Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Kormoran Jasny Niefiltrowany

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #31
    Dawno nie piłem tego piwa, postanowiłem sprawdzić nową warkę ....
    Aromat nie zmienił się, jest dużo chmielu z naszego regionu. Trawa przeważa, jest trochę ziół i zboża. Piwo jest mętne, chyba bardziej niż kiedyś. Zapach bardziej intensywny od tego z filtrowanego Jasnego.
    W smaku goryczka raczej mniejsza niż w starszych warkach, słodu też mniej. Jest za to trochę bardziej cierpkie.
    Właściwie warka do 31.10.2014 przypomina te, które piłem ponad pół roku temu.
    Natomiast porównując niefiltrowanego do zwykłego to ten pierwszy ma lepszy zapach, a ten drugi lepszy smak.

    Comment

    • kosher
      Senior
      • 04-2005
      • 2300

      #32
      Piana świetna, wysoka, oblepiająca dłuższy czas szkło.
      W smaku trawiaste, zbożowe, goryczkowe, mimo informacji na etykiecie o intensywniejszej nucie chmielowej niż klasyczny filtrowany odpowiednik ciężko się tego doszukać.
      Kupione w E.Leclerc za 4,55 zł. Warka: 26.I.2015.

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        • 11-2009
        • 6191

        #33
        Piana - średnia. Na dłużej niepełna warstewka i full lacing.
        Barwa - jasne złoto - mętne.
        Gaz - średni.
        Aromat - lekka piwnica ze słodem.
        Smak - słodkawe, słodowe, lekko zbożowe, mała ale fajna goryczka.

        Warte 4,40 zł.
        Attached Files

        Comment

        • Winterstorm
          Member
          • 06-2014
          • 60

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty, leciutko zmętniony. [4.5]
          Piana: Po nalaniu całkiem ładna, dość zbita, drobnopęcherzykowa, szybko się zmniejsza, ale pozostaje do samego końca. [3.5]
          Zapach: "Klasycznie" chmielowy, bardzo wyraźny, trochę słodowości również czuć. [4]
          Smak: Przyjemny, wyraźnie goryczkowy, bardzo pijalne piwo. [4.5]
          Wysycenie: Średnie, całkiem dobrze wpasowuje się w ogólny odbiór piwa. [4]
          Opakowanie: Jasna etykieta z wyraźnymi napisami, ciekawy rysunek lecącego ptaka (mniemam, że kormorana ), konkretny opis i sporo informacji. Jest dobrze. [4]
          Uwagi: Jak dla mnie jest to jeden z najlepszych polskich lagerów, bardzo lubię do niego wracać.

          Moja ocena: [4.175]

          Comment

          • Admirador
            Senior
            • 03-2015
            • 431

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: (jasno-)złoty, lekko zmętniony [5]
            Piana: Średnia, trochę szybko opadła [3]
            Zapach: Chmielowy w wydaniu środkowoeuropejskim. Ziołowy, trawiasty. Żadnych cytrusów moim zdaniem tu nie ma. Ale jest ok, całkiem intensywny. [4]
            Smak: Lekkie, orzeźwiające piwo. Bardzo przyjemna goryczka. Za wysoka nie jest, nie ma się co oszukiwać. Ale to przecież nie jest IPA. Piwo nie rzuca na kolana, ale wypiłem z dużą przyjemnością. [4]
            Wysycenie: Średnie, może w kierunku wysokiego. Jest ok. [5]
            Opakowanie: Etykieta prawie identyczna z wersją filtrowaną. Ale strona informacyjna bez zarzutu. [5]
            Uwagi: 31/05/2016, więc świeże.
            Piwo niewyszukane, ale czasem właśnie na takie mam ochotę.
            Smakowało, (świeże) polecam.

            Moja ocena: [4.05]
            Last edited by Admirador; 06-03-2016, 21:00.

            Comment

            • rafalek21
              Senior
              • 04-2015
              • 1407

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty, o dziwo klarowny. [5]
              Piana: Jasnobeżowa, obfita, drobnopęcherzykowa, trwała, ładnie zdobi szkło. [5]
              Zapach: Słodowy, kwiatowa chmielowość, w tle delikatnie kwaśna nuta, średnio intensywny, [3.5]
              Smak: Wyraźna słodowa podstawa, delikatnie kwaskowy, średnie ciało, średnia ziołowa goryczka o średniej długości. [3.5]
              Wysycenie: Średnie - pasuje. [4.5]
              Opakowanie: Przyzwoita etykieta, "prosty" skład. [3.5]
              Uwagi: Warka do 14.06.2016 - czyli miesięczna, pojawiają się pierwsze, acz bardzo subtelne oznaki skwaśnienia. Na 5-6 warek tylko dwie trafiły mi się smaczne, ta jest mniej-więcej po środku, znacznie więcej szczęścia miałem przy wersji filtrowanej i Warmińskich Rewolucjach. Nie mniej jest to dalej całkiem smaczny lager, zdecydowanie lepszy od oferty koncernowej.

              Moja ocena: [3.775]
              Last edited by rafalek21; 12-04-2016, 17:29.

              Comment

              • CyboRKg
                Senior
                • 04-2010
                • 593

                #37
                Ze starej notki:

                Piana wysoka, sredniopecherzykowa; firanka na szkle i kozuszek do konca. Kolor zloty, lekko metne. Aromat chmielowo-ziolowy, slodkawy. O dziwo smak rowniez slodkawy. Goryczka pojawia sie w gardle dopiero po kilku lykach. Wersje filtrowana pamietam jako znacznie bardziej goryczkowa. Tresciwe i smaczne piwko, ale chcialbym wiecej goryczki...
                "Jedno pivo ne vadi!"
                "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                Comment

                • legart
                  Senior
                  • 06-2012
                  • 914

                  #38
                  Warka 19.10.17, pite tydzień temu.
                  Muszę przyznać że blisko mojego ideałowi lagera - przyjemne chlebowo-słodowe (świeżutki chlebek) plus fajny chmielowy profil - trawiasto-ziołowy (kojarzy mi się majową łączką). Goryczka dosyć mocna ale przyjemnie zaokrąglona.
                  Strona słodowa przyjemnie zbalansowana z chmielową.
                  Brak dms i mokrego zboża na które czasami natykałem się w tym piwie.
                  Kolor przymglone ciemne złoto, piana trwała drobno i średniopęchęrzykowa - ładnie koronkuje.
                  Ja od lagera więcej nie wymagam. Dwie sztuki bardzo szybko zniknęły mi ze szklanki.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