Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Artezan, Piwo Grodziskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mason
    Senior
    • 02-2010
    • 3280

    #16
    Tak z grubsza licząc (słód i akcyza) różnica w cenie między 8 a 12 Plato to zatrważające 25 groszy na kuflu. No to faktycznie ósemka MUSI być przynajmniej 2-3 złote tańsza, bo jak nie to BOJKOT!!!

    A że słód dymiony jest znacznie droższy niż normalny, kogo by to obchodziło...
    JEDNO PIVKO NEVADI!

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23816

      #17
      Proszę skupić się na piwie.
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • gwzd
        Senior
        • 01-2012
        • 622

        #18
        Piłem je parę dni temu z beczki (13zł za litrową butelkę na wynos w PDSL). Moja pierwsza myśl - smakuje niemal identycznie, jak moja warka piwa domowego uwarzona w lipcu/sierpniu! A ja głupi nie wiedziałem wtedy czy moje piwo mi wyszło, bo to była moja pierwsza lub druga warka z zacieraniem i nie wiedziałem do końca, jakie efekty smakowe da słód pszeniczny wędzony Dobre, lekkie piwo na lato. Za taką cenę jak w PDSL można pić dość często bez poważnego ubytku w portfelu.

        Zgodności ze stylem i oryginałem oceniać nie będę bo nie było mi dane go spróbować.

        Comment

        • szczawik
          Senior
          • 09-2011
          • 103

          #19
          Piwo dobre, ale szału nie ma - to chyba po prostu taki styl. Lekka wędzonka, lekka goryczka i - o dziwo - lekkie posmaki jak w weizenie (absolutnie nie czułem tego w grodziszu Pinty). Nie wiem co myśleć o tej cenie - z jeden strony, tak jaki piszecie, cena to przecież głównie akcyza, marże, etc, a nie surowce, z drugiej strony jak mogę mieć stouta, IPA czy portera w tej cenie, to nie wybiorę Grodziskiego, które - mimo, że smaczne - jest raczej dość nijakie, mało charakterne.

          Tak czy siak, kolejny udany wypust z Artezana.

          Comment

          • pioterb4
            Senior
            • 05-2006
            • 4322

            #20
            To, że jest nijakie to się zgodzić nie mogę. Owszem może nie smakować, nie wpasować się w preferencje, być subiektywnie niedobre, ale nie nijakie. Jak sobie przejedziesz rózne piwa o ekstrakcie 8-10% (pils, scotish 60 -/, ordinary bitter, mild ale) pochodzące z róznych kultur piwowarskich to Grodzisz chyba ma jednak najwięcej do zaoferowania...

            Comment

            • Oskaliber
              Senior
              • 05-2010
              • 727

              #21
              Kolor: Słomkowy, mocno opalizujący.
              Piana: Biała, bardzo gęsta, bardzo trwała.
              Zapach: Dobrze współgrające wędzonka i chmiel.
              Smak: Średnio treściwe jak na swój ekstrakt. Lekka słodowość, wędzonka (mogłaby być minimalnie większa) i chmielowość. Goryczka średnia. Lekka kwaskowatość.
              Wysycenie: Wysokie.
              Ogółem: Całkiem udane, choć widziałbym odrobinę więcej wędzonki i więcej goryczki. Z trzech Grodziskich, które do dzisiaj próbowałem zajmuje 2 miejsce - przed Pintą, ale za Jopenem.

              Opis ten dotyczy piwa butelkowego, chociaż próbowałem też beczkowe i większych różnic raczej nie ma, oprócz lepszej piany w butelkowym.
              BeerFreak.pl

              Comment

              • kloss
                Senior
                • 03-2003
                • 2526

                #22
                Wędzonka bardziej wyrażna w zapachu niż w smaku. Chociaż z każdym łykiem bardziej wyczuwalna, to jednak przydałoby się jej nieco więcej.Wydaje mi się , że najbliżej oryginalnego Grodziskiego było piwo z Grodzkiej.

                Comment

                • wsaczuk
                  Senior
                  • 09-2009
                  • 182

                  #23
                  w Grodziskim wędzonka ma być w tle - jeśli ją się wyczuwa to znaczy jest wystarczająca - to nie schlenkerla

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9747

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Blady, całkiem jak rozwodniony sok jabłkowy - paskudny, ale... może tak ma być? [3]
                    Piana: Biała, bardzo drobna, dość wysoka i całkiem trwała. [4]
                    Zapach: Lekka wędzonka, trochę chmielowego powiewu. [4]
                    Smak: Nieco tępawa goryczka, wędzonka, fajne tło chlebowe, w oddali śladowe kwaskowe echo. [4]
                    Wysycenie: Widoczne, ale niezbyt wyczuwalne. [4]
                    Opakowanie: Fajna eta, przemawia do mnie jej oldskulowość, pewnie dlatego, że też jestem stary... . [4]
                    Uwagi: Ciekawe piwo, szczególnie na upały, choć pewnie nie dla każdego.
                    Poczęstuję ojca, on wspominał, że kiedyś pił "Grodziskie".

