Lublin, Grodzka 15, Browar-Restauracja Grodzka 15

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mrkowal
    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
    • 2009.03
    • 155

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
    to jakaś kpina! od kiedy to konsument nie może dowiedzieć się z jakiego browaru pije piwo? to małe browary też uskuteczniają podobną politykę co molochy?
    Na to wygląda. Byłem w ostatnia sobotę i miałem okazje rozmawiać z właścicielką. Też nie chciała powiedzieć od kogo piwo lane jest w jej przybytku i jeszcze myślała że ją nagrywam- musiałem aż przy niej wyciągnąć baterię z telefonu by się wyluzowała. Żeby jednak rozwiać wszelkie wątpliwości wyjaśniam - piwo lane na Grodzkiej pochodzi z Ciechanowa- na najniższym poziomie gdzie z sali przez szklane przepierzenie widać tanki leżakowe stało kilkanaście kegów z Ciechanem. Co do samego browaru mają jedenaście tanków i 5 już zalanych Pilsem, Weizenem i Dunklem - rozmawiałem z Nicolausem- technikiem który montował instalacje i który "odpalał" też Bierhalle i mówił ze receptury i przynajmniej na początku słody (Weiermann) będą takie jak tam. Co do samego przybytku to rzeczywiście wystrój sterylny i industrialny - właścicielka twierdziła, że chce przełamać monopol na knajpy w stylu bawarskim- ciekawe tylko, dla czego wydekoltowane kelnerki biegają w sukienkach żywcem z Monachium a barmani chodzą w skórzanych portkach Pochodzę z Lublina który wciąż kocham, mieszkam w Warszawie, którą uwielbiam - ceny warszawskie w lubelskim browarze zniosę, ale myślę, że dla autochtonów ceny w karcie będą za jakiś czas musiały jednak ulec korekcie, bo nowe miejsce nowym miejscem a za miesiąc czy dwa w mieście takim jak Lublin pełnym knajp i restauracji Grodzka 15 będzie pustawa, czego właścicielce oczywiście nie życzę.
    Ultima forsan

    Comment

    • sandacz
      Porucznik Browarny Tester
      • 2007.01
      • 345

      #32
      Dzięki mrkowal za ciekawe szczegóły.


      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mrkowal
      Żeby jednak rozwiać wszelkie wątpliwości wyjaśniam - piwo lane na Grodzkiej pochodzi z Ciechanowa- na najniższym poziomie gdzie z sali przez szklane przepierzenie widać tanki leżakowe stało kilkanaście kegów z Ciechanem.
      Mam nadzieję, że te słowa przeczytało całe szefostwo i całe kierownictwo i że jest im GŁUPIO.

      Comment

      • Gopher
        Porucznik Browarny Tester
        • 2007.10
        • 450

        #33
        Niechcę robić zamieszania, ale muszę . Od jednej z kelnerek wydobyto informacje że piwa pochodzą z Wrocławia. Czyli dalej wiemy że nic nie wiemy.
        Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát

        Comment

        • jacer
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          • 2006.03
          • 9875

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gopher
          Od jednej z kelnerek wydobyto informacje że piwa pochodzą z Wrocławia.
          Czyli niby skąd?
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            🥛🥛🥛🥛🥛
            • 2001.02
            • 23858

            #35
            Jeżeli są pijalne, to nie z Wrocławia
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • sandacz
              Porucznik Browarny Tester
              • 2007.01
              • 345

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gopher
              Niechcę robić zamieszania, ale muszę . Od jednej z kelnerek wydobyto informacje że piwa pochodzą z Wrocławia. Czyli dalej wiemy że nic nie wiemy.
              Pewnie powiedziała tak "na odczep".

              A jaki tam ruch mają teraz? Byłem tylko raz, w dniu otwarcia.

              Comment

              • kishar
                D(r)u(c)h nieuchwytny
                • 2003.10
                • 1691

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sandacz
                Pewnie powiedziała tak "na odczep".

                A jaki tam ruch mają teraz? Byłem tylko raz, w dniu otwarcia.
                Ja tez byłem raz ale od znajomych wiem, że ruch jest niezły, bardzo dużo osób ich odwiedza i jest zainteresowanych i są to ludzie zasadniczo nie interesujący się tematem piwa zwykli konsumenci i czekają na coś innego lepszego i ciekawszego od tu cytat "sikowatego żywca czy lecha".

                Comment

                • Pendragon
                  Generał Wszelkich Fermentacji
                  🥛🥛🥛
                  • 2006.03
                  • 13952

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gopher
                  Niechcę robić zamieszania, ale muszę . Od jednej z kelnerek wydobyto informacje że piwa pochodzą z Wrocławia. Czyli dalej wiemy że nic nie wiemy.
                  Może znają się z właścicielami Academusa?

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • believer
                    D(r)u(c)h nieuchwytny
                    • 2008.08
                    • 14

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mrkowal
                    Na to wygląda. Byłem w ostatnia sobotę i miałem okazje rozmawiać z właścicielką. Też nie chciała powiedzieć od kogo piwo lane jest w jej przybytku i jeszcze myślała że ją nagrywam- musiałem aż przy niej wyciągnąć baterię z telefonu by się wyluzowała. Żeby jednak rozwiać wszelkie wątpliwości wyjaśniam - piwo lane na Grodzkiej pochodzi z Ciechanowa- na najniższym poziomie gdzie z sali przez szklane przepierzenie widać tanki leżakowe stało kilkanaście kegów z Ciechanem. Co do samego browaru mają jedenaście tanków i 5 już zalanych Pilsem, Weizenem i Dunklem - rozmawiałem z Nicolausem- technikiem który montował instalacje i który "odpalał" też Bierhalle i mówił ze receptury i przynajmniej na początku słody (Weiermann) będą takie jak tam. Co do samego przybytku to rzeczywiście wystrój sterylny i industrialny - właścicielka twierdziła, że chce przełamać monopol na knajpy w stylu bawarskim- ciekawe tylko, dla czego wydekoltowane kelnerki biegają w sukienkach żywcem z Monachium a barmani chodzą w skórzanych portkach Pochodzę z Lublina który wciąż kocham, mieszkam w Warszawie, którą uwielbiam - ceny warszawskie w lubelskim browarze zniosę, ale myślę, że dla autochtonów ceny w karcie będą za jakiś czas musiały jednak ulec korekcie, bo nowe miejsce nowym miejscem a za miesiąc czy dwa w mieście takim jak Lublin pełnym knajp i restauracji Grodzka 15 będzie pustawa, czego właścicielce oczywiście nie życzę.
                    Ja również miałem przyjemność ucztować na Grodzkiej. Wystrój może i sterylny, jednakże dla wielbicieli bardziej klasycznego (czyt. browarowego) wystroju jest sala tzw. ceglana. Mi osobiście bardzo przypadła do gustu a i Ciechan smakował tam lepiej jak w domowym zaciszu. Wg mojej skromnej osoby ceny nie są jakoś nadmiernie wyśrubowane. Uważam,że każdy moze znaleźc coś dla siebie w miarę przystępnej cenie. Zasadniczo nie róznią sie wiele od tych proponowanych przez inne restauracje na Starym Mieście. Cena piwa również normalna jak na Starówkę i proponowane tam w większości sikacze. Teraz tylko czekam na uwazone piwko w szczególności na "weizenka" i "dunkla"
                    Pozdrawiam believer

                    Comment

                    • becik
                      Generał Wszelkich Fermentacji
                      🍼🍼
                      • 2002.07
                      • 14999

                      #40
                      Czy w kamienicy z browarem jest hotel?
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • Gopher
                        Porucznik Browarny Tester
                        • 2007.10
                        • 450

                        #41
                        Niema ale jest trzy kamienice niżej (Waksman) - niżej znaczy ku bramie grodzkiej.
                        Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát

                        Comment

                        • VanPurRz
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 2008.09
                          • 4229

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika believer
                          Ja również miałem przyjemność ucztować na Grodzkiej. Wystrój może i sterylny, jednakże dla wielbicieli bardziej klasycznego (czyt. browarowego) wystroju jest sala tzw. ceglana. Mi osobiście bardzo przypadła do gustu a i Ciechan smakował tam lepiej jak w domowym zaciszu. Wg mojej skromnej osoby ceny nie są jakoś nadmiernie wyśrubowane. Uważam,że każdy moze znaleźc coś dla siebie w miarę przystępnej cenie. Zasadniczo nie róznią sie wiele od tych proponowanych przez inne restauracje na Starym Mieście. Cena piwa również normalna jak na Starówkę i proponowane tam w większości sikacze. Teraz tylko czekam na uwazone piwko w szczególności na "weizenka" i "dunkla"
                          Pozdrawiam believer
                          Ja tez z niecierpliwością czekam bo Lublin lubię odwiedzać. Ale co do cen pozwolę sie nie zgodzić. Na Starówce można wypić Perłę za 3,50 a niedaleko od niej w podobnej cenie. Czyli duuużo taniej niż piwa z Grodzkiej - oczywiście liczę, że będą warte swej ceny ale po porstu zwracam uwagę na porównanie cen na Starówce.
                          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                          Comment

                          • kishar
                            D(r)u(c)h nieuchwytny
                            • 2003.10
                            • 1691

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz
                            Ja tez z niecierpliwością czekam bo Lublin lubię odwiedzać. Ale co do cen pozwolę sie nie zgodzić. Na Starówce można wypić Perłę za 3,50 a niedaleko od niej w podobnej cenie. Czyli duuużo taniej niż piwa z Grodzkiej - oczywiście liczę, że będą warte swej ceny ale po porstu zwracam uwagę na porównanie cen na Starówce.
                            Chyba Perła już jest za 4 zł ale to nadal niska cena, a jak w browarze piwo będzie po 7 zł (czy jakieś specjalne nawet po 8 zł) to patrząc na ceny w szewcu pobliskim gdzie Żywiec z beki jest za 6.50 a Paulaner za ..... 15 zł !!! to te ceny nie będą takie złe, choć wiadomo każdy by wolał jak najniższe.

                            Comment

                            • mrkowal
                              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                              • 2009.03
                              • 155

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                              Czy w kamienicy z browarem jest hotel?
                              Ma być -2 górne piętra są przeznaczone na hotel właśnie.
                              Ultima forsan

                              Comment

                              • Pawelord2
                                Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                                • 2007.05
                                • 133

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gopher
                                Niechcę robić zamieszania, ale muszę . Od jednej z kelnerek wydobyto informacje że piwa pochodzą z Wrocławia. Czyli dalej wiemy że nic nie wiemy.
                                Kelnerki jak to kelnerki nie muszą wiedzieć najlepiej - otóż ja ostatnio dowiedziałem się że to piwo które podają aktualnie będzie już zawsze i to co się pomału tworzy będzie w 100% identyczne ;]

                                Comment

                                Przetwarzanie...