Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Pejzażowa 2 lok. U-2 (Mokotów), Rodzinka Bis

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • emes
    Nadszyszkownik Chmielowy
    • 08-2003
    • 4275

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
    Po pierwsze - ceny wcale nie są takie niewygórwane

    Po drugie - jest blaszak na Broniewskiego, gdzie nie ma jazd z piwem przeterminowanym
    W sensie ten blaszak ma asortyment jak rodzinka -Bis"?.
    Iron oddasz mi za benzynę jak tam pojadę i okaże się że piszesz nieprawdę ?

    Comment

    • Mason
      Senior
      • 02-2010
      • 3280

      Jedź komunikacją miejską, wyjdzie taniej
      JEDNO PIVKO NEVADI!

      Comment

      • Maggyk
        Szara Adminiscjencja
        • 05-2004
        • 5616

        To jest temat o Rodzince a nie o blaszaku, więc proszę się go trzymać.
        Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
        Piwo domowe -
        Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

        Reklama w BROWARZE
        PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

        Comment

        • iron
          Senior
          • 08-2002
          • 6704

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
          W sensie ten blaszak ma asortyment jak rodzinka -Bis"?.
          Iron oddasz mi za benzynę jak tam pojadę i okaże się że piszesz nieprawdę ?
          Może nie taki sam, ale też imponujący jak na Warszawę

          Za benzynę Ci nie oddam, bo nie

          A żeby byc w temacie:


          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika keto Wyświetlenie odpowiedzi
          Byłem dzisiaj w Rodzince i udzieliłem kilku dobrych rad Panu Arkowi. Generalnie jest świadomy tego co mu grozi. Trochę to dziwne bo jak sam mówi może zająć się czymś innym. Szkoda gdyby taki sklep zniknął z warszawskiej piwnej pustyni. Twierdzi, że informuje klientów o piwach "po dacie".

          To jest gorzej niż myślałem - znaczy to, że właściciel Rodzinki bis wie , że łamie prawo... Panu Arkowi wisi czym się zajmuje i wisi, czy ktoś się zatruje i czy aby nie oferowanymi przez niego produktami...
          Zdajecie sobie sprawę, że jako na obywatelach ciąży na nas obowiązek zawiadomienia odnośnych władz o świadomym złamaniu prawa?

          W kwestii formalnej: pan Arek nas (mnie i Asi), tak dla odminy, nie informował o przeterminowanych produktach, tym gorzej dla Niego, jeśli informuje tylko znanych sobie, stałych kientów...
          Last edited by iron; 28-07-2010, 21:10.
          bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
          Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
          Rock, Honor, Ojczyzna

          Comment

          • Mason
            Senior
            • 02-2010
            • 3280

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
            W kwestii formalnej: pan Arek nas (mnie i Asi), tak dla odminy, nie informował o przeterminowanych produktach, tym gorzej dla Niego, jeśli informuje tylko znanych sobie, stałych kientów...
            Wątpię czy to jest reguła - ja kiedy byłem po raz pierwszy w owym sklepie zostałem poinformowany o tym, że piwo jakie chciałem kupić było przeterminowane i przez to tańsze. Choć doszło też do ciekawej dyskusji - ja uważałem że data ważności na jednej butelce to zdecydowanie marzec, pan Arek obstawiał sierpień. Czyli jednak nie zawsze wie co ma przeterminowane :/
            JEDNO PIVKO NEVADI!

            Comment

            • yavo
              • 03-2009
              • 909

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika keto Wyświetlenie odpowiedzi
              Byłem dzisiaj w Rodzince i udzieliłem kilku dobrych rad Panu Arkowi. Generalnie jest świadomy tego co mu grozi. Trochę to dziwne bo jak sam mówi może zająć się czymś innym. Szkoda gdyby taki sklep zniknął z warszawskiej piwnej pustyni. Twierdzi, że informuje klientów o piwach "po dacie".
              Ja również z nim rozmawiałem. Jego zdanie jest takie: wie, co ma na sklepie, jednakowoż nikogo nie zmusza do kupowania piw po dacie, po raz kolejny stwierdził, że są tacy, którzy przyjeżdżają specjalnie po piwa po dacie i jest świadomy tego, że są to piwa po dacie. Co do informowania klientów - powiedział, że zawsze stara się to robić, chyba że jest duża kolejka. (Co moim zdaniem i tak nie powinno zwalniać klienteli z chociażby szybkiego rzutu oka na datę przydatności piwa.)


              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
              To jest gorzej niż myślałem - znaczy to, że właściciel Rodzinki bis wie , że łamie prawo... Panu Arkowi wisi czym się zajmuje i wisi, czy ktoś się zatruje i czy aby nie oferowanymi przez niego produktami...
              Zdajecie sobie sprawę, że jako na obywatelach ciąży na nas obowiązek zawiadomienia odnośnych władz o świadomym złamaniu prawa?
              Z tym wiszeniem, czy ktoś się zatruje bym nie przesadzał...
              A co do obowiązku zawiadomienia - śmiało, w końcu takich sklepów są dziesiątki w Warszawie...

