Gościszewo, [AleBrowar] King Of Hop

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • KDWG
    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
    • 2014.03
    • 143

    #61
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztyn, ciemne złoto. [4]
    Piana: Średnio obfita i średnio trwała, kurczy się do warstewki, zostawiając ślady na szkle. [3.5]
    Zapach: Orzeźwiający - cytrusowy, żywiczny, średnio mocny, ale przyjemny. [4]
    Smak: Cytrusy, żywica, lekkie posmaki kwiatowe. Goryczka nie wyrywa z butów, jest dobrze przyswajalna, a przy tym jest wystarczająco wyrazista i nie męczy. [4.5]
    Wysycenie: Bez zastrzeżeń. [5]
    Opakowanie: Opakowania AleBrowaru mi się podobają, choć mocny róż akurat mnie nie przekonuje. [4]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.2]
    So let it be written | So let it be done | To kill the first born pharaoh son | I'm creeping death! | Come crawling faster | Obey your master | Your life burns faster | Obey your master | Master!

    Comment

    • pawelszu
      Szeregowy Piwny Łykacz
      • 2013.07
      • 23

      #62
      Kupilem wczoraj dwie butelki z data do 15.11 niestey od razu obie poszly do kubla... tak smierdzialy szambem ze szok... nie wiem czy zepsute ale wiecej nie kupie

      Comment

      • Mario_Lopez
        Kapitan Lagerowej Marynarki
        • 2009.08
        • 991

        #63
        Warka 25.11.14 - Poprawna, ale bez rewelacji, po prostu nudna. Jak już ktoś słusznie zauważył Jankes wydaje się być lepszy i sporo tańszy.
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


        EBE EBE

        Comment

        • pavlo11111
          Kapral Kuflowy Chlupacz
          • 2014.11
          • 78

          #64
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Brudne złoto, nieprzyjemny osad unoszący się w piwie [2]
          Piana: Dosyć trwała, średnie i drobne pęcherzyki, zostawia niewielkie ślady na szkle [3.5]
          Zapach: Cytrusy, winogrona, żywica; całkiem przyjemny ale niezbyt intensywny [3.5]
          Smak: Orzeźwiający, cytrusowo-żywiczny, przyjemna grejpfrutowa goryczka [3.5]
          Wysycenie: Brak zastrzeżeń, idealne [5]
          Opakowanie: Przeciętny AleBrowar, mają lepsze etykiety. [4]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.525]

          Comment

          • zgoda
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2005.05
            • 3516

            #65
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Mętne złoto, jak na niefiltra przystało. [4.5]
            Piana: Mało trwała, szybko padła. Ale ładnie znaczy szkło. [3.5]
            Zapach: Przyjemny, łagodnie cytrusowy i trochę owocowy. Spodziewałem się więcej. [4]
            Smak: Goryczka raczej krótka, nie zalega, ale długo ją czuć na języku. Do tego sporo cytrusowej cierpkości, która długo zostaje na języku. [4]
            Wysycenie: Bardzi dobrze, średnio nagazowane piwo. Przyjemnie orzeźwia. [4.5]
            Opakowanie: Wyróżnia się i jest spójne, do tego dużo informacji, których nikt nie przeczyta. Jest bardzo dobrze, chociaż wiele z grafik AB do mnie nie przemawia - tutaj jest wszystko OK. [4.5]
            Uwagi: Dobre codzienne piwo dla bogatych. Dla mniej zamożnych może się okazać że za mało urywa za tę cenę.

            Moja ocena: [4.025]
            Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

            Comment

            • Hoerman
              Szeregowy Piwny Łykacz
              • 2014.06
              • 1

              #66
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasno złoty, metny [4]
              Piana: Na poczatku wysoka o średniej wielkości pęcherzykach, opadła zbyt szybko [3]
              Zapach: Owocowy, rześki, nuty cytrusów, mango marakuja, oraz nuty żywiczne [4.5]
              Smak: Wyraźna goryczka, aromaty cytrusów, mango, marakuja, takich owócow tropikalnych oraz lekkie nuty karmelu i żywicy [4]
              Wysycenie: Nieco za wysokie [4]
              Opakowanie: Etykieta charakterystyczna dla browaru, info na kontrze ok [4]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.075]

              Comment

              • kostas
                Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                • 2014.08
                • 212

                #67
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bursztynowy, lekko opalizujący. Piwo nie jest idealnie klarowne, jednak blisko mu do tego. [4.5]
                Piana: Niezbyt obfita, szybko opadła do małej koronki, choć trzeba przyznać że jest trwała. Ładnie zdobi szkło. [3.5]
                Zapach: W przewadze nad cytrusami górują owoce tropikalne. Żywiczności raczej ciężko jest się tu doszukiwać. Sam zapach nie jest intensywny, i w zasadzie niczym nie powala. [3.5]
                Smak: Goryczka niezbyt agresywna, delikatnie zalegająca. Chociaż nie, zalega. Piwo przy swoich 12 stopniach plato sprawia wrażenie mocno wytrawnego. Tu też bez szału. [4]
                Wysycenie: Dość wyraźne, co sprawia że piwo jest orzeźwiające. Mogłoby być odrobinę mniejsze. [4.5]
                Opakowanie: Jakoś średnio przypadła mi do gustu koncepcja transparentnych etykiet, wolałem te stare. Na kontrze pełen skład i wszystkie podstawowe oraz fakultatywne informacje. Kapsel firmowy, zgoła odmienny od pierwotnej wersji. [4]
                Uwagi: Choć miałem pozytywne nastawienie, piwo nie wywarło na mnie większego wrażenia, choć pije je się całkiem przyjemnie. Zakupione w cenie 6.65 zł. Warka do 13.04.2015 roku.

