Łódź, Pomorska 116, Piwa Regionalne (kiedyś Zofmar)

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dziku
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2002.12
    • 1992

    #16
    Na ul. Pomorskiej 116 pojawiło się piwo "Żywe" z Ambera w cenie 3 zł za butelkę. Co prawda po moich zakupach w sklepie zostały go już tylko 4 butelki, ale właściciel na jutro zapowiada przybycie 40 następnych
    Poza tym w promocji niektóre piwa z Krajana. Na mocne jest za gorąco więc zakupiłem 2 bączki "Bawara" w cenie 1 zł za sztukę. Jesienią jest szansa na "Noteckie".
    Dziku


    Comment

    • Kimer
      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
      • 2003.06
      • 154

      #17
      Ponieważ mieszkańcem Łodzi jestem od niedawna, dopiero teraz odwiedziłem ów sklepik na Pomorskiej pod nr 116. Mogę powiedzieć tak: dziękujcie Łodzianie Bogu za taki przybytek, bo jest za co dziękować.

      Wszystkie moje przygody z poszukiwaniami niekoncernowych piw są takie: albo trafia się na różne perełki tylko dlatego, że jakiś sklep przypadkowo wziął coś ze "swojej" hurtowni, albo wziął piwa małych browarów, bo były tańsze i liczył na "menelską" klientelę, albo akurat w pobliżu jest jakiś mały browar ze skutecznymi przedstawicielami handlowymi. Albo, wręcz przeciwnie, w nielicznych sklepach "ambitnych" pojawiają się ciekawe piwa, lecz często kosztują tyle, że głowa boli i są traktowane tylko jako okazja do nadmiernego zarobku. Na Pomorskiej 116 natomiast spotkałem pierwszy raz w życiu sprzedawcę, który jest prostym facetem, żadnym tam snobem, ale widać, że lubi piwo, lubi poznawać nowe smaki i oferować je klientom, oczywiście chce zarabiać pieniądze, lecz nie za wszelką cenę. A przede wszystkim cieszy go to, co robi. No i jest po prostu bardzo miły i to nie w sztuczny sposób, jak wielu innych handlarzy czymkolwiek.

      Podczas rozmowy potwierdziły się pogłoski, że "buda" ma być niedługo większa. Od jesieni ma być więcej piw "niszowych" - teraz właściciel narzeka na małą ilośc klientów, bo są wakacje i ludzie się porozjeżdżali, więc boi się ryzykować z nowym asortymentem. Chce sprowadzić przede wszystkim pszeniczną Reginę oraz Noteckie - w przypadku tego ostatniego kilkakrotnie pytał mnie, czy to dobre piwo, czy będzie na nie zbyt i jaka powinna być cena, żeby nie była zaporowa dla klientów. Chce też sprowadzić koźlaka z Ambera - gdy mówił, że raz go pił i że ma śliczną butelkę, to aż mu oczy błyszczały
      Ogólnie jest to bez wątpienia najlepszy sklep z piwem, jaki widziałem w życiu - a najfajniejsze jest to, że prowadzi go kompletny naturszczyk, żaden tam piwosz-teoretyk i birofil-fantyk (proszę się nie obrażać, to nie aluzje). Ponieważ uważam, że wspieranie takich - nielicznych - inicjatyw to obowiązek piwosza, obiecałem właścicielowi sklepu, że będę w miarę możliwości reklamował go gdzie się da. Tutaj reklamować go nie trzeba aż tak bardzo , ale dla osób nowych i rzadziej zaglądających spisałem informacje o znacznej części obecnej oferty sklepu. Ja kupiłem na dzień dobry:
      - Beer Mocne (Witnica) - 1,6 zł (taniej niż cena sugerowana na etykiecie)
      - Super Mocne (Suwałki) - 1,8 zł
      - Mocne Zachodnie (Witnica) - 1,8 zł
      - Mocne Dobre (Lwówek) - 1,9 zł
      - Śląskie Książęce (Lwówek) - 1,6 zł
      - Koźlak (Olsztyn) - 2,4 zł
      - Banana Beer (Jabłonowo) - 2,5 zł
      - Belfast (Jabłonowo) - 2,6 zł
      - Harteker (Olsztyn) - 1,9 zł
      - Żywe (Amber) - 3 zł
      - Łomża Export - 2 zł
      - Black Boss Porter (Witnica) - 3,3 zł
      - Kaiser Weisse (Kaiser Brau, Neuhaus) - 2,6 zł (puszka)

