Częstochowa, Wolności 19, Bayern Bräuhaus / Bavarianhaus [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • szyszek1
    Kapral Kuflowy Chlupacz
    • 2003.07
    • 60

    #16
    Troszkę temat zboczył na temat nazewnictwa knajpy ale ja chciałbym nie o tym.
    Byłem tam 17 lipca będąc w Częstochowie jeden tylko dzień. A że byłem pociągiem wracając na dworzec chciało się w ciepły dzień ugasić pragnienie. Zmierzając w kierunku przydworcowych parasoli (TYSKIE ) nagle zauważyłem Bavarianhaus i mimo tego że ceny jak dla mnie nie najmniejsze musiałem iść tam piwa popróbować.
    Na pierwszy ogień poszedł Weihenstephaner dla mnie, Paulaner dla narzeczonej
    I na tym zamierzaliśmy poprzestać gdyż pociąg do Gliwic miał już być podstawiany ale...
    Takiego piwa jeszcze nie piłem, a i atmosfera w knajpie niecodzienna - kelnerzy w strojach Bawarskich, muzyczka z tamtych stron, wystrój też niczego sobie. Piwo ubywało mi ze szklanki w szybkim tempie, tak że oczy już wypatrywały następnego do spróbowania(a i z towarzyszką się na parę łyków wymieniłem). Pociąg następny był za godzinę. Gotówki już przy sobie nie miałem na kolejne, więc pora by wracać. Wtem podchodzi do stolika pewien pan, który od razu wydawał się właścicielem, żeby zabrać pustą szklankę i pyta czy smakowało(widząc że smakowało). Ja mu na to że bardzo i że takiej knajpy jeszcze w Polsce nie widziałem. I on zaczyna opowiadać historię piwa, które właśnie wypiłem i proponuje mi następne. Nie zastanawiając się dłużej uznaliśmy że warto poczekać na następny pociąg i zamówiliśmy Oktoberfest dla mnie, Lowenbrau dla niej - nawet kufel mogłem wybrać!!! Narzeczona(z własnej inicjatywy) poszła do bankomatu, a ja wdałem się w miłą pogawędkę z właścicielem.
    I to mi się tam podobało najbardziej - indywidualne podejście do każdego klienta.
    O smaku piwa nie będę pisał - niech każdy spróbuje WARTO!!!
    A atmosfera jak dla mnie iście regionalna.
    Przy wyjściu jeszcze raz zagadnął nas właściciel zapraszając na pyszną golonkę po Bawarsku - żal było wychodzić. Napewno tam wrócę.

    Aha piwo podawane było z chlebem oblanym ciepłym roztopionym smalcem z przyprawami.

    Kto tylko będzie w Częstochowie powinien tam zajrzeć.

    Pozdrawiam

    Comment

    • zbysia
      Kapitan Lagerowej Marynarki
      • 2004.09
      • 907

      #17
      Dziś na gorąco: wchodząc do lokalu, zobaczyłem własciciela fotografującego fasadę, grzecznie sie przywitałem i wdaliśmy się w rozmowę..Powiedziałem, że na forum istnieje wątpliwość, czy wszystkie lane to orginały? Na co zostałem zaprowadzony do piwnicy i zostały mi pokazane kegi stojące pod ścianą: Paulaner, Warsteiner, Oktoberfest Bier... Właściciel pokazał mi dolną salkę na 30 osób, która w założeniu miała być dla jego kolegów motocyklistów, jednak oni nie chcą tam przyjeżdżać bo nie ma gdzie parkować i zostawiać motocykli. W rewanżu za pokazanie mi Jego strony www, pokazałem Mu info z browar.biz o Jego lokalu. Zostałem poczęstowany Oktoberfest i na stoliku oprócz tego czekał na mnie zestaw kufli wypełnionych wszystkimi dostępnymi piwami... Dostałem to wszystko ......... Do tego historia o XIX wiecznej wojnie piwnej między Austrią a Bawarią, o wykupieniu przez Heńka 9 % (lub jakiejś innej ilości) akcji Paulanera i akcji odwetowej Paulinów którzy w jednej z tv przez cały dzień puszczali reklamę o krowie na absolutnie odjazdowej łące się pasie i pije z koryta - nic innego jak Paulanera, który po przejściu przez całą krowę zmienia sie na tylnym wylocie w koryto heńka...Ponoć decydenci tej tv stracili pracę, ale do dziś pracują u Paulinów...
      Do "nie kolekcji" doszły wafle: Lowenbrau, LowenWesse, dwa Paulanery, Warstener, Oktoberfest-Bier i Browar Staropolski. Strona podana wyżej jest aktualna - jest zajawka na temat Oktoberfestu w Częstochowie - ceny do analizy - troche drogo na raz, ale po przeliczeniu... (jak ktoś ma..)
      Coraz bardziej ten lokal mi się podoba... Ulubione browary polskie właściciela to Staropolski i Gab.
      Last edited by zbysia; 27-07-2005, 22:33.
      fANIAtic www.faktoria-ukraina.pl