                Moja ocena: [3.825]
                Browar Domowy El Greco na Facebooku

                Comment

                • bayern71
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 2006.06
                  • 1004

                  #68
                  Fajna etykieta. Koncepcja coś mi przypomina.

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    🥛🥛🥛🥛🥛
                    • 2009.11
                    • 6322

                    #69
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Mętny żółty z odcieniem pomarańczowego. [4]
                    Piana: Startowa ok. Na dłużej niepełna warstewka i lejsing. [3.5]
                    Zapach: Lekkie cytrusy /kierunek pomarańcza, grapefruitowe albedo/. [4]
                    Smak: Cytrusy z fajną goryczką. Średnio słodkie, raczej lżejsze. [4]
                    Wysycenie: Średnie. [4]
                    Opakowanie: Mnie się podoba ta przezroczystość. Ogólnie etykieta wypada dobrze. Dobre info i charakterystyka piwa. [4]
                    Uwagi: Piwo trzyma dobry poziom, pije się je lekko i ze smakiem. Data 15.06.2015.

                    Moja ocena: [3.95]
                    Attached Files
                    Last edited by Javox; 2015-05-26, 17:47.

                    Comment

                    • Mario_Lopez
                      Kapitan Lagerowej Marynarki
                      • 2009.08
                      • 991

                      #70
                      Fajna nowa butelka, zawartość nadal średnia, ale może to dlatego, że nudzą mi się powoli te wszystkie IPY/APY/AIPY.

                      Na dłuższą metę stają się dla mojego podniebienia męczące i dla portfela też, a teraz co rusz to jakaś nowość, albo cała seria, a pensja niestety nadal taka sama
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                      EBE EBE

                      Comment

                      • Wujas
                        Gość
                        • 2014.11
                        • 267

                        #71
                        Niby APA, a niczym nie oczarowało.
                        Folia zamiast etykiety też średnio tutaj wypada.

                        Comment

                        • rafalek21
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 2015.04
                          • 1407

                          #72
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasnozłoty, zamglony [4.5]
                          Piana: Bardzo obfita czapa, beżowa, drobnopęcherzykowa, trwała, piękny lacing. [5]
                          Zapach: Dość wysoka cytrusowość, iglaki i żywica. [4]
                          Smak: Lekka słodowość, średnia pełnia, albedo grejpfruta, wytrawne, średnia w kierunku wysokiej goryczka, na finiszu pestki winogron. [4.5]
                          Wysycenie: Dość wysokie, ale nawet pasuje. [4.5]
                          Opakowanie: Ładne opakowanie z pełnym składem, tylko pod foliową etykietą rozchodzą się pęcherze powietrza za co będzie minus(tym bardziej, że problem ten występuje od dłuższego czasu). [4]
                          Uwagi: Badzo smaczna APA, lekka, pachnąca, dobrze nachmielona i bez wad.

                          Moja ocena: [4.35]

                          Comment

                          • pitrek
                            Szeregowy Piwny Łykacz
                            • 2015.02
                            • 10

                            #73
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemne, opalizujące złoto, zmętnione. [4.5]
                            Piana: Biała, średniopęcherzykowa, obfita.Opadając zostawia "rysunek na szkle". [3.5]
                            Zapach: Żywiczność, cytrusowość, raczej średniointesywny. [4]
                            Smak: Początkowo cytrusy idą na pierwszy ogień:grapefruit, czerwona pomarancza. Następnie delikatnie ściągające
                            żywica, iglaki. [4]
                            Wysycenie: Średniowysokie. [4]
                            Opakowanie: Z opakowania można stwierdzić,że król jest tylko jeden. Wszystkie niezbędne informacje wyszczególnione,czytelna przykuwająca wzrok etykieta. [4.5]
                            Uwagi: Czy jest to król wśród APA?. Raczej nie, piwo poprawne, orzeźwiające. Można powiedzieć, że nie oczarowało ale
                            to nie była strata czasu. Fajne dobre piwo do którego można z chęcią wrócić.

                            Moja ocena: [4]

                            Comment

                            • Pess09
                              Porucznik Browarny Tester
                              • 2013.12
                              • 284

                              #74
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Średnio zmętnione złoto. [4.5]
                              Piana: Nawet obfita, drobne pęcherzyki, utrzymuje się dłuższą chwilię... [4]
                              Zapach: Głównie różne owoce tropikalne z minimalnym udziałem cytrusów, w tle jest też coś przypominającego mięte. Przyjemny ale nie powala i intensywność też nie na najwyższym poziomie. [4]
                              Smak: Piwo jest dość lekkie ale jest nawet trochę słodowych smaków, są nuty tropików, całość nie jest nazbyt słodka. Nad bazą przeważa łodygowo ziołowa goryczka. Jest wyrazista i sprawia wrażenie nawet mocniejszej niż 45IBU, ale odrobinę zalega z tyłu jamy ustnej. [4.5]
                              Wysycenie: Średnie, pasujące do tego piwa. [4.5]
                              Opakowanie: Kolorystyka może mało męska ale piwo prezentuje się bardzo ładnie. Wszystkie informacje są zawarte, kapsel firmowy ale browaru. [4]
                              Uwagi: Całkiem dobrze zbalansowana APA, zapach mógłby być trochę lepszy.

                              Moja ocena: [4.25]

                              Comment

                              Przetwarzanie...