      Daje to pewne wyobrażenie o ofercie sklepiku, a gdy weźmiemy pod uwagę, że lokal ma chyba nie więcej niz 6 metrów kwadratowych, to nabiera to dodatkowego wydźwięku. Były jeszcze m.in. Zlaty Hrad Strong z Van Pura, Porter z Krajana, 2 czy 3 "menelskie zabijacze" z Jabłonowa, trochę z importu (Niemcy, Belgia, Czechy). Czyli wybór duży, a ceny na normalnym poziomie, bez próby wyrwania jak najwięcej forsy od spragnionych piwoszy-maniaków
      Placówka naprawdę porządna i zasługuje na wsparcie, szczególnie zachęcam do tego teraz, gdy właściciel narzeka, że z powodu wakacji ma mniejsze obroty. To jest "nasz człowiek" i warto mu pomagać

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 2004.06
        • 6310

        #18
        Dziś byłem na Pomorskiej po chyba 3 miesiącach przerwy. Nabyłem Rejs Mocne z Juranda (1,70, bardzo mi przypasowało), Juranda Mocnego (bączek za 1,30) oraz jurandowskiego Koźlaka (2,40, w życiu taniej nie widziałem). Widziałem kilka neiznanych mi jeszcze piw, będę sukcesywnie nabywał. Faustusa i Hebana faktycznie sporo.
        Z Ciechanowa nie ma nic, ma być w paździenriku - włąściciel jest na tyle zdesperowany, że chce zamówić kurierem. Ale ważniejsze, że w październiku ma być Noteckie! Też będzie musiał brać kurierem i związku z tym obecie kalkuluje cenę na 1,80, ale za to piwo spokojnie mogę tyle dać, a nawet z przyjemnością wezmę skrzynkę

        Comment

        • Dreamer
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2003.05
          • 1576

          #19
          Po tych rewelacyjnych doniesieniach Twilighta i ja tam się jutro udam i poagituję trochę za Ciechanowem i Noteckim. Im więcej tym lepiej
          Blog: Piwna Brytania

          Comment

          • lzkamil
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2003.01
            • 3611

            #20
            Wczoraj też agitowałem za Noteckim i Ciechanowem, właściciel niezmiennie obiecuje w październiku jak będzie chłodniej i ruch w interesie będzie większy (pewnie przez bliskość Lumumbowa). Krople drążą skałę
            Lepszy jabol pod okapem
            niż GŻ, CP i KP !


            Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

            Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

            Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

            Comment

            • mste
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 2005.01
              • 152

              #21
              Wczoraj wieczorem skończyło się niepasteryzowane Noteckie.
              Dostepne jeszcze jest pasteryzowane i Eire.
              Nastepna dostawa planowana jest na koniec przyszłego tygodnia.
              W niedługim czasie sklep zostanie przeniesiony do nowej większej siedziby (ten sam adres), co sprawi zwiększenie asortymentu.

              Comment

              • lzkamil
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2003.01
                • 3611

                #22
                No to szybko poszło... wczoraj wczesnym popołudniem po moim zakupie zostało podobno jeszcze około 30.
                Lepszy jabol pod okapem
                niż GŻ, CP i KP !


                Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                Comment

                • mste
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 2005.01
                  • 152

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lzkamil
                  No to szybko poszło... wczoraj wczesnym popołudniem po moim zakupie zostało podobno jeszcze około 30.
                  Wczoraj jednemu gościowi tak posmakowało, że cztery bączki na miejscu wychylił i dwa autobusy przepuścił. Do tej pory spożywał Książęce z Lwówka.
                  Po jego odejściu została już tylko 1 buteleczka.
                  W sumie niepasteryzowanego przyjechało 100 sztuk i rozeszło się w dwa dni.
                  Jak już pisałem w przyszłym tygodniu będzie kolejna dostawa i tym razem ma być troszkę większa ilość tego wspaniałego nektaru.

                  Comment

                  • Borysko
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 2004.02
                    • 1144

                    #24
                    To dobrze, bo wczoraj zostało dla mnie tylko pasteryzowane. Złe nie było, ale nie o to mi chodziło. Natomiast ciemne było fatalne. Nigdy więcej do niego nie wrócę - słodkie jak ulepek.

                    Comment

                    • lzkamil
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 2003.01
                      • 3611

                      #25
                      Dla mnie też było za słodkie, może tą warkę przekarmelowali, bo kiedyś mi się wydawało że było bardziej zrównoważone.
                      Lepszy jabol pod okapem
                      niż GŻ, CP i KP !


                      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                      Comment

                      • mste
                        D(r)u(c)h nieuchwytny
                        • 2005.01
                        • 152

                        #26
                        Wczoraj pojawiły się piwa z Ciechanowa.

                        Ciechan Wyborne niepasteryzowane - 1,8 zł
                        Ciechan Mocne niepasteryzowane - 2,1 zł
                        Miodowe - 3,5 zł
                        Porter
                        Trzeba zrobić zakupy.

                        Comment

                        • lzkamil
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 2003.01
                          • 3611

                          #27
                          Ciechan Mocny wyszedł już przedwczoraj, Wyborowy jeszcze był. Oba mają być jeszcze zamawiane, ale teraz zgodnie z zasadą naprzemienności ma być Noteckie
                          Lepszy jabol pod okapem
                          niż GŻ, CP i KP !


                          Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                          Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                          Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                          Comment

                          • mste
                            D(r)u(c)h nieuchwytny
                            • 2005.01
                            • 152

                            #28
                            Jutro będzie kolejna już, trzecia dostawa niepasteryzowanego Noteckiego i Eire(podobno z nowej warki - może nie będzie takie słodkie).
                            Niepasteryzowanego ma być tylko 8 kartonów (160 szt), czyli do piątku może starczy.
                            Na bieżąco są też niepasteryzowane Ciechany.
                            Pojawił się także Porter Łódzki, w cenie chyba 3,3 złocisza.

                            Comment

                            • Sokół83
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2004.12
                              • 1598

                              #29
                              z nowych piwek widziałem dziś u grubego: Goolmana Gold - 1,90 w fajnej butelczynie pojawił sie Leszek za 1,40, był też Leżajsk jasny (nie wiem czy to nowość ale nigdy go tam nie widziałem)

                              Sokół
                              Z INNEJ BECZKI

                              www.fotopolska.eu

                              Comment

                              • Sokół83
                                Major Piwnych Rewolucji
                                • 2004.12
                                • 1598

                                #30
                                asortyment ciągle się powiększa; sporo piw zagranicznych, m.in La Trappe'y w przeróżnych zestwawach (te akurat drożej niż w Peronie ), Fisher, Guiness i Kilkenny (po 5,20 w życiu tak tanio nie widziałem ), 4pak jakiś niemieckich z modelem ciężarówki firmowej, pełna gama z Felsen Brau z doppelbockiem który smierdział szmatą

                                z Polskich: Okocim Zagłoba, Zwierzyniec, Perła Chmielowa, Pils, Irish i Cherry z Koromrana, zwiększył sie asortyment z Juranda, niestety zniknęło Noteckie
                                Last edited by Sokół83; 19-01-2006, 19:22.
                                Z INNEJ BECZKI

                                www.fotopolska.eu

                                Comment

                                Przetwarzanie...