Bielsko-Biała, Piwowarska 2, Browar Miejski Bielitzer

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ZKB
    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
    • 2009.12
    • 172

    #16
    Próbowałem wczoraj pilsa i jego ocena była z trudna z uwagi na to, że było ciepło i strasznie chciało mi się pić. Piwo przypominało mi lane piwa z kufla z grubego szkła, jakie piłem na początku lat 90tych w mordowni koło liceum. Czuć świeżość, fajnie schłodzone ale jakby... troszkę zbyt wodniste. Tak dawniej "żeniono" piwa w knajpach, które smakowało jak piwo i 1/3 wody (pewnie nadal się to robi). Pocieszające, że kierunek słuszny i następne partie będą lepsze. Generalnie na plus.
    Beer is for life not just for christmas !

    Comment

    • pioterb4
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2006.05
      • 4322

      #17
      Tak dawniej "żeniono" piwa w knajpach, które smakowało jak piwo i 1/3 wody (pewnie nadal się to robi).
      Wpisz w wyszukiwarkę: "Kopyr pogromca mitów" i poczytaj

      Comment

      • beerek62
        Major Piwnych Rewolucji
        🥛🥛🥛
        • 2010.04
        • 1044

        #18
        Czy mógłby jakis dobry człowiek przywieźć na giełde do Tychów 21.05 szklankę i kufelek 0,4 z tego browaru ? Gratyfikacja za fatygę oczywiście do uzgodnienia
        Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
        Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

        Comment

        • Promil03
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 2007.10
          • 2833

          #19
          Będąc w Tychach to te 35 km możesz chyba pojechać osobiście. Kupisz sobie kufle, napijesz się dobrego piwa.

          Comment

          • beerek62
            Major Piwnych Rewolucji
            🥛🥛🥛
            • 2010.04
            • 1044

            #20
            Przy "jechaniu osobiście" z tym próbowaniem może być problem .
            Chyba że w buteleczkę sobie zaczerpnę.
            Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
            Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

            Comment

            • Promil03
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 2007.10
              • 2833

              #21
              No tak, jeśli jedziesz sam. Ja specjalnie zabieram żonę, żeby się mogła samochodem powozić troszeczkę

              Comment

              • Pendragon
                Generał Wszelkich Fermentacji
                🥛🥛🥛
                • 2006.03
                • 13952

                #22
                Ktoś zapisał parametry tych piw?

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Pendragon
                  Generał Wszelkich Fermentacji
                  🥛🥛🥛
                  • 2006.03
                  • 13952

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon
                  Ktoś zapisał parametry tych piw?
                  Teraz już po ptokach, parametry zgłaszać do działu "zmiana parametrów"

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • Promil03
                    D(r)u(c)h nieuchwytny
                    • 2007.10
                    • 2833

                    #24
                    No i co? No i g....!
                    Odwiedziliśmy Browar Miejski po giełdzie w Tychach.
                    Miejsce fajne, klimatyczne. Wystrój piwny z różnymi ciekawymi elementami. Kilka sal z drewnianymi stołami i ławami. Byliśmy ok.16 i ludzi nie było zbyt wielu, ale potem zaczęli się schodzić i jak wychodziliśmy to było już pełno. Na kilku stolikach rezerwacja od godz.19-20, ale nie było problemu z siedzeniem przy tych stolikach.
                    W lokalu można kupić firmowe szkło. Kufle 0,4l i 1l oraz szklanicę do pszenicy. Wszystkie po 20 zł. Z podstawkami też nie ma problemu, leżą na barze i można je zabierać, niestety barmanki nie wiedzą do czego są, ponieważ nie przynoszą ich razem z piwem.
                    Na miejscu nic nie jedliśmy, więc o jedzeniu się nie wypowiadam, ale ceny wydawały się dość wysokie.
                    No i najważniejsze: piwo.
                    Tutaj totalna porażka! W Browarze Miejskim dostępne jest tylko i wyłącznie Jasne!
                    Reszty piw nie ma. Będą za 4 tygodnie Na moje pytanie dlaczego jest tylko Jasne, barman odpowiedział, że piwo robili Czesi i nie przewidzieli dużego zejścia. Było podobno po 1000 litrów. Podobno. Dla mnie wytłumaczenie żałosne. Jak ludzie nie umieją zaplanować wielkości warek podstawowych piw powinni raczej uprawiać marchewkę.
                    W ramach rekompensaty barman proponował nam "niemieckie piwo prosto z Norymbergi" w postaci Tuchera w wersji Jasnej, Ciemnej i Pszenicznej. Piwo z nalewaków Bielitzera. Ku zdumieniu barmana nie skorzystaliśmy z propozycji.
                    Samo Jasne też nie powala na kolana. Ładny kolor, brak piany, w smaku mało treściwe. Wypijalne i tyle. Cena 8 zł/0,4l.
                    Co ciekawe litrowe piwo kosztuje 20 zł. Nie wiem jaka jest motywacja kupowania takiej pojemności. Na pewno nie cena.
                    Ogólnie rzecz biorąc, ładny browar restauracyjny z koncernowym piwem z Niemiec. Dorze, że nie z Tyskim, jak w CK.
                    Choć mam techniczne możliwości częstych odwiedzin, moja noga długo tam nie postanie.
                    Szczerze nie polecam tego miejsca.