                    Moja ocena: [3.95]

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      #25
                      Wędzonka chyba mniejsza niż w w Pintowej A'li, w tle zaskakujące witbierowe cytrusy, goryczka faktycznie nieco tępawa.

                      Ogólnie smaczne i lekkie - ale właśnie trochę za lekkie. Wydaje mi się, że Pinta ma więcej treści i wędzonki. No i jest tańsza. Grodziskie kupiłem za 7,80 zł.

                      PS Jak mi ktoś jeszcze raz napisze "dymione", to go wydymam.

                      Comment

                      • szkott
                        Member
                        • 06-2005
                        • 31

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasny, słomkowy, mętny. Wszystko tak, jak trzeba. [5]
                        Piana: Na początku bardzo ładna (śnieżnobiała, drobna), ale dość szybko redukuje się do ilości śladowej. [3]
                        Zapach: Przyjemny z dominującą wędzonką. [4.5]
                        Smak: W trakcie picia wrażenie spożywania napoju orzeźwiającego, ale dość szybko czujemy delikatną goryczkę i lekką wędzonkę. I to odczucie już z nami pozostaje. Piwo mimo niskiego ekstraktu i ogólnej lekkości nie wydaje się wodniste. Jak dla mnie świetny smak i idealne piwo na upały. [5]
                        Wysycenie: Mogłoby być minimalnie niższe. [4]
                        Opakowanie: Bardzo stylowa etykieta. Nawet logo Artezana z jeżem nie psuje efektu. Minus za biały kapsel ze stemplem z datą ważności. [4.5]
                        Uwagi: Data ważności do 10 lipca 2013.

                        Moja ocena: [4.55]

                        Comment

                        • VanPurRz
                          Senior
                          • 09-2008
                          • 4229

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                          Kolor: Nie klarowne, mglisty, ładnie opalizuje, ciemniejszy słomkowy. [5]
                          Piana: Zwarta, śnieżnobiała czapa utrzymująca się do końca picia. [4.5]
                          Zapach: Delikatna wędzonka przełamana cytrusami. [4.5]
                          Smak: Cudowna delikatna ale wyraźna wędzoność plus w tle cytrusy i goryczka. I malutki minus za to, że ta goryczka staje się na finiszu lekko piołunowa i ściągająca. Ale to jest niewielka wada w tym pysznym orzeźwiającym, lekkim, super pijalnym i idealnym na lato piwie. [4.5]
                          Wysycenie: Ładnie się układało, współgrało z orzeźwieniem. [5]
                          Opakowanie: Za beczkę zawsze daję 5. [5]
                          Uwagi: Z beczki w PDSL. Pycha, pycha, pycha.

                          Moja ocena: [4.575]
                          Pite teraz z butelki potwierdza klasę. Pyszne piwo które w lato można pić litrami.
                          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: jasno-słomkowe, mętne [5]
                            Piana: drobniutka, gęsta, czapowata, sprawia wrażenie leciutkiej jak wata, osadza sie na szkle małymi krzaczkami [4]
                            Zapach: dominuje zapach słodu, w tle delikatne wędzone akcenty [4]
                            Smak: bardzo leciutkie ale w tej swojej lekkości jest dość pełne i treściwe, dominuje leciutki słodowy smak, minimalna goryczka, dopiero daleko w tle wyszukuję minimalne wędzono-dymione nuty z jeszcze słabszym posmakiem drożdżowym [4]
                            Wysycenie: jak dla mnie bez zarzutu [5]
                            Opakowanie: podoba mi sie etykieta, brak tylko do szczęścia firmowego kapsla [4.5]
                            Uwagi: Pamiętam, że w latach 80-tych Grodziskiego nie trawiłem (niestety) przez zbyt mocne wędzone akcenty i zbyt mocny drożdżowy posmak. To piwo mi bardziej smakowało

                            Moja ocena: [4.125]
                            Attached Files
                            Last edited by becik; 09-07-2013, 16:54.
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • Kalianna
                              Member
                              • 08-2013
                              • 41

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: jaśniutki, słomkowy, klarowny [4]
                              Piana: drobna, szybko zanika [3.5]
                              Zapach: wędzonka, następnie wędzonka, później z kolei....wędzonka;-) (taka z sera wędzonego [4]
                              Smak: Wędzony i wędzony, ale lekki i orzeźwiający. Smak naprawdę prosty (wędzonka, ale piwo fenomelnalnie pijalne. [4.5]
                              Wysycenie: Idealne, choć miałam trudności w ocenie, bo piwo było zbyt schłodzone [4.5]
                              Opakowanie: w szkle niefirmowym, więc oceniam świetny oldschoolowy plakat piwa [4]
                              Uwagi: Pijąc piwo w mrocznej atmosferze pubu wyobrażałam sobie gorące wakacje na Mazurach, ognisko, kiełbaski i koniecznie piwo Grodziskie.
                              MNIAM!

                              Moja ocena: [4.175]
                              Respect beer.

                              Comment

                              • telek
                                PremiumUżytkownik
                                • 05-2011
                                • 538

                                #30
                                Chyba najlepsze w kategorii a'la Grodziskie.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