Czechy, Vojkovice 10, Hostinec a Minipivovar U Konička

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • minibrowary
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 2011.05
    • 28

    #91
    Klimat typowo Czeski.. jak oglądam zdjęcia to każda ta 'barówka' z piwkiem wygląda podobnie

    Comment

    • Adi78
      Kapral Kuflowy Chlupacz
      • 2009.09
      • 39

      #92
      Cudowne miejsce-zajebisty nocleg ze śniadaniem w cenie i widokiem na "gwiazdy" browaru pasące się pod hostincem.
      Tylko nie przypuszczałem,że czeskie piwo może mieć 6,8% alc.(premierowy Srsen) i wprowadzić we mnie niemoc do piwa-smak genialny,ale ta ilość(jeszcze po svijanskich kvasnicakach w tesinskiej Saune) i wyjątkowa moc

      Comment

      • Alexanderfeld
        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
        • 2009.08
        • 173

        #93
        W sobotę (04.06) w Vojkovicach odbył się kolejny już Konickuv Den, tym razem związany z 5tą rocznicą powstania Minibrowaru Konicek. Na imprezie oprócz standardowego koniczkowego zestawu, wzbogaconego okazjonalnie o svetly medovy special Cmelak 12°, pojawili się również: EXCELENT Rymařov (svetly lezak 11°, polotmavy special 13°), ROHAN Rohov (svetle 11°, polotmave 13°), HUKVALDY (svetle 12°, polotmave 14°), PETR „ANTÉŇÁK“ HOŠEK z Hradca Kralove (Bard Extra Stout 15°, Klub Alt svetle 13,5°, Bulik svetle 12° oraz Hron svetle 12°; to ostatnie piwo to nowy produkt browaru PRIMATOR, z którym Pan Antéňák chyba nie ma nic wspólnego, aczkolwiek można go było dostać przy jego stanowisku, resztę piw jego autorstwa produkuje browar w Žamberku). Miłą niespodzianką, było przybycie przedstawiciela nieanonsowanego wcześniej minibrowaru MODRA HVEZDA z Dobřan koło Pilzna. Człowiek ten jechał na koniczkowe święto sam i to pociągiem (!), pierwszym możliwym połączeniem z Dobřan po czwartej nad ranem. Nic dziwnego, że kiedy moderator imprezy ogłosił ten fakt, większość uczestników chcąc zapewne wynagrodzić mu ponad 8 godzinną podróż, długą kolejką ustawiła się po jego Dragouna (polotmavy special 16°).

        Z dostępnych na uroczystości piwek skupiłem się głównie na tych, z którymi nie miałem jeszcze przyjemności czyli zestawie oferowanym przez Pana Antéňáka. Najbardziej zasmakowało mi jasne piwo górnej fermentacji Klub Alt. Świetne, rześkie piwko, z dobrze zbalansowaną goryczką, lekkie, a zarazem nie wodniste, na sobotni upał wręcz idealne. W samych superlatywach można pisać również o stoucie Bard Extra Stout. Osobiście niespecjalnie w nich gustuję, ale ten to naprawdę była poezja smaku, z wyraźnie dominującym posmakiem kawy, treściwe, z delikatną, aksamitną pianką . Nieco niższe oceny (co nie oznacza, że słabe) wystawiłbym Bulikowi i Hronowi. Są to klasyczne, czeskie leżaki, które jednak bardzo mocno trzymają poziom. Gdyby nie miały tak zacnej konkurencji z pewnością oceniłbym je wyżej.

        Z innych piw, dostępnych na sobotniej imprezie, piłem także rohovską półciemną 13°, hukvaldzką 14° oraz wzmiankowany wcześniej półciemny special Dragoun 16° z Modrej Hvezdy. Najwyższą ocenę dałem Hukvaldom, które dla mnie zawsze będą w ekstraklasie czeskich piw. Rohov to również bardzo interesujący produkt, natomiast co do Dragouna to jednak nie obyło się bez lekkiego rozczarowania. Mimo dość wysokiej zawartości ekstraktu piwo to wydało mi się nieco słabsze i mniej treściwe od np. Hukvaldów. Zdecydowanie jest też piwem mocno wytrawnym powiedziałbym, wydawało mi się, że będzie to produkt bardziej słodkawy.

