Lublin, Grodzka 15, Browar-Restauracja Grodzka 15

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • leona
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 07-2009
    • 5853

    Wie ktoś czy IPA jest nadal dostępna w browarze?

    Comment

    • yaro74
      PremiumUżytkownik
      • 09-2012
      • 2089

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona
      Wie ktoś czy IPA jest nadal dostępna w browarze?
      Jest.

      Comment

      • kuryl
        Kapral Kuflowy Chlupacz
        • 08-2011
        • 35

        Dwie wizyty na Grodzkiej w tym tygodniu i mam mieszane uczucia.

        w środę ucieszyłem się, że jest marcowe, kolejne sezonowe piwo. po ostatnich pozytywnych doświadczeniach z IPA byłem optymistycznie nastawiony. smakowało.

        w czwartek kelner oferuje również piwo miodowe. robię duże oczy, że jest, bo od dawna nie było, ale skoro jest, to poproszę. wypijam ze smakiem, wymiana opinii ze szwagrem, że z każdym łykiem przyjemniejsze. oprócz jedzenia, później zamawiamy jeszcze marcowe i pilsa i przy tym ostatnim okazuje się, że jedno piwo to chyba jakaś zlewka - piana momentalnie znika, po wymieszaniu również. w smaku lekko rozwodnione w porównaniu do tego, które stoi obok. dopijamy do połowy, kelner, który właśnie odebrał spory rachunek i napiwek podchodzi i pyta czy zaraz kończymy, bo ludzie czekają. na naszych twarzach rysuje się zdziwienie, ale ponieważ jedno piwo nie nadaje się do picia, pasujemy i wychodzimy.
        runda po okolicznych knajpach, znajomi z Trójmiasta na wieść o miodowym i marcowym przysyłają zamówienia na 4- i 6-paki. wracam na Grodzką, proszę o małe miodowe kilka sztuk i kilka małych marcowych. po chwili obsługująca mnie pani oznajmia, że niestety miodowego w butelkach nie mają, bo dodają do pilsa miodu i tak podają. SŁUCHAM?!
        wydawało mi się, że w takim miejscu powinienem zostać poinformowany o tym, czy podaje mi się piwo miodowe (uwarzone) czy piwo z miodem. Pani cierpliwie wysłuchała moich uwag, zapytała o inne piwa, miła rozmowa kończy się tym, że wychodzę z innymi małymi piwkami i ich mniejszą ilością.

        na Grodzkiej bywam regularnie, ale takiej kumulacji złych doświadczeń nie było nigdy. rozumiem, że wpadki się zdarzają, że bywa dużo ludzi, ale warto pamiętać, że przychodząc tam na piwo oczekuje się najwyższej jakości - a tu niby-miodowe, piwo rozwodnione, obsługa, która nie udziela rzetelnej informacji i sugeruje opuszczenie stolika.

        wrócę, choćby na pysznego pilsa, ale mam nadzieję, że będzie znacznie sympatyczniej.

        Comment

        • kishar
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 10-2003
          • 1691

          W ofercie tylko pszenica, pils i dunkel. Wypilem tylko pszenice i jest słaba. Zero piany, barwa nie odpowiednia, nagazowanie za małe, brak goździków i bananów w smaku. Smakuje jak pszeniczna łomża.

          Comment

          • dadek
            Major Piwnych Rewolucji
            🍺
            • 09-2005
            • 4613

            Zawitałem ponownie do Lublina na Grodzką 16.07 przed godz. 13. W restauracji ani żywego ducha, odwiedziłem warzelnię, zszedłem na dół do tanków i tu dogonił mnie kelner. Zapytałem jakie są piwa, okazało się że oprócz Pilsa i Dunkela jest nowość czyli Extra Special Bitter. Kelner nie umiał powiedzieć nic specjalnego na jego temat, gdy przyniósł kufel myślałem że to Dunkel. ESB okazał się świetnym piwem, wizytę w browarku choć nie planowaną, uznałem za bardzo udaną. Ocenę dorzuciłem we właściwym miejscu http://www.browar.biz/forum/showpost...89&postcount=2 a ona chyba mówi sama za siebie.
            Kosztując jako jedyny klient kolejne piwa na tarasie na Grodzkiej, miałem naprzeciwko knajpę pn. Česká pivnice gdzie jako super promocję serwowano za 6,50 butelkowy Smädny mnich. I chętnych było sporo na te "pyszne", "czeskie" piwo... Polacy muszą się niestety jeszcze dużo uczyć. A z drugiej strony szefostwo Grodzkiej 15 powinno pomyśleć o happy hour w takich wczesnych, "martwych" godzinach, obniżka o 2 - 3 zł pewnie odciągnęła by klientów z okolicznych knajp od ohydnej Perły i pseudoczeskich koncernówek na rzecz dobrego piwa.

            Comment

            • profilone
              Kapral Kuflowy Chlupacz
              • 05-2013
              • 33

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek
              A z drugiej strony szefostwo Grodzkiej 15 powinno pomyśleć o happy hour w takich wczesnych, "martwych" godzinach, obniżka o 2 - 3 zł pewnie odciągnęła by klientów z okolicznych knajp od ohydnej Perły i pseudoczeskich koncernówek na rzecz dobrego piwa.
              Akurat Perły za wiele to na lubelskiej starówce nie ma - dominuje TYSKWIEC

              Niemniej jednak jeśli już byłeś na Starówie trzeba było skoczyć do pobliskiego "fotografa" (ma swój temat ba browar.biz), gdzie mógłbyś napić sie także ciekawego piwka.
              Grodzka robi piwa b. smaczne, ale z uwagi na klientelę nieświadomą są to piwa dość "powszechne" i nie ma w nich raczej nic ciekawego/odkrywczego.

