Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Haust, American Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #16
    W moim piwie niestety dawało o sobie znać lekkie masełko, a nie ukrywam, że nie przepadam za nim; poza tym piwo fajne, smaczne, z przyjemną goryczką.
    Last edited by WojciechT; 30-05-2013, 13:06.

    Comment

    • Oskaliber
      Senior
      • 05-2010
      • 727

      #17
      Kolor: Złoty, opalizujący.
      Piana: Biała, dosyć gęsta, niespecjalnie obfita, ale dosyć trwała. Utrzymuje się cienkim kożuchem.
      Zapach: Głównie aromaty chmielowe, cytrusowe i ziołowe ale bardzo mało intensywne. Gdzieś w oddali chyba minimalny diacetyl.
      Smak: Dosyć wytrawne. Lekko słodowy szybko zdominowany przez posmaki chmielowe i dosyć wysoką goryczkę.
      Wysycenie: Dosyć niskie.
      Ogółem: Dobre, choć jakbym pił w ciemno to bym chyba nie zgadł, że to lager. Nie odczuwa się takiej czystości smakowej jak chociażby w Williams Bros - Caesar Augustus, które jest piwem tego samego typu. No i dosyć mizerny ten aromat chmielowy.
      BeerFreak.pl

      Comment

      • TTOP
        Senior
        • 03-2013
        • 449

        #18
        Wczoraj zobaczyłem na sklepowej półce AL z datą warzenia 17.07 i postanowiłem spróbować

        barwa - jasna, słomkowa(?)
        piana - obfita, jednak nietrwała, rwie się i pozostawia cienki kożuszek po kilku minutach
        zapach - delikatny, czuć nuty ziemiste i żywiczne od polsko-amerykańskiej mieszkanki chmieli
        smak - na przód wychodzi chmiel- żywica, trawa, ziemia, słód, jeśli wyczuwalny, to daleko w tle. Bardzo mi podchodzi.
        goryczka - jak na lagera (mimo wszystko) bardzo wyraźna. Niejeden pils mógłby American Lagerowi pozazdrościć goryczki.
        Piwo pite w domu, w temp 8 stopni. Muszę przyznać, że ta warka jest moim zdaniem świetna, wyraźnie goryczkowa, z delikatnymi, chmielowymi aromatami, super. Bardzo sesyjne piwo, przeszkadza w tym właściwie tylko cena (9zł w Rodzince Bis w wawie).
        Attached Files

        Comment

        • Ravf
          Senior
          • 06-2013
          • 264

          #19
          Interesujące piwo. Zapach ziołowo-chmielowy, intensywny. W smaku chlebowe posmaki i cytrusy, grejpfrutowa, średnia goryczka. Szkoda tylko, że nie dane mi było spróbować go w czerwcu albo w lipcu bo sprawia wrażenie orzeźwiającego.
          Last edited by Ravf; 22-09-2013, 00:07.

          Comment

          • Ravf
            Senior
            • 06-2013
            • 264

            #20
            Miałem okazje ponownie wypić American Lagera z Hausta. Wrażenia podobne jak ostatnio. W armacie chmiel (ziołowo-cytrusowy). Smak podobny, jest ziołowo-cytrusowa goryczka i chlebowe posmaki. Ogólnie OK, ale jako ciekawostka co wnosi amerykański chmiel do lagera. W tej cenie (ponad 8zł) można kupić porządne AIPA, które rozkładają to piwo pod każdym aspektem.

            Comment

            • corsano
              Senior
              • 05-2013
              • 182

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty, zamglony [4]
              Piana: Obfita, średniopęcherzykowa, zbita, dość trwała [4.5]
              Zapach: Umiarkowany, słodowy, z wyraźną nuta cytrusową, przyjemny [3.5]
              Smak: Lekkie, sesyjne, smukłe, słodowe, z delikatnym cytrusowym finiszem, goryczka niska i krótka, bardzo dobry bilans [4]
              Wysycenie: Średnie, idealne [5]
              Opakowanie: Słabe, proste i oszczędne, można by dać trochę więcej informacji, kapsel pusty piały [2.5]
              Uwagi: Warka z 25.04.2014, pite w temperaturze 11°C

              Moja ocena: [3.85]

              Comment

              • Klatak
                Senior
                • 07-2014
                • 431

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasny bursztyn, generalnie klarowne po dokładnych oględzinach widać zawieszone drobinki (zmętnienie na zimno?). [4.5]
                Piana: Niezbyt obfita, drobno i średnio zbudowana, średnio trwała, słabo ale zdobi szkło. [3.5]
                Zapach: Mało intensywny, słodowo-chmielowy. [3]
                Smak: W smaku amerykański chmiel bardziej wyczuwalny niż w aromacie, do tego średnio pasująca do lagera ale lekka karmelowość. Goryczka konkretna, grejpfrutowa, dość długa. Dobra pijalność. [4]
                Wysycenie: Trochę poniżej średniego. Mogło by być nieco większe. [4]
                Opakowanie: Koncepcja bardzo fajna, przyzwoita jakość, zawiera komplet informacji. [4.5]
                Uwagi: Brakuje może trochę aromatu, ale generalnie jest to przyzwoite i dobrze pijalne piwo.

                Moja ocena: [3.65]

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