                    Comment

                    • Mason
                      Major Piwnych Rewolucji
                      🍼
                      • 2010.02
                      • 3280

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03
                      Co ciekawe litrowe piwo kosztuje 20 zł. Nie wiem jaka jest motywacja kupowania takiej pojemności. Na pewno nie cena.
                      Zgapili cennik z Bierhalle
                      JEDNO PIVKO NEVADI!

                      Comment

                      • pioterb4
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 2006.05
                        • 4322

                        #26
                        totalna porażka! W Browarze Miejskim dostępne jest tylko i wyłącznie Jasne!
                        Reszty piw nie ma. Będą za 4 tygodnie Na moje pytanie dlaczego jest tylko Jasne, barman odpowiedział, że piwo robili Czesi i nie przewidzieli dużego zejścia. Było podobno po 1000 litrów. Podobno. Dla mnie wytłumaczenie żałosne. Jak ludzie nie umieją zaplanować wielkości warek podstawowych piw powinni raczej uprawiać marchewkę.
                        Skąd ja to znam...Nie oni jedni nie potrafili przewidzieć popytu ale przynajmniej potrafią z tej sytuacji wyjść z twarzą i zaproponować uprzejmie coś w zamian. W niektórych browarach polaliby bez skrupółów piwo z zewnątrz i powiedzieli że to ich.

                        Comment

                        • Pendragon
                          Generał Wszelkich Fermentacji
                          🥛🥛🥛
                          • 2006.03
                          • 13952

                          #27
                          Może nie tylko nie potrafili przewidzieć, ale i w rezultacie te same piwa leją?

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • mark33
                            D(r)u(c)h nieuchwytny
                            • 2005.04
                            • 3283

                            #28
                            Miałem się dziś wybrać, na szczęście poczytałem forum i pójdę do lodówki

                            Comment

                            • beerek62
                              Major Piwnych Rewolucji
                              🥛🥛🥛
                              • 2010.04
                              • 1044

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03
                              Miejsce fajne, klimatyczne. Wystrój piwny z różnymi ciekawymi elementami. Kilka sal z drewnianymi stołami i ławami. Byliśmy ok.16 i ludzi nie było zbyt wielu, ale potem zaczęli się schodzić i jak wychodziliśmy to było już pełno. Na kilku stolikach rezerwacja od godz.19-20, ale nie było problemu z siedzeniem przy tych stolikach.
                              W lokalu można kupić firmowe szkło. Kufle 0,4l i 1l oraz szklanicę do pszenicy. Wszystkie po 20 zł. Z podstawkami też nie ma problemu, leżą na barze i można je zabierać, niestety barmanki nie wiedzą do czego są, ponieważ nie przynoszą ich razem z piwem.
                              Na miejscu nic nie jedliśmy, więc o jedzeniu się nie wypowiadam, ale ceny wydawały się dość wysokie.
                              No i najważniejsze: piwo.
                              Tutaj totalna porażka! W Browarze Miejskim dostępne jest tylko i wyłącznie Jasne!
                              Ja też pojechałem z giełdy do Bielska, tyle tylko, że byłem tam około godz. 11.00. Było jasne i ciemne. Lokal faktycznie fajnie urządzony. Kupiłem sobie szkło do kolekcji (kufel 1 l - 25 zł) oraz butelkę jasnego 0,75 z firmową etykietą (zamykanie porcelanka) za 20 zł. Byłem niestety jako szofer i nie mogłem zdegustowac na miejscu.
                              Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
                              Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

                              Comment

                              • Promil03
                                D(r)u(c)h nieuchwytny
                                • 2007.10
                                • 2833

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beerek62
                                Ja też pojechałem z giełdy do Bielska, tyle tylko, że byłem tam około godz. 11.00. Było jasne i ciemne. Lokal faktycznie fajnie urządzony. Kupiłem sobie szkło do kolekcji (kufel 1 l - 25 zł) oraz butelkę jasnego 0,75 z firmową etykietą (zamykanie porcelanka) za 20 zł. Byłem niestety jako szofer i nie mogłem zdegustowac na miejscu.
                                Jesteś pewien, że Ciemne było ichniejsze? Ich piw nie ma podobno od zeszłej środy. Ile za nie zapłaciłeś?

                                Comment

                                Przetwarzanie...