              Comment

              • Małażonka
                Senior
                • 03-2003
                • 4602

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yavo Wyświetlenie odpowiedzi
                (...) jednakowoż nikogo nie zmusza do kupowania piw po dacie, po raz kolejny stwierdził, że są tacy, którzy przyjeżdżają specjalnie po piwa po dacie i jest świadomy tego, że są to piwa po dacie (...)
                Nie chodzi o to by nie zmuszał klientów do picia przeterminowanego piwa, tylko o to, by takiego piwa nie wprowadzał do obrotu.... A to drobna różnica
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yavo Wyświetlenie odpowiedzi
                (...) Co do informowania klientów - powiedział, że zawsze stara się to robić, chyba że jest duża kolejka.(...)
                I tu, niestety, mija się z prawdą. Nie jesteśmy stałymi klientami:
                a) ze względu na odległość
                b) ze względu na panujące tam ceny, ale:
                świadomie biorąc z półki chłodni A'la Grodziskie z terminem do 16. 07 2010 roku (było niewiele, ze cztery dni po terminie) i będąc jedynymi klientami w sklepie, rozmawialiśmy o wielu sprawach, lecz temat przeterminowanych piw był starannie omijany...
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yavo Wyświetlenie odpowiedzi
                (...)Z tym wiszeniem, czy ktoś się zatruje bym nie przesadzał...
                To nie jest przesada: dziś sprzedaje piwo, które nawet przeterminowane, z reguły nie stanowi większego zagrożenia dla zdrowia i życia ludzkiego, ale jutro może sprzedawać wędliny, czy inne produkty, które przeterminowane mogą stanowić poważne niebezpieczeństwo dla klienta. Oszustwo to oszustwo. Nie ma oszustwa mniejszego, czy większego. Pan Arek świadomie wprowadza w błąd klientów...

                Zastanawiam się, jak w tym kraju ma być normalnie, skoro ludzie przymykają oczy na tego typu praktyki, w imię "wyższych" racji. Nie twierdzę, że Warszawa jest piwem płynącym miastem, więc jeden sklep z piwem mniej lub więcej, to niezauważalna strata, ale jak to ma się do tych nielicznych dobrze zaopatrzonych sklepików, które zgodnie z prawem wycofują przeterminowane produkty? Może zadzwońcie do "Joli" lub "blaszaka" i powiedzcie, że Wy lubicie przeterminowane, więc niech takie serwują. I, że w razie kontroli, zawsze tak można wytłumaczyć oszustwo i wykroczenie przeciwko prawu: w końcu klient tak chciał....

                Comment

                • nynek
                  Senior
                  • 11-2007
                  • 274

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Małażonka Wyświetlenie odpowiedzi
                  Może zadzwońcie do "Joli" lub "blaszaka" i powiedzcie, że Wy lubicie przeterminowane, więc niech takie serwują.
                  "U Joli" sprzedają dosyć często przeterminowane piwa (bez poinformowania klienta) w standardowych cenach.

                  Z kolei Pan Arek zawsze informuje o piwach po dacie, więc powyższe przypadki muszą być wyjątkiem.

                  Comment

                  • yavo
                    • 03-2009
                    • 909

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nynek Wyświetlenie odpowiedzi
                    "U Joli" sprzedają dosyć często przeterminowane piwa (bez poinformowania klienta) w standardowych cenach.
                    Że zacytuję Shreka:
                    Teraz to "będzie jatka, no będzie rzeźnia normalnie!"

                    Comment

                    • iron
                      Senior
                      • 08-2002
                      • 6704

                      Żadnej jatki, ani tym bardziej rzeźni nie będzie, my po prostu skreśliliśmy pana Arka za oszustwa i świadome łamanie prawa, a "Jolę" skreśliliśmy o wiele wcześniej z racji cen...

                      A jak ktoś chce być walony w rogi terminami, ceną i jeszcze jedzie dobrowolnie na takie zadupie - jego sprawa
                      Last edited by iron; 29-07-2010, 12:52.
                      bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                      Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                      Rock, Honor, Ojczyzna

                      Comment

                      • yavo
                        • 03-2009
                        • 909

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
                        A jak ktoś chce być walony w rogi terminami, ceną i jeszcze jedzie dobrowolnie na takie zadupie - jego sprawa
                        Jakoś nie czuję się walony w rogi, a i do pana Arka mam jakieś 3400 m

                        Comment

                        • iron
                          Senior
                          • 08-2002
                          • 6704

                          Bo niektórzy tak mają, że są z zadupia oraz jak ktoś im pluje w twarz, to mówią, że deszcz pada...
                          bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                          Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                          Rock, Honor, Ojczyzna

                          Comment

                          • kosher
                            Senior
                            • 04-2005
                            • 2300

                            Ja to się teraz martwię, że jeśli Małażonka pracuje w Inspekcji Handlowej to niedługo Jola i Rodzinka Bis mogą spodziewać się wizyty warszawskiego oddziału WIIH

                            Comment

                            • yavo
                              • 03-2009
                              • 909

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
                              Bo niektórzy tak mają, że są z zadupia oraz jak ktoś im pluje w twarz, to mówią, że deszcz pada...
                              Nie no, już może bez przesady...

                              Comment

                              • Maggyk
                                Szara Adminiscjencja
                                • 05-2004
                                • 5616

                                Panowie bez przepychanek proszę.
                                Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                                Piwo domowe -
                                Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                                Reklama w BROWARZE
                                PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