Bojanowo, Bojan Black IPA

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dlugas
    Major Piwnych Rewolucji
    🍼
    • 2006.04
    • 4014

    W PiP jest jeszcze taniej

    z tego co pamaiętam chyba 4,19złczy coś koło tego
    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

    Comment

    • KDWG
      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
      • 2014.03
      • 143

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemny brąz, pod światło można dostrzec rubinowe refleksy. [4]
      Piana: Beżowa, drobnopęcherzykowa -jakby puchowa - i bardzo obfita (przy nalewaniu "z górką"). Ładnie oblepiała szkło, co więcej została do samego końca mniej więcej półcentymetrowa warstewka. Świetna. [5]
      Zapach: Żywiczność i sosnowość na słodkim tle. Owa słodycz to głównie karmel i gorzka czekolada. [4]
      Smak: Jak wyżej - żywiczność na pierwszym planie, tworzy całkiem przyjemne połączenie z czekoladowo-kawową goryczką. Z każdym łykiem wydaje się coraz to słodsze, by końcówka była nieco męcząca. Cytrusów, o których mowa na etykiecie nie stwierdzono. [3.5]
      Wysycenie: Bez zarzutu, odpowiednie. [4]
      Opakowanie: Standardowe dla Bojanowa, z tym, że czarno-biała kolorystyka wygląda chyba najlepiej. Informacje podane dość szczegółowo. [3.5]
      Uwagi: Niezłe, ale nie na tyle, bym w najbliższej przyszłości do niego wracał. Warka 03.05.14.

      Moja ocena: [3.875]
      Last edited by KDWG; 2014-03-22, 00:34.
      So let it be written | So let it be done | To kill the first born pharaoh son | I'm creeping death! | Come crawling faster | Obey your master | Your life burns faster | Obey your master | Master!

      Comment

      • chechaouen
        Major Piwnych Rewolucji
        🍼🍼
        • 2011.01
        • 1180

        Warka 25.05.2014 bardzo udana, zaskakuje wysokim poziomem chmielowej goryczki długo utrzymującej się, ale przyjemnej. Dużo gorzkiego grejpfruta, za to mniej niż we wcześniej pitych przez mnie tych piwach kawowych klimatów. W aromacie też głównie czuć amerykańskie chmiele. Smaczne piwo choć wysycenie mogłoby być nieco wyższe nawet jak na ten typ piwa
        Last edited by chechaouen; 2014-03-22, 21:31.

        Comment

        • yoda79
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 2013.01
          • 861

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chechaouen
          Warka 25.05.2014 bardzo udana, zaskakuje wysokim poziomem chmielowej goryczki długo utrzymującej się, ale przyjemnej. Dużo gorzkiego grejpfruta, za to mniej niż we wcześniej pitych przez mnie tych piwach kawowych klimatów. W aromacie też głównie czuć amerykańskie chmiele. Smaczne piwo choć wysycenie mogłoby być nieco wyższe nawet jak na ten typ piwa
          Warka - 04.06.2014 i identyczne odczucia. Świetne piwo za przyzwoitą cenę.

          Comment

          • dzemek
            Porucznik Browarny Tester
            • 2010.12
            • 450

            Bardzo dobre piwo, w relacji jakość cena (wyszło 4 zł) jest znakomita, może nie szaleję za IPA (wolę American Pale Ale) ale to piwo z Bojanowa jest bardzo dobre.

            Comment

            • mm1985
              Kapral Kuflowy Chlupacz
              • 2013.04
              • 30

              moi drodzy, wie jaki ktoś jakiego/ich chmielu/i użyto do tego piwa? szukam w googlach ale nic jeszcze nie znalazłem...

