Warszawa, Pejzażowa 2 lok. U-2 (Mokotów), Rodzinka Bis

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • skandalista
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 2010.05
    • 12

    tylko co to za przyjemność kupowania browara jak musisz za każdym razem przyglądać się butelce - a czasami daty te są mocno ukryte - np na lubelskim ledwo czytelne na kapslu... zauważyłem dopiero w domu....

    Comment

    • Małażonka
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2003.03
      • 4602

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent
      Problem polega na tym, że przeterminowane/przecenione piwa nie są odpowiednio oznaczone tak, by nikt nie miał wątpliwości co do tego, na co się decyduje. (...)
      Tym właściciel strzeliłby sobie w kolano. Prawo zabrania sprzedaży produktów przeterminowanych. W razie kontroli Inspekcji Handlowej -miałby facet pozamiatane.

      Niby i tak może mieć, ale ....

      Comment

      • Mason
        Major Piwnych Rewolucji
        🍼
        • 2010.02
        • 3280

        Mam rozwiązanie palącego problemu piw przeterminowanych!

        Ustawić lodówkę za ladą, gdzie będą wyłącznie przeterminowane piwa, sprzedawane na specjalne życzenie klienta. Oficjalnie nie będą w sprzedaży, stojąc poza zasięgiem klientów - ten sposób przypadkowy klient nie natnie się na piwo po terminie ważności.
        JEDNO PIVKO NEVADI!

        Comment

        • Małażonka
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2003.03
          • 4602

          Dla bezpieczeństwa - lepiej niech tego nie robi. Skąd może wiedzieć, czy klient świadomie zakupiwszy przeterminowane piwo, nie doniesie do Inspekcji Sanitarnej? (sorki, za pomyłkę w poprzednim moim poście)
          Wprowadzanie do obrotu środka spożywczego po upływie terminu przydatności do spożycia podlega karze aresztu, ograniczenia wolności lub grzywnie - mówi o tym Ustawa o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Właściciel Rodzinki bis balansuje na cienkiej linie - w końcu trafi się ktoś, kto nie podaruje Mu tego typu praktyk....

          Comment

          • Pankracy
            Major Piwnych Rewolucji
            🥛🥛🥛🥛🥛
            • 2007.10
            • 2794

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason
            Ustawić lodówkę za ladą, gdzie będą wyłącznie przeterminowane piwa, sprzedawane na specjalne życzenie klienta.
            Tam za ladą nie ma już dawno miejsca. Zresztą w całym sklepie jest bardzo ciasno. To jest punkt zawalony po sufit: butelkami, skrzynkami, kartonami. To był jeszcze niedawno zwykły, mały osiedlowy spożywczak, który po moim pierwszym rekonesansie i nie chwaląc się mojej informacji zamieszczonej na browar.biz w krótkim czasie się przebranżowił i stał sklepem specjalistycznym w związku z dużym zainteresowaniem klienteli tylko jednym asortymentem.

            Comment

            • żąleną
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 2002.01
              • 13239

              Być może przyjdzie mu się zrebranżowić, bo już kilku moich znajomych, którzy przez pół miasta jeździli tam kupować piwa, postanowiło dać sobie spokój właśnie z powodu wielu przeterminowanych piw w ofercie.

              Nie oszukujmy się, to nie jest tani sklep, więc jeśli mam tam jechać z lupą, żeby sprawdzać wszystkie daty, to trochę mi się odechciewa. Inna sprawa, że gdyby ceny były niższe, być może problemu z przeterminowaniem by nie było.

              Comment

              • emes
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2003.08
                • 4275

                Gdyby zniknęła Rodzinka-Bis, to co by zostało ? Na pewno narzekania , że nie ma gdzie kupić takiej różnorodności wyboru za niewygórowaną cenę. Jeśli ta Rodzinka-Bis jest taka zła, to proszę o informację o sklepach , które mają porównywalny asortyment piw regionalnych.

                Comment

                • iron
                  Pułkownik Chmielowy Ekspert
                  • 2002.08
                  • 6717

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes
                  Gdyby zniknęła Rodzinka-Bis, to co by zostało ? Na pewno narzekania , że nie ma gdzie kupić takiej różnorodności wyboru za niewygórowaną cenę. Jeśli ta Rodzinka-Bis jest taka zła, to proszę o informację o sklepach , które mają porównywalny asortyment piw regionalnych.
                  Po pierwsze - ceny wcale nie są takie niewygórwane

                  Po drugie - jest blaszak na Broniewskiego, gdzie nie ma jazd z piwem przeterminowanym

                  Po trzecie - jakbym nie był leniwy, to sam bym pana zakapował - sprzedawanie piw przeterminowanych ze zniżką to naprawdę niezła chu..nia - przeceny, to się robi, gdy zbliża się termin przydatności do spożycia, a nie po tym terminie...

