Bielsko-Biała, Piwowarska 2, Browar Miejski Bielitzer

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • beerek62
    Major Piwnych Rewolucji
    🥛🥛🥛
    • 2010.04
    • 1044

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03
    Jesteś pewien, że Ciemne było ichniejsze? Ich piw nie ma podobno od zeszłej środy. Ile za nie zapłaciłeś?
    Ciemnego nie piłem ani nie kupowałem a informacja o jego "obecnosci" była od barmana.
    Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
    Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

    Comment

    • danhaj
      Kapitan Lagerowej Marynarki
      • 2010.04
      • 619

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03
      No i co? No i g....!

      Tutaj totalna porażka! W Browarze Miejskim dostępne jest tylko i wyłącznie Jasne!
      Reszty piw nie ma. Będą za 4 tygodnie Na moje pytanie dlaczego jest tylko Jasne, barman odpowiedział, że piwo robili Czesi i nie przewidzieli dużego zejścia. Było podobno po 1000 litrów. Podobno.
      To ja nie rozumiem tu czegoś. To jest minibrowar, który warzy swoje piwo, czy też knajpka, która sprzedaje piwo z Czech? Czy też to piwo robili Czesi korzystając z instalacji w BB?
      Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

      www.czechforum.pl

      Comment

      • Promil03
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 2007.10
        • 2833

        #33
        Szczerze mówiąc to nie wiem. Ja zrozumiałem to tak, że instalację i pierwsze warki robili ludzie z Czech, ale generalnie byłem wkurzony, więc nie rozkminiałem tego tematu dokładnie.

        Comment

        • Mason
          Major Piwnych Rewolucji
          🍼
          • 2010.02
          • 3280

          #34
          Chyba Czesi jak montują instalację to robią na początku parę warek, taki rodzaj szkolenia
          JEDNO PIVKO NEVADI!

          Comment

          • Maggyk
            Szara Adminiscjencja
            🍼
            • 2004.05
            • 5617

            #35
            Dalsza część dyskusji została wydzielona do wątku: Z cyklu nudzi się nam - Kiedy piwo możemy określić mianem polskiego ... .
            Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
            Piwo domowe -
            Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

            Reklama w BROWARZE
            PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

            Comment

            • remikola
              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
              • 2011.06
              • 188

              #36
              Pierwsze warki, a tu ludzie od razu muszą narzekać i krytykować, typowo polskie. Poza tym nie wierzę, że jest tak słabo. Jak będę w Bielsku koniecznie sam spróbuje. W każdym razie takie miejsca trzeba wspierać, a nie na wstępie podcinać im skrzydła.
              Pivo je gorivo!

              Comment

              • pioterb4
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2006.05
                • 4322

                #37
                Jeżeli ktoś wycenia 0,4l piwa na 8 zł to musi liczyć się z tym że oczekiwania konsumenckie nie będą niskie. A konstruktywna krytyka z podcinaniem skrzydeł ma niewiele wspólnego; jak będziemy chwalić mini browary za byle stronga nazwanego szumnie "marcowym" to nikt z nas (piwoszy) na tym nie skorzysta w przyszłości.

                Comment

                • zeko
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 2004.07
                  • 708

                  #38
                  Na festiwalu w Żywcu 17-18 czerwca Bielitzer się zjawi ze swoim całym asortymentem piwnym (marcowe, pszeniczne, jasne, ciemne) więc będzie okazja skosztować.

                  Comment

                  • bielok
                    Porucznik Browarny Tester
                    • 2007.10
                    • 338

                    #39
                    cześć.

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zeko
                    Na festiwalu w Żywcu 17-18 czerwca Bielitzer się zjawi ze swoim całym asortymentem piwnym (marcowe, pszeniczne, jasne, ciemne) więc będzie okazja skosztować.
                    Mam nadzieję że nie odważą się polać tej wersji marcowego która była dostępna w pierwszych dniach działalności browaru.
                    anioły śmierdzą potem
                    żrą kiełbasę
                    mają w dupie żywych

                    Comment

                    • Promil03
                      D(r)u(c)h nieuchwytny
                      • 2007.10
                      • 2833

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika remikola
                      Pierwsze warki, a tu ludzie od razu muszą narzekać i krytykować, typowo polskie. Poza tym nie wierzę, że jest tak słabo. Jak będę w Bielsku koniecznie sam spróbuje. W każdym razie takie miejsca trzeba wspierać, a nie na wstępie podcinać im skrzydła.
                      A za co miałem chwalić? Za nijakie jasne? Za brak innych piw? Za propozycję wypicia Tuchera?
                      Jeśli mogę coś z czystym sumieniem pochwalić to chwalę (np. po wizycie w MajErze).
                      Jeśli coś jest do dupy to mówię prawdę. Nie będę się podniecał knajpą tylko dlatego, że szumnie nazwała się browarem restauracyjnym.
                      Żeby była jasność, Browaru Miejskiego nie skreślam. Odwiedzę za jakiś czas i zobaczę czy doszło do poprawy.

