Łódź, Pomorska 116, Piwa Regionalne (kiedyś Zofmar)

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Jurandofil
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    🍼
    • 2007.10
    • 977

    Łódź 7.05.2008 - część IIa

    Do zasadniczej części wizyty w Łodzi powinien należeć ten sklep. Nawet nie tyle powinien, co po prostu musi.

    - Szkoda, że panowie mogli akurat teraz do nas przybyć, bo po długim vikendzie nie mamy pełnych półek - przywitali nas panowie obsługujacy.
    - Coś tam na pewno wybierzemy - odpowiedziałem snując wzrokiem po poziomach kolejnych szaf.
    I wybraliśmy...
    Ponad 120 butelek na 4 osoby, a właściwie 3 osoby, bo część stanowiła rodzinę i wystąpiło innego rodzaju zapotrzebowanie.
    Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

    Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
    Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

    Comment

    • Jurandofil
      Kapitan Lagerowej Marynarki
      🍼
      • 2007.10
      • 977

      Łódź 7.05.2008 - część IIb

      Na sklep zaczęli nacierać "zwykli" klienci. Organizowalismy współpracę z obsługą w taki sposób, by nie zakłócać normalnego trybu pracy sklepu. Wybieraliśmy (przebywaliśmy w sklepie ponad pół godziny), więc był czas również na obserwację co kupują inni.
      Stwierdziłem, że jedynie 1/3 klientów trafia do tego sklepu po "poprawne" piwo.
      W pewnym momencie pojawił sie tłum studentów (zapewne z sąsiednich akademików) i niestety... ja chyba tego już nie dam rady zrozumieć - sięgali po koncerniaki. Trudno.
      Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

      Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
      Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

      Comment

      • Jurandofil
        Kapitan Lagerowej Marynarki
        🍼
        • 2007.10
        • 977

        Łódź 7.05.2008 - część IIc

        Z bardzo sprawnie działającymi panami sprzedającymi piwo wymieniliśmy prezenty (piwa, gadżety piwne, itp.). Przekazaliśmy pozdrowienia dla Pani Zofii i Pana Marka - właścicieli złotego przybytku.
        - Trafiliście do nas dzięki browar.biz? - padło w pewnym momencie pytanie.
        - Znamy browar.biz, znamy , ale w tym sklepie bywaliśmy jeszcze przed jego dobrą reklamą w polskim serwisie piwnym - odpowiedziałem. - Pierwszy raz byliśmy tu na Pomorskiej 116 na długo przezd przeprowadzką z waszej "mniejszej" siedziby.
        - Tylko nas dobrze opiszcie na browar.biz!
        - Nie omieszkamy wspomnieć dobrym słowem - odpowiedziałem.
        - Już wkrótce weźmiemy sie za naszą stronę internetową - obiecał syn właściciela. - Będzie więcj informacji i częściej wrzucimy aktualizację asortymentu.
        - Słusznie - odrzekłem - bo jeszcze trochę i przybędę do was z żądaniem sprzedania Juranda mocnego, wciąż widniejącego na wasej stronie.
        Choć może warto go jeszcze tam zatrzymać? Niech cieszy oko!
        Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

        Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
        Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

        Comment

        • Jurandofil
          Kapitan Lagerowej Marynarki
          🍼
          • 2007.10
          • 977

          Łódź 7.05.2008 - część IId

          A!
          Jeszcze obiecane dobre słowo o sklepie ZOFMAR!
          Cóż, nie pozostaje nic innego jak polecić wizytę w tym miejscu, chyba odważę się powiedzieć: raju dla piwnych smakoszy!

          cdn...
          Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

          Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
          Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

          Comment

          • Sokół83
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2004.12
            • 1598

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jurandofil
            Na sklep zaczęli nacierać "zwykli" klienci.
            Stwierdziłem, że jedynie 1/3 klientów trafia do tego sklepu po "poprawne" piwo.
            W pewnym momencie pojawił sie tłum studentów (zapewne z sąsiednich akademików) i niestety... ja chyba tego już nie dam rady zrozumieć - sięgali po koncerniaki. Trudno.
            chyba trafiłeś na jakiś dziwny dzień odwiedzam sklep regularnie i przyznam szczerze, jakieś 2/3-3/4 klientów sięga po piwa niekoncernowe i przodują w tym właśnie studenci (po części z racji korzystnego stosunku jakość-cena-woltaż w takich piwach); zaś głównymi odbiorcami koncernów są studenci-obcokrajowcy, osoby, które wchodzą do sklepu przypadkiem oraz żule i piwni alkoholicy pragnący zapewne kupnem Żubra w puszce podkreślić swój szyk i "wyższy" status społeczny oraz pogardę dla podejrzanych żulerskich wynalazków w butelkach zwrotnych
            Z INNEJ BECZKI

            www.fotopolska.eu

            Comment

            • coldfire
              Porucznik Browarny Tester
              • 2008.01
              • 374

              W sklepie nie ma Stouta z Gaba ani Kelta. Jest za to Guinness Drought w butelce 0,33.
              Faktycznie są La Trappe'y szampanówki - Dubbel i Trippel. Widziałem też Kwaka.
              pzdr
              Piwa i pacierza nie odmawiam

              Comment

              • meduzka
                D(r)u(c)h nieuchwytny
                • 2007.03
                • 17

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coldfire
                W sklepie nie ma Stouta z Gaba ani Kelta. Jest za to Guinness Drought w butelce 0,33.
                Kelt juz jest. Jak o niego pytałeś to właśnie jechał, a teraz stoi już na półce.
                Pozdrawiam :-)

                Comment

                • coldfire
                  Porucznik Browarny Tester
                  • 2008.01
                  • 374

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika meduzka
                  Kelt juz jest. Jak o niego pytałeś to właśnie jechał, a teraz stoi już na półce.
                  Pozdrawiam :-)
                  Faktycznie stoi, ale dzisiaj zaszalałem i na Trapista się skusiłem.
                  Kelt musi poczekać
                  pzdr
                  Piwa i pacierza nie odmawiam

                  Comment

                  • MSK
                    D(r)u(c)h nieuchwytny
                    • 2008.05
                    • 7

                    Powitanie.

