Artezan (Natolin), Pacific Pale Ale

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Sunny
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 2013.02
    • 8

    #46
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak
    Jakże wiele różnych rzeczy nie pasuje czytelnikom tego forum. Mnie na przykład nie pasuje idiotyczno-infantylne zaczynanie postu od "ej". Zawsze myślałem, że piwo nie jest napojem dla młodzieży szkolnej.
    Twój problem.


    Któryś już post proszę o odpowiedź na pytanie odnośnie tego posmaku, jestem w ciężkim szoku że ludzie któży mają statusy typu senior itd. zamiast podjąć dyskusję po prostu mnie atakują za napisanie złego słowa o piwe które wychwalają.
    Wiadomo najłatwiejszą opcją jest czepianie się słówk zamiast merytoryki czy niczym niepopartych wjazdów na wiek

    Comment

    • Pendragon
      Generał Wszelkich Fermentacji
      🥛🥛🥛
      • 2006.03
      • 13952

      #47
      Myślisz że nazwę wzięli od czapy? To nie przypadek, że piwo o tej nazwie jest słone

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • emes
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2003.08
        • 4275

        #48
        Niech się Artezan lepiej przyzna, że warzył na wodzie z Pacyfiku

        Comment

        • minib00m
          Kapral Kuflowy Chlupacz
          • 2012.11
          • 60

          #49
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Miedziany, równomiernie mętny. [5]
          Piana: Drobna, pozostawia po sobie sporo ładnych śladów na szkle [4.5]
          Zapach: Cytrusowy, bardzo intensywny, zachęcający. [5]
          Smak: Słodkie cytruski, coś na wzór mandarynki. Bardzo przyjemna, odkładająca się goryczka na języku. Później dochodzą akcenty słodowe, chlebowe. Piwo pije się niezmiernie przyjemnie. [5]
          Wysycenie: Średnie, osobiście preferowałbym mniej intensywne. [4.5]
          Opakowanie: Ktoś ma jakieś wątpliwości? Etykieta, cała otoczka zrobiona wokół tego piwa w PDSL, świetna robota. [5]
          Uwagi: Moje pierwsze piwo od Artezana, no i muszę powiedzieć, że zaliczył ogromnego plusa! Oby tak dalej :-) Jeżeli macie możliwość zgarnięcia jeszcze jakiejś butelki, to szybko to róbcie.

          Moja ocena: [4.925]

          Comment

          • VanPurRz
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2008.09
            • 4229

            #50
            Obecnie najlepsze sesyjne piwo w Polsce Moim zdaniem.
            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

            Comment

            • chechaouen
              Major Piwnych Rewolucji
              🍼🍼
              • 2011.01
              • 1180

              #51
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciekawy, ciemny pomarańcz [4.5]
              Piana: Gęsta, puszysta, dość trwała, ale bez szaleństw [4]
              Zapach: Ja czułem głównie grapafruit wymieszany z ziołowym chmielem. Do tego ciekawa jakby żywiczna nuta. Choć współtowarzyszka konsumpcji tej wczuwki na żywice nie podzielała, więc to chyba jakaś moja subiektywna fanaberia. Plus za to, że zapach bardzo wyrazisty, intensywny [4.5]
              Smak: Super. Wyraźna, szlachetna, rozkładająca się na kilka warstw smakowych goryczka wymieszana z grapefruitową cytrusowością. Do tego trudne do zidentyfikowania ziołowe aromaty no i - no właśnie - znów, jak powyżej, będę się upierał, że ja tu czuje klimat świeżej żywicy, takie drzewno-leśne skojarzenia. Ogólnie bardzo wciągający, fajnie odbijający się aromat smakowy. Rewela [5]
              Wysycenie: W normie [4]
              Opakowanie: Pite z nalewaka więc wystawiam neutralne 4 [4]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.6]

              Comment

              • zgoda
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2005.05
                • 3516

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz
                Obecnie najlepsze sesyjne piwo w Polsce Moim zdaniem.
                Dla mnie sesyjne piwa to mają ok. 4% alkoholu, a nie 5%, ale niech Ci będzie.
                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                Comment

                • von_scheisse
                  Porucznik Browarny Tester
                  • 2012.02
                  • 488

                  #53
                  Świetne piwo i żadnego słonego smaku nie czuję .

