Perła - Lublin, Lubelskie Koźlak

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 11-2009
    • 6312

    #16
    Piana na początku duża... potem warstewka...
    Gaz mniej niż średni...
    Kolor... dość ciemne bordo...
    Zapach karmelowy...
    Smak... karmelowy, trochę kolowy, czekolada, i jakby trochę przypalony cynamon?

    Wypiłem i nie narzekam... ale cudów ni ma...

    Comment

    • Pancernik
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      🥛🥛🥛🥛🥛
      • 09-2005
      • 9777

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Brązoworubinowy, klarowny. [4]
      Piana: Kremowa, wysoka (zaskakująco!), sztywna i trwała, musiałem nalewać na cztery razy! [5]
      Zapach: Całkiem jak tzw. przepalanka, miły, ale jak na kozę, to płaski... [3]
      Smak: Minimalna wędzonka, słód palony, karmel, ślady orzechowo-winne wskazują na orientację koźlakową (ale to dopiero kierunek wyznaczony jest...). [3.5]
      Wysycenie: Dość wysokie, w paszczy musuje, w górnej granicy akceptacji. [3.5]
      Opakowanie: Bączek, kapsel dopasowany do nazwy (dawniej "dedykowany" ), eta w sumie słaba. [3.5]
      Uwagi: To nie jest złe mocne piwo słodowe, ale do koźlaka to jeszcze trochę... A potem drugie tyle...

      Moja ocena: [3.5]

      Comment

      • heatbeat
        Szeregowy Piwny Łykacz
        • 08-2009
        • 26

        #18
        Kolor: ciemnego rubinu, klarowne.
        Piana: spora, kremowej barwy i gaśnie powoli do cienkiej warstewki.
        Wysycenie wydaje się być odpowiednie do rodzaju piwa.
        Zapach: raczej słaby, da się wyczuć karmel. Jakoś aptecznie mi się ten zapach kojarzył.
        Smak: kawa, troszkę przepalone, jakaś winna nutka. Przy pierwszym łyku czuć alkohol - który gdzieś później nieco ginie i przestaje być nachalny. Niemniej czuć te 7%.
        Opakowanie: smukła butelka 330ml, papierki w miarę gustowne, informacja nt piwa kompletna, dedykowany kapsel.
        Ogólnie: co prawda szału nie ma, ale da się wypić bez wstrętu. Minus za ten nazbyt wyczuwalny alkohol i nieco słabowite wrażenia zapachowo-smakowe jak na koźlaka(tak napisali na etykiecie)...

        Comment

        • wroni
          Szeregowy Piwny Łykacz
          • 06-2004
          • 19

          #19
          Opisałeś raczej Perłę Koźlak, Lubelskiego koźlaka niema już dłuższy czas.

          Comment

          Przetwarzanie...