        Na inne piwa nie starczyło już niestety czasu, którego w sobotę akurat wystarczająco dużo nie miałem. Żałuję bo byłem obecny jedynie w początkowej fazie imprezy, zanim jeszcze rozkręciła się ona na dobre. Zdążyłem jedynie oglądnąć zawody w piciu piwa na czas. Tym razem zawodnicy zmagali się jednak z kuflami litrowymi, a najszybciej w opróżnieniu takiego „tuplaka” poradziła sobie jedna, jedyna „holka”, która potrzebowała do tego raptem 11 i pół sekundy, zostawiając w pobitym polu 4 Czechów. W nagrodę dostała 4 kolejne piwa i okolicznościowy kufelek Minibrowaru Konicek.

        Cóż, pozostaje uzbroić się w cierpliwość i doczekać kolejnego Dnia Konicka za rok.

        Comment

        • Pendragon
          Generał Wszelkich Fermentacji
          🥛🥛🥛
          • 2006.03
          • 13952

          #94
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Alexanderfeld
          oraz Hron svetle 12°; to ostatnie piwo to nowy produkt browaru PRIMATOR
          A co je to? Czym różni się od klasycznego Premium 12?

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • darekd
            Generał Wszelkich Fermentacji
            🍺🍺🍺
            • 2003.02
            • 12463

            #95
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon
            A co je to? Czym różni się od klasycznego Premium 12?
            To w sumie nic nowego 12 na 4,9%. Wydaje mi się, że początkowo to był produkt na rynek rosyjski. Teraz leją go w Nachodzie. W dawnym Beranku /po sprzdaży browaru przemianonym właśnie na Hron/ można się napić z kija. Jest też butelka /chyba bezzwrotna/
            Więcej o piwie:

            Comment

            • lucifuge
              Porucznik Browarny Tester
              • 2009.11
              • 309

              #96
              ta impreza u konicka to rewelacja, ktorej u nas nie uswiadczysz. Niestety bylem autem i wrocilem z jezykiem na wierzchu ale za to z 4 butelkami po 1,5 litra lokalnych produktow.

              zalowalem, ze nie bylo opcji sprobowania innych piw.

              Comment

              • Alexanderfeld
                Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                • 2009.08
                • 173

                #97
                Dzisiaj opróżniłem koniczkowego Medovego Cmelaka, svetą 12tkę, którego nabyłem w pecie. Nie zdecydowałem się próbować go w sobotę na miejscu, bo po takiej ilości piw kubki smakowe mogłyby spłatać figla i jeszcze bym nie docenił jego walorów.
                Piwo też świetne, z mocną pianą, utrzymującą się do samego końca. Opisywane jest jako piwo jasne, ale jego barwa podchodziła raczej pod ciemny bursztyn. Smak ciekawy, mocno goryczkowy (widać nie żałowali chmielu), a miodowe nuty lekko wyczuwalne jedynie przy pierwszych łykach. Dość mocno nasycone (ostatnio Grosak był wręcz wygazowany), ale nie przeszkadzało mi to. Naprawdę szkoda, ze ta impreza jest tylko raz do roku.

                Comment

                • lucifuge
                  Porucznik Browarny Tester
                  • 2009.11
                  • 309

                  #98
                  czy Ty mówiąc "u nas" masz na myśli pół kraju i drugie pół po drugiej stronie granicy? Czy też chcesz mi dać do zrozumienia, że nie na takich festynach piłeś piwo?

                  Comment

                  • danhaj
                    Kapitan Lagerowej Marynarki
                    • 2010.04
                    • 619

                    #99
                    Dziś o 12-ej nie było już praktycznie wolnych stolików, udało się zająć ostatni wolny w środku. Większość gości to rowerzyści, na trawniku leżało kilkadziesiąt rowerów. Nie zwróciłem uwagi w zeszłym roku, ale teraz na zewnątrz dla gości ogródka wydawane/sprzedawane jest piwo z drewnianej budki usytuowanej z boku budynku, od strony drogi.
                    Konie jak zawsze grzecznie czekają na pieszczoty niedaleko parkanu, mimo ostrzeżenia o możliwości ugryzienia przez konia, jeszcze się to nie zdarzyło.
                    Wszystkie 3 podstawowe piwa obecne i jak zawsze trzymają wysoki poziom. Co chwilę ktoś podchodził i kupował po kilka petów z lodówki (ceny od 69 kc do 73 kc), Mimo tak dużego ruchu zostaliśmy obsłużeni szybko i w miłej atmosferze. Na wakacje menu zostało mocno okrojone i sprowadza się do dwóch stron kartek a4. Svickova na smetane próbowana (z knedlikami) to propozycja z menu dzisiejszego za 80 kc - smaczna i porcja duża.
                    Z nowości - dostępna domowa lemoniada w trzech smakach, całkiem dobra. Dla kierowców dostępna też Kofola cytrynowa.
                    Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                    www.czechforum.pl

                    Comment

                    • OKP
                      D(r)u(c)h nieuchwytny
                      • 2011.07
                      • 4

                      Dzieki informacjom z forum trafilem do tej ekstra piwiarni w sobotę i wyjechełem do chaty w poniedziałek. Super browarek, miejsce tez ekstra, podroż w jedną strone z Chorzowa to ok 1godz 10 minut. Ps. Czy w okolicy Konicka znajduje się coś równierz bajecznego? Pytam bo mam w planie w tym tygodniu na weekend znow zawitac do Knedlarni na pivko, pozdrawiam.

