Ursa Maior, Megaloman

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • żąleną
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 2002.01
    • 13239

    #16
    Przy pierwszych łykach rzuca się na podniebienie wyraźna goryczka, która w miarę picia traci na wydatności (może przez "odczulenie" kubków smakowych). Do tego owoce w kompozycji, jakiej jeszcze w AIPA-ch nie spotkałem - faktycznie jest tam coś jak mango czy ananas. Słodowej podstawy zbytnio nie zarejestrowałem (raczej pewną słodkość), ale i bez niej piwo jest fantastycznie zbalansowane - zdecydowana, ale nie dominująca goryczka, skontrowana owockami, które są dodatkowo obecne w wydychanym powietrzu i bardzo przyjemnie osiadają dzięki temu na podniebieniu.

    Bardzo dobre.

    Comment

    • Seta
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      • 2002.10
      • 6964

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Mętny bursztyn. [4]
      Piana: Po nalaniu dość burzliwa, z czasem redukuje się do cienkiej warstwy. [4]
      Zapach: Intensywny, chmielowy, kwaśno-słodkich owoców z dominującą nutą mango. Z czasem słabnie i staje się bardziej słodowy, ale ciągle przyjemny. [4.5]
      Smak: Potężna słodowa pełnia, spod której wystaje lekko alkoholowa wytrawność, lekki cytrusowy kwasek, a całość stłumiona intensywną, ale średnio zalegającą goryczką. Prawie jak dobry trapista! [4.5]
      Wysycenie: Może odrobinę za wysokie, ale chyba OK. [4.5]
      Opakowanie: Krzywo przyklejona pstrokata etykieta z pełną informacją. Plus za konsekwencję. [3.5]
      Uwagi: Mniam! Może zdziwaczałem, ale mi się bardziej z belgiem kojarzy niż z amerykańcem.

      Moja ocena: [4.375]
      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

      Comment

      • shtofu
        Szeregowy Piwny Łykacz
        • 2013.03
        • 9

        #18
        Ja niestety nie trafiłem najlepiej. Zakupiłem 3 butelki i w każdej ten sam problem. Zero jakichkolwiek aromatów chmielowych, słodkawy zapach i smak kukurydzy. Goryczka w tym wypadku wyraźna ale niestety nieznośna, nieprzyjemna w odczuciu. Szkoda, że nie dane mi było poczuć tych owocowych aromatów i smaków anansowo-grejfrutowych. Jak widać po komentarzach, to raczej loteria. Nie wiem czy to efekt dłuższego transportu, przechowywania czy wady powstałej już przy rozlewie.

        Comment

        • concerto
          Kapitan Lagerowej Marynarki
          🍼
          • 2003.09
          • 859

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta
          Kolor Może zdziwaczałem, ale mi się bardziej z belgiem kojarzy niż z amerykańcem.

          Moja ocena: [4.375]
          Też miałem mocen belgijskie skojarzenia, ale najważniejsze że po pierwszych, przeciętnych łykach w miarę picia i wąchania robiło sie coraz lepiej i per saldo oceniam, że to jedno z lepszych piw pitych w ostatnich miesiącach.
          Last edited by concerto; 2013-11-03, 22:39.
          "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

          Comment

          • Zybex
            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
            • 2012.07
            • 222

            #20
            Każdy kolejny łyk inny, niestety gorszy. Początek - mocna alkoholowa nuta, chwilę później silna goryczka, jednak tępa, niezbyt przyjemna. Kukurydziany zapach, smak taniego sikacza. Żywicznych aromatów, egzotycznych owoców nie stwierdziłem.

            Rozczarowanie...

            Comment

            • belze
              Porucznik Browarny Tester
              • 2004.02
              • 301

              #21
              Ja też jestem niezadowolony. Piłem wczoraj, a kupowałem 2 tygodnie temu w Cechu Piwnym. Nastawiony byłem na coś dobrego - w końcu pierwsze opinie pozytywne. Niestety, w zapachu słodowość i sosna, delikatne wyczuwalne aromaty chmielowe, ale po dłuższym "niuchaniu", w smaku ciężka, ściągająca i zalegająca goryczka. Dopiero pod koniec szklanki wyczułem aromaty owocowe, cytrusowe.
              Niewiem czemu taka rozbieżność. Leżakowane w garażu w temp. ok 15stopni. A później 2-3 dni w temp 23st. (mieszkanie), przed podaniem wstawione do lodówki do temp. ok 12stopni.
              To już kolejne piwo Ursy które mi nie smakowało - tylko pszenica była naprawdę dobra.