              Comment

              • sandacz
                Porucznik Browarny Tester
                • 01-2007
                • 345

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika profilone
                Grodzka robi piwa b. smaczne, ale z uwagi na klientelę nieświadomą są to piwa dość "powszechne" i nie ma w nich raczej nic ciekawego/odkrywczego.
                Z tą opinią poszedłbym o krok dalej. Moim zdaniem obecnie, w kontekście całkiem bliskiego U Fotografa, piwa G15 w swojej przeciętności są (bywają) co najwyżej smaczne, a na ogół po prostu wieją nudą. Od ostatniego mojego razu tam minęło wprawdzie kilkadziesiąt dni, ale nawet premiera ESB jest kiepską motywacją do kolejnych odwiedzin.

                Comment

                • e-prezes
                  Generał Wszelkich Fermentacji
                  🥛🥛🥛🥛🥛
                  • 05-2002
                  • 19238

                  Wpadłem dziś przejazdem do Zamościa (w sumie po 4 latach) i utwierdziła mnie ta wizyta, że nie warto tam bywać. Za bodaj 9 zł dostałem szklankę 0,5 litra gęstwy drożdżowej. Ciężko powiedzieć co poza drożdżami było czuć. Nie zmęczyłem nawet 1/3. Masakra! Nigdy więcej.

                  Comment

                  • Ahumba
                    Pułkownik Chmielowy Ekspert
                    🍼🍼
                    • 05-2001
                    • 8978

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                    Wpadłem dziś przejazdem do Zamościa (w sumie po 4 latach) i utwierdziła mnie ta wizyta, że nie warto tam bywać. Za bodaj 9 zł dostałem szklankę 0,5 litra gęstwy drożdżowej. Ciężko powiedzieć co poza drożdżami było czuć. Nie zmęczyłem nawet 1/3. Masakra! Nigdy więcej.
                    A to Zamość przenieśli do Lublina na Grodzką
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                    Comment

                    • e-prezes
                      Generał Wszelkich Fermentacji
                      🥛🥛🥛🥛🥛
                      • 05-2002
                      • 19238

                      A dlaczego? Jechałem do Zamościa i na chwilę wpadłem na Grodzka w Lublinie, bo miałem przeesiadke.

                      Comment

                      • tomolek
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 05-2006
                        • 1752

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                        Wpadłem dziś przejazdem do Zamościa (w sumie po 4 latach) i utwierdziła mnie ta wizyta, że nie warto tam bywać. Za bodaj 9 zł dostałem szklankę 0,5 litra gęstwy drożdżowej. Ciężko powiedzieć co poza drożdżami było czuć. Nie zmęczyłem nawet 1/3. Masakra! Nigdy więcej.
                        Potwierdzam, ostatnio leją tu jakieś nie pijalne paskudztwo, głupio mi było, że zaprowadziłem tam znajomych odwiedzających Lublin. Dodatkowo okazało się, że piwo o pojemności mniejszej niż 0,5l jest nie dostępne...
                        www.ohbeautifulbeer.com

                        www.mateuszdrozdowski.pl

                        „Kwaśny Edi herbu Koreb

                        Comment

                        • profilone
                          Kapral Kuflowy Chlupacz
                          • 05-2013
                          • 33

                          Byłem wczoraj bo niestety żona nie chciała dać się namówić na wizytę u fotografa
                          Pilsa łyknąłem od niej i generalnie w smaku nieco przypominał mi grodzisza - goryczki żadnej, coś jakby wędzone słody, ale wiele więcej się nie doszukałem. (ktoś ma tam chyba problemy z nazewnictwem swoich piw )
                          Ja piłem za to Ale'a ichniejszej roboty. Baza słodowa fajna, Goryczka w sumie też wyraźna, ale jej smak strasznie tępawy, jakby piołunowaty. Przy trzeciej szklance miałem już opory, żeby dopić, a to wszystko w cenie 10 zł za 0.5l.
                          Następnym razem chyba pójdę na Perłę za 6 zł i przynajmniej trochę cashu zaoszczędzę

                          Comment

                          • e-prezes
                            Generał Wszelkich Fermentacji
                            🥛🥛🥛🥛🥛
                            • 05-2002
                            • 19238

                            W sobotę 11-go były tylko dwa piwa: pils i dunkel. Właśnie odbywało się warzenie, a w leżakowni dojrzewały lagery. Na dniach ma być winter bock, a w niedługiej perspektywie AIPA. Dostępne piwa szału nie robiły, ale dało się wypić.

                            Comment

                            • TTOP
                              Porucznik Browarny Tester
                              • 03-2013
                              • 449

                              Czy ktos orientuje sie, czy ww. przez e-prezesa piwa sa juz/beda (w nastepny weekend - 1-2.02) dostepne? p.s. przepraszam za brak polskich znakow.

                              Comment

                              • yaro74
                                PremiumUżytkownik
                                • 09-2012
                                • 2089

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TTOP
                                Czy ktos orientuje sie, czy ww. przez e-prezesa piwa sa juz/beda (w nastepny weekend - 1-2.02) dostepne? p.s. przepraszam za brak polskich znakow.
                                Winterbock był dostępny już w zeszły piątek, ale czy jeszcze jest to nie wiem.

                                Comment

                                Przetwarzanie...