Słowacja, Hniezdne 420, Nestville Taberna.

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1137

    Słowacja, Hniezdne 420, Nestville Taberna.

    Tak atrakcyjne miasteczko jakim jest Stara Lubovna którego dominantą jest urokliwe zamczysko, wręcz prosiło się o browarek. Tłumy turystów zaglądające w to miejsce zyskały miejsce gdzie można ciekawie spędzić czas. Kompleks Nestville co prawda umiejscowiony jest we wsi Hniezdne, ale to praktycznie przysiółek Starej Lubovni., z której można dojść nawet pieszo za jakieś 30 minut.
    Nie można przegapić tego miejsca położonego przy głównej i ruchliwej drodze. Znakiem rozpoznawczym są widoczne z dużej odległości elewatory.

    Nestville to kombinat.
    Oprócz browaru restauracyjnego jest destylarnia whisky, która chyba jest pierwszoplanowym elementem ich działalności. Mają własną słodownie klepiskową. Rzemieślnicza produkcja czekolady. Na pobliskich polach które są ich własnością, są ekologiczne farmy. W restauracji podaje się mięso właśnie z lokalnego chowu. Jest własna stadnina koni gdzie można sobie na nich pojeździć. Kto się bardzo zmęczy konsumpcją może wynająć na miejscu apartament, ale oczywiście trzeba sięgnąć głęboko do portfela.
    Zaskoczyło mnie, że przy wejściu są bramki z kołowrotkami, widać trzeba kupić jakieś bilety na wejście. W tym dniu jednak wszystko było otwarte na oścież.

    Celem mojej wizyty jest restauracja, gustownie urządzona w stylu góralskim z dominującym drewnem w wyposażeniu. Wszystko jest tu na bogato, żadne tam low-cost.
    Po wejściu rzuca się w oczy piękna miedziana warzelnia. Tanki schowane są za szybą, natomiast część piwa jest leżakowana w drewnianych beczkach.
    Ponieważ nie było piwowara, jakieś dokładniejsze informacje do uzyskania od ładnych panienek obsługujących gości były niemożliwe.

    Czas na piwo które warzy się tam od 2019 roku. Jest w czym wybierać, aczkolwiek króluje tu klasyka.
    # Nestville svetla 11*, 3,9%
    # Nestville svetla 12*, 5,2%
    # Nestville pale lager 12*, 4,3%
    # Nestville tmava 12*, 4,7%.
    # Nestville wheat 13*, 4,9%
    # Nestville tmava 13*, 4,9%

    Niektóre z nich spróbowałem nalewane a niektóre z butelki. Cena nalewanego to między 1.59€ za małe, przez 2.10 za pół litrowe do 3.90 za litrowy kufel.

    Na uwagę zasługuje zawartość firmowej lodówki, która robi wrażenie. Piwa są rozlewane do szklanych butelek, również do krachli.

    Etykietki samoprzylepne są jakby tłoczone na grubym papierze, wygląda to bardzo solidnie. Są podstawki jak i szkło. Pomyślano chyba o wszystkim.
    Muszę wspomnieć jeszcze o jedzeniu. Jest tu może dosyć krótka karta ale widać dużą dbałość o jakość dań. Moje danie z miejscową cielęciną było bardzo smaczne.

    Widać że wpakowano ciężką kasę w ten projekt. Miało to być takie z przytupem zrobione i takie zostało. Mam często mieszane uczucia co do takich miejsc, raczej nie przepadam za nimi, ale musze przyznać że wstydu nie ma. Miejscowe piwo, to całkiem dobra jakość.
    Fajnie że w tym regionie powstało coś fajnego, a będzie jeszcze lepiej bo ma być otwarty mikrus w Czerwonym Klasztorze na samej granicy.

    Restauracja otwarta codziennie w godz. 11.00 - 22.00 natomiast w piątki i soboty czynne dłużej bo do 02.00

    Naprzeciw wjazdu do kompleksu jest po drugiej stronie ulicy sklep spożywczy Nestville Market, w którym jest cały asortyment miejscowych produktów do kupienia.
    Otwarte codziennie 08.00 - 18.00 natomiast w niedzielę zaczynają o 10.00.

    Fotki:
    1. Ogólny widok na restauracje.
    2. Warzelnia.
    3. Leżakownia.

  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1137

    #2
    1. Zestaw degustacyjny z pszenicą, ciemną 13* i jasną 11*
    2. Tym razem zestaw dla dużych chłopców: Jasne 12* i ciemne 12*.
    3. Czy koło takiej lodówki można przejść obojętnie?.

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9775

      #3
      Szukam inspiracji na tegoroczne lato i jakoś tak trafiłem...
      Byłem tam we wrześniu 2021, chyba jednak lizali jeszcze rany po pandemii, bo wszystko było pozamykane.
      Oczywiście, czynny był zamek, którego zwiedzenie serdecznie polecam, ale liczyłem też na obiad i zakupy piwno-łyskaczowe.
      Skoro jednak widać, że już działa, może uda mi się podczas sierpniowego tygodnia w Beskidzie Niskim zrobić "zajazd, a jak nie, to jadą potem we wrześniu w Tatry...?

      Comment

      • kosher
        Senior
        • 04-2005
        • 2306

        #4
        Pod samym zamkiem w Starej Lubovni w restauracji Castle Distillery (https://maps.app.goo.gl/3gu35LbQjRoLL79V9) leją piwa Nestville. To chyba ten sam właściciel.
        Próbowany kilka dni temu lany pale lager 12°​ sprawił mi sporo przyjemności podczas wędrówki górskiej. Mieli jeszcze w ofercie dark lagera 13°​ oraz zerówkę Fresh Malt. Wszystko po € 2,50 za 0,4 l.

        Comment

        Przetwarzanie...