      Comment

      • zulu
        Porucznik Browarny Tester
        • 2004.04
        • 299

        #18
        Aż serce roście widząc co się w tej Częstochówce teraz wyrabia. A człowiek z braku alternatywy marnował poranki w Bisie (jak ktoś pamięta jeszcze o co chodzi)

        Comment

        • zbysia
          Kapitan Lagerowej Marynarki
          • 2004.09
          • 907

          #19
          Nie ten temat Ale ja marnowałem wieczory w Bisie Brok był ok, dopóki "dziad" nie stwierdził, że jak jest zima to on będzie podawać piwo z półki
          fANIAtic www.faktoria-ukraina.pl

          Comment

          • zbysia
            Kapitan Lagerowej Marynarki
            • 2004.09
            • 907

            #20
            Dwa lata temu "Bis" był do kupienia wraz z domem "dziada" za 700 000 zł
            fANIAtic www.faktoria-ukraina.pl

            Comment

            • funt
              Szeregowy Piwny Łykacz
              • 2005.01
              • 27

              #21
              Ja do tej pory wole naprzeciw do "Biffu"

              Comment

              • ergie
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2004.05
                • 1041

                #22
                Czytając kolejne opinie o tej knajpce widzę, że chcąc nie chcąc, czeka mnie pielgrzymka do Częstochowy
                Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
                ------------------------------------------------------------------
                Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

                Comment

                • skandal
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 2002.05
                  • 1439

                  #23
                  Byłem wczoraj! Piękne miejsce!! Lokal gustownie urzadzony, gablotki z kuflami,pokalami i szklankami no i najważniejsze! Bar z 5 kranikami bawarskiego piwka! Pije się go z kufli stojących w okolicy baru, z tego co widziałem chyba każdy inny. Do tego miła obsługa i mały "podjadek" w cenie piwa. W moim przypadku był to chlebek ze smalcem w dwóch rodzajach, świetnie przyżądzony, palce lizać! Chętnie bym zawitał na tamtejszy Oktoberfest który rozpoczyna się 17 września a kończy 2 października. Bilet kosztuje na to 130zł i są w tym gratisowe piwa i jedzenie. Szczegóły na stonie www.bavarianhaus.pl
                  I jeszcze taki mały smutek że mam nadzieje kiedyś bedzie mnie stać żeby chodzić w takie miejsca częściej nie martwiąc się o zobaczenie w szybkim czasie dna w portfelu Ale i tak warto!

                  Comment

                  • arzy
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 2002.06
                    • 2814

                    #24
                    Mam bardzo przykrą wiadomość
                    Właściciel Bavarianhaus Pan Roman Drzymulski nie żyje.
                    Był to człowiek z pasją, który wiedział co robi.

                    Panie Romku, zostanie pan w mojej pamięci.
                    Last edited by arzy; 14-12-2005, 11:21.
                    "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    Bractwo Piwne
                    Skład Piwa
                    Piszę poprawnie po polsku!

                    Comment

                    • Dreamer
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 2003.05
                      • 1576

                      #25
                      JESTEM W SZOKU

                      Spędziliśmy w gronie znajomych dwa dni na organizowanym przez p. Romka tej jesieni Oktoberfeście (była relacja na forum). To była niezapomniana impreza - człowiek potrafił wspaniale wszystko zorganizować i sam rozbawić całą salę. Na końcu zapraszał nas za rok..... Mówią, że nie ma ludzi niezastąpionych, ale ten człowiek sprawiał wrażenie, że TAKI WŁAŚNIE JEST.
                      Cześć jego pamięci.
                      Blog: Piwna Brytania

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        🥛🥛🥛🥛🥛
                        • 2001.02
                        • 23858

                        #26
                        Jeszcze w ubiegły piątek zamieniliśmy z nim słówko
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • garfunkel
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 2005.04
                          • 1068

                          #27
                          Bardzo, bardzo żal...
                          W najbliższą sobotę miał z nami świętować pierwszą rocznicę Bractwa Piwnego w Częstochowie.

                          Comment

                          • iron
                            Pułkownik Chmielowy Ekspert
                            • 2002.08
                            • 6717

                            #28

                            Widzieliśmy Go tylko raz w życiu - po drodze do Żywca.
                            Był bardzo serdeczny, miły, mieliśmy pojawić się u Niego "wkrótce", a On miał nam pokazać jak się je i pije w Bawarii...
                            bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                            Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                            Rock, Honor, Ojczyzna

                            Comment

                            • Małażonka
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2003.03
                              • 4602

                              #29

                              Comment

                              • Twilight_Alehouse
                                D(r)u(c)h nieuchwytny
                                • 2004.06
                                • 6310

                                #30
                                A ja nawet nie zdązyłem okazji Go poznać, choć wybierałem się od dłuższego czasu...

                                Comment

                                Przetwarzanie...