Łódź, Traugutta 7, Browar Grill De Brasil [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • KrzychuN
    Kapral Kuflowy Chlupacz
    • 2006.12
    • 74

    #16
    Miałem przyjemność odwiedzić ten lokal, kilka spostrzeżeń:

    Piłem Pilsa i Koźlaka, oba bardzo dobre choć Koźlak bije Pilsa! Pyyycha! Mam nadzieję, że nie podrożeje (tak jak tu ktoś pisał) bo ogólnie ceny bardzo przystępne. 12zł za litr to 6zł za 0,5 - w pobliżu za taką cenę czasem trudno znaleźć piwo, nie mówiąc już o porównaniu jakości bo nie ma czego porównywać. Osobiście żałuję, że nie ma jeszcze jednej "ciemnej" propozycji bo fanem pszenicy i miodu raczej nie jestem.

    Szczerze mówiąc jeżeli chodzi o wystrój, klimat i "Brazil" to czuję jakby ten pomysł nie został dopracowany. Brakuje trochę klimatu lokalowi, logo mnie również nie powala (choć o Jezusa się nie czepiam wręcz przeciwnie za słabo jest to wyeksponowane). Szkoda ale może z czasem się coś zmieni. A tak poza tym widać jednak dużo pieniędzy włożonych w wystrój co można odczuć szczególnie na dole - w toalecie .

    Mam nadzieję, że na lato będzie ogródek.

    Jedzenie - cenowo również bardzo przystępnie choć co do mojego szaszłyka mam kilka zastrzeżeń głównie to, że nie był dobrze wypieczony i zrobił się gumiasty. No cóż, myślę, że i to się poprawie - jestem dobrej myśli!

    Dodam jeszcze, że podczas mojego pobytu było kompletnie pusto. Trochę brakuje promocji ale to podobno ma się niedługo zmienić.

    Na pewno nie raz tam wrócę, dla dobrego piwa i przystępnych cen. Klimat stworzą ludzie więc czego chcieć więcej?

    Comment

    • Pendragon
      Generał Wszelkich Fermentacji
      🥛🥛🥛
      • 2006.03
      • 13952

      #17
      Czy Miodowe już jest dostępne?

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • KrzychuN
        Kapral Kuflowy Chlupacz
        • 2006.12
        • 74

        #18
        kilka dni temu nie było jeszcze.

        Comment

        • p_stulka
          Kapral Kuflowy Chlupacz
          • 2006.07
          • 43

          #19
          No i bar piwny wciąż nieczynny.
          "Rozkoszy rajskich nie chcę znać,
          ni wiedzieć, gdzie się kryją,
          tylko mnie Panie Boże wsadź,
          gdzie święci Rotmistrza piją."

          Comment

          • Wypierniczator
            Kapral Kuflowy Chlupacz
            • 2010.08
            • 71

            #20
            Miodowe dostępne jak najbardziej, byłem wczoraj i spożywałem. Kożlak na razie cena bez zmian. Natomiast deska wszystkich piw 7x 0.125 chodzi po 15PLN. Ogólnie wystrój dość umiarkowanie brazylijski, fajne są jedynie kręcące się liście pod sufitem. Jeśli chodzi o rozkład pomieszczen itp to nic sie nie zmieniło od czasów dawnej Fanaberii.
            So do all who live to see such times, but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given to us

            Comment

            • Pendragon
              Generał Wszelkich Fermentacji
              🥛🥛🥛
              • 2006.03
              • 13952

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wypierniczator
              Miodowe dostępne jak najbardziej,
              A jakieś jego parametry są znane?

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • Pancernik
                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                🥛🥛🥛🥛🥛
                • 2005.09
                • 9782

                #22
                Wg piwowara, Miodowe ma ok. 14* i alko, jak pils .

