Browar na Jurze, [Pinta] Żytorillo

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • miclen
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 2012.10
    • 11

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Brunatny, nieprzejrzysty. [5]
    Piana: Cudowna. Drobne pęcherzyki, trwała, oblepia szkło. [5]
    Zapach: Las iglasty, cytrusy, zioła. Lekkie palone aromaty. [4]
    Smak: Jest ciekawie. Warto opisać chronologicznie. Pierwsze odczucia: drewno!, spora pełnia. Dalej czuć goryczkę, ziołowa, zalegająca (ja to dość lubię), momentami troszkę nieprzyjemna, czuć delikatne cytrusy. W połowie czuć delikatną świerzość. Dość szybko męczy, za połową czuć już tylko tępą goryczkę. [3]
    Wysycenie: Jest ok. Może troszkę za niskie. [4.5]
    Opakowanie: Jedno z gorszych pinty. [4]
    Uwagi: Piwo może nie jest super, ale warte spróbowania, zaskoczyło mnie to drewno, liczę, że spróbują to poprawić, mogłoby być bardziej zrównoważone, chciałbym więcej cytrusów i kawy/czekolady. Mam nadzieję, że pinta popracuje nad tym piwem, bo ma duży potencjał. Teraz niestety bardzo mało pijalne.

    Moja ocena: [3.775]

    Comment

    • Prusak
      Major Piwnych Rewolucji
      🥛🥛🥛🥛🥛
      • 2005.07
      • 4434

      #32
      Mało co? Teraz jest po prostu niezłe, złożone smakowo. Jak dla mnie, kolejne brawa dla Pinty.

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        🥛🥛🥛🥛🥛
        • 2009.11
        • 6322

        #33
        No, no...

        Barwa - pod światło mętny rubin.
        Aromat - słód grapefruitowy.
        Piana - słaba.
        Gaz - średni.
        Smak - gorzkawe, albedowe, dość gęste i efekt lepkich ust

        Trochę ciężkawe ale nieźle się pije, może nie seryjnie ale raczej raz na jakiś czas.
        Goryczka niezła i nie mała...

        Przy okazji powrót do tego piwka
        Attached Files

        Comment

        • szkott
          Kapral Kuflowy Chlupacz
          • 2005.06
          • 31

          #34
          Piłem z kija i z butelki. Wrażenia mam jak najbardziej pozytywne. I goryczka, i oleistość zdecydowanie na plus. Dobre piwo, do którego mam zamiar wracać.

          Comment

          • VanPurRz
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2008.09
            • 4229

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Piękna zawiesina. O tym piwie można powiedzieć, że to posiłek. [5]
            Piana: Gęsta, zwarta, jednak trochę minus za dość szybkie opadnięcie do pół centymetrowego kożuszka. [4]
            Zapach: Wyraźne amerykańskie chmiele plus jakaś aksamitność i delikatny ładnie dopasowany kwasek. Trochę mogłoby być wyraźniejsze [4]
            Smak: Bardzo dobre, wyraźna trawiasta goryczka z elementami pestki, finisz bardzo przyjemnie goryczkowy, długi. Do tego jest oleistość i aksamitność. Trochę jednak tego żyta mogło by być więcej bo jednak akcent zdecydowanie na(A) IPA. [4.5]
            Wysycenie: Ładnie się układa i przyjemnie pije mimo sporej gęstości. [5]
            Opakowanie: Kapsel, etykieta, wszystkie dane, kolorystyka - wszystko mi się podoba. [5]
            Uwagi: Pite w dniu premiery z beczki nie zrobiło aż tak dobrego wrażenia ale dzisiaj z butelki naprawdę pyszne piwo.

            Moja ocena: [4.35]
            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

            Comment

            • Warchlando
              Kapral Kuflowy Chlupacz
              • 2012.06
              • 94

              #36
              Kolor - ciemnobrązowe, nieprzejrzyste
              Piana - beżowa, średnio-wysoka, drobnopęcherzykowa, wolno opadająca, pozostawia wysepki oraz ładnie oblepia szkło
              Zapach - chmiel, żyto, żywiczność oraz cytrusy. Wyczuwalne również aromaty palone
              Smak - chmielowo-palony, czuć zbożowością, chlebowością oraz owocowością. Pojawia się także lekka karmelowość. Goryczka dobra, ale lekko zalegająca.
              Wysycenie - średnie
              Opakowanie - prosta ale pasująca etykieta. Podane wszystkie parametry piwa, które powinny się znaleźć. Kapsel firmowy
              Uwagi - dobre, żeby nie powiedzieć bardzo dobre piwo, aczkolwiek przez zalegającą goryczkę mało pijalne. Piwo jest dosyć gęste i treściwe.
              Warka do 7.05.2014

