Poznań, Majakowskiego 345, sklep spożywczy

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Regent
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 10-2002
    • 512

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika artur2
    Dla mnie to na drugim końcu miasta
    Ale nie powiem - na pewno w najbliższym czasie zajadę.
    Człowieku nie zastanawiaj się długo, tylko jedź jak najszybciej. Dzisiaj zaliczyłem ten sklepik i co tu dużo mówić lekkie zaskoczenie. Tak na oko 20-30 rodzajów piw niemieckich po rewelacyjnych cenach. Jedynie przydałoby się trochę więcej pszenicy. Na pewno tam wrócę, warto w moim przypadku trochę zboczyć z drogi, z pracy do domu.
    Ps. za pierwszym razem zakupiłem 10 piwek, każde inne - reszta przy następnej okazji.
    Mniej alkoholu w piwach !!!
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • Pendragon
      Generał Wszelkich Fermentacji
      🥛🥛🥛
      • 03-2006
      • 13952

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika artur2
      Dla mnie to na drugim końcu miasta
      Ale nie powiem - na pewno w najbliższym czasie zajadę.
      A ja tam zajechałem z drugiego końca kraju (no powiedzmy ćwiartki) plus poznańską komunikacją, więc nie marudź :P Przy okazji wyprawy do tego sklepu można sobie zobaczyć pozostałości browaru Kobylepole.
      Wybór piw imponujący, zwłaszcza jak na tak małą powierzchnię sklepu. Bodajże zagranicznych było ok. 40, z czego głównie niemieckie, czeskich chyba tylko 4 i to też wersje na eksport do Niemiec. Ponieważ miejsca w plecaku nie miałem za dużo, po dugim marudzeniu, wybrałem tylko 4 butelki - jasnego Brezniaka, obydwa dostępne Lobkowicze oraz Freiberger Festbier. Pani sklepowa była wyraźnie znudzona moim wertowaniem, ale widzę, że w tym samym okresie było tam kilku znawców, zapewne równie długo zastanawiąjacych się nad wyborem, jak ja
      Last edited by Pendragon; 21-04-2008, 17:24.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • ex3704
        Kapral Kuflowy Chlupacz
        • 06-2006
        • 35

        #33
        Byliśmy z kolegą wczoraj. Potwierdzają się powyższe entuzjastyczne komentarze co do repertuaru i cen - przynamniej na tle ogólnokrajowej mizerii (nie biorąc pod uwagę wyjątków typu Zofmar) różnica jest galaktyczna. Tak że tu plus wielki dla właściciela, zaś podnieta dla piwoszy
        Jest też niestety łyżka dziegciu w tej beczce miodu (piwa ). Spodziewając się mniej więcej co zastanę wziąłem 7 butelek ŻGB (etykiety warka, tatra - mam "spady" po podtruwającym się bracie :P ) i 5 nowych euro (dwie z etykietami samsona i branika, trzy czyste odmoczone). Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że nie mogę oddać na wymianę tych euro - bo miały obce etykietki, lub nie miały ich wcale (a więc "nie kupione u nas"). Przyjęto za to bez problemu ŻGB, choć przecież również nie kupiłem ich w tym sklepie. No nic, trudno. Wybrałem zatem 7 piw no i naliczono mi kaucję 60 groszy za sztukę, zgodnie z tym co napisano powyżej. Za to jak podszedł do kasy kumpel (wybrał chyba 10 browarów), to zaczęły się cyrki. Na wymianę wziął, też na oślep, trzy ŻGB i trzy nowe euro - wszystkie odmoczone, gdyż zbiera etykiety. Pani na to, że ich nie przyjmie. Zaczęło się delikatne porównywanie butelek odmoczonych z nieodmoczonymi z sugestią, że przed momentem takie same ŻGB ode mnie odebrano, a euro to euro przecież. Odpowiedź - nie i koniec, muszą być takie same jak w asortymencie. Nodobrze. Kolega na to, że mu się nie chce targać i i tak je zostawi, na co ekspedientka "niech pan nie wstawia do skrzynki bo ja je i tak wywale na smietnik, niech pan je od razu wyrzuci" (!). Koniec końców wzięlismy je ze sobą z powrotem. Najlepsze było na koniec - na pytanie co po odmoczeniu, bo przecież zbierając etykiety kolega wyczyści te butelki - padła odpowiedź: "nawet z paragonem nie zostana przyjęte z powrotem" (!!).

        Mam pytanie, czy nie dałoby się czego z tym zrobić? Nikt nie chce wciskać na siłę nie wiadomo jakich ilości butelek, ale w końcu ideą opakowania zwrotnego jest jego rotacja. Pomijam tutaj nawet apekty prawne (znane mi). Chodzi mi konkretnie o to, dlaczego za butelkę Kindla nie mogę oddać butelki Branika?

        Bo pytanie pomocnicze, czyli "Kiedy się w tym kraju skończy histeria butelkowa?" jest raczej na inny wątek...

