Twarda 42, Chmielarnia

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • j_Q
    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
    • 2009.10
    • 176

    Odwiedziłem dziś po raz pierwszy 'Chmielarnię'. Wystrój całkiem ładny, obsługa bardzo kompetentna, 16 kranów faktycznie daje wrażenie. Zamówiliśmy z kolegą po piwku, wypiliśmy, i idę zamówić drugie, na co słyszę od kelnera:
    - restauracja dziś już nieczynna
    A była godzina grubo przed 17
    Więc się pytam, czy dobrze rozumiem, że jedzenia nie dostaniemy, ale piwko zamówić można, na co kelner:
    - nie, całość jest zarezerwowana i restauracja zostaje zamknięta
    Nie mogąc wyjść ze zdziwienia pytam, jak to tak, żadnej informacji przy wejściu nie było, na co kelner
    - też dowiedzieliśmy się sekundę temu
    Po czym z góry zeszła jakaś grupka, chyba pracowników pobliskiej firmy.
    Spotkaliście się tam z czymś podobnym? Mam nadzieję, że była to wyjątkowa sytuacja a nie reguła w tym miejscu.

    Comment

    • yoda79
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 2013.01
      • 861

      Nigdy nie miałem takiej sytuacji, co więcej siedziałem nieraz dłużej niż godziny otwarcia

      Comment

      • VanPurRz
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2008.09
        • 4229

        Mam nadzieję, że to jakaś pomyłka bo nie mogę uwierzyć
        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

        Comment

        • j_Q
          Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
          • 2009.10
          • 176

          Barman był równie zaskoczony jak ja. Nawet nie potrafił odpowiedzieć, czy jest szansa wrócić wieczorem. Po prostu telefon od szefa, że się goście schodzą i zamykać. Ok, jakieś rezerwacje leżały na kilku stolikach, ale żeby zaraz całą restaurację zamykać?

          Comment

          • Mason
            Major Piwnych Rewolucji
            🍼
            • 2010.02
            • 3280

            Ech, faktycznie taka sytuacja miała dzisiaj miejsce, głupio wyszło. Przepraszam wszystkich, którzy odbili się od drzwi. Teraz już sytuacja wróciła do normy, działamy normalnie. I właśnie podłączyliśmy Brackie za 6 złotych

            Jak tylko skończy się Lwówek Belg na kranie nr 2 podłączamy Konstancin Dawne! Wiele okazji żeby się go napić już nie będzie, ale na szczęście beczka ma 50 litrów

            A jutro dzień z rodzimą piłką kopaną! O 15:10 Widzew-Jagiellonia, o 17:40 Pogoń-Wisła, a o 20:10 Cracovia-Legia. Zapraszamy
            JEDNO PIVKO NEVADI!

            Comment

            • j_Q
              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
              • 2009.10
              • 176

              Ale że tak nagle wyszło?

              Comment

              • warzechow
                Porucznik Browarny Tester
                • 2005.07
                • 354

                Wygląda na to, że daliśmy ciała.
                A ja nic nie wiem o sprawie, ale jak wrócę, to się dowiem, oj dowiem, dowiem.
                To wszystko jest od czapy, bo nawet dla dużych rezerwacji nie zamykamy knajpy - nawet impra z okazji urodzin córeczki Rama była otwarta - fakt, że zmiesciło się wtedy tylko 5 czy 6 białych osób, reszta to Nepale

                Comment

                • warzechow
                  Porucznik Browarny Tester
                  • 2005.07
                  • 354

                  Kochani,
                  wiem już prawie wszystko.
                  Źle się stało, trzy osoby z ekipy zachowały się nieodpowiedzialnie i już w Chmielarni nie pracują.
                  No dobra – ściemniam – tak by było w bajce o dwóch złych i grubych kapitalistach, a ja z Mikołajem jesteśmy tylko zwykłymi grubymi kapitalistami.
                  Lecz do rzeczy – totalny splot nieporozumień, brak doświadczenia ekipy i brzemienny w skutkach brak kontaktu z Mikołajem (urlop ). Wszystko to spowodowało naszą wtopę, mam nadzieję, że pierwszą i ostatnią tego kalibru. Wnioski wyciągnięte, kroki zapobiegawczo-szkoleniowe podjęte. A ja przepraszam wszystkich, którzy sobie w tym dniu nie popili i nie pojedli.
                  Natomiast na bazie tej sytuacji kilka rzeczy chciałbym wyjaśnić.
                  Mamy sporo chętnych na duże rezerwacje, nie planujemy jednak zamykać knajpy na tego typu imprezy. Na co dzień staramy się nie rezerwować więcej niż 30-35 miejsc jednoczasowo. Mamy jednak w planie kilka imprez faktycznie dużych – na ok. 80-90 % naszej mocy. Z reguły są one ustalane z bardzo dużym wyprzedzeniem. Pozwolę sobie na forum podawać daty takich dużych rezerwacji , abyście wiedzieli, kiedy szansa na wolny stolik będzie minimalna – to powinno wszystkim ułatwić życie.
                  Sławek
                  PS. Osoby, które musiały tak jak j_Q opuścić o 17.00 Chmielarnię, proszę o kontakt na PW

