Gdańsk, Czerwony Dwór 17A (Przymorze), sklep Smak

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wrednyhawran
    Major Piwnych Rewolucji
    • 07-2010
    • 1784

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Antylop

    Ps. Będąc tam około rok temu, jako, że z daleka nie widzę zbyt dobrze, zapytałem czy jest jakaś IPA (mówiąc "aipa") a pani przyniosła mi Alta...

    Ale trzeba przyznać, że mają chyba najwięcej "perełek" piwnych" w Trójmieście.
    No rzeczywiście nie wszystkie panie są piwnie ogarnięte, ale pani Tereska daje radę (wiedziała np. że Plon jest na świeżym chmielu) Zresztą ja akurat zawsze wiem, czego chcę, więc mi kompetencja sprzedawców nie jest do niczego potrzebna.

    I tak jest lepiej niż w pewnym innym sklepie, w którym na pytanie o piwa czeskie Pani odpowiedziała: Guinness, a potem twierdziła, że Chimay to jakieś piwo z Chin.
    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
    Małe Piwko Blog
    Małe Piwko Blog na facebooku
    Domowy Browar Demon

    Comment

    • canigggia
      Porucznik Browarny Tester
      • 10-2009
      • 451

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika RomeY
      Szkoda, że w tym sklepie nie można samemu sobie wybierać piw tylko pani "Krysia" musi podejść do lady i czekać, aż się ktoś namyśli.
      W restauracji, człowiek czytając menu, także w większości nie widzi potraw, a potrafi jakoś sobie wybrać danie bez chodzenia do kuchni i dotykania palcem patelni! Nie widzę problemu!
      Browarnik Tomek
      TomCani

      Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

      Comment

      • RomeY
        Kapral Kuflowy Chlupacz
        • 01-2014
        • 56

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika canigggia
        W restauracji, człowiek czytając menu, także w większości nie widzi potraw, a potrafi jakoś sobie wybrać danie bez chodzenia do kuchni i dotykania palcem patelni! Nie widzę problemu!
        Hmmm, to może w ogóle schowajmy wszystkie piwa pod ladę lub na zaplecze, po co mają się kurzyć. Wywiesić listę dostępnych piw i tyle.

        Problem jest taki, że może Ty znasz wszystkie piwa z tego sklepu i wiesz gdzie dokładnie stoją oraz znasz ich smak, ale większość klientów woli podejść, wziąć do ręki, zobaczyć etykietę, poczytać, zobaczyć cenę, zdecydować się na kupno bądź też i nie.

        I nie jest wcale powiedziane, że przez to będzie większy rozpierdol na półkach, bo inne sklepy to jakoś ogarniają, a tu mamy PRL, bo trzeba czekać, aż łaskawie Pani Treska, czy jak jej tam, podejdzie do lady, zapyta z pretensją "słucham" i po podaniu butelki będzie sapać na Ciebie, bo ile można zastanawiać się na kupnem piwa.

        Całe szczęście są inne sklepy i nie chcę robić antyreklamy, ale krew mnie zalewa, jak tam coś kupuję, bo nie dość, że tak mało mamy dobrych sklepów z piwem, to jeszcze ten kultowy i niby najlepiej zaopatrzony sklep (polemizowałbym tu), odstawia takie szopki.
        Last edited by RomeY; 21-02-2014, 20:56.

        Comment

        • wrednyhawran
          Major Piwnych Rewolucji
          • 07-2010
          • 1784

          1. Jaki problem poprosić ekspedientkę o podanie piwa? Ja się jeszcze nie spotkałem z odmową, ani tym bardziej z sapaniem.

