Czechy, Topolná 224, Topolský pivovar

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • heckler
    Senior
    • 09-2012
    • 1898

    Czechy, Topolná 224, Topolský pivovar

    Mała wioska Topolna liczy niespełna 1700 mieszkańców, ale swój browarek już ma. Został on otwarty w restauracji i pensjonacie o nazwie Topolska Hospoda.
    Pierwszego piwa z tego browaru można było spróbować 14.03.2018 roku. My swoją wizytę złożyliśmy w lokalu w upalną i słoneczną sobotę 21.04.
    Niestety o noclegu w pensjonacie możemy raczej zapomnieć. Mają obłożenie na parę miesięcy do przodu. Skorzystaliśmy z bazy noclegowej w oddalonej o niecałe sześć kilometrów miejscowości Napajedla, a do browaru pojechaliśmy na rowerach.
    Na szczęście pomimo odbywających się akurat w restauracji dwóch wesel, sala z barem i taras były dostępne dla klientów.

    Ogólnie do dyspozycji gości jest mała sala z barem, mała sala z osobnym wejściem za barem. Z sali barowej wchodzimy również na dużą salę nazwałbym ją ,balową,.
    Z niej możemy wyjść na balkon i posiedzieć przy szklanych barierkach. Jest też niewielka sala w części browarnej. Tam posiedzimy przy kadziach i spilce.
    Jednak najprzyjemniej biesiaduje się na tarasie. Siedząc bliżej grilla przez szklane drzwi możemy popatrzeć na widoczne kadzie. W drugą stronę niestety mamy widok na główną drogę.

    Do części z browarem można wejść z lokalu, tarasu, lub razem ze sladkiem tak jak my od tyłu budynku. W pomieszczeniu z kadziami znajdują się dwa tanki przeznaczone dla piw górnej fermentacji, oraz chłodnia z trzema 1000l kadziami otwartej fermentacji.
    Natomiast tanki, magazyn butelek, śrutownik, myjka do kegów i rozlewnia pet-ków znajduje się w pomieszczeniu pod tarasem. Wchodzimy tam z jego prawej strony.
    Dzięki uprzejmości miłego, młodego sladka pomimo odbywającej się w części browarnej jednej z imprez zamkniętych udało nam się zwiedzić cały browar.

    Jak na pierwsze tygodnie działania browaru, oferta piwna jest imponująca:

    -Topolske vycepni pivo 10-ka w cenie 26 / 18 Kc. Podawane w firmowym, pękatym kuflu. Pychota!!

    -Topolsky svetly lezak 12-ka w cenie 30 / 20 Kc. Podawane w grubym, wysokim kuflu. Klasyka gatunku, bardzo smaczna! (na zdjęciu).

    -IPA 16-ka podawana w ładnym, firmowym kielichu w cenie 29 Kc za poj. 033l.( tylko taka pojemność). Dobre, na prawdę udane piwo. (na zdjęciu).

    -Topolsky polotmavy lezak 11-ka w cenie 28 / 19 Kc. Wszystkie opisane poniżej piwa podawane w dziwnych kuflach z uchem. Część kufli z logiem, część bez. Dobre piwo.

    -Topolska polotmava 13-ka w cenie 32 / 21 Kc. Ciekawe, smaczne piwo.

    -Topolska cerna 13-ka w cenie 34 / 22 Kc. j / w.

    W cenie 50 Kc. można zamówić deskę degustacyjną w postaci pięciu piw o pojemności 100 ml. Jedne bardziej, drugie mniej, ale generalnie wszystkie piwa nam smakowały!!
    Brawa dla młodego sladka.

    Myślę, że z powodu akurat odbywających się w lokalu imprez oferta kuchni była okrojona. Osobiście zamówiłem burgera w cenie 135 Kc.
    Nie jestem fanem takich przekąsek, ale coś trzeba było zjeść. Zły nie był. O wiele lepiej smakował nam podawany na sałacie z dodtkami gorący hermelin. To było bardzo smaczne.

    Lokal czynny codziennie:

    Poniedziałek-czwartek od 11-22
    Piątek od 11-24
    Sobota od 10-24
    Niedziela od 10-22

    Malenovice, Napajedla, Otrokowice, Uherské Hradiště zagęszczenie browarów w tej okolicy i tak było spore.
    Teraz dołączyła Topolna i razem tworzą na prawdę fajną krainę na piwne wycieczki rowerowe.

    Zdjęcia z browaru:













    Attached Files
  • Shedao
    Senior
    • 09-2007
    • 900

    #2
    Pomimo zlokalizowania ot, przy drodze przelotowej przez wioskę, w lokalu w środowe południe było prawie pełno. Ludzie jedli, pili jakby nikt pracować nie musiał

    Na kranach trzy piwa:
    Dark Mild 9°
    Marzen 14°
    Pszeniczne

    Piłem pierwsze dwa. Marzen - ciężki, wchodził mi powoli i trochę się przy nim męczyłem. Mild wiadomo - lekki chociaż niczym mnie nie oczarował.

