Portugalia, Madeira, Funchal, Av. Mar e Comunidades Madeirenses, Brewery Beerhouse

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • heckler
    Senior
    • 09-2012
    • 1898

    Portugalia, Madeira, Funchal, Av. Mar e Comunidades Madeirenses, Brewery Beerhouse

    Madera to jedna z portugalskich wysp na Oceanie Atlantyckim. Piękna wyspa, która daje możliwość spędzenia aktywnego wypoczynku.
    Podczas zwiedzania stolicy wyspy, miasta Funchal natknęliśmy się na miejscowy mały browarek. Lokal tuż przy oceanie z pięknym widokiem na część miasta, a z drugiej strony na muzeum CR7, oraz port gdzie cumują ogromne wycieczkowce.
    Zasiedliśmy oczywiście na tarasie, aby móc delektować się widokami, bo tak szczerze, to na piwo w stylu ,woow, nie liczyłem

    Piwne menu zawiera, aż 18 pozycji, co przy malutkiej ( tak na oko 150-200 litrów) warzelni jest mega wynikiem. Oczywiście w aktualnej ofercie jest tylko część asortymentu. Chwalą się m.in. piwami starzonymi w beczkach, ale ceny niektórych piw sięgają prawie 13 € (0.5l), a to skutecznie skłoniło nas do zamówienia zestawu testowego. Takowy zestaw to pięć piw w cenie 14.95 €. Zestaw to pozycja stała i nie można go modyfikować, tak przynajmniej to zrozumieliśmy.

    Patrząc, tak od lewej na karteczkę z rozpiską otrzymanych piw oceniłem je tak: 1- woda, i to kwaskowa, 2- była goryczka, tragedii nie ma, 3- smak typowego piwa z koncernu, 4- takie sobie, główny smak to słodkość, 5- subtelna ipka, był zapach, było ok.
    Podsumowując, to widoki były lepsze niż piwo, ale będąc na miejscu może warto na taki zestawik wpaść. Część aparatury stoi na głównej, górnej sali, a pozostałe tanki w chłodni piętro poniżej. Trochę przypadkiem udało mi się zrobić zdjęcie części tanków, a i młodego piwowara zastałem podczas warzenia, dzięki temu zapach warzenia dodatkowo dodawał uroku lokalnemu browarkowi
    Attached Files
  • heckler
    Senior
    • 09-2012
    • 1898

    #2
    Reszta aparatury, plus piwa.
    Attached Files

    Comment

    • heckler
      Senior
      • 09-2012
      • 1898

      #3
      Rozpiska
      Attached Files

      Comment

      Przetwarzanie...