Bielsko-Biała, Piwowarska 2, Browar Miejski Bielitzer

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • VanPurRz
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2008.09
    • 4229

    #76
    Wizyta ze wszech miar udana. Pyszne piwa - marcowe (wyraźnie słodowe jak powinno być takie piwo), pils i ciemne (palone z akcentami kawy zbożowej jak ja lubię). Miła obsługa, ciekawe wnętrza i ładna okolica (Starówka). Szkoda, że tak daleko ode mnie.
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

    Comment

    • Gringo
      Major Piwnych Rewolucji
      🍼
      • 2007.07
      • 2156

      #77
      Będąc miesiąc wcześniej miałem okazję do spróbowania tylko Jasne, było smaczne. Wczoraj wybrałem się aby spróbować marcowego i nie udało się.
      Były natomiast (oprócz jasnego): Bielitzer Bursztynowy, Pszeniczny i Koźlak, ten ostatni po 9zł/0,4l.
      Wczoraj albo miałem coś ze smakiem albo te piwa poprostu są nieudane.

      Pszenica - ładny kolor i piana, w zapachu cytrusy, banan i goździk a w smaku padaka, piwo z mocnym posmakiem kwasku cytrynowego, był tak intensywny że aż mi gębe wykrzywiało, nie pamiętam abym pił tak paskudną pszenicę kiedykolwiek.

      Bursztynowe - kolor, piana w porządku, zapach i smak zbyt płaski, wodnisty ale bez żadnych niedobrych posmaków, ktoś z przedmówców porównał do Zawiercia Bursztynowego, Zawiercie bije Bielitzera na łeb.

      Koźlak (czy też ciemne) - najsmaczniejsze z próbowanych wczoraj, jak na koźlaka to dla mnie zbyt lekkie piwo, z ciekawym posmakiem kawowym, nie rozgrzewające, nie czuć alkoholu.

      Wystrój lokalu i okolica bardzo atrakcyjna , lokal napewno ma perspektywy ale jakość piw musi zostać poprawiona, za te ceny to zdecydowanie wolę Bierhalle.
      Zajrzę znów za jakiś miesiąc, może dwa z dużymi nadziejami.

      Comment

      • becik
        Generał Wszelkich Fermentacji
        🍼🍼
        • 2002.07
        • 14999

        #78
        Wizyta 06.10.2011
        W browarze dostępne były 4 piwa. Pils, Pszeniczne, Marcowe i Bursztynowe (dwa ostatnie opisane w piwo konkretnie). Obsługa miła, sympatyczna. Był piwowar z którym udało się zamienić kilka słów. Skąd nazwa ulicy? Otóż okazało się, że na początku XX wieku, w sąsiedniej kamienicy gdzie obecnie jest notariusz też był browar.
        Z gadgetów pojawiły się koszulki.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Pendragon
          Generał Wszelkich Fermentacji
          🥛🥛🥛
          • 2006.03
          • 13952

          #79
          Czy tam w okolicy browaru jest gdzie zaparkować (za darmo) auto? Jeśli nie, to gdzie w okolicy najlepiej to zrobić? Termin - środa późnym popołudniem.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • bielok
            Porucznik Browarny Tester
            • 2007.10
            • 338

            #80
            Cześć

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon
            Czy tam w okolicy browaru jest gdzie zaparkować (za darmo) auto? Jeśli nie, to gdzie w okolicy najlepiej to zrobić? Termin - środa późnym popołudniem.
            Wzdłuż ul. Cieszyńskiej w środę po południu parkujesz za darmo. Z tym że masz do przespacerowania ok 200-300m. Za darmo teza zaparkujesz na ul. Lompy gdzie jest targowisko miejskie (mniej więcej w tej okolicy):


            Nie jestem pewien czy można wjechać na plac św. Mikołaja pod katedrę, tam miałbyś najbliżej.
            Last edited by bielok; 2011-10-11, 18:58. Powód: dopisek
            anioły śmierdzą potem
            żrą kiełbasę
            mają w dupie żywych

            Comment

            • becik
              Generał Wszelkich Fermentacji
              🍼🍼
              • 2002.07
              • 14999

              #81
              ja parkowałem znacznie bliżej, wjeżdżając do miasta, skręcałem zaraz przed zamkiem w prawo, w brukowana uliczkę pod górę, potem tą cienizną stanąlem obok fragmentu murów miejskich (ul. Orkana), tam parkowanie jest płatne ale są to grosze. mozna podjechać trochą do przodu i są tam kolejne dwa parkingi (przy pl. Lutra), Cieszyńską warto podjechac dalej do Browarnej do starego browaru
              Last edited by becik; 2011-10-11, 19:34.
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • abernacka
                Generał Wszelkich Fermentacji
                🥛🥛🥛🥛
                • 2003.12
                • 10861

                #82
                Jak wygląda opcja z rezerwacją stolików?
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • Alexanderfeld
                  Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                  • 2009.08
                  • 173

                  #83
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
                  Jak wygląda opcja z rezerwacją stolików?
                  Możesz to zrobić przez ich stronę wwwhttp://browarmiejski.pl/index.php?page=rezerwacja Planuję tam jutro wpaść to mogę ewentualnie popytać co i jak.

                  Comment

                  • abernacka
                    Generał Wszelkich Fermentacji
                    🥛🥛🥛🥛
                    • 2003.12
                    • 10861

                    #84
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Alexanderfeld
                    Możesz to zrobić przez ich stronę wwwhttp://browarmiejski.pl/index.php?page=rezerwacja(...)
                    Dzięki!
                    Prawdę mówiąc nie wiedziałem, że istnieje dedykowana dla tego browaru strona.

                    Dla osób, które planują nocleg za niewielkie pieniądze w niedalekiej odległości od browaru to polecam Dom Turysty.
                    Piwna turystyka według abernackiego

                    Comment

                    • Alexanderfeld
                      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                      • 2009.08
                      • 173

                      #85
                      Do trzech razy sztuka… w przypadku moich wizyt w Browarze Miejskim to powiedzenie pasuje jak ulał. Po kilkumiesięcznej przerwie zawitałem tam ponownie i nareszcie mogę powiedzieć, że jestem kontent.

                      Dzisiaj dostępne były 3 rodzaje piw: Bursztynowe, Jasne i Pszeniczne. Tym razem do żadnego nie mogę się przyczepić. Pszeniczne trzyma mocny standard jak przy każdej mojej wizycie; lekkie piwo, z mocnym drożdżowo-bananowym aromatem i słodkawo-kwaskowym smaku, niezbyt mocno wysycone, tak jak lubię. Jasne zmieniło się na korzyść. Obecnie w pełni przypomina klasycznego czeskiego pilsa, z wyraźną goryczką pozostającą na języku. Bursztynowe piłem po raz pierwszy, ale również się na nim nie zawiodłem. Interesujące, półciemne piwo, odpowiednio nasycone, nieźle zbalansowane, z wyczuwalnymi nutami karmelowymi i lekką goryczką.

                      Nie ukrywam, że dzisiejsza wizyta mnie usatysfakcjonowała i mam nadzieję, że jakość osiągnięty piw warzonych w BM utrzyma się już na stałe.

                      Comment

                      • Rzeszowiak
                        Major Piwnych Rewolucji
                        🍼
                        • 2009.04
                        • 1597

                        #86
                        Wczoraj dostepne było jasne, pszeniczne oraz bursztynowe.

                        Jasne bardzo smaczne, treściwe z wyraźną goryczką.

                        Pszeniczne było najlepszym piwem jakie tam piłem. Piekna piana, w smaku dominacja banana i cytrusów, do tego delikatna goryczka. Takie pszeniczne lubie najbardziej. Obok bierhalle Weizen chyba najlepsza pszenica jaką piłem w polskich browarach restauracyjnych.

                        Najsłabsze było bursztynowe. Generalnie smakowało tak samo jak jasne, różniło sie tylko kolorem.

                        Sam lokal mi sie podobał, miła obsługa, chętnie i fachowo informująca klientów o swoich wyrobach.

                        Z pewnością miejsce warte odwiedzenia.

                        Comment

                        • ZKB
                          Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                          • 2009.12
                          • 172

                          #87
                          Dopiero po raz drugi odwiedziłem Browar Miejski (uprzednio kilka dni po otwarciu). Wczoraj dostępne były Pszeniczne. Bursztynowe i Marcowe. Spróbowałem Pszenicznego. które miało tu najlepsze recenzje. Piwo podane w ładnej firmowej szklance. Po pierwszym łyku poczułem szczypanie w język, piwo jest mocno gazowane ale po następnych właściwy smak dał znać o sobie. Piwo nie ma tak intensywnego smaku owoców jak najlepsze butelkowe piwa ale i tak piło się je z przyjemnością. Do samego dna smak bardzo zadowalający z utrzymującą się czapą piany. Polecam
                          Beer is for life not just for christmas !

                          Comment

                          • mark33
                            D(r)u(c)h nieuchwytny
                            • 2005.04
                            • 3283

                            #88
                            Dziś już marcowego nie było, smak miałem na pszeniczkę i był to trafny wybór. Zapach bardzo dobry delikatnie cytrusowy i bananowy. Piana piękna bardzo gęsta i trwała. Kolor na piątkę. No i smak w końcu, już nie idealny ale dobry z plusem, fajny banan , treściwość tak na 4+, no i goździk niestety taki z pieprzem. Goryczka bardzo minimalna acz zaznaczona za co kolejny plusik. Stawiam na WB-06 (ten pieprz) ale nie było piwowara i nie mogłem się dowiedzieć, barman przyjemny ale wiedzy o szczepie nie posiadał . Ogólnie pszeniczka fajna godna polecenia,minusik jedynie za ten pieprzny posmak ale ogólnie 4+. Troszkę wizytę nadpsuła kelnerka ciężko się motając/wypowiadając na temat pszenicy czy ciemnego ale w końcu może się wyrobi

                            Comment

                            • abernacka
                              Generał Wszelkich Fermentacji
                              🥛🥛🥛🥛
                              • 2003.12
                              • 10861

                              #89
                              Relacja z mojego pobytu w browarze: http://piwnyturysta.wordpress.com/20...bielko-bialej/
                              Piwna turystyka według abernackiego

                              Comment

                              • ZKB
                                Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                                • 2009.12
                                • 172

                                #90
                                abernacka - każdy turysta w tym i piwny powinien przynajmniej prawidłowo nazwać odwiedzane miasto. W przypadku Bielska-Białej odmianie podlega każdy z członów (Bielko to pewnie literówka) i na tym punkcie miejscowi bywają przewrażliwieni - bez złośliwości pisząc pozdrawiam z Bielska-Białej
                                Beer is for life not just for christmas !

                                Comment

                                Przetwarzanie...