          2. Jak piwo kupujesz przez internet to też płaczesz, że nie możesz go sobie przed zakupem wymacać?

          3. Wskaż lepiej zaopatrzony sklep w 3mieście.

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika RomeY
          odstawia takie szopki.
          Odstawia szopki, bo nie jest samoobsługowy?
          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
          Małe Piwko Blog
          Małe Piwko Blog na facebooku
          Domowy Browar Demon

          Comment

          • canigggia
            Porucznik Browarny Tester
            • 10-2009
            • 451

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika RomeY
            Problem jest taki, że może Ty znasz wszystkie piwa z tego sklepu i wiesz gdzie dokładnie stoją oraz znasz ich smak, ale większość klientów woli podejść, wziąć do ręki, zobaczyć etykietę, poczytać, zobaczyć cenę, zdecydować się na kupno bądź też i nie.
            Po pierwsze, nie znam wszystkich tamtejszych piw.
            Po drugie, po przeczytaniu etykiety raczej trudno ocenić jest smak piwa.
            Po trzecie, nawet ja słabowidzący, widzę ceny na piwach w tym sklepie stojąc za ladą.
            Po czwarte, jak się ma język w buzi i potrafi się go użyć, to zawsze można poprosić P. Tereskę, która chętnie poda piwa, które Cię interesują i będziesz mógł do woli czytać etykiety i ceny.
            Po piąte, chyba naprawdę nie masz pojęcia czym był PRL, skoro ten sklep porównujesz do tamtych czasów!
            Last edited by canigggia; 21-02-2014, 21:54.
            Browarnik Tomek
            TomCani

            Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

            Comment

            • wrednyhawran
              Major Piwnych Rewolucji
              • 07-2010
              • 1784

              Ok, już wiem o co chodzi. Wpisy kolegi RomeY to nic jak tylko czarny PR robiony konkurencji. Wystarczy przejrzeć sobie jego profil i posty.

              Konto założone w styczniu br., profil niewypełniony i jedyne 3 posty, z czego jeden zakładający wątek sklepu w Gdańsku, a dwa pozostałe, to krytyka dotycząca Smaku... Ładnie zaczynasz działalność na b.bizie kolego...

              Gratuluję i zgłaszam do ART'a.
              Last edited by wrednyhawran; 21-02-2014, 22:53.
              Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
              Małe Piwko Blog
              Małe Piwko Blog na facebooku
              Domowy Browar Demon

              Comment

              • Antylop
                Major Piwnych Rewolucji
                • 10-2009
                • 1415

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika canigggia
                W restauracji, człowiek czytając menu, także w większości nie widzi potraw, a potrafi jakoś sobie wybrać danie bez chodzenia do kuchni i dotykania palcem patelni! Nie widzę problemu!
                W restauracji dostajesz menu a w sklepie nie każdy jest w stanie dostrzec co jest na pòłkach a w sklepie takim jak Smak jest tego sporo. O każde piwo, które mnie interesuje mam prosić ekspedientkę? Samoobsługa jest wygodniejsza
                Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                Comment

                • Antylop
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 10-2009
                  • 1415

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika RomeY
                  Hmmm, to może w ogóle schowajmy wszystkie piwa pod ladę lub na zaplecze, po co mają się kurzyć. Wywiesić listę dostępnych piw i tyle.

                  Problem jest taki, że może Ty znasz wszystkie piwa z tego sklepu i wiesz gdzie dokładnie stoją oraz znasz ich smak, ale większość klientów woli podejść, wziąć do ręki, zobaczyć etykietę, poczytać, zobaczyć cenę, zdecydować się na kupno bądź też i nie.

                  I nie jest wcale powiedziane, że przez to będzie większy rozpierdol na półkach, bo inne sklepy to jakoś ogarniają, a tu mamy PRL, bo trzeba czekać, aż łaskawie Pani Treska, czy jak jej tam, podejdzie do lady, zapyta z pretensją "słucham" i po podaniu butelki będzie sapać na Ciebie, bo ile można zastanawiać się na kupnem piwa.