              I Fotka:
              Attached Files

              Comment

              • Sekator
                Porucznik Browarny Tester
                • 2013.06
                • 269

                #22
                Piana średnia, kolor jak wyżej. Aromat to słodki ananas nic poza tym nie czuję. W smaku też rządzi ananas. Goryczka niska, nawet bardzo niska bym napisał, ledwo kontruje słodycz. Pijalne, ale nie jest to najlepsza AIPA na rynku. Motywu z dudkiem, megalomanem wśród ptaków, nie rozumiem. A i drogi Dyczkinu, piwo nazywa się Ursa Megaloman.
                http://degustacjepodplotem.blogspot.com/

                Comment

                • x57
                  Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                  • 2011.05
                  • 247

                  #23
                  Kolor jasny bursztyn.
                  Piana niska, dość trwała.
                  Aromat średnio-intensywny, głównie owoce tropikalne, później cytrusy, minimalna korzenność, po ogrzaniu lekki karmel i chyba DMS (przecier pomidorowy).
                  Smak owoce tropikalne, lekkie cytrusy, słodowość dość spora, goryczka średnio-wysoka, w miarę poprawna (trochę pozostaje i ma lekko ziarnisty posmak), wysycenie średnio-niskie, finisz wytrawny.

                  Pijalność spora.
                  Piwo z lekkimi wadami ale nawet niezłe.
                  Dziwna w ogóle taka rozbieżność opinii.

                  Comment

                  • żąleną
                    D(r)u(c)h nieuchwytny
                    • 2002.01
                    • 13239

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika belze
                    Leżakowane w garażu w temp. ok 15stopni. A później 2-3 dni w temp 23st. (mieszkanie)
                    O ile dobrze pamiętam z etykiety, to piwo jest niepasteryzowane, więc nie stworzyłeś mu najlepszych warunków.

                    Comment

                    • belze
                      Porucznik Browarny Tester
                      • 2004.02
                      • 301

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną
                      O ile dobrze pamiętam z etykiety, to piwo jest niepasteryzowane, więc nie stworzyłeś mu najlepszych warunków.
                      stąd też zapewne taki smak...

                      Comment

                      • dlugas
                        Major Piwnych Rewolucji
                        🍼
                        • 2006.04
                        • 4014

                        #26
                        Sama Ursa na swoim fanpejdżu zaleca trzymanie w sklepach ich piw w lodówkach. Proponują też, że jak ktoś widzi, że Ursowe piwo stoi na ciepłej półce to należy im o takim sklepie napisać.
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • docent
                          Pułkownik Chmielowy Ekspert
                          • 2002.10
                          • 5205

                          #27
                          Po raz kolejny spróbowane z beczki, po raz kolejny bardzo pozytywne wrażenia. Ta cytrusowość jest w kierunku słodkich owoców typu mango. Bardzo dobrze kontrowana jest wyrazistą ale nienachalną goryczką. Bardzo sycące, treściwe piwo. Absolutna krajowa czołówka.
                          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                          Comment

                          • olie
                            Kapitan Lagerowej Marynarki
                            • 2011.06
                            • 777

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent
                            Ta cytrusowość jest w kierunku słodkich owoców typu mango.
                            Mango to nie cytrus.

                            Comment

                            • docent
                              Pułkownik Chmielowy Ekspert
                              • 2002.10
                              • 5205

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika olie
                              Mango to nie cytrus.
                              Ok, mogą być owoce tropikalne. Czyli wyczuwalna tropikalność
                              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                              Comment

                              • Cannabee776i99
                                Kapitan Lagerowej Marynarki
                                • 2009.08
                                • 658

                                #30
                                Dla mnie w tym piwie goryczka była ściągająca i mało przyjemna. Miałem wrażenie również średniego zbilansowania. Dla mnie za Artezanem i Kormoranem, jeśli chodzi o krajowe AIPA'y.

                                Comment

                                Przetwarzanie...