                Co do "obiektu": spore wnętrze w tonacji ceglasto-wiśniowej. Pod sufitem oryginalne, "pionowe" wentylatory i niebrzydkie żyrandole. Są monitory LCD, pewnie mecz da się obejrzeć.
                Pod ścianą miedziane kadzie, nie dominują we wnętrzu. Muzyka znośna, nie za głośna . Miłe, ładne i młodziutkie kelnerki ubrane w brazylijskie kanarki i zielenie. Potężny grill "na oczach".
                W karcie dominuje treściwe mięcho. Sztućce pakowane w papierowe torebki. Kufle (0,4) ładne, pękate, z Jezusem . Wnętrzarsko lokal lepszy od łódzkiej BH, estetycznie-kelnersko również , co do piwa... ...wypowiem się przy piwach.

                Comment

                • Pancernik
                  Pułkownik Chmielowy Ekspert
                  🥛🥛🥛🥛🥛
                  • 2005.09
                  • 9782

                  #23
                  Się mi jeszcze przypomniało: w centrum Łodzi zrobił się dość niebezpieczny (finansowo-alkoholowo ) "trójkąt bermudzki" - na odcinku 200 metrów jest "Piwoteka", potem Grill de Brasil, a chwilę dalej przy Traugutta 5 sklep z oszałamiającym wyborem nieco mocniejszych wyrobów na bazie głównie jęczmienia (www.pinot.pl).
                  Oprócz wspomnianych wyżej przewag nad łódzką BH (wystrój + kelnerki) po przemyśleniach doszły mi następne: lokalizacja w centrum (próba reanimacji Piotrkowskiej & okolic w opozycji do "galeryj") i sprzedaż piwa na wynos od początku funkcjonowania.
                  Do wielu spraw można byłoby się już od początku przyczepić, ale ja zamierzam "temu browaru" życzliwie kibicować, następnym razem zjem coś na ciepło (w sobotę jedynie tatarek...).

                  Comment

                  • woosaa
                    Major Piwnych Rewolucji
                    🍼🍼
                    • 2005.07
                    • 1553

                    #24
                    Witam.Mam dwa pytania.Od której godziny otwierają w tygodniu? i czy jest w pobliżu parking? PZDR
                    mb WOS

                    Comment

                    • Sokół83
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 2004.12
                      • 1598

                      #25
                      jak będziesz mieć szczęście to zaparkujesz na ulicy przy browarze lub równoległej do niej - miejsca płatne

                      parking jest pod dworcem fabrycznym oraz na Narutowicza między Sienkiewicza a Piotrkowską ale tam też raczej cienko z miejscami

                      co do godzin otwarcia to niestety nie znam ich
                      Z INNEJ BECZKI

                      www.fotopolska.eu

                      Comment

                      • kogra
                        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                        • 2005.03
                        • 139

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika woosaa
                        Witam.Mam dwa pytania.Od której godziny otwierają w tygodniu? i czy jest w pobliżu parking? PZDR
                        Otwierają o 12:00. Wczoraj były 4 rodzaje: pils, kożlak pszenica i miodowe.
                        Kożlak bardzo dobry. Pils przy pierwszych łykach trochę kwaskowy ale później ładnie się to rozchodzi.Ogólnie smaczny. Natomiast miodowe, jak dla mnie, niespodzianka na duzy plus.Smak zharmonizowany- pije się wspaniale. Pszenicy nie próbowałem. Rozmawiałem z piwowarem ( bardzo sympatyczny młody chłopak) który powiedział że nastepną warkę Kożlaka chce zrobic ciemniejszą. i też może uwarzy jakieś ciemne piwko. Natomiast nie planuje warzyć "wynalazków" typu wiśniowe, truskawkowe czy czekoladowe.

