Słowacja, Bańska Bystrzyca, Horni 52, Minipivovar Perla

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1137

    #16
    Lokal odwiedzony po latach, wewnątrz nie przypominał tamtego. Czysto, sterylnie, warzelnia chyba przeniesiona w inne miejsce. ( Pamięć trochę już zawodzi, a to prawie 20 lat..)
    W letnią sobotę centrum Bańskiej Bystrzycy było prawie wymarłe. W Krebsie byłem jedynym gościem a w Perle tak samo.
    Powodem był jakiś koncert na świeżym powietrzu, którego odgłosy dochodziły i tu. Chyba całe miasto się tam udało.

    Moim wejściem nieco zburzyłem senną atmosferę, urozmaicaną przez dwie dziewczyny za barem oglądaniem swoich smartfonów.
    Ich wschodni akcent w późniejszej rozmowie wyjaśnił pochodzenie. Jedna z Ukrainy, druga z Białorusi.
    Ku mojej radości na tablicy figurowały dwa rodzaje piw, nie jak dawniej tylko jasna 11-tka ale też i Weizen.

    Spróbowałem obydwa.
    Svetla 11*, niezła ale nie zrobiła wyjątkowego wrażenia. Po prostu może być, ale nic więcej. Cena 1,9 i 1,4€ za duże i małe.
    Weizen 12*, bardzo przeciętne, podane w tym samym szkle co jasne. 2,4 i 1,8€

    Dla mnie szału nie było, podobnie jak dawniej.
    Są proste przekąski w typie utopenca czy hermelina.

    Otwarte od poniedziałku do soboty w godzinach 16.00 - 23.00

    Fajnie że znowu funkcjonuje to bezpretensjonalne miejsce piwne, ale szkoda że nie wybija się ponad średni poziom.

    Na fotkach
    1. Kamienica w której mieści się Perla.
    2. Wnętrze z barem.
    3. Svetle 11*
    4. Weizen 12*.

    Comment

    Przetwarzanie...