Pracownia Piwa, Hey Now

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • YouPeter
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2004.05
    • 2379

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Żółty, dość jasny, delikatnie mętne. [4]
    Piana: Biała o średniej gęstości, jednak utrzymuje się stosunkowo długo i zostawia ślady na ściankach szkła. [4]
    Zapach: Zdecydowany, intensywny aromat amerykańskich chmieli dominuje nad całym bukietem. Są cytrusy, jest trochę słodkich, tropikalnych owoców oraz żywica. Słodowo-zbożowa podstawa obecna dopiero na drugim planie. Całość jest bardzo przyjemna w odczuciu i zharmonizowana. [5]
    Smak: Początkowo uderza chlebowy posmak, który jest obecny w tym piwie do samego końca, jednak z każdym następnym łykiem, w coraz mniejszym natężeniu. Podobnie jak w zapachu na pierwszym planie występują chmiele w postaci cytrusów i słodkich dojrzałych owoców tropikalnych, typu mango, brzoskwinia. Słodowa baza jest bardzo delikatna i nadaje aksamitności temu piwu. Goryczka dość wysoka, długa, nieściągająca, za to delikatnie zalegająca. Całość jest idealnie zbalansowana przez co piwo to bardzo dobrze się pije nawet w większych ilościach. [5]
    Wysycenie: Średnie, bardzo dobrze pasujące do całości. [5]
    Opakowanie: Bardzo proste bez zbędnych ozdobników, tylko z najważniejszymi informacjami. To wszystko sprawia, że jest przejrzyste i czytelne. Do pełni szczęścia brakuje pełnego składu surowcowego. [4.5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.825]
    Last edited by YouPeter; 2013-08-28, 22:11.
    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

    Comment

    • yaro74
      PremiumUżytkownik
      • 2012.09
      • 2089

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: jasnozłoty, lekko mętny. [4]
      Piana: biała, średniowysoka, niezbyt trwała, zostawia ślady na szkle. [3]
      Zapach: bardzo przyjemny, intensywny, chmielowy, owoce tropikalne, trochę cytrusów i lekka żywiczność. [4.5]
      Smak: chmielowo-zbożowy, owoce tropikalne, cytrusy, goryczka średniomocna, krótka, bardzo przyjemna. Piwo lekkie, orzeźwiające, świetnie się je pije. [4.5]
      Wysycenie: trochę za wysokie. [4.5]
      Opakowanie: pite w pubie. [3.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4.275]

      Comment

      • Jimmy_jb
        Kapitan Lagerowej Marynarki
        • 2005.11
        • 911

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Podręcznikowy słomkowy kolor klasycznego weizena, trochę za nisko zmętnione. [4.5]
        Piana: Przeciętna a jak na piwo pszeniczne słaba - zbyt szybko się redukuje do minimalnej ledwie pokrywającej powierzchnię. [3]
        Zapach: Na pierwszym planie US hops, wyczuwalna cytrynowa nutka to jedyna pozostałość aromatu piwa pszenicznego. Pachnie jak zmieszanie odświeżaczy powietrza: cytrynowego i kwiatowego ale na szczęście nie aż tak intensywnie. [2]
        Smak: Średnio pełny, mało zróżnicowany, nudny. Nie ma prawie nic z klasycznego weizena. Goryczka za wysoka, cierpka, podbicie słodowe przy tym zbyt słabe - piwo sprawia wrażenie wodnistego, za mocno odfermentowanego. Zbożowo-chlebowy posmak na granicy wyczuwalnośći - po ogrzaniu trochę lepiej ale nadal słabo (ja osobiście nie lubię weizena na ciepło). [2]
        Wysycenie: Mogłoby być wyższe. [4]
        Opakowanie: Pite w Degustatorni, firmowego szkła brak. [2.5]
        Uwagi: Nie to że jest złe, ale (podobnie jak Dwa Smoki) jest "nie na temat". Moim zdaniem piwo pszeniczne powinno być bardziej "pszeniczne" a to tylko sugeruje że przed zgwałceniem amerykańskimi chmielami było weizenem. Moim zdaniem nieudany eksperyment.

        Moja ocena: [2.35]
        ---------------
        Ocena usunieta z rankingu.
        Na prośbę autora
        Art, Admin

        ---------------
        Last edited by ART; 2013-11-13, 10:58.
        Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

        Comment

        • jacer
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          • 2006.03
          • 9875

          #34
          Poczytaj najsampierw o american wheat. Jest taki styl.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • Jimmy_jb
            Kapitan Lagerowej Marynarki
            • 2005.11
            • 911

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer
            Poczytaj najsampierw o american wheat. Jest taki styl.
            Wiem że jest ale mi nie odpowiada. Bardziej pasowałoby mi piwo mniej zdominowane przez amerykańskie chmiele. Brakuje zboża i chlebowości - albo ja nie wyczułem.
            Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

            Comment

            • pioterb4
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2006.05
              • 4322

              #36
              Skoro wiesz, że jest to czemu w recenzji piszesz o tym, że piwo było weizenem przez użyciem chmielu US?

              Comment

              • Jimmy_jb
                Kapitan Lagerowej Marynarki
                • 2005.11
                • 911

                #37
                Dlaczego nie?
                Last edited by Jimmy_jb; 2013-11-09, 01:19.
                Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                Comment

                • leona
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 2009.07
                  • 5853

                  #38
                  Bo tak.

                  Comment

                  • e-prezes
                    Generał Wszelkich Fermentacji
                    🥛🥛🥛🥛🥛
                    • 2002.05
                    • 19245

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jimmy_jb
                    Wiem że jest ale mi nie odpowiada.
                    To po co pijesz?! Ja lubię amerykańskie weizeny, zarówno w wersji hadcororowo-chmielowej, jak i te łagodniejsze jak to.

