by dostać je w odpoiwednim szkle i tak jak zamówię stouta czy pszenicę to dostanę w szklance po Warce.
            Nie będę tego bronił, bo w tej kwestii Browar Pub ma DUŻO miejsca na poprawę.

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4
            Taki wybór to w BYdgoszczy ma każdy Piotr I PAweł. Noteckie nabędę za 1,60 a Ciechana za 3,50. W cenie 10 zł wypiję trzy piwa w odpoiwednim szkle a nie jedno. Cena powyżej 10 zł za piwo butelkowe krajowe i popularne to spora przesada.
            Dochodzimy do wniosku, że piwo najlepiej pić w domu, bo pod sklepem już nie wypada - i nie jestem w stanie się nie zgodzić. Ale czasami człowiek chce wyjść, posiedzieć w pięknym miejscu nad Wenecją, pograć w piłkarzyki, darta czy w ósemkę i porozmawiać z zupełnie obcymi ludźmi.

            Comment

            • pioterb4
              Senior
              • 05-2006
              • 4322

              #8
              Dochodzimy do wniosku, że piwo najlepiej pić w domu, bo pod sklepem już nie wypada - i nie jestem w stanie się nie zgodzić.
              Butelkowe na pewno.

              Comment

              • KakuS
                Junior
                • 07-2023
                • 1

                #9
                Cześć, ostatnimi czasy często przychodzę do browaru pograć w darta. Moje pytanie jest następujące u kogo mogę zapisać się na amatorską ligę darta, bo chciałbym spróbować porzucać z ludźmi spędzić czas pośród osób od, których mógłbym się czegoś nauczyć podpatrzeć. Mieszkam w tym mieście dopiero 5 miesięcy więc nie mam nawet znajomych żeby z kimś pogadać.

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23849

                  #10
                  Plusem lokalu jest to że jest otwierany wcześniej niż pozostałe. Ale nie ma tu nic na kranach piwnie interesujągo.
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  Przetwarzanie...