                  Kolor: Jasnopomarańczowa, opalizujące albo lekko mętne
                  Piana: dość uboga i nietrwała - żeby jakoś wyglądała musiałem lać z dość wysoka.
                  Zapach: Owoce tropikalne
                  Smak: Owocowy (owoce tropikalne: mango, marakuja, ananas, ale także coś w stylu czarnej porzeczki), goryczka cytrusowa o średnio-wysokim natężeniu. W tle przyjemna chlebowość i może bardzo delikatny diacetyl (tego nie jestem pewien).

                  Super, że to piwo pojawiło się w końcu w Szczecinie
                  Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                  http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                  https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                  Comment

                  • DariuszSawicki
                    Major Piwnych Rewolucji
                    🍼
                    • 2012.08
                    • 2869

                    #54
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Żółty, lekko opalizujący. [4]
                    Piana: Pęcherzyki grube. Piana szybko opada pozostawiając minimalne ślady na szkle. Przy 5 % alk to piana jest kiepska. [2.5]
                    Zapach: Zapach owocowy, podobny do piw z AleBrowaru. Głownie mango ale też papaja,grejpfrut i porzeczka. Za mało nut żywicznych i sosnowych. Nie wiem co to jest ten chmiel Pacific Jade. [4.5]
                    Smak: Piwo wodniste, wysoce pijalne (gdyby kosztowało 3 zł to byłoby jeszcze bardziej), nie słodkie. Goryczka jak na ten skład chmieli to słaba. Najbardziej zgodnie z etykietą nadaje się na plażę, ale nie na dziś. [3.5]
                    Wysycenie: Zbyt duże, czuć bąbelki w jamie ustnej. [3]
                    Opakowanie: Podoba mi się, bo te piwo nadaje się najlepiej na plaży, ale nie w śnieżnym, mroźnym a dziś nawet wietrznym Ełku.
                    Czyli wypiłem nie w czas.Wydrukowany termin ważności zbyt szybko zanika. [4]
                    Uwagi: Dobre piwo sesyjne na lato. Jednak żadnej rewelacji.

                    Moja ocena: [3.775]

                    Comment

                    • stepwolf
                      Szeregowy Piwny Łykacz
                      • 2012.09
                      • 26

                      #55
                      PPA z Browaru Artezan to jedno z najlepszych piw, jakie miałem okazje pic ostatnimi czasy. Być może zimowy okres nie jest szczęśliwy dla tego typu piw. z drugiej strony w mojej opinii mógł być to rekonesans przed ewentualnym letnim uwarzeniem większej ilości tego piwa jeśli odbiorcy je docenią?

                      Jest to piwo o pięknej ciemnozłotej i mętnej barwie. Piana jest biała, zwarta, raczej wysoka o średniej wielkości pęcherzykach, odznaczająca się na szkle. W zapachu czuć mocną cytrusowy aromat, a w tle nuty chmielowe. W smaku jest bardzo złożone i bogate. Początkowo wyczuwalne są aromaty owocowe (cytrusy). Ponadto wyczuwalny są: lekki karmel i żywiczność. Doznaniom opisanym wcześniej towarzyszy chmielowa goryczka, która jest wyraźna, ale nie agresywna, długo utrzymująca się w ustach. Wysycenie na niewielkim poziomie. Piwo jest przepyszne i zrobiło na mnie wielkie wrażenie.
                      http://notopopiwku.blogspot.com

                      Comment

                      • MaKr
                        Kapral Kuflowy Chlupacz
                        • 2012.03
                        • 34

                        #56
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złoty, opalizujący. Bardzo smakowity. [4.5]
                        Piana: Początkowo wysoka i drobna, zostawia piękną koronkę na szkle, pozostając w szklance do końca. [5]
                        Zapach: Znane nuty z Rowing Jacka i Amber Boya, z dodatkiem dojrzałego, soczystego i słodkiego mango. [5]
                        Smak: Złożony, bogaty i zbalansowany smak. Najbardziej pijalny polski ALE. Świetne i pyszne piwo. [5]
                        Wysycenie: Niskie wysycenie, czyli jak dla mnie idealnie. [5]
                        Opakowanie: W porównaniu do poprzednich wypustów Artezana, całkiem udana etykieta. Obietnica lata na etykiecie, świetnie jest oddana w charakterze piwa. Brakuje mi informacji o użytych składnikach. Wartość IBU też byłaby mile widziana. [4]
                        Uwagi: Qrcze, Polskie ALE wciąż mnie zaskakują. Już się człowiekowi wydaje, że poprzeczki nie da się wyżej ułożyć, a tu klops. Da się! Gratuluję Artezanom!!! ŚWIETNE PIWO!

