Widawa, Borsuk

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rgrzech
    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
    • 2013.12
    • 230

    #61
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: czarny [5]
    Piana: drobna, zwarta, jasno-beżowa, szybko redukuje się do cienkiej warstewki. [4]
    Zapach: wędzoność (oscypkowa), w tle nuty słodowe. [4]
    Smak: nuty ciemnego słodu i wędzonki. Goryczka niska - zbożowa. [4.5]
    Wysycenie: niskie - idealne. [5]
    Opakowanie: świetne: super czcionka i grafika, plus wszystkie potrzebne informacje. [5]
    Uwagi: Bardzo ciekawe piwo. Wędzonka jest dymna nie szynkowa.

    Moja ocena: [4.35]

    Comment

    • miclen
      Szeregowy Piwny Łykacz
      • 2012.10
      • 11

      #62
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Brunatny, piwo jest klarowne. [5]
      Piana: Słabo. Na początku rośnie do sporych rozmiarów, szybko opada, zostaje bardzo mały pierścień, delikatnie brudzi szkło. [2.5]
      Zapach: Nuty wędzone - suszona/wędzona śliwka. Delikatna paloność, słodowość, coś jak ciemny chleb. [4]
      Smak: Wędzoność. Piwo jest dość słodkie, lekko kwaskowate. Goryczka niska, palono-ziołowa, bardzo dobrze komponuje się z wędzonością odpowiednio łamiąc słodycz. [4]
      Wysycenie: Lekko czuć na języku, dla mnie w sam raz. [5]
      Opakowanie: Bardzo mi się podoba, dość minimalistyczne z ciekawą grafiką, są wszystkie potrzebne informacje. [5]
      Uwagi: Piwo bardzo wyważone, wszystkiego jest odpowiednia ilość, nie rzuca na kolana, ale bardzo przyjemne i pijalne.

      Moja ocena: [4]

      Comment

      • Seta
        Pułkownik Chmielowy Ekspert
        • 2002.10
        • 6964

        #63
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarny, smolisty. [5]
        Piana: Ładna, beżowa, pod koniec zostaje tylko cienka obrączka, lekko brudzi szkło. [4]
        Zapach: Intensywna wędzonka, w tle lekka kawa i cytrusy; wędzonka całkowicie dominuje. [4.5]
        Smak: Średnio niska pełnia wykończona wyrazistą kwaskowatością od palonych słodów, następnie lekka goryczka, a finiszu obezwładniająca intensywna i długa wędzonka. Świetna pijalność, brak wad, ale pełnia słodowa mogłaby być lepiej zarysowana. [4.5]
        Wysycenie: Niskie i super. [5]
        Opakowanie: Bardzo fajne, podoba mi się, kompletne informacje. [5]
        Uwagi: Pite 29.03. w pubie ale wersja butelkowa. Genialne piwo, szkoda, że takie drogie.

        Moja ocena: [4.525]
        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          🥛🥛🥛🥛🥛
          • 2009.11
          • 6322

          #64
          Barwa - pod światło mętny rubin.
          Piana - średnia, konkretna i trwała, na długo min. 1 cm i fajny "lacing".
          Aromat - wędzonka typu oscypkowego, Rolada Ustrzycka.
          Gaz - lekki, nie za mocny, dopasowany.
          Smak - słodkawe, wędzone, ser żółty wędzony. Mało palone, mini karmelowe.

          Bardzo ciekawe piwo
          Attached Files

          Comment

          • Sekator
            Porucznik Browarny Tester
            • 2013.06
            • 269

            #65
            Widzę Javox, że masz środę z Kopyrem?
            http://degustacjepodplotem.blogspot.com/

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              🥛🥛🥛🥛🥛
              • 2009.11
              • 6322

              #66
              No niestety od Kopyra miałem tylko 2 sztuki....

              Teraz trochę mniej kraftowe pozycje będą

              Comment

              • corsano
                Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                • 2013.05
                • 182

                #67
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarny, pod światło rubinowe refleksy [5]
                Piana: Obfita, drobnopęcherzykowa, dość trwała, oblepiająca ścianki [4.5]
                Zapach: Intensywny, wędzony, przebijające się nuty karmelowe i kawy [3.5]
                Smak: Treściwe, przeważa wędzonka, kwasowość jest dość mocna, lekki karmel, goryczka słaba - ledwo wyczuwalna, na końcu pozostaje posmak drewna [2.5]
                Wysycenie: Bardzo niskie, dobre [4]
                Opakowanie: Butelka 0.33, etykieta fajna, bardzo dobrze zrobiona, dopracowana, plus za pełen skład, kapsel czarny [4.5]
                Uwagi: Warka do 12.04.2014, pite w temperaturze 13°C

                Moja ocena: [3.35]

                Comment

                • michudy
                  Kapral Kuflowy Chlupacz
                  • 2014.04
                  • 41

                  #68
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: ciemny, czarny, prawie nieprzejrzysty, moooooże lekkie refleksy na samym brzegu [5]
                  Piana: beżowa, dość obfita, szybko opadła zostawiając tylko otoczkę przy szkle [4]
                  Zapach: wędzony, kawowy [5]
                  Smak: aksamitny, lekko kwaśny, kawa zbożowa, gorzka, lekka goryczka [4.5]
                  Wysycenie: niskie [5]
                  Opakowanie: proste, schludne i eleganckie [5]
                  Uwagi: Warka do 12.04.2014
                  Nabyte w Piwoszu, Warszawa

                  Moja ocena: [4.7]

                  Comment

                  • Firaxis
                    Kapral Kuflowy Chlupacz
                    • 2009.05
                    • 36

                    #69
                    mozna to piwo lezakowac?

