Chełm, Reformacka 7, Restauracja Browar Kozak

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4386

    Chełm, Reformacka 7, Restauracja Browar Kozak

    Nie mogłem sobie darować, skoro w sumie mam blisko. Nowy browarek w lokalu restauracyjnym, jakich wiele. Na razie amatorzy piwnych atrakcji nie mogą raczyć się widokiem warzelni znajdującej się w pomieszczeniu po drugiej stronie sieni kamienicy, w której umieszczona jest cała knajpa. Docelowo po tej drigiej stronie planowane jest uruchomienie piwiarni, zapewne od sezonu letniego, choć nie jest znana konkretna data.
    Obsługa miła i szybka,
    Za około 40 zł można zjeść tu naprawdę bardzo przyzwoity obiad.
    W sprzedaży mają pięć piw: pils, lager, weizen, pale ale i stout. Wkrótce ma przybyć marcowe, a docelowo asortyment ma sięgać dostępnych okresowo ośmiu piw. Wszystkie w jednakowej cenie 12 zł za 0, 5 l. Minusem jest brak i pojemności degustacyjnych i jakichkolwiek innych.
    Planowana jest też sprzedaż w butelkach na wynos, na razie dla chętnych leją wyłącznie w litrowe pety.
    Co do ich jakości: próbowałem trzech, pils poprawny, choć na mój gust za mało rześki i z lekkim przechyłem w stronę akcentów słodowych, pale ale, moim zdaniem, najsłabsze z tych trzech, niedochmielone, no i trochę brak mu ciała. Najbardziej przypadł mi do gustu stout, z wyraźnym charakterem. Miejmy nadzieję, że rozwiną się w dobrym kiierunku, o ile uwarunkowania lokalne i ekonomia nie pokrzyżują im planów.
  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1530

    #2
    Browar odwiedzony w ostatni wtorek.
    Wychodzi na to, że bar przy warzelni będzie otwarty już niedługo, trwają ostatnie prace wykończeniowe.
    Póki co dla klientów dostępna jest restauracja, gdzie jest główna sala z barem, druga sala z kominkiem i zadaszony ogródek.
    Wystrój restauracji to miszmasz z akcentem lat 80-tych. Są drewniane stoliki, ściany ze skutym tynkiem i odsłoniętą cegłą, kinkiety na ścianach i żyrandole w suficie.
    Obsługa lokalu na duży plus, opiekowała się nami miła i kompetentna kelnerka, za to atmosfera grobowa bez muzyki.

    Dostępne były 4 piwa:
    - Pils
    - Weizen /na zdjęciu/
    - Marcowe
    - Stout

    Wyszedł Lager i Pale Ale.
    Piwa podawane są w "czystym" szkle, nie ma póki co też firmowych podstawek.
    Niestety każdy styl piwa nalewany jest do jednego typu szklanek.
    Na wynos sprzedają w litrowych PET-kach z etykietami.

    Jeśli wierzyć w informacje zawarte w menu, to wszystkie piwa powinny być w jednej cenie 12 zł za pół litra.
    Okazało się, że jest to nieaktualne.
    Pils, Weizen i Stout był faktycznie po 12 zł, ale Marcowe już po 13 zł.
    Jeśli chodzi o PET-ki to ceny są jeszcze wyższe. Za litr marcowego policzyli 34 zł, a za litr Pilsa 30 zł.

    W ofercie gastronomicznej jest wiele ciekawych pozycji, a ceny są przystępne.
    Ja wybrałem zupę ryżową (7 zł) i deruny z kwaśną śmietaną za 26 zł.
    Z ciekawości na stole wylądowała też przystawka: marynowana słonina z cebulą i czosnkiem (27 zł).
    Attached Files

    Comment

    • heckler
      Senior
      • 09-2012
      • 1898

      #3
      Działa spory ogródek piwny, a sala z warzelnią dalej nieczynna. Mieliśmy okazję poznać syna właściciela Miłosza Kozak. Bardzo sympatyczny, młody chłopak zaprosił na zwiedzanie browaru, ale niestety drzwi do tankowni nie udało się otworzyć, ktoś przez pomyłkę zabrał klucze, lipa, ale wiem, że tanków jest pięć , a przez szklane drzwi częściowo je widać.

      Wystrój lokalu jak dla mnie jest ok, lubię dużo cegły. Piw na kranach sześć i 0.5 l jest po 12 zł. Natomiast zdjęcie z cenami mam, ale tylko za litrowe pet-ki. Plastikowe butelki zajmują całą lodówkę, ale trąci biedą, bo zamiast etykiet opisywane są pisakiem. Z drugiej strony jakiś dodatkowy klimat to tworzy

      Szkło jest firmowe, podstawek brak, a oferta wyglądała następująco:

      Pils - 15 zł (wszystkie ceny za litrowy plastik) muszę przyznać, że było całkiem spoko i delikatna goryczka się znalazła

      Marcowe 17zł. pijalne, dało radę.

      Miodowe 17 zł. na szczęście poprosiłem o próbkę. Mega ulepek

      Hazy IPA 18 zł. i tu było ok, wypite z przyjemnością

      Porter Bałtycki 17 zł. Zdecydowany nr. 1, żałuję, że pet-ka nie zakupiłem.

      To bodajże nasz pierwszy Polski browar w którym niektóre piwa zamawiałem powtórnie . Oczywiście do ,czechów, im daleko, ale będąc w okolicy na pewno warto wpaść np. na Portera od Kozaka


      Sala, oferta piwna, Marcowe, Pils, Porter
      Attached Files

      Comment

      • heckler
        Senior
        • 09-2012
        • 1898

        #4
        Wejście do tankowni, niestety klucze ktoś zaj...
        Attached Files

        Comment

        Przetwarzanie...