                        Moja ocena: [4.925]

                        Comment

                        • grew
                          Kapitan Lagerowej Marynarki
                          • 2009.05
                          • 766

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MaKr
                          (...)Brakuje mi informacji o użytych składnikach.(...)
                          Hmm, na mojej etykiecie był szczegółowy spis użytych słodów oraz chmieli.

                          Comment

                          • grew
                            Kapitan Lagerowej Marynarki
                            • 2009.05
                            • 766

                            #58
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Stare złoto. [5]
                            Piana: Poprawna, choć mogłaby być trwalsza. [4.5]
                            Zapach: Rewelacja. Najmocniejsza strona tego piwa: cytrusy, lekka żywiczność. [5]
                            Smak: Początkowo brakowało mi goryczki, ale pojawiła się pod koniec. Aksamitne w smaku, jak włoskie IPA. Bardzo smaczne [5]
                            Wysycenie: W sam raz. [5]
                            Opakowanie: Wakacyjnie, wesoło i rzeczowo. Jedna z lepszych jakie widziałem. [5]
                            Uwagi: W tej cenie to po prostu rewelacja! Gratuluję. Co ważne, nie ma tego czegoś na "d" nawet kilka dni przed końcem daty ważności ;p

                            Moja ocena: [4.95]

                            Comment

                            • wasyll
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2008.09
                              • 1823

                              #59
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Kolor bursztynowy, wyraźnie mgliste. Wszystko ok, ale osobiście wolałbym trochę jaśniejszą wersję. No, ale to tylko kosmetyka. [4.5]
                              Piana: Tu się trochę zawiodłem, dość szybko opada do delikatnego kożuszka. Nie oblepia sżkła. [3]
                              Zapach: Bardzo przyjemny, na pierwszy plan rzuca się grejpfrut, do tego typowe amerykańskie aromaty, których oczywiście nie potrafię rozłożyć na czynniki pierwsze. Tak, czy siak jest ok! [5]
                              Smak: Goryczka delikatna, ale wyraźna, pozostaje na podniebieniu. Poza tym cytrusy, może trochę trawy.
                              Pije się przyjemnie, nie ma akcentów karmelowych (jeśli są to na niskim poziomie), przez co można spokojnie wychylić kilka butelek na raz. [4.5]
                              Wysycenie: Trochę szczypie zbyt intensywnie. [3.5]
                              Opakowanie: Jak dla mnie jedna z najpiękniejszych polskich etykiet, któe do tej pory widziałem, świetna sprawa!
                              Nie wymagam, aby Artezan bawił się w kapsle, czy zwrotne butelki. Oceniam e-tę, jest świetna! [5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.5]
                              www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                              Comment

                              • WojciechT
                                Major Piwnych Rewolucji
                                • 2012.09
                                • 2546

                                #60
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Ładny, pomarańczowo-żółty, mętny. [5]
                                Piana: Każde przechylenie szklanki pozostawia ślady piany na szkle. Piana jest przyjemna, gęsta, ale opada dosyć szybko. [3.5]
                                Zapach: Świetny. Cytrusowo-żywiczny, da się też wyczuć nuty innych owoców. Zapach zapowiada bardzo przyjemne doznania; mam nadzieję, że tak będzie. [5]
                                Smak: Poczęstowana przeze mnie mama niemalże krzyknęła z wrażenia; każdy łyk komentowała głośno wyrażając swoją aprobatę. Mi to piwo również odpowiada - przyjemna, słodkawa goryczka (taki paradoks ), lekko owocowy posmak cytrusów. Wspomniana goryczka bardzo delikatna, nie dominująca. Piwo jak najbardziej sesyjne, niosące przyjemne doznania. [4.5]
                                Wysycenie: Nie mam nic do zarzutu - takie, jakie być powinno. [5]
                                Opakowanie: Ładna etykieta, podoba mi się jeż jako znaczek pocztowy. Podany skład piwa z wyszczególnionymi chmielami, podanie nazwisk piwowarów świadczy, że autorzy nie wstydzą się swojego dzieła. Minus za goły kapsel i brak jakichkolwiek cyferek pod "Najlepiej spożyć przed". Brak kontretykiety i krawatki. [4]
                                Uwagi: Dobre, orzeźwiające piwo, trochę lata w środku wiosennej zimy. Ach, wypiję sobie jeszcze jedno.

                                Moja ocena: [4.6]

                                Comment

                                Przetwarzanie...