Racibórz, Raciborskie Rżnięte

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • CyboRKg
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 2010.04
    • 594

    #16
    Kontra tak ciemna, ze niczego nie da sie przeczytac :/
    Piana wysoka, sredniopecherzykowa (az nie chce sie wierzyc, ze to piwo z Raciborza). Kolor brazowy, z miedzianymi przeblyskami pod swiatlo. Zapach slodowy - jak w "Raciborskim Jasnym". Smak tez niewiele sie rozni od wersji podstawowej. Moze ciut slodsze, ale tez bardziej wodniste. Spodziewalem sie czegos lepszego...
    "Jedno pivo ne vadi!"
    "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

    Comment

    • R_F
      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
      • 2003.11
      • 159

      #17
      Jedno z 4 piw kupionych dzisiaj i mogę spokojnie wypić bez wylewania do zlewa, w porównaniu z tym Regentem do dzień i noc

      Comment

      • michael50
        Porucznik Browarny Tester
        • 2013.06
        • 325

        #18
        Ja również dziś spróbowałem i muszę powiedzieć, że zdecydowanie przypadło mi do gustu. Trzeba jednak zauważyć, że słoneczna pogoda idealnie dopasowała się do popołudniowego piwka, a do tego jestem po wczorajszej degustacji chyba zepsutego okocimskiego Karmi (musiałem zatykać nos, żeby je wypić).

        Comment

        • kurgan
          Gość
          • 2004.04
          • 315

          #19
          pije różne kwasy, Łódzkie np. ale to jest niepijalne, staje w ustach, na pierwszy plan wybija się spalenizna, może to miał być szwarcbier?

          Comment

          • pizmak666
            Major Piwnych Rewolucji
            🍼
            • 2006.12
            • 1898

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kurgan
            pije różne kwasy
            Zdrowie beta-testerów
            „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

            "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

            Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

            Comment

            • Glingorth
              Porucznik Browarny Tester
              • 2014.04
              • 283

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemna herbata [4]
              Piana: Słaba, pozastawia mały pierścień [3]
              Zapach: Słodowo karnelowy, wyczuwalne melanoidy. [3.5]
              Smak: Głównie słodowość, po czasie wchodzi lekka ziołowa goryczka, karmel, owoce. Piwo pełne i mocno pijalne. [4]
              Wysycenie: Średnio wysokie, bez zastrzeżeń [4.5]
              Opakowanie: Nic specjalnego, jednak wyróżnia się na tle innych Raciborskich. Minus za słabo czytelną kontrę [3]
              Uwagi: Niczego się po tym piwie nie spodziewałem, jednak okazało się dobrym słodowym i mocno pijalnym produktem.

              Moja ocena: [3.7]

              Comment

              • grooken
                Szeregowy Piwny Łykacz
                • 2005.03
                • 11

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: ciemnobrązowe, prawie nieprzejrzyste [3.5]
                Piana: niska, po chwili zerowa [1.5]
                Zapach: Mokry karton - utlenione, lekki karmel i trochę dmsu. Lekko ogrzane - diacetyl. [2]
                Smak: Gwoździe do potęgi. Później płytkie w smaku i nadal mnóstwo żelaza. Jest jakiś słód, chyba karmelowy ale jest zagłuszony przez żelazo. Jest w nim jakaś słodycz, jakby ze słodzika. Ale nie wyczuwalna w smaku lecz przez zęby [2]
                Wysycenie: Nisko wysycone. [4]
                Opakowanie: ok [2]
                Uwagi: Jak na piwo regionalne można było spodziewać się nieco więcej. A tymczasem kupiłem piwo bez wad, gdzie w takiej cenie można już kupić jakiś porter albo Warmińskie Rewolucje z Kormorana. Musiałem zagryźć kanapką.
                Zdecydowanie za słodkie - ostatnio miałem takie rewelacje po Perle Winter. Też zęby mnie po niej bolały od słodyczy. Nie polecam.
                cena: 4.3zł - bez butelki, Kuźnia

                Moja ocena: [2.125]

                Comment

                • grejwi
                  Kapral Kuflowy Chlupacz
                  • 2014.08
                  • 78

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemny brąz kojarzący się z bardzo mocną herbatą. Klarowne.
                  W gruncie rzeczy przyjemny widok. [4.5]
                  Piana: Tu dla odmiany nie ma nic, czo mogłoby oczy nacieszyc. Niska, niejednorodna piana, zachowuje się trochę jak na oranżadzie i szybko opada. [2]
                  Zapach: Z butelki zalatuje mało intensywny aromat ciemnych słodów, po przelaniu dalej czuć mało. Co gorsza - wychodzi kwas izowalerianowy (koniec końców - niezbyt mocny). Aromat jest dalej słaby, wzbogacony DMS-em. Trochę karmelu i nut przywodzących na myśl kwas chlebowy. [2.5]
                  Smak: Dość pełne - jak na ekstrakt - a przy tym bardzo słodkie. Owocowe, melanoidynowe (chlebek). Słaba goryczka. Dość aksamitne.

                  Nawet ta słodycz nie męczy zbytnio - całkiem to przyjemne. Smak zdecydowanie ratuje to piwo (ale nie żeby coś urywało). [4]
                  Wysycenie: Średnie. Mogłoby być nieco wyższe. [4]
                  Opakowanie: Kolorystyka i estetyka wykonania niemal bez zarzutu, ale w niektórych miejscach tekst na kontrze jest nieczytelny. Składniki tylko ogólne. [3.5]
                  Uwagi: Warka do 13.04.2015.

                  Moja ocena: [3.275]

                  Comment

                  • zawel85
                    Kapral Kuflowy Chlupacz
                    • 2013.08
                    • 79

                    #24
                    Piłem ostatnio. Metal, metal i jeszcze raz metal...

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      🥛🥛🥛🥛🥛
                      • 2009.11
                      • 6322

                      #25
                      A słodkie było? Jaka data na butelce? - jeżeli jeszcze masz flaszkę

                      Comment

                      Przetwarzanie...