                      Comment

                      • remikola
                        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                        • 2011.06
                        • 188

                        #41
                        Konstruktywna krytyka jest jak najbardziej wskazana, tylko po co emocje i słownik tego typu. Nie trzeba od razu nastawiać się negatywnie. Chyba chodzi w tym lokalu głównie o piwo. Jak będą warzyć kiepskie to nie będą mieli klientów, no chyba że postawią na kuchnię. Cena jest wysoka pewnie dlatego 1 -żeby uchronić się od problemów, 2 - może tak wyszło z kalkulacji. Teraz jak okazało się, że zapotrzebowanie jest większe to i może z ceny trochę zejdą albo wprowadzą w przyszłości coś w rodzaju kart klubowych, żeby można było napić się piwa kulturalnie i bez nadwyrężania portfela.
                        Pivo je gorivo!

                        Comment

                        • jacer
                          Pułkownik Chmielowy Ekspert
                          • 2006.03
                          • 9875

                          #42
                          Jeżeli zapotrzebowanie jest większe to cenę trzeba podnieść!!!!!
                          Milicki Browar Rynkowy
                          Grupa STYRIAN

                          (1+sqrt5)/2
                          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                          No Hops, no Glory :)

                          Comment

                          • pioterb4
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 2006.05
                            • 4322

                            #43
                            Konstruktywna krytyka jest jak najbardziej wskazana, tylko po co emocje i słownik tego typu. Nie trzeba od razu nastawiać się negatywnie.
                            Ale nikt się nie nastawia negatywnie, Ci którzy skrytykowali browar nie napisali, że to koniec i więcej tam nie wrócą. Lokal dopiero wystartował i pewnie będzie jeszcze ewolułował, nikt niczego nie mówi na amen a jedynie rerlacjonuje stan obecny. Uwierz mi, że zalezy nam by mini browarnictwo kwitło a miejsca jak to w Bielsku rosły w siłę, tyle że od chwalenia na wyrost na pewno nie urosną. I tak jak napisałem, jak ktoś wycenia swoje piwo na 10zł/0,5l tu musi się liczyć z wnikliwą i surową oceną bo to nie jest cena jak dla mnie za średnie czy przeciętne piwo tylko za bardzo dobre.

                            Jak będą warzyć kiepskie to nie będą mieli klientów,
                            Różnie to bywa. Poczytaj forumowe opinie o Spiżu albo CK Browarze. Z relacji wielu osób warzone tam piwa są cienkie-przeciętne a lokale prosperują bo jadą na samym haśle "browar restauracyjny" co jest obecnie takim samym wabikiem jak "piwo niepasteryzowane" lub "produkt regionalny".

                            Comment

                            • remikola
                              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                              • 2011.06
                              • 188

                              #44
                              Przyznam, że do Spiżu nie chodzę i nie słyszałem jeszcze dobrej opinii o tamtejszym piwie. To raczej imprezownia i wydaje mi się, że bywalcy pija na co dzień Żubry itp. (mocne, a słabe więc do wymagających nie należą. Słyszałem, że otwarli coś w parku w Chorzowie więc kiedyś przy okazji spróbuję. W CK Browarze byliśmy na pszenicy i dostaliśmy bez pytania z cytryną w środku. Zresztą w takich miastach jak Katowice czy Kraków dobry marketing i położenie może zagwarantować sukces. Bielsko to mniejsza i bardziej zgrana społeczność, trudno będzie utrzymać się mini-browarowi z kiepskim i drogim piwem, nawet przy wszystkich innych zaletach.
                              Pivo je gorivo!

                              Comment

                              • delvish
                                Major Piwnych Rewolucji
                                • 2004.11
                                • 3508

                                #45
                                Wcale nie trzeba podnosić ceny. Jak zapotrzebowanie jest większe, to można równie dobrze zwiekszyć produkcję bez podnoszenia ceny jednostkowej. Wszystko zależy od zdolności produkcyjnych.

                                PS. Za mało wykrzykników, jacer.
                                Last edited by delvish; 2011-06-04, 11:59.
                                "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                                (Frank Zappa)

                                "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                                Comment

                                Przetwarzanie...