              Comment

              • toto
                Kapitan Lagerowej Marynarki
                • 2006.12
                • 949

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: czarny, nieprzejrzysty nawet pod światło, w cienkiej warstwie brunatny, mętnawy [4.5]
                Piana: praktycznie brak (drobne wysepki i obwódka), ale trochę oblepia szkło; po wstrząśnięciu piana odtwarza się [1.5]
                Zapach: cytrusowo-łodygowy z nutą ciemnosłodową (silniejszą z upływem czasu), akcent kawowy, paloność [3]
                Smak: bardzo wysoka kwasowość (cytryna), bardzo silna, agresywna paloność (spalenizna), goryczka (nieco pozostająca, schowana za palonością), niska treściwość, słodowość na granicy percepcji; ciężko dopić [1.5]
                Wysycenie: umiarkowanie duże, w miarę OK [4]
                Opakowanie: butelka amber, kapsel browarowy, etykieta niezła kolorystycznie, ale zdominowana przez duużą ilość tekstu, nieco pomarszczona; są wszystkie niezbędne dane [4]
                Uwagi: Do 25.05.2014. Chyba najgorsza Black IPA/CDA jaką piłem. Brak treści, brak balansu, paloność + cytryna, agresywne w przełyku.

                Moja ocena: [2.425]

                Comment

                • KarlPopper
                  Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                  • 2013.11
                  • 133

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika toto
                  Smak: bardzo wysoka kwasowość (cytryna), bardzo silna, agresywna paloność (spalenizna), goryczka (nieco pozostająca, schowana za palonością), niska treściwość, słodowość na granicy percepcji; ciężko dopić [1.5]
                  Moja ocena: [2.425]
                  W pełni się zgodzę.
                  Mi chyba najbardziej odpowiadała pierwsza warka, było to nieudane piwo będące ledwie brownem, ale aromat był całkiem dobry (w tej półce cenowej to chyba najlepszy). Druga warka była za bardzo stoutowa i aromat chmieli amerykańskich ustąpił paloności. Podobnie w smaku). Zachęcony pozytywnymi recenzjami spróbowałem jakieś półtora tygodnia temu i właśnie był nie zbalansowany popiół z kwaśnością bardziej charakterystyczna dla ipa (ale aromat nadal kiepściutki). Zgodzę się również, ze bło to najgorsze CDA (i chyba tez najgorsza pochodna IPA) jaką piłem. To już chyba lepiej dołożyć te 2 złote i kupić świetnego Renegata
                  Live Craft. Die Punk.

                  Comment

                  • kurgan
                    Gość
                    • 2004.04
                    • 315

                    Przystepna cena, nie jest zlożone jak Orka ale pije się przyjemnie, zbyt palone, aromat małowyczuwalny, raczej nie powtórze ale dostepne w sieci Fresz wiec kto wie...

                    Comment

                    • jacer
                      Pułkownik Chmielowy Ekspert
                      • 2006.03
                      • 9875

                      Ciekawych czasów człek dożył. Wychodzi z domu i 10m dalej ma Żabke a tam piwa z BRJ.

                      piana: drobna, gęsta, za szybko opada,
                      kolor: czorne nieprzejrzyste,
                      zapach: czuć amerykańce, mogło by bardziej,
                      smak: przyjemne treściwe piwo, smaki palone ledwo wyczuwalne czyli ok. jednak goryczka za słaba,
                      wysycenie: ok

                      data:06.05.14

                      ogólnie: całkiem dobre piwo, spory osad drożdżowy czyli piwo nie filtrowane.

                      P.S. Panie Marku już niedługo będziemy sąsiadami. Starosta pęka z dumy.
                      Milicki Browar Rynkowy
                      Grupa STYRIAN

                      (1+sqrt5)/2
                      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                      No Hops, no Glory :)

                      Comment

                      • meszek0009
                        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                        • 2014.04
                        • 247

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemny, nieprzejrzysty jednak dużo rubinowych refleksów. [4]
                        Piana: Ciemna od piwa, ale bardzo mała, wymuszona, ładnie oblepia ścianki. [3.5]
                        Zapach: Nikły aromat, zapach nijaki, czuć karmel i masełko, wyraźna kawa, nieodpowiedni do IPA, brak cytrusów. [3]
                        Smak: Goryczka zalegająca, dość długa i mocna, dużo kawy i ciemnej czekolady, troszkę ziół i skórki od chleba, wytrawne, duża kwasowość grejpfrutowa, całość kontruje karmel. Za dużo ciemnych smaków. [4]
                        Wysycenie: Mogłoby być niższe, ale ok. [4]
                        Opakowanie: Trochę mało info. [4.5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.625]

                        Comment

                        • DariuszSawicki
                          Major Piwnych Rewolucji
                          🍼
                          • 2012.08
                          • 2869

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yoda79
                          Warka - 04.06.2014 i identyczne odczucia. Świetne piwo za przyzwoitą cenę.
                          Piję właśnie tę samą czerwcową warkę i jestem zadowolony.
                          W aromacie trochę chmielowych doznań, oczywiście made in USA.
                          Nie wiem jaki to chmiel, ale stawiam zakład za duże pieniądze, albo lepiej... za jakieś barley wine, że jest to Cascade. Ten chmiel to jest stary amerykański dziad, ale ciągle jeszcze dyga.
                          W smaku goryczka jest bardzo duża. To zawsze był główny walor tego piwa. Nawet w tej pierwszej koźlakowej z wyglądu warki.
                          Kolor absolutnie czarny, piana słaba, ale kożuszek na finiszu jest spory. Na dodatek jest tu ładny lacing, czyli osad na szkle.
                          Podsumowanie?? Cóż... bardzo dobra jest ta warka z datą do 04.06.
                          Trzeba jednak sprawdzać kolejne warki, bo z tym piwem nigdy nic nie wiadomo.
                          Jak mawiał wybitny socjalista i demokrata Lenin: ufać i kontrolować!
                          Zamierzam zastosować się do tej dyrektywy.
                          Baczność towarzysze, bo imperialistyczny wróg czuwa!
                          Ja też czuwam i będę regularnie sprawdzał nowe warki.
                          Ta czerwcowa jest bardzo dobra.
                          Największą zaletą tego piwa jest smak. Bardzo zalegająca goryczka. Ja to akurat lubię.
                          Trzeba jednak poprawić aromat.

                          Comment

                          • leona
                            D(r)u(c)h nieuchwytny
                            • 2009.07
                            • 5853

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki
                            [...] to jest stary amerykański dziad, ale ciągle jeszcze dyga.
                            [...]
                            O! Widzę, że nie tylko na mojej podzamojskiej wsi używa się słowa dygać nie w odniesieniu do dziewczęcego ukłonu

                            Comment

                            • RobertK
                              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                              • 2013.02
                              • 113

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: czarnobrunatny [5]
                              Piana: średnia, utrzymuje sie do końca picia, oblepia szkło [3.5]
                              Zapach: chmiele, kawa, ciemna czekolada [3.5]
                              Smak: paloność , kawa, czekoladowość, porządna goryczka [5]
                              Wysycenie: niskie [5]
                              Opakowanie: prawie wszystko jest podane, ogólnie nie ma się do czego przyczepić, kapsel firmowy [4.5]
                              Uwagi: Bardzo dobre piwo, naprawdę nie ma się czego wstydzić w porównaniu np do Thornbridge Brewery.
                              Za cenę mniej niż 6 zł bardzo przyzwoite piwo. Warka 18.06.2014

                              Moja ocena: [4.3]
                              Last edited by RobertK; 2014-04-11, 20:40.

                              Comment

                              • kosher
                                Major Piwnych Rewolucji
                                🥛🥛🥛🥛
                                • 2005.04
                                • 2313

                                W Piotrze i Pawle ta warka do 18.06. jest obecnie za 4,69 zł.
                                Faktycznie na pierwszym planie gorzka czekolada, popiół, kawa.
                                Dla wielbicieli takich smaków.

                                Comment

                                Przetwarzanie...