Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, Jurajskie Bursztynowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Seta
    Piję piwo
    • 10-2002
    • 6964

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bardzo ciemny ten bursztyn, jak dla mnie bardziej herbaciany, ale ładny; klarowne. [4.5]
    Piana: Intensywna, gęsta i dość trwała, ale mało chce się lepić do ścian kufla. [4]
    Zapach: Najpierw ciekawy, jakby amerykańskie chmielowe mango połączyć z ziołowością lubelskiego chmielu, ale z czasem zaczyna coraz bardziej irytować metaliczność i jakaś landynkowa słodkość. [3.5]
    Smak: Średnia pełnia słodowa przechodzi bardzo szybko w sporą i długą goryczkę, bardzo długą... Smakowite i bezpretensjonalne. Duża pijalność. Lubię! [4.5]
    Wysycenie: Średnio niskie. OK. [4.5]
    Opakowanie: Nie podoba mi się graficzne, a etykiety mają zmarszczki, ale duży plus za informacje. [3.5]
    Uwagi: 21.06.14.

    Moja ocena: [4.05]
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

    Comment

    • Derbeth
      Senior
      • 04-2013
      • 337

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemny bursztyn [5]
      Piana: mało obfita, nietrwała, wkrótce po nalaniu zostaje tylko cienka warstwa na piwie [2]
      Zapach: owocowy, chyba czuję jabłko; chmielu jakoś nie ma [4]
      Smak: słodowy, ale na finiszu pojawia się wyraźna goryczka, dość długa [4.5]
      Wysycenie: dość wysokie, może być [4.5]
      Opakowanie: strasznie uboga szata graficzna etykiety, mały plus za mniej więcej podany skład piwa [3.5]
      Uwagi: Butelka z datą 23.05.2014. Ostatnio piłem Bursztynowe ponad pół roku temu, nie zmieniło się dużo (jabłko w zapachu jest wyjątkiem) - solidne piwo kojarzące mi się z angielskimi.

      Moja ocena: [4.05]

      Comment

      • chechaouen
        Senior
        • 01-2011
        • 1180

        #18
        Warka z datą 08.08.14 całkiem udana. Porządna porcja chmielowej ejlowej goryczki. Nieco brakuje znanych mi z innych warek owocowych i karmelowych nut. Są, ale strasznie niewyraźne, przez co piwo jest zbyt jednostronne, brakuje mu głębi. Głównie goryczka, która jest średnio intensywna i bardzo długa. Nieźle, ale to piwo bywało w dużo wyższej formie
        Last edited by chechaouen; 10-04-2014, 19:33.

        Comment

        • grinder
          Junior
          • 03-2005
          • 1

          #19
          mialem to samo wrazenie co chechaouen (piwo bylo z tej samej warki), nuty cytrusowe i karmelowe praktycznie niewyczuwalne, szkoda

          Comment

          • Klatak
            Senior
            • 07-2014
            • 431

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bardziej brązowe niż bursztynowe, klarowne. [4]
            Piana: Niezbyt obfita, bardzo szybko opada. [2]
            Zapach: Bardzo ładny głownie chmielowy. [4.5]
            Smak: Goryczka srednio-wysoka, lekko zalegajaca. Piwo dość wytrawne. [4]
            Wysycenie: Idealne. [5]
            Opakowanie: Nie porywa, ale fatalne też nie jest. [3.5]
            Uwagi: Warka z datą do 04.09.2014.

            Moja ocena: [4]

            Comment

            • barsliw
              Senior
              • 08-2013
              • 289

              #21
              A mnie się nieustannie kojarzy z Belgiem z Lwówka. Smaczne. Bardziej mocna herbata niż bursztyn.

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                #22
                W aromacie owocki, karmel, chmiel. Ładnie rozłożone i wzajemnie się uzupełniające.
                Smak słodowy, mało wytrawny. Z czasem czuć lekki karmel i biszkopt. Goryczka średniowysoka i dość długa, w smaku ziołowa.

                Bardzo udany wypust, nie pamiętam dokładnie, data jakoś ze stycznia 2015 r. Taki Atak Chmielu bez hameryki

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6198

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ładny ciemno bursztynowy w kierunku miedzianego. [4]
                  Piana: Dość szybko opada do obwódki. [3]
                  Zapach: Najpierw lepiej /chmielowo/ potem gorzej /karmelowo/. [3.5]
                  Smak: Słodkawe, lekko cytrusowe potem karmelowe. Pojawia się niezła średnia goryczka. Pod koniec bardziej słodko. [4]
                  Wysycenie: Nie za duże. [4]
                  Opakowanie: Dla mnie powinno być bardziej zróżnicowane kontrastowo. Zmiana od ostatniej fotki: - w prawym dolnym bursztynie informacja o jakiejś nagrodzie na Chmielakach 2013. Kapsel bez zmian. [3.5]
                  Uwagi: Ogólnie przyjemne piwko, zwłaszcza na początku - czyli trza szybciej pić.

                  Moja ocena: [3.7]

                  Comment

                  • WojciechT
                    Senior
                    • 09-2012
                    • 2546

                    #24
                    Zmieniły się parametry, teraz ma 13,1 plato i 5% alkoholu. W smaku przede wszystkim karmel. Chmielowa goryczka niska, niewyraźna. Górnofermentacyjnych, owocowych akcentów niewiele. Właściwie w ślepym teście można to piwo pomylić z lagerem. Całość bardzo grzeczna, by nie rzec: nieciekawa. I dla mnie za słodka.

                    Comment

                    • kosher
                      Senior
                      • 04-2005
                      • 2300

                      #25
                      Warka do 23.03.17 fatalna. Wygazowany karmel. Piana właściwie nie zdążyła się utworzyć. Mimo że data przydatności marcowa nadaje się do wylania.
                      Chyba, że miałem pecha i trafiłem na butelkę z rozszczelnionym kapslem.

                      Comment

                      • LESNICZYy
                        Senior
                        • 01-2018
                        • 952

                        #26
                        Słód , średnia goryczka , solidna piana , słodyczy nie wyczułem i ten kolor .
                        Attached Files

                        Comment

                        • Prusak
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 4333

                          #27
                          I gdzie tto stare Bursztynowe.... Kolorek, owszem, niczego sobie, opalizujący, rubinowy, pod światło brązowawy. Piana też dośc wysoka i osadzająca się na szkle. W zapachiu słód, karmel, lekka nuta opiekana. Podobnie w smaku. Jest goryczka, ale piwo sprawia wrażenie nieułożonego. Ledwie, ledwie, nie żebym wylał, ale po sporym czasie bodaj trzech lat wróciłem do niego i po wypiciu nie czuję potrzeby powtarzania. Może za kolejne trzy lata...

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