                    Witam wszystkich fanów tego Bożego napitku.
                    Dopiero dziś wpisałem się do tego zacnego forum. Jestem łodzianinem, ale od kilku lat siedzę na wsi i trochę pracuję.
                    Niestety wybór piw w moim wiejskim sklepiku jest taki jaki jest, Dębowe mocne, Warka Strong, Żubr,, Lech i tyle,
                    Jestem szczęśliwy, że tu trafiłem i zaraz po niedzieli udaję się na Pomorską, aby zrobić mały zapasik na tydzień i uwolnię się od Dębowego, które w ostatnim czasie jakoś dziwnie mi smakuje.
                    Jestem już troszkę leciwy, a piwo piję od 40 lat. Pamiętam znakomity numer z browaru na Pomorskiej, jak jakiś jegomość poradził, żeby kupować piwo tylko raz w miesiącu, o ile pamiętam z trzeciej soboty miesiąca, bo woda do produkcji jest tego dnia ze studni głębinowej i piwo jest ekstra. Faktycznie pijalni Źródełko (Pomorska/Kilińskiego) była bardzo oblegana gdy ten wytwór dotał.
                    Pozdrawiam wszystkich.

                    Comment

                    • Sokół83
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 2004.12
                      • 1598

                      Witamy kolejnego Łodziaka ale dział do przywitań jest tutej http://www.browar.biz/forum/forumdisplay.php?f=104

                      przy okazji:
                      wczoraj przyuważyłem w sklepie kilka nowości:
                      - Zubr Gold
                      - Berliner Kindl Pils w bączku 3zł
                      - De Block, Dendermonde Tripel
                      - Verhaeghe, Duchesse de Bourgogne 0,75l 21zł
                      poza tym przyszło sporo belgów w 0,75l

                      jest też kolejna dostawa z Czech (w większości piw dobrze znanych w sklepie) oraz Kasztelana Np
                      Last edited by Sokół83; 11-05-2008, 11:08.
                      Z INNEJ BECZKI

                      www.fotopolska.eu

                      Comment

                      • Myszon007
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 2007.02
                        • 1208

                        Dziś pojawił się niepasteryzowany Mazur - http://browar.biz/news.php?id=534
                        Cena 2,50
                        ♪♫

                        Comment

                        • Galadhen
                          Szeregowy Piwny Łykacz
                          • 2008.05
                          • 5

                          Tutaj chciałem sprostować co do studentów.
                          Na ostatnie dwa łikendy majowe wywieźliśmy cztery skrzynki mieszaniny różnych różności, ani jednego piwa koncernowego. Z moich znajomych sporo ludzi kupuje właśnie te "lepsze" napitki.
                          Faktem jest to, że często widuję studentów kupujących wysokoprocentowce, ale zawsze te niekomercyjne.

                          Comment

                          • Sokół83
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 2004.12
                            • 1598

                            Mazur i Kasztelan Niepasteryzowany zagościły na stałe

                            z nowości:
                            - Rychtar Premium
                            - Chodovar, Zlata Jedenactka niepasteryzowana
                            - Schöfferhofer Grapefruit Hefeweizen 0,33 2,90zł

                            poza tym wrócił m.in.
                            - Kelt Stout
                            - Pardubicki Porter
                            - Poutnik
                            i wiele innych Czechów
                            Z INNEJ BECZKI

                            www.fotopolska.eu

                            Comment

                            • Sokół83
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2004.12
                              • 1598

                              przyjechała nowa dostawa ze Słowacji, w tym kilka piw nowych:
                              - Poprad, Starocesko 10
                              - Urpiner 11 tmavy
                              - Urpiner 16
                              - Saris tmavy
                              - Steiger tmavy
                              - oraz "nowy" Zlaty Bazant 3,8% (czyli teraz jest to 10-tka zamiast 11-tki)

                              ponadto sporo ciekawych nowości z Niemiec (po około 4-5zł) :
                              - Riedenburger: Emmer (z 5 ziaren), Plankstetten Dinkel (z orkiszu) i chyba Pils
                              - Leikeim Premium
                              - Veldenstein (nie ma na forum)
                              - Apostelbräu, Dinkel
                              - Andechs Bergbock Hell
                              - Bischofshof Zoigl
                              - Hacker-Pschorr Anno 1417
                              - Harklberg Festbier
                              - Straubing, Karmeliten Kloster Utyp

                              oraz:
                              - Zlatopramen 12
                              Z INNEJ BECZKI

                              www.fotopolska.eu

                              Comment

                              • Kamień
                                Porucznik Browarny Tester
                                • 2007.07
                                • 361

                                Pojawił się już Stout Ciechanowski. Jednakże, gdy go kupowałem, na półce stały tylko dwie butelki. Ceny niestety nie znam . Oddawałem pokaźną porcję butelek do sklepu, a także kupowałem kilka innych piw i o cenę zapomniałem się spytać.

                                Comment

                                Przetwarzanie...