Ukraina, Użgorod, Wierchowińska 38, Pivovarnia Yuber

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1137

    Ukraina, Użgorod, Wierchowińska 38, Pivovarnia Yuber

    Leżący w pobliżu granicy ze Słowacją Użgorod, w 2019 roku dorobił się kolejnego mikrusa o nazwie- Yuber. Umiejscowiony jest na skraju miasta w dzielnicy willowej. Do przejścia granicznego jest bardzo blisko, wystarczy z drogi do miasta odbić w boczną wąską drogę.

    Browar jest częścią kompleksu hotelowo- gastronomicznego o nazwie- Hotel Praha. Kombinat z całą infrastrukturą potrzebną do rozrywki i wypoczynku. Z bliskiej okolicy są ładne widoki na miasto a nawet na lotnisko którego pas kończy się prawie na terytorium Słowacji.

    Budynek w którym mieści się browar, jest przybudówką do centralnego kompleksu. Dzięki uprzejmości pani pracującej na co dzień przy warzeniu ( aczkolwiek jako pomoc, nie jako piwowar) mogłem zaglądnąć do miejsca warzenia.
    Technologia została zrobiona w firmie pana Krysla- Joe's Garage Brewery. Również surowce pochodzą z Czech. Można by oczekiwać czeskiego piwa, ale wszakże jestem na Ukrainie, gdzie nie ma zbyt wielu chętnych na wyraziste gorzkie piwa.
    Warzelnia znajduje się na parterze a powyżej jest Yuber Pub, urządzony dosyć szykownie. Są na stołach również samoobsługowe nalewaki. Fajnie by było tam usiąść, ale mimo różnych godzin otwarcia z którymi spotkałem się w necie, okazało się że to miejsce żyje tylko podczas specjalnych imprez ewentualnie na zamówienie. Szkoda. Nie wiem może teraz coś się zmieniło w tym temacie.

    Aby napić się miejscowego piwa można udać się do restauracji hotelowej, ale na szczęście znalazłem jeszcze trzecią i to chyba najlepszą opcję.
    Dodam jeszcze tylko to, że piwa w szklanych butelkach o pojemności 0,3 l zakupiłem na recepcji hotelowej.

    Naprzeciw kompleksu w parku mieści się Yuber Grill Park. Przytulne miejsce gdzie można posiedzieć w drewnianych kioskach. Zapach grilowanych potraw roznosi się w powietrzu drażniąc nozdrza...
    Na miejscu mają duży wybór piw z kija, pani zaczęła mi je wszystkie wyliczać.. tak że mi się pomieszały.
    Mikrus warzy tych piw, pod 10 rodzajów, czasem coś się zmienia.

    Spróbowałem na miejscu:
    Yuber Golden Bear - 12*, 4,5%
    Tuber Magnum IPA - 16*, 6,5%
    Yuber Lager- 12*, 4,5%.

    Piwa nie są drogie. Normalne lagery kosztują- 50,30 UAH za duże i małe, natomiast te do których użyto nowofalowych chmieli kosztują 60 i 40 UAH.
    Piwa nie zrobiły na mnie jakiegoś wielkiego wrażenia. Biorąc pod uwagę spożyte później butelkowe wersje, to raczej lagery były dla mnie lepszym wyborem od nieco dziwnych nowofalowców.

    A jakie oprócz w/w były w butelkach które kupiłem?

    Yuber Użgorodskie Pivo- 12*, 4,5%
    Yuber Black Hill - 13*, 5,5%.
    Yuber APA LB- 10*, 3,5%.
    Yuber Brown Bear- 13*, 5%.

    Widziałem etykietki z piw: Wheat i Szwabskie ale w tym czasie ich nie mieli.

    Widać że browarek stara się być obecny w innych miejscach w mieście, są ich piwa w rozliwajkach.
    Solidna kasa jaka została włożona w cały biznes, obecnie chyba z powodu wojny nie wraca się zbyt obficie o czym świadczył prawie pusty parking przed hotelem. Jednak znając zaradność tych ludzi, myślę że obiekt ma przed sobą przyszłość.
    A czy warto wstąpić na piwo?
    Myślę że tak, chociaż nie należy ustawiać poprzeczki zbyt wysoko.

    Na fotkach:
    1. Przybudówka z browarem.
    2. Warzelnia.
    3. Tanki.
    4. Część nazwijmy to laboratoryjna. Pustawo.
    Attached Files
  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1137

    #2
    1. Wejście do Grill Parku zachęca do odwiedzin.
    2. Yuber Golden Bear.
    3.. Mają też swój pojazd firmowy.
    4. Komplet piw butelkowych.
    Attached Files

    Comment

    Przetwarzanie...