                  Po czwarte - po terminie to Pan nie ma prawa nawet oddac piwa - oddanie by było najuczciwsze - wszak produkt już utracił status produktu, ale nadal jest niezgodne z prawem...
                  Last edited by iron; 2010-07-27, 23:51.
                  bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                  Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                  Rock, Honor, Ojczyzna

                  Comment

                  • Pendragon
                    Generał Wszelkich Fermentacji
                    🥛🥛🥛
                    • 2006.03
                    • 13952

                    Może gdyby pan Arek nie robił sobie 3-4 godzinnej siesty, czyli raz na zawsze uregulował stałe i normalne godziny otwarcia, to znalazłby więcej klientów i tym samym szybciej upłynniałby towar? Do tego kontrola terminów i akcje promocyjne na piwa ze zbliżającym się terminem. Dodałbym jeszcze co najmniej 10% obniżkę marży...
                    Może mu ktoś te pomysły podsunie przedstawiając jako kontrargument nasłanie kontorli?
                    Ponoć sam tu nie zagląda, więc potrzebny jest posłaniec z "dobrą radą"

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • yavo
                      Kapitan Lagerowej Marynarki
                      🥛🥛🥛🥛
                      • 2009.03
                      • 910

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon
                      Może gdyby pan Arek nie robił sobie 3-4 godzinnej siesty, czyli raz na zawsze uregulował stałe i normalne godziny otwarcia
                      Myślę, że mylisz skutek z przyczyną; uważam, że sjesta jest dlatego, że i tak mało kto się pojawiał o tej porze.

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon
                      Może mu ktoś te pomysły podsunie przedstawiając jako kontrargument nasłanie kontorli?
                      Jak to jako kontrargument?

                      Comment

                      • iron
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        • 2002.08
                        • 6717

                        No po prostu takie ultimatum
                        bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                        Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                        Rock, Honor, Ojczyzna

                        Comment

                        • yavo
                          Kapitan Lagerowej Marynarki
                          🥛🥛🥛🥛
                          • 2009.03
                          • 910

                          A, to powodzenia

                          Comment

                          • kosher
                            Major Piwnych Rewolucji
                            🥛🥛🥛🥛
                            • 2005.04
                            • 2312

                            Tylko do czego zmierzamy?
                            Przyjdzie kontrola, przywalą mu karę, sprzedawca w końcu uzna że nie ma sensu dokładać do interesu, wycofa się z części asortymentu piwnego albo po prostu zamknie sklep i kupno piw np. z browarów Zodiak, Gościszewo, Koreb itd. w W-wie znowu będzie graniczyło z cudem.
                            Mimo marży i przeterminowanych piw powinniśmy raczej chuchać i dmuchać na ten sklep.
                            Spełniając "obywatelski obowiązek" doniesienia o nieprawidłowościach możemy mieć znowu zawężony wybór piw regionalnych.
                            Joli nie ma co porównywać, bo tam marże już dawno oszalały (wiem, wiem- powodem czynsz za lokal w centrum W-wy).

                            Comment

                            • Pendragon
                              Generał Wszelkich Fermentacji
                              🥛🥛🥛
                              • 2006.03
                              • 13952

                              Najlepszym chuchaniem i dmuchaniem będzie uświadomienie sprzedawcy po jak cienkim lodzie stąpa. Dziwne gdyby nie był tego świadomy, ale może właśnie potrzebuje trochę krytyki klientów? A i dobrych rad nigdy nie za wiele.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • keto
                                Porucznik Browarny Tester
                                • 2009.07
                                • 388

                                Byłem dzisiaj w Rodzince i udzieliłem kilku dobrych rad Panu Arkowi. Generalnie jest świadomy tego co mu grozi. Trochę to dziwne bo jak sam mówi może zająć się czymś innym. Szkoda gdyby taki sklep zniknął z warszawskiej piwnej pustyni. Twierdzi, że informuje klientów o piwach "po dacie".
                                Pozdrawiam
                                Artur

                                Comment

                                Przetwarzanie...