                  Całe szczęście są inne sklepy i nie chcę robić antyreklamy, ale krew mnie zalewa, jak tam coś kupuję, bo nie dość, że tak mało mamy dobrych sklepów z piwem, to jeszcze ten kultowy i niby najlepiej zaopatrzony sklep (polemizowałbym tu), odstawia takie szopki.
                  Mi akurat lista dostępnych piw wystarczyłaby.
                  Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                  Comment

                  • Antylop
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 10-2009
                    • 1415

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika canigggia
                    Po pierwsze, nie znam wszystkich tamtejszych piw.
                    Po drugie, po przeczytaniu etykiety raczej trudno ocenić jest smak piwa.
                    Po trzecie, nawet ja słabowidzący, widzę ceny na piwach w tym sklepie stojąc za ladą.
                    Po czwarte, jak się ma język w buzi i potrafi się go użyć, to zawsze można poprosić P. Tereskę, która chętnie poda piwa, które Cię interesują i będziesz mógł do woli czytać etykiety i ceny.
                    Po piąte, chyba naprawdę nie masz pojęcia czym był PRL, skoro ten sklep porównujesz do tamtych czasów!
                    Tomek, skoro widzisz ceny na piwach zza lady to nie jesteś słabowidzący.
                    Ci, którzy nie widzą nazw piw mają prosić o podanie wszystkich jakie ich interesują? Np 30? Szkoda czasu i energii
                    Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                    Comment

                    • Antylop
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 10-2009
                      • 1415

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran
                      Ok, już wiem o co chodzi. Wpisy kolegi RomeY to nic jak tylko czarny PR robiony konkurencji. Wystarczy przejrzeć sobie jego profil i posty.

                      Konto założone w styczniu br., profil niewypełniony i jedyne 3 posty, z czego jeden zakładający wątek sklepu w Gdańsku, a dwa pozostałe, to krytyka dotycząca Smaku... Ładnie zaczynasz działalność na b.bizie kolego...

                      Gratuluję i zgłaszam do ART'a.
                      Tak to wygląda logicznie patrząc.
                      Najpierw trzeba dopełnić formalności
                      Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                      Comment

                      • RomeY
                        Kapral Kuflowy Chlupacz
                        • 01-2014
                        • 56

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran
                        Ok, już wiem o co chodzi. Wpisy kolegi RomeY to nic jak tylko czarny PR robiony konkurencji. Wystarczy przejrzeć sobie jego profil i posty.

                        Konto założone w styczniu br., profil niewypełniony i jedyne 3 posty, z czego jeden zakładający wątek sklepu w Gdańsku, a dwa pozostałe, to krytyka dotycząca Smaku... Ładnie zaczynasz działalność na b.bizie kolego...

                        Gratuluję i zgłaszam do ART'a.

                        Może tak wygląda, ale z konkurencją SMAKa nie mam zupełnie nic wspólnego. Jestem zwykłym szarym klientem. Nie widzę powodu do zgłaszania czegokolwiek, nie naruszyłem regulaminu, wyraziłem tylko swoją opinię. Ale widzę, że nie bardzo można w demokratycznym forum browaru biz.

                        Ulży Ci, jak uzupełnię profil, co też nie jest obowiązkiem?

                        Wątek sklepu założyłem, gdyż akurat brakowało tego sklepu. Sam nie robię tam zakupów.

                        Ciężko przyjąć krytykę jakiegoś ulubionego sklepu co? Ehhh.

                        Comment

                        • RomeY
                          Kapral Kuflowy Chlupacz
                          • 01-2014
                          • 56

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika canigggia
                          Po pierwsze, nie znam wszystkich tamtejszych piw.
                          Po drugie, po przeczytaniu etykiety raczej trudno ocenić jest smak piwa.
                          Po trzecie, nawet ja słabowidzący, widzę ceny na piwach w tym sklepie stojąc za ladą.
                          Po czwarte, jak się ma język w buzi i potrafi się go użyć, to zawsze można poprosić P. Tereskę, która chętnie poda piwa, które Cię interesują i będziesz mógł do woli czytać etykiety i ceny.
                          Po piąte, chyba naprawdę nie masz pojęcia czym był PRL, skoro ten sklep porównujesz do tamtych czasów!

                          2. Ale czytasz informacje o składzie, skąd to piwo itd. Seniora mam uczyć, co jest na ecie?
                          3. Gratuluję sokolego oka, szczególnie jak cena jest przekręcona.
                          4 Oczywiście, że mogę. Ale chodzi o mój i jej czas.
                          5. Chodzi o jakość obsługi, wygląd, porównywalne do PRL, inni mają podobne odczucia, widocznie nieco starsi niż Ty.