                        Comment

                        • woosaa
                          Major Piwnych Rewolucji
                          🍼🍼
                          • 2005.07
                          • 1553

                          #27
                          Sokół83 i kogra dzięki WIELKIE,ta godzina otwarcia bardzo mi pasuje.
                          mb WOS

                          Comment

                          • docent
                            Pułkownik Chmielowy Ekspert
                            • 2002.10
                            • 5205

                            #28
                            W minioną sobotę odwiedziłem browar ponownie, aby spróbować piw uwarzonych już przez miejscowego piwowara. Niestety ocena jest niezadowalająca. Ale po kolei:

                            Pils - lekko kwaskowy, pozbawiony głębi smak. Co prawda jest wyczuwalny brak filtracji, ale ogólnie to słabe, wręcz niesmaczne piwo. Zdecydowanie odbiega od poziomu minibrowarowych pilsów.
                            Pszenica - bardzo mętna o mdłej jasnej barwie. Znów lekki kwasek i brak głębi, jest wręcz wodnistość. Akcentów pszenicznych jak na lekarstwo.
                            Miodowe - bardzo klarowne, jakby filtrowane. Jest obecna słodycz, ale nie nachalna. Tyle że jakaś zwykła, nie miodowa. Niezłe w klasie piw "słodkich".
                            Koźlak - tu na szczęście zmian w stosunku do pierwowzoru nie jest tak dużo. Piwo nie jest już tak treściwe, to obecne sprawia wrażenie zdecydowanie lżejszego niż 16,5°. Zdecydowanie jedyne warte zakupu.

                            Zmiany na niekorzyść również jeśli chodzi o ofertę "piwnej deski". Obecnie oferowana jest w cenie 15 pln, koźlaczki wypadły na rzecz miodowego, a ich zamiana nie jest możliwa.

                            Sala barowa jest już prawie urządzona, teraz znajduje się tam palarnia. Docelowo też będzie można tam palić. Fotka sali dostępna w Galerii.

                            Nie wiem czy fatalny poziom pilsa i pszenicy wynika z umiejętności piwowara czy też to specyfika tylko tych warek. Mam nadzieję, że to drugie aczkolwiek niepokój dotyczący poziomu piw w tym browarze został zasiany.
                            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                            Comment

                            • Twilight_Alehouse
                              D(r)u(c)h nieuchwytny
                              • 2004.06
                              • 6310

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent
                              W minioną sobotę odwiedziłem browar ponownie.
                              Tak coś mi się wydawało, że mignął mi człowiek kojarzący mi się z browarbizowymi zdjęciami. Jesteś długowłosy i ciemnowłosy?

                              Sam lokal wywarł na mnie pozytywne wrażenie. Wystrój jest ciemny i raczej ciężkawy, ale przynajmniej oryginalny.
                              Piwo było ogólnie niezłe - słaby pils, znośna pszenica, zaskakująco dobre miodowe i dobry koźlak, który nie był koźlakiem. Więcej znajdzie się później w odpowiednich tematach.

                              Trochę gorzej z jedzeniem, bo jako wegetarianin byłem ograniczony do przystawek. Na szczęście nie byłem zbyt głodny. Szkoda jednak, że dla restauracji problemem jest zrobienie jakiegoś bezmięsnego dania głównego. W Tumskim w Płocku miałem taki wybór, że aż ciężko się było zdecydować.
                              Współbiesiadnicy jedzący steki zachwalali jednak bardzo wysoką jakość mięsa, więc poziom kucharzy chyba jest niezły.

                              Comment

                              • docent
                                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                                • 2002.10
                                • 5205

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
                                Tak coś mi się wydawało, że mignął mi człowiek kojarzący mi się z browarbizowymi zdjęciami. Jesteś długowłosy i ciemnowłosy?
                                Się zgadza

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
                                Piwo było ogólnie niezłe - słaby pils, znośna pszenica, zaskakująco dobre miodowe i dobry koźlak, który nie był koźlakiem. Więcej znajdzie się później w odpowiednich tematach
                                No to mnie zaskoczyłeś tą oceną. Dla mnie obecny poziom ich piw (w szczególności biorąc pod uwagę piwa "podstawowe" jakimi są pils i pszenica) jest po prostu żenujący.
                                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                                Comment

                                Przetwarzanie...