              Comment

              • beaviso
                Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                • 2010.02
                • 215

                #37
                Piwo pięknie wygląda i jest bardzo treściwe. Ale poza tym nie mam pojęcia, w którym miejscu czuć żyto, bo piwo jest typową Pintą - po kilku sekundach od przełknięcia pojawia się wszechogarniajaca i pozostająca długo w ustach silna gorycz, a od pierwszego zapachu, aż po drugi nos i smak - żywica. Dla mnie większość piw z Pinty smakuje tak samo, gorycz & żywica. Nawet gdy się odbije, to w nos od środka uderza co? Pintowa żywica. W sumie nudne to. Kolejne podejście do IPA i znów przekonuję się, że zupełnie nie moja bajka. To trzeba po prostu lubić.

                M.
                Last edited by beaviso; 2013-12-24, 01:15.

                Comment

                • Hapek
                  Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                  • 2013.03
                  • 100

                  #38
                  Znakomite piwo. Piana cudownie oblepiająca szkło robiąca wręcz firanki i utrzymująca się niemal do samego końca. W kolorze nieprzejrzyste, ciemne, oleiste. Gdy za pierwszym razem powąchałem, to uwidoczniła się na pierwszym planie moc chmielu, świeża żywica i cytrusy no coś pięknego. Po spróbowaniu do tych zapachów dołączyła przyjemna paloność która nadawała tonu razem z goryczką. Może i zalegającą, bo jednego piwa po drugim na pewno bym nie wypił. Co innego dzień po dniu, bo piwo bardzo mi smakowało i jeśli będzie w sprzedaży nie zawaham się go kupić dużo, bo warto.

                  Comment

                  • piaskun87
                    Szeregowy Piwny Łykacz
                    • 2013.08
                    • 19

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: brunatny, nieprzejrzysty, mętny
                    (-) pływają jakieś 2-3 farfocle [4.5]
                    Piana: Obfita beżowa piana, ładnie oblepia szkło [5]
                    Zapach: Słodowo - chmielowy, z nutka żywicy i cytrusów [4.5]
                    Smak: Ciężkie, gęste i treściwe piwo, mocna - ściągająca goryczka, wykończone palonym słodem z nutką kwasoty [4]
                    Wysycenie: Mogłoby być ciut większe [4.5]
                    Opakowanie: Bardzo fajne jak wszystkie produkty z Pinty, cieszy dokładny opis piwa [5]
                    Uwagi: Jest to moje pierwsze żytnie piwo nie wiem czego się spodziewać. Piwo samo w sobie jest dobre, choć nie czuje dobrodziejstwa żyta? Nie wiem czy to zbyt mocna goryczka psuje efekt czy po prostu spodziewałem się zbyt dużo po innym zbożu.

                    Moja ocena: [4.375]

                    Comment

                    • von_scheisse
                      Porucznik Browarny Tester
                      • 2012.02
                      • 488

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bardzo ciemnobrązowa, w snifterze nieprzejrzyste. [5]
                      Piana: Dość obfita, gęsta, kremowa, dość trwała [4.5]
                      Zapach: Żywiczny, cytrusowy, ale też palony. W pewnym momencie wydawało mi się (albo i nie), że wyczuwam diacetyl. Zapach zdecydowanie mógłby być intensywniejszy. [4]
                      Smak: Palony, żywiczny, z silną i długą goryczką chmielową na finiszu. Niska kwaskowość. Piwo bardzo gęste, o ciekawej konsystencji oblepiającej podniebienie (oleiste) [4.5]
                      Wysycenie: Średnie w kierunku do wysokiego. Bez zarzutu [5]
                      Opakowanie: Nazwa mi się średnio podoba, wzór etykiety może być. Plus za pełne informacje - zarówno podstawowe, jak i dodatkowe [4]
                      Uwagi: Piwo z datą przydatności do spożycia do 7 maja 2014. Trochę zwlekałem z wypiciem tego piwa, ale dzięki temu goryczka chyba się trochę ułożyła, bo nie była jakoś mega przesadnie nieprzyjemna i zalegająca, a i paloność wyszła na pierwszy plan.

                      Piwo świetne .

                      Moja ocena: [4.35]
                      Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                      http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                      https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                      Comment

                      • yaro74
                        PremiumUżytkownik
                        • 2012.09
                        • 2089

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: ciemnobrazowy, nieprzejrzysty. [4.5]
                        Piana: średniowysoka, średniotrwała, gęsta, ładnie oblepia szkło. [4]
                        Zapