Radom, Moniuszki 26, Pivovaria

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • darko
    replied
    Nie wiem skąd kolega ma takie informacje. W Pivovarii można napić się trzech gatunków piw - Jasnego, Pszenicznego i Bursztynowego. Niedługo do sprzedaży wejdzie Pils.

    edit: Bursztynowe - 13 Plato, dolna fermentacja.
    Last edited by darko; 2008-05-18, 13:11.

    Leave a comment:


  • ART
    replied
    o, a coś więcej o tym piwie? Jakie ma paramtery? górna/dolna fermentacja?

    Leave a comment:


  • giudice
    replied
    Jakby ktoś się wybierał to informuję, iż obecnie dostępne jest jedynie piwo bursztynowe.

    Leave a comment:


  • pianodive
    replied
    Sprzedają, tylko trzeba się ładnie uśmiechnąć. Ja kupiłem komplet szkła - szkoda tylko, że pokala z tym ładniejszym logo nie robią...

    Leave a comment:


  • becik
    replied
    wystrój - podobał nam się, beciki lubią cegiełki
    obsługa - bez zarzutu, nie czekaliśmy nawet 5 minut, w międzyczasie inny kelner podpytywał co i jak
    jedzenie - do piwa świetne, oryginalnie podane - każdy talerz "podpisany" czekoladą

    Wrażenia bardzo pozytywne, były w ofercie dwa piwa, jasne i pszeniczne, pszeniczne czeka w lodówce na jutrzejszy (a może i dzisiejszy wieczór).
    Niedługo w ofercie będzie piwo Bursztynowe.

    Jeden minus - zawsze w browaro-restauracjach pytam się czy mogę kupić firmowe szkło, u mnie nie znika ono w torbie czy się "tłucze". Szkoda, że zwyklej uczciwości nie można docenić i po prostu sprzedać jak ktoś się pyta, jednocześnie wrzucając w koszty stłuczki etc....

    Leave a comment:


  • ART
    replied
    Piwa powrócą jak swoje odfermentują i odleżakują Właściciele trochę niedoszacowali popyt na piwo no i są braki. A posiadanie Ciechana lanego w Radomiu to przecież sama przyjemność.

    Leave a comment:


  • Prusak
    replied
    Niestety, nalezy przyznać rację @docentowi. Wybór piw cieniutki, pszenica rzeczywiście ledwie poprawna i Ciechan jakiś zbyt słodkawy. Plusem jest dobra kuchnia i miejsce w centrum. Po wizycie w Pivovarii zaszedłem do sklepu na Limanowskiego i spojrzawszy na wybór piw krajowych, odetchnąłem z ulgą.

    Leave a comment:


  • giudice
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent
    Od dworca kolejowego do Pivovarii piechotą idzie się ok. 10 minut. Lokal umiejscowiony jest na radomskiej starówce...
    Tutaj mała poprawka.
    Ulica Moniuszki to zdecydowanie nie jest radomska starówka.
    Ta znajduje się kilkaset metrów w dół, idąc ulicą Żeromskiego.

    Leave a comment:


  • docent
    started a topic Radom, Moniuszki 26, Pivovaria

    Radom, Moniuszki 26, Pivovaria

    Od dworca kolejowego do Pivovarii piechotą idzie się ok. 10 minut. Lokal umiejscowiony jest na radomskiej starówce, w piwnicach zabytkowej kamienicy. Pierwsze wrażenie to niespójność wystroju. Piwniczne sklepienia słabo współgrają z miękkimi krzesełkami. W ten klimat idealnie wkomponowywałyby się drewniane ławy i szkoda że ani jedna z piwnicznych sal (a jest ich bodajże trzy) nie jest tak wyposażona...

    Od otwarcia Pivovarii minęły dopiero trzy tygodnie a już asortyment dostępnych piw został mocno przetrzebiony. Koźlak i jasne zostały wypite, pozostała pszenica i minibrowar poratował się sciągnięciem kegów z niepasteryzowanym Ciechanem.

    Pszenica okazała się być piwem co najwyżej poprawnym (ocena w odpowiednim dziale) a wiadomo, że oczekiwania zazwyczaj są wysokie. Niepasteryzowany Ciechan natomiast miał gdzieś wyczuwalny ten chlebowy posmak ale smakował jakby był co najwyżej dziesiątka. Wnioskując z opinii osób, które miały okazję napić się jasnego, sprowadzenie Ciechana może uratować piwny wizerunek tego miejsca...

    Spore wrażenie zrobiła na mnie sala taneczna, z wyglądajacym na profesjonalne, oświetleniem i nagłośnieniem. 'Dancefloor' sąsiaduje bezpośrednio z przeszklonym pomieszczeniem z tankami fermentacyjnymi i leżakowymi. W tym miejscu dziękuję piwowarowi darko za mozliwość degustacji próbki piwa "bursztynowego" - naprawdę dobrze rokuje!

    Podsumowując: zgodnie z pełną nazwą Pivovaria jest restauracją i klubem co kojarzy mi się z przedsięwzięciami typu katowicki Spiż czy ś.p. Soma. Według mnie nie wróży to dobrze piwnej ofercie tego miejsca ale mam nadzieję że się mylę...
Przetwarzanie...