                      Comment

                      • Maggyk
                        Szara Adminiscjencja
                        🍼
                        • 2004.05
                        • 5617

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika OKP
                        Czy w okolicy Konicka znajduje się coś równierz bajecznego? Pytam bo mam w planie w tym tygodniu na weekend znow zawitac do Knedlarni na pivko, pozdrawiam.
                        Takie pytania proszę zadawać w dziale do tego przeznaczonym pt. Poszukuję miejsca. Tutaj opisujemy konkretne lokale.
                        Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                        Piwo domowe -
                        Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                        Reklama w BROWARZE
                        PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                        Comment

                        • Pendragon
                          Generał Wszelkich Fermentacji
                          🥛🥛🥛
                          • 2006.03
                          • 13952

                          W temacie piwna kartografia oraz spis map znajdziesz okoliczne browarki oraz knajpy.
                          Jedna z nich jest nawet w mojej sygnaturce.
                          Last edited by Pendragon; 2011-07-21, 13:58.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • OKP
                            D(r)u(c)h nieuchwytny
                            • 2011.07
                            • 4

                            Szara Adminiscencjo, obiecuję rychłą poprawę !!! Wielkie dzięki za mapę minibrowarów w Czechach, nastepny wyjazd to Stramberk, pozdrawiam.

                            Comment

                            • Alexanderfeld
                              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                              • 2009.08
                              • 173

                              U Konička od minionego piątku (12.08) można podegustować tmavy extra special MUSTANG 18° (7,8 alc.), ale wszyscy chętni niech się raczej śpieszą bo idzie jak woda. Piwo naprawdę świetne, o głębokim, słodko-gorzkawym smaku, no i potrafiące też nieźle „zgłuszyć”. Sam zresztą nie wiem czy był to efekt tylko samego piwa, czy też górskiej eskapady z Řeki, przez Ropičkę, Kotař i Prašivą do Dobratic, ale moją głową przez chwil parę zawładnął lekki stan nieważkości. Mustang cieszył się w piątek naprawdę sporym zainteresowaniem, a przypadkowo zapoznany przy stole rowerowy, piwny turysta z Ostrawy konsumował jedynie ciemne specjale w liczbie bodajże 5ciu. Skończyło się tym, że odjeżdżając w drogę powrotną skręcił w ślepą uliczkę tuż przed wiaduktem drogowym . Ponieważ z wcześniejszej rozmowy wynikało, że jest to raczej stały bywalec koniczkowego przybytku, pomylenie drogi kładę raczej na karb „efektu Mustanga” niż nieznajomości trasy. Mam jedynie nadzieję, że bez większych przygód dojechał do Ostrawy.

                              Mustang jako okazjonalny special kosztuje nieco więcej (30 kč) niż inne piwa z Konička, ale z pewnością wart jest tej ceny. Można go również zakupić w litrowym pecie za odpowiednio 60 kč. Z pozostałych piw w piątek dostępne były; jak zawsze świetny Grošak (25 kč) i jasny Ryzak (23kč). Ciemny Vranik tego dnia dostępny był jedynie w pecie. I tak troszkę na marginesie dodam, że w niedalekich schroniskach górskich radegastowe produkty wahają się cenowo między 30kč a 34 kč . Co za szczęście, że jest Koniček!

                              Comment

                              • Alexanderfeld
                                Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                                • 2009.08
                                • 173

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Alexanderfeld
                                Zdążyłem jedynie oglądnąć zawody w piciu piwa na czas. Tym razem zawodnicy zmagali się jednak z kuflami litrowymi, a najszybciej w opróżnieniu takiego „tuplaka” poradziła sobie jedna, jedyna „holka”, która potrzebowała do tego raptem 11 i pół sekundy, zostawiając w pobitym polu 4 Czechów. W nagrodę dostała 4 kolejne piwa i okolicznościowy kufelek Minibrowaru Konicek.
                                A wspomniany powyżej występ „pojemnej” Kateřiny „Tuplakovej” można zobaczyć tutaj

                                Comment

                                Przetwarzanie...