Twarda 42, Chmielarnia

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zerom_ol
    Kapral Kuflowy Chlupacz
    • 2011.10
    • 50

    Po spiskowcach doczłapaliśmy się tutaj. Wrażenia wyśmienite piwo świetna kuchnia. Kurczak na ostro wyśmienity a placki jeszcze lepsze. Szkoda że nie ma takich miejsc w Olsztynie a może i dobrze bo przepił bym tam całe swoje fundusze i jako biedny student już bym wcale nic nie jadł tylko pił

    Comment

    • krejzol
      Szeregowy Piwny Łykacz
      • 2009.03
      • 24

      Lokal genialny! Piwa serwowane w odpowiedniej temperaturze, sympatyczna i wykwalifikowana obsługa, szeroki wybór piw jak i ilości zamawianego trunku. Kuchni indyjsko/nepalskiej (jednej z mojej ulubionych) też już zdążyłem spróbować i nie miałem żadnych zastrzeżeń, choć nie jestem w tej dziedzinie żadnym znawcą. Subiektywnie jedzenie było bardzo dobre.


      Dziwie się za to niektórym forumowiczów, którzy decydują się na jednoczesną degustację piwną i posiłek kuchni indyjskiej. Moim zdaniem jest to kiepskie połączenie - dania kuchni indyjskiej są bardzo wyraziste smakowo i dość silnie oddziaływają na kubki smakowe, co wpływa negatywnie na jednoczesną lub następującą po posiłku degustację piwną.

      Comment

      • żąleną
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 2002.01
        • 13239

        Ładny zestawik mi na sobotę i/ lub niedzielę szykować. BĘDĘ SIĘ ODLAGERZAŁ.

        Comment

        • sandacz
          Porucznik Browarny Tester
          • 2007.01
          • 345

          Miła obsługa, dobry wybór piw w znośnych (jak na sporadyczną wizytę) cenach. Jedzenia nie próbowałem, bo tutaj już ceny dla mnie za wysokie, a kulinaria nie są moim hobby. Wystrój dość prosty, ale dzięki temu człowiek skupia się na piwie i ewentualnych towarzyszach. Nie bardzo pasuje mi podłoga - nadaje lekkiego stołówkowego sznytu, niepożądanego raczej w takim miejscu. Ja preferuję wszelakie wykładziny dywanowe, choć rozumiem, jaka to uciążliwość dla obsługi... W wątku podłogi nie podoba mi się jeszcze jedno: trumna z puszkami. Niepotrzebny ideologiczny wtręt. Lokal powinien być pro, nie anty. Takim elementem "wystroju" dajecie tylko do zrozumienia, że macie z tymi piwami jakiś emocjonalny problem - a tymczasem powinniśmy o nich... milczeć, szczególnie w pubie z dobrym piwem.

          Comment

          • aimi_ec
            Szeregowy Piwny Łykacz
            • 2013.03
            • 5

            W tej "trumnie" brakuje tylko do kompletu buta lub rękawicy bokserskiej z logo chmielarni
            Jedzenie super, piwo jeszcze lepsze.
            Jedyne czego mi brakuje to jakiegoś talerzyka/popielniczki na zużyte serwetki.
            Pozdrawiam i oby tak dalej

            Comment

            • purc
              Kapitan Lagerowej Marynarki
              • 2009.02
              • 650

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sandacz
              Miła obsługa, dobry wybór piw w znośnych (jak na sporadyczną wizytę) cenach. Jedzenia nie próbowałem, bo tutaj już ceny dla mnie za wysokie, a kulinaria nie są moim hobby. Wystrój dość prosty, ale dzięki temu człowiek skupia się na piwie i ewentualnych towarzyszach. Nie bardzo pasuje mi podłoga - nadaje lekkiego stołówkowego sznytu, niepożądanego raczej w takim miejscu. Ja preferuję wszelakie wykładziny dywanowe, choć rozumiem, jaka to uciążliwość dla obsługi... W wątku podłogi nie podoba mi się jeszcze jedno: trumna z puszkami. Niepotrzebny ideologiczny wtręt. Lokal powinien być pro, nie anty. Takim elementem "wystroju" dajecie tylko do zrozumienia, że macie z tymi piwami jakiś emocjonalny problem - a tymczasem powinniśmy o nich... milczeć, szczególnie w pubie z dobrym piwem.
              Ta wnikliwa analiza psychologiczna - z / być może słusznymi - skrzypi??/ nawoływaniami do naprawy podłogi - świadczy o rozedrganiu autora między smakiem Tyskiego /smak rozlanego piwa na dywan/ a Żywcem /subtelny odcień wykładziny/.
              BTW - znakomita IPA z TO OL.

              Comment

              • filipgun
                Kapral Kuflowy Chlupacz
                • 2012.03
                • 99

                Kolejna udana wizyta

                Co prawda Kapelusz mnie nie powalił, a Opat był jakoś mało pieprzowy, ale reszta była pyszna
                Transmisje meczy to jest to, czego mi brakowało na początku. Bardzo fajnie to wczoraj wyglądało, pomimo początkowych problemów z obrazem i dźwiękiem

                Jedyny mankament na tę chwilę to łazienka, szczególnie jak jest mokra podłoga (nie wiem czy rura przecieka czy ktoś po prostu wylał wodę) trzeba uważać żeby się nie poślizgnąć. No i brak mydła :P

                Comment

                • Pancernik
                  Pułkownik Chmielowy Ekspert
                  🥛🥛🥛🥛🥛
                  • 2005.09
                  • 9785

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika filipgun
                  ...ktoś po prostu wylał wodę...
                  Wodę? Jaką wodę???

                  Comment

                  • filipgun
                    Kapral Kuflowy Chlupacz
                    • 2012.03
                    • 99

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik
                    Wodę? Jaką wodę???
                    taką z kranu, chociaż nie ukrywam, że bardziej uryną waliło

                    Comment

                    • Komar_Pafnucy
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 2005.08
                      • 1114

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika filipgun
                      No i brak mydła :P
                      Byłem wczoraj i nawet się zastanawiałem czy pojawią się hejty za brak mydła.

                      Multitap Crawl
                      Multitap Crawl na Facebook

                      "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                      Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                      Comment

                      • leona
                        D(r)u(c)h nieuchwytny
                        • 2009.07
                        • 5853

                        Ta woda była rozlana już w zeszłym tygodniu

                        Comment

                        • Mason
                          Major Piwnych Rewolucji
                          🍼
                          • 2010.02
                          • 3280

                          To nie ta sama woda, codziennie jest świeża
                          JEDNO PIVKO NEVADI!

                          Comment

                          • filipgun
                            Kapral Kuflowy Chlupacz
                            • 2012.03
                            • 99

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Komar_Pafnucy
                            Byłem wczoraj i nawet się zastanawiałem czy pojawią się hejty za brak mydła.
                            Mi brak mydła nie przeszkadza zdezynfekowałem się wewnętrznie

                            Comment

                            • sugarsweet
                              Szeregowy Piwny Łykacz
                              • 2012.08
                              • 11

                              Grunt że z nalewaka nie leci ta "woda", z mydłem czy bez...

                              A czy nowa Pinta już "weszła na kran"?

                              Comment

                              • VanPurRz
                                Major Piwnych Rewolucji
                                • 2008.09
                                • 4229

                                Jeżeli są chętni, a Chmielarnia ,a C+ Family to chętnie bym się spotkał w celu obejrzenie meczu Ruch vs. Górnik.
                                "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                                Comment

                                Przetwarzanie...