                    Comment

                    • pioterb4
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 2006.05
                      • 4322

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jimmy_jb
                      Dlaczego nie?
                      Yyy, bo nie każde piwo pszeniczne to weizen? Bo zasyp w 50% składający się ze słodu pszenicznego nie sprawia, że piwo od razu staje się weizenem?

                      Comment

                      • Jimmy_jb
                        Kapitan Lagerowej Marynarki
                        • 2005.11
                        • 911

                        #41
                        Dla mnie weizen jest wzorem dla piw pszenicznych. Rzeczywiście to piwo nim nie jest, nie było i być nie chce. Ale proszę nie odbierać mi prawa do oceniania go według mojego, przyznaję że ortodoksyjnego, pojęcia "piw pszenicznych". Dlaczego Hey Now wypiłem? Z ciekawości. Dla mnie to nowość a Crack bardzo mi posmakował więc liczyłem na podobne rozłożenie akcentów między stylem bazowym a "zamerykanizowaniem". Nie wiem, może z butelki jest lepsze ale chyba się nie skuszę i będę omijał.
                        Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                        Comment

                        • majeure
                          Porucznik Browarny Tester
                          • 2011.03
                          • 315

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jimmy_jb
                          Dla mnie weizen jest wzorem dla piw pszenicznych. Rzeczywiście to piwo nim nie jest, nie było i być nie chce. Ale proszę nie odbierać mi prawa do oceniania go według mojego, przyznaję że ortodoksyjnego, pojęcia "piw pszenicznych".
                          Ależ oceniaj, tylko może nie poprzez Artomat, bo bezzasadnie zaniżasz statystyki tego piwa. Jeżeli jesteś takim ortodoksem, to oceniaj na RateBeer, tam są oceny zarówno za całokształt (overall) jak i w ramach stylu.

                          Comment

                          • jacer
                            Pułkownik Chmielowy Ekspert
                            • 2006.03
                            • 9875

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jimmy_jb
                            Dla mnie weizen jest wzorem dla piw pszenicznych. Rzeczywiście to piwo nim nie jest, nie było i być nie chce. Ale proszę nie odbierać mi prawa do oceniania go według mojego, przyznaję że ortodoksyjnego, pojęcia "piw pszenicznych". Dlaczego Hey Now wypiłem? Z ciekawości. Dla mnie to nowość a Crack bardzo mi posmakował więc liczyłem na podobne rozłożenie akcentów między stylem bazowym a "zamerykanizowaniem". Nie wiem, może z butelki jest lepsze ale chyba się nie skuszę i będę omijał.
                            Ręce opadają. Fajnie się z klapkami na oczach chodzi i nie umie czytać ze zrozumieniem?
                            Milicki Browar Rynkowy
                            Grupa STYRIAN

                            (1+sqrt5)/2
                            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                            No Hops, no Glory :)

                            Comment

                            • Jimmy_jb
                              Kapitan Lagerowej Marynarki
                              • 2005.11
                              • 911

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika majeure
                              Ależ oceniaj, tylko może nie poprzez Artomat, bo bezzasadnie zaniżasz statystyki tego piwa.
                              To zrób coś konstruktywnego i zgłoś moją ocenę do usunięcia.
                              Jacer - wydaje mi się że na browar.biz ocenia się piwo a Ty się chyba zagalopowałeś.
                              Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                              Comment

                              • leona
                                D(r)u(c)h nieuchwytny
                                • 2009.07
                                • 5853

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jimmy_jb
                                Kolor: Podręcznikowy słomkowy kolor klasycznego weizena, trochę za nisko zmętnione. [4.5]
                                Piana: Przeciętna a jak na piwo pszeniczne słaba - zbyt szybko się redukuje do minimalnej ledwie pokrywającej powierzchnię. [3]
                                Zapach: Na pierwszym planie US hops, wyczuwalna cytrynowa nutka to jedyna pozostałość aromatu piwa pszenicznego. Pachnie jak zmieszanie odświeżaczy powietrza: cytrynowego i kwiatowego ale na szczęście nie aż tak intensywnie. [2]
                                Smak: Średnio pełny, mało zróżnicowany, nudny. Nie ma prawie nic z klasycznego weizena. Goryczka za wysoka, cierpka, podbicie słodowe przy tym zbyt słabe - piwo sprawia wrażenie wodnistego, za mocno odfermentowanego. Zbożowo-chlebowy posmak na granicy wyczuwalnośći - po ogrzaniu trochę lepiej ale nadal słabo (ja osobiście nie lubię weizena na ciepło). [2]
                                Wysycenie: Mogłoby być wyższe. [4]
                                Opakowanie: Pite w Degustatorni, firmowego szkła brak. [2.5]
                                Uwagi: Nie to że jest złe, ale (podobnie jak Dwa Smoki) jest "nie na temat". Moim zdaniem piwo pszeniczne powinno być bardziej "pszeniczne" a to tylko sugeruje że przed zgwałceniem amerykańskimi chmielami było weizenem. Moim zdaniem nieudany eksperyment.

                                Moja ocena: [2.35]
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jimmy_jb
                                (...)
                                Jacer - wydaje mi się że na browar.biz ocenia się piwo a Ty się chyba zagalopowałeś.
                                Oceniaj jak chcesz, to wszak faktycznie jest forum min. służące ocenianiu piwa ale dopuść do siebie fakt, że american wheat to coś zgoła odmiennego od hefe-weizen. Tylko tyle i aż tyle.

                                Comment

                                Przetwarzanie...