Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Widawa, Kawka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grew
    Senior
    • 05-2009
    • 766

    #46
    Fakt, piłem wczoraj przedostatnią Kawkę i smakuje równie dobrze, jak w dniu premiery. Dlatego tę ostatnią potrzymam jeszcze jakiś czas - pewnie nadal będzie wyborna

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #47
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Smoła. [5]
      Piana: Zaskakująco słaba. Ładnie beżowa, ale za szybko znika. [2.5]
      Zapach: Jest wyraźna kawka, jest palone ziarno, jest trochę owoców w tle. Właśnie tak wyobrażałem sobie stout kawowy. [5]
      Smak: Solidna kawowa goryczka, którą ciężko odróżnić od goryczki z palonego słodu i od chmielowej (choć ta ostatnia jest zapewne pomijalna, nawet jeśli to piwo duetu Kopyra-Frączyk). W tle odrobina owoców. W posmaku genialna nuta chmielowa (nie goryczkowa!). Całość dobrze zharmonizowana, ciekawa i nietypowa. [5]
      Wysycenie: Zdecydowanie za wysokie. [3]
      Opakowanie: [5]
      Uwagi: Pite 8 listopada 2012 r. na premierze w Butelkach Zwrotnych.

      Moja ocena: [4.65]

      Comment

      • Warchlando
        Member
        • 06-2012
        • 94

        #48
        Kawka Coffee Stout

        Kolor - czarny, nieprzejrzysty
        Piana - beżowa, niezbyt obfita, grubopęcherzykowa, i szybko opadająca, pozostawia po sobie niewielki kożuszek, lekko oblepia szkło
        Zapach - palono - kawowy aromat, na drugim planie zbożowość.
        Smak - pierwszy plan to na pewno kawowość połączona z palonością, następnie wyczuwalna zbożowość, gorzka czekolada oraz posmak popiołu. Wyczuwalny również diacetyl, ale nawet się komponuje z całością. Goryczka niewielka
        Wysycenie - niskie
        Opakowanie - pasująca do całości etykieta z podanym ekstraktem, zaw. alk. i pełnym składem. Kapsel czarny goły.
        Uwagi - solidny stout o średniej treściwości (momentami wydaje mi się zbyt wodniste) i niezłej pijalności. Aczkolwiek są lepsi zawodnicy w tej kategorii i tańsi.
        Warka do 11.03.2014

        Comment

        • yoxik
          Senior
          • 10-2012
          • 427

          #49
          Kawka Coffe stout Widawa

          Piana skąpa znika szybko, kolor czarny. Aromat zniewalający kawa z mlekiem, gorzka czekolada, bardzo przyjemny. Smak wytrawne lekkie , czuć kawę ale nie mocno, gorzką czekoladę, wyczuwalna kwaskowatość ale nie przeszkadzająca przyjemna. Mocno pijalne piwo Bardzo dobre.
          Również tutaj
          https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

          Comment

          • maciu82
            Senior
            • 02-2012
            • 100

            #50
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: "Czarny blues o czwartej nad ranem" [5]
            Piana: Beżowa, niewysoka. Szybko redukuje się do cienkiej warstewki. Pod koniec już tylko na obwodzie szkła. Delikatnie oblepia szkło [3.5]
            Zapach: Zapach zdominowany przez kawę, jednak mógłby być intensywniejszy. [4]
            Smak: Wytrawne, kawowe, kawowe, kawowe. Kwaskowe posmaki, pewnie od kawy. Przyjemna goryczka ale kawowa. Delikatnie przebija się słodowość. Trochę wodniste. [4]
            Wysycenie: Niskie, jak być powinno [5]
            Opakowanie: Ładna etykieta [4.5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.075]
            "A we mnie samym wilki dwa, oblicze dobra, oblicze zła(...)Wygrywa ten, którego karmię!!"
            galeria spożytych piw
            Najlepszy Sklep z piwem w Oleśnicy

            Comment

            • tristan_tzara
              Senior
              • 12-2007
              • 1038

              #51
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Czarne z rubinowymi refleksami [4.5]
              Piana: Stosunkowo jasna, kremowa, drobna. Szkoda tylko że opada ekspresowo do cienkiej warstwy. [4]
              Zapach: Kawa i palone słody, w tle nuta czekolady. Zapach mogłby być bardziej intensywny. [4]
              Smak: Lekkie i wytrawne, na pierwszym planie kawa i ciemne słody, lekka goryczka, w posmaku gorzka czekolada i kawa. Troche kwaskowe. [4]
              Wysycenie: Srednio niskie. Pasuje. [4]
              Opakowanie: Ładne, proste. Pełne info, kapsel czysty. [4]
              Uwagi: Lekkie i bardzo pijalne piwo.

              Moja ocena: [4.025]

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #52
                spróbowane po dłuższym czasie, teraz tylko przeciętne, przeciętne i poprawne, bez problemu poszła mała buteleczka (nie opłacało się za takę cenę) ale przyjemności w tym niewiele było
                Attached Files
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • corsano
                  Senior
                  • 05-2013
                  • 182

                  #53
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czarny, pod światło rubinowe refleksy [5]
                  Piana: Obfita, średniopęcherzykowa, dość trwała [4]
                  Zapach: Intensywny, głównie kawa, nuty czekoladowe i palone [4]
                  Smak: Mocny i wyrazisty ale słabo skomponowany, wyczuwalna lekka kawa i słody palone, wszystko przykrywa całkiem spora kwasowością i mocna grejpfrutową goryczka, bardzo słabe zbilansowanie [2]
                  Wysycenie: Niskie, dobre [4]
                  Opakowanie: Butelka 0.33, etykieta solidna, plus za pełen sklad [4.5]
                  Uwagi: Pite po terminie ale nie było oznak zepsucia, warka do 11.03.2014, pite w temperaturze 15°C

                  Moja ocena: [3.275]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