        Pozdrawiam i życzę wielu sukcesów i ciekawych piw na sklepie

        Comment

        • ODOLAN
          Kapral Kuflowy Chlupacz
          • 07-2007
          • 57

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jaroslav
          Sklep w Kobylepolu, czyli mojej rodzinnej dzielnicy, który
          coraz bardziej mnie zaskakuje. Po dzisiejszych odwiedzinach
          postanowiłem go opisać. O to co tu znajdziemy:
          - Amber Harde
          - Jako Mocne (w butelce 0,5l w nowej szacie graficznej)
          - Żywiec Porter
          - Krajan - Irladzkie Mocne
          - bardzo często duży wybór piw z Miłosławia
          Hehehe rzeczywiście zaskakujące U mnie na wsi nawet są wszystkie Miłosławskie łącznie z Komesem,i większość wyżej wymienionych Irlandzkie mocne Krajan to w co trzecim sklepie jest w Poznaniu od netto poczynając, Jako mocne to klasyka jeśli chodzi o piwa dla żuli, ogólnodostępne... Żywiec porter - no comment Harde też no comment
          Dla mnie było do dziś naturalne, że wspomniana Fortuna Czerwony Smok czy Miodowa itp. to normalka w każdej wielkopolskiej wsi i gminie, a tu ludzie w Poznaniu szukają i szukają ...

          A co do później przytaczanych -

          Hasseroeder Export
          Hasseroeder Pils
          Hasseroeder Diesel

          Bardzo mnie to ucieszyło

          Comment

          • snorre
            Kapitan Lagerowej Marynarki
            • 02-2006
            • 655

            #35
            Dziś pojawiły się Koźlaki - dokładnie Sudhaus Bock. Coś jeszcze było nowego, ale tak mnie ten koźlak ucieszył, że nie patrzyłem dokładniej Przede mną jakiś koneser też zaopatrywał się w kilkanaście piw (to chyba zapas na weekend majowy
            Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

            Comment

            • snorre
              Kapitan Lagerowej Marynarki
              • 02-2006
              • 655

              #36
              To chyba jakaś inwazja browaru Koreb na Poznań - ten sam zestaw co na Taczaka - Strong Beer, Baltic Strong (4,1zł), Herbowe, Miodowe (4,9zł).
              Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

              Comment

              • Jaroslav
                D(r)u(c)h nieuchwytny
                🍼
                • 10-2005
                • 967

                #37
                Moim zdaniem to będzie nie wypał (niska jakość i
                wysoka cena tych piw z Korebu). Marzy mi się
                niepasteryzowane piwo w ofercie: Grudziądz, Ciechan...

                Comment

                • rojekk
                  Szeregowy Piwny Łykacz
                  • 09-2007
                  • 10

                  #38
                  Poznań, Majakowskiego / Sępia, sklep

                  Mały sklepik z bardzo dużą ilością niemieckich piw. Ceny o wiele niższe niż w marketach.
                  Dużo piw nie spotykanych w Polsce. Dla przykładu dzisiaj zakupiłem: "Erdinger" weissbrau i weissbrau cristall
                  cena: 3.60 zł. "Holsten" pilsener i export cena 2.50 zł
                  Właściciel uzupełnia zapasy przy okazji wyjazdów do Niemiec.
                  Nie pamiętam numeru ale chyba problemu ze znalezieniem nie będzie

                  Comment

                  • pedro4d
                    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                    • 01-2004
                    • 102

                    #39
                    Ów sklep ma już swój wątek tutaj

                    Comment

                    • Maggyk
                      Szara Adminiscjencja
                      🍼
                      • 05-2004
                      • 5617

                      #40
                      Posty 38 i 39 przeniesiono.
                      Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                      Piwo domowe -
                      Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                      Reklama w BROWARZE
                      PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                      Comment

                      • Noman
                        Kapral Kuflowy Chlupacz
                        • 04-2007
                        • 30

                        #41
                        Wspaniały sklep ! Tym bardziej że dzieli mnie od niego jedynie kawałek drogi. Dziękuję za namiary.

                        Comment

                        • talar
                          Szeregowy Piwny Łykacz
                          • 10-2007
                          • 3

                          #42
                          Mam pytanie, czy wiecie czy w tym sklepie mozna zakupić Skalaki z czeskiego browaru Maly Rohozec?
                          Albo w jakiejs innej lokalizacji w Poznaniu?
                          Pozdrawiam

                          Comment

                          • pedro4d
                            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                            • 01-2004
                            • 102

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika talar
                            Mam pytanie, czy wiecie czy w tym sklepie mozna zakupić Skalaki z czeskiego browaru Maly Rohozec?
                            Albo w jakiejs innej lokalizacji w Poznaniu?
                            Skalaków - ani w tym sklepie, ani też nigdy dotąd w żadnym innym sklepie w Poznaniu nie spotkałem.

                            Comment

                            • rojekk
                              Szeregowy Piwny Łykacz
                              • 09-2007
                              • 10

                              #44
                              Z Czeskich są Breznaki. wczoraj kupowałem

                              Comment

                              • artur2
                                Kapitan Lagerowej Marynarki
                                • 02-2008
                                • 535

                                #45
                                Czy w sklepie można dostać Mocny Red Ambera ?
                                Mniej alkoholu, więcej smaku !
                                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                                Comment

                                Przetwarzanie...