                          Comment

                          • RomeY
                            Kapral Kuflowy Chlupacz
                            • 01-2014
                            • 56

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran
                            1. Jaki problem poprosić ekspedientkę o podanie piwa? Ja się jeszcze nie spotkałem z odmową, ani tym bardziej z sapaniem.

                            2. Jak piwo kupujesz przez internet to też płaczesz, że nie możesz go sobie przed zakupem wymacać?

                            3. Wskaż lepiej zaopatrzony sklep w 3mieście.



                            Odstawia szopki, bo nie jest samoobsługowy?

                            1. Wyjaśnione wyżej.
                            2. Jak kupuję przez neta, to się z tym liczę i mam taniej. Etykiety też są przeważnie w necie dop przeczytania. Jak już idę do sklepu, chce pomacać, bo taka rola sklepu i jego marży., jak nie znam jakiegoś produktu. Oczywiście, moge wrócić do domu, zajrzeć do neta i spowrotem wrócić i kupić bez macania.
                            3. Nie zrobię tego, gdyż będę posądzony o konkurencję i reklamę.

                            Z szopkami przegięcie, po prostu jest to wielki minus.

                            Comment

                            • wrednyhawran
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 07-2010
                              • 1784

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika RomeY

                              Ulży Ci, jak uzupełnię profil, co też nie jest obowiązkiem?
                              Takie są zasady dobrej praktyki na tym forum, że najpierw wypada się przywitać, przedstawić i wypełnić profil. A nie od progu krytykować konkurencyjny sklep.
                              Last edited by wrednyhawran; 22-02-2014, 11:59.
                              Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                              Małe Piwko Blog
                              Małe Piwko Blog na facebooku
                              Domowy Browar Demon

                              Comment

                              • canigggia
                                Porucznik Browarny Tester
                                • 10-2009
                                • 451

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika RomeY
                                2. Ale czytasz informacje o składzie, skąd to piwo itd. Seniora mam uczyć, co jest na ecie?
                                3. Gratuluję sokolego oka, szczególnie jak cena jest przekręcona.
                                4 Oczywiście, że mogę. Ale chodzi o mój i jej czas.
                                5. Chodzi o jakość obsługi, wygląd, porównywalne do PRL, inni mają podobne odczucia, widocznie nieco starsi niż Ty.
                                Ad. 2. Czytam, owszem i dlatego zawsze proszę P. Tereskę lub inną akurat będącą za ladą panią o podanie mi kilku piw, bym mógł sobie przeczytać.
                                Ad. 3. Jestem krótkowidzem i mam astygmatyzm, jakkolwiek zaopatrzyłem się w okulary i dzięki nim widzę ceny na butelkach.
                                Ad. 4. O jakim czasie pań za ladą Ty mówisz? Przecież ta pani i inne panie w sklepie, są po to, by obsługiwać klientów, poświęcać im czas, objaśniać, odpowiadać na pytania, podać towar, etc.
                                Ad. 5. PRL doskonale pamiętam, mam już kilkadziesiąt wiosen za sobą i szczerze powiedziawszy, nie przypominam sobie, by w czasach PRL'u istniał taki sklep, tak dobrze zaopatrzony (nie tylko w piwo), z taką obsługą, etc.

                                Poza tym mała rada w temacie, który pewnie jest Ci mało znany. Gdy zechcesz następnym razem zjawić się w tym sklepie, to postaraj się o zachowanie, które opisuje poniżej:

                                'Dzień dobry pani. Chciałbym dla siebie i moich znajomych (ewentualnie dziewczyny, żony, mamy, taty, etc.) kupić kilka piw z waszej oferty. Niestety piwa ustawione są za ladą i nie widzę dokładnie jakie państwo piwa macie w ofercie. Czy mogłaby mi pani pokazać kilka z tamtej półki, bym się im bliżej przyjrzał?'

                                Gwarantuję Ci, że po takim wejściu i pokazaniu, że się jest klientem, a nie ..., poczujesz się zupełnie inaczej niż w PRL'u.
                                Last edited by canigggia; 22-02-2014, 13:08.
                                Browarnik Tomek
                                TomCani

                                Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

                                Comment

                                Przetwarzanie...