                  Comment

                  • wpadzio
                    Major Piwnych Rewolucji
                    🍼🍼
                    • 2011.06
                    • 2649

                    Jak widać się udało I tym na pierwszym i, jak domniemam, tym na drugim planie też
                    Marcin - ogromne dzięki. Certyfikaty w drodze
                    Attached Files
                    Last edited by wpadzio; 2013-09-01, 00:23. Powód: a takie tam...
                    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                    Serviatus status brevis est
                    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                    Comment

                    • j_Q
                      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                      • 2009.10
                      • 176

                      No i udało się ponownie odwiedzić Chmielarnię. Tym razem oprócz czegoś dla ducha było też coś dla ciała. Jedzonko po prostu REWELACYJNE!!! Dzięki za świetne miejsce dla prawdziwych smakoszy dobrego piwa

                      Comment

                      • Kulbi
                        Kapral Kuflowy Chlupacz
                        • 2011.10
                        • 91

                        A ja pośród wszystkich plusów mam jeden spory minus, który pewnie da się naprawić.
                        Wczoraj zaprosiłem dwóch znajomych na piwo i jedzenie. Niestety to drugie zostało z nami na dłużej. Jest jakiś ewidentny problem z wentylacją i po dłuższym posiedzeniu wszystkie ubrania przesiąkają zapachem jedzenia. Temat do poprawy.

                        Comment

                        • warzechow
                          Porucznik Browarny Tester
                          • 2005.07
                          • 354

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kulbi
                          Jest jakiś ewidentny problem z wentylacją i po dłuższym posiedzeniu wszystkie ubrania przesiąkają zapachem jedzenia. Temat do poprawy.
                          Jedliście całym sobą (bo smaczne ) lub siedzieliście w ciągu strumieniowym między kuchnią a drzwiami wejściowymi - nie ma innego wytłumaczenia. A na poważnie - być może przy mniejszej intensywności działania klimy, faktycznie wymiana powietrza jest słabsza, trza przyjrzeć się sprawie.
                          Troszkę Newsów Plusów -
                          po sierpniowym lekkim marazmie wynikającym z urlopów, letniego lesertstwa i innych takich bierzemy sie do roboty. I tak w niedzielę 22 września g. 14.00 - kolejne warsztaty kulinarne Mistrza Rama - tym razę na tapetę lecą przysmaki w cieście pakora.
                          Plany co do niedzieli 29 września i następnej 6 pażdziernika podam po weekendzie.

                          Comment

                          • Kulbi
                            Kapral Kuflowy Chlupacz
                            • 2011.10
                            • 91

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika warzechow
                            siedzieliście w ciągu strumieniowym między kuchnią a drzwiami wejściowymi
                            O to to. Czyli rozumiem, że te miejsca są nie wspierane?

                            Comment

                            • emes
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2003.08
                              • 4275

                              ... I tak w niedzielę 22 września g. 14.00 - kolejne warsztaty kulinarne Mistrza Rama - tym razę na tapetę lecą przysmaki w cieście pakora.
                              Plany co do niedzieli 29 września i następnej 6 pażdziernika podam po weekendzie.
                              Na warszaty trzeba się zapisywać, płacić, jak to wygląda ?

                              Comment

                              • TTOP
                                Porucznik Browarny Tester
                                • 2013.03
                                • 449

                                zapisywać i płacić, poszukaj kilka stron w tył w tym wątku lub na stronie chmielarni na fb. Kasa do zapłacenia to było coś koło 20-30zł

                                Comment

                                Przetwarzanie...