                    Comment

                    • dlugas
                      Major Piwnych Rewolucji
                      🍼
                      • 2006.04
                      • 4014

                      #70
                      Wszystko można, ale nie wszystkie jest sens.

                      tutaj z upływem czasu wędzonka pewnie pójdzie atmosferę :]
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • Sekator
                        Porucznik Browarny Tester
                        • 2013.06
                        • 269

                        #71
                        To piwo wsadzone do piwnicy się zmarnuje. Ma za mało alko, żeby się zakonserwować. A w smaku nie czuć nut z potencjałem do rozwinięcia się w, jak to zwykł pisać Dlugas, w lochach. Lepiej pić świeże.
                        http://degustacjepodplotem.blogspot.com/

                        Comment

                        • Apocalipse
                          Kapral Kuflowy Chlupacz
                          • 2014.04
                          • 40

                          #72
                          Niestety, ale nie dane było mi spróbować Borsuka w pełnej krasie, gdyż mój się zepsuł. Piwo teoretycznie ważne do wczoraj (12.04.2014), przechowywane w ciemnej, chłodnej piwniczce i mimo to nie dało rady Ktoś troszkę przesadził z datą ważności. Szkoda.

                          Comment

                          • Klatak
                            Porucznik Browarny Tester
                            • 2014.07
                            • 431

                            #73
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Praktycznie czarny z brązowymi refleksami. [4.5]
                            Piana: Kremowa, obfita, drobno zbudowana, trwałość poniżej średniej, zdobi szkło. [4.5]
                            Zapach: Dość intensywny, wędzony, szynkowy, . [4.5]
                            Smak: Jest wędzonka bardzo przyjemna, drewniana. Do tego paloność, czekolada, delikatna popiołowość. Goryczka jak na styl wysoka, ale bardzo przyjemna. [4]
                            Wysycenie: Powyżej średniego, jednak nie gryzące. [4]
                            Opakowanie: Depresyjne, dobre jakościowo, zawiera pełen skład. [4]
                            Uwagi: Warka z datą do 13.03.2015. Ze względu na autora receptury spodziewałem się eksplozji większej wędzonki, WWA, benzopirenu itp. Jednak piwo jest przyjemne i pijalne.

                            Moja ocena: [4.25]

                            Comment

                            • Derbeth
                              Porucznik Browarny Tester
                              • 2013.04
                              • 337

                              #74
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: czarny, nieprzejrzysty [5]
                              Piana: brązowa, dość trwała, lekko oblepia szkło [4.5]
                              Zapach: początkowo dość intensywnie wędzony - w typie drewna z ogniska, nie szynki; potem mniej intensywny, dochodzi do głosu palony słód [4.5]
                              Smak: jak wyżej; wędzoność na początku intensywna, ale nieprzesadzona, w miarę picia dochodzi do głosu bardziej czysty palony słód; goryczka niezbyt wyraźna, ale dobrze kontruje słodowość, zostawia w ustach przyjemny ziołowy smak; lekka słodycz [5]
                              Wysycenie: lekkie [5]
                              Opakowanie: [5]
                              Uwagi: Wersja lana. Świetne piwo, zaskakująco łatwo się pije, dobre do końca. Spodziewałem się raczej czegoś szorującego brutalnie przełyk, a tu niespodzianka. Zdecydowanie będę powtarzał.

                              Moja ocena: [4.775]

                              Comment

                              • slowandstoned
                                Szeregowy Piwny Łykacz
                                • 2015.01
                                • 13

                                #75
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Praktycznie czarny, z brązowymi refleksami. Stoutowy. [3.5]
                                Piana: na dwa palce, drobnopęcherzykowa, redukuje się w umiarkowanym tempie ale po kilku minutach zostaje po niej tylko wspomnienie przy szkle. Nie koronkuje. [3]
                                Zapach: Dominuje wędzonka bukowa (wędzona szynka). Poza tym delikatne nuty kawy, czekolady, rodzynek. [4]
                                Smak: W smaku niewiele tej wędzonki zostaje. lekka kwaskowość i średnia palona goryczka. Aromaty kawy, trochę czekolady, trochę rodzynek, trochę wędzonki. Kojarzy mi się ze stoutem owsianym. [3.5]
                                Wysycenie: Niskie. Piwo dosyć pełne i oleiste jak na 12,5 BLG. [3.5]
                                Opakowanie: Bardzo ładna, gustowna etykieta, wszystkie informacje podane. [4.5]
                                Uwagi: Oczekiwałem że piwo będzie solidnie przywędzone, jest lekko. Ale dzięki temu jest bardzo przyjemne i pijalne. Chociaż prędzej bym powiedział że to jest stout a nie porter.

                                Moja ocena: [3.675]

                                Comment

                                Przetwarzanie...