    Raczej średnio.

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4606

      #3
      Topolná rzut beretem od Napajedly (12 minut autobusem) więc po co daleko szukać kolejnego browarku do odwiedzenia. W telefonicznej rozmowie dowiedziałem się, że akurat 28.03.2019 również odbywa się warzenie, a pan sládek zadeklarował, że w wolnej chwili pokaże browar. Gdy dotarłem na miejsce trwało już oczyszczanie kadzi filtracyjnej z młóta. Zamówiłem piwo i w salce tuż za warzelnią asystowałem sládkovi przy pracy. Przedstawił się jako Lukaš i sprostował, że jest tylko podsládkem pracującym tu około pół roku, a główny ma dziś wolne. Jak dla mnie zbytnia skromność bo przecież robił co do niego należało - warzył piwo.
      Jak mi wyjaśnił, wcześniej w tym budynku oprócz hospody mieściła się poczta, a dolny poziom zajmował warsztat mechaniczny. Choć browar istnieje dopiero rok to jednak nastąpiły w nim istotne zmiany. Główna to warzelnia - obecna pochodzi z firmy Nerez-Tech Uherský Brod, jest 3 naczyniowa o wybiciu 10 hl ogrzewana elektrycznie płaszczem gorącej wody. Oprócz kotła zacierno-warzelnego, a piętrowo pod kadzią filtracyjną umieszczono whirpool. Bardziej w głębi pomieszczenia stoi zbiornik wody gorącej, za nim tankofermentor 20 hl, pod przeciwległą ścianą kolejne 2 o pojemności 10 hl. Te ostanie pracują tu od początku, natomiast CK tank 20 hl jest nowszym nabytkiem. Przeznaczone są one do fermentacji i leżakowania górniaków. Natomiast ležáky fermentują w trzech otwartych kadziach (po 10 hl) w pomieszczeniu obok, po czym staczane są do leżakowni w piwnicy (pełniącej również rolę magazynu pełnych kegów i butelek) gdzie znajduje się 14 poziomych tanków leżakowych. Cały ten sprzęt (oprócz warzelni) wyprodukowała firma Mini Brewery KS z Prostějova.
      W przeciwieństwie do browaru Chmelnice tu miejsca jest dużo i są perspektywy na rozwój. Planowane jest zamontowanie tanków wyszynkowych do podawania piw bezpośrednio na bar.
      Warzy się średnio 8-9 warek miesięcznie, a kegi i szklane butelki 0,75 l (do ich napełniania zakupiono 6-drożną nalewarkę) dostarczane są do okolicznych miejscowości oraz Brna, Olomouca i Prostějova. Do produkcji używane są słody z Záhlinic, drożdże z browaru Litovel, chmiele žatecké (do górniaków również amerykańskie).

      28.03.2019 było na čepu 5 piw:
      - Světlé výčepní 10° https://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=131001
      - Světlý ležák 11°
      - Světlý ležák 12°
      - APA Amarillo 12° https://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=131002
      - Černý speciál 14° https://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=131003

      Opisane próbowałem po całym, pozostałe + nieobecne na barze
      - IPA 16° (młode), miałem okazję dzięki Lukašovi spróbować z tanków. I trzeba powiedzieć, że lepiej wychodzą sládkům leżaki, nad IPĄ i APĄ trzeba jeszcze popracować.

      Generalnie miejsce bardzo przyjemne do piwkowania i biesiadowania a obsługa bardzo miła i szybka.
      Pomyślano też o wygodzie piwoszy, którzy na kilku piwach nie poprzestają. Na podjeździe przed browarem czeka "Pivní bus" gotowy do odstawienia do domu co bardziej "zmęczonych".
      Ja jednak skorzystałem z autobusu do Uherského Hradiště i dalej pociągu do Hodonína gdzie czekał na mnie Karel z browaru Křikloun. No i kto zna tego super sympatycznego i gościnnego sládka, wie że jeszcze długa piwna noc mnie czekała .

      Uzupełnienie fotek w galerii:




      Comment

      • heckler
        Senior
        • 09-2012
        • 1898

        #4
        Pora obiadowa, więc ludzi full. Na kranach cztery piwa i chyba najgorsze jakie do tej pory piłem w tym browarze. 10-ka jeszcze jako tako trzymała poziom, ale extrachmelena 12-ka to porażka, nie dałem rady wypić.
        Attached Files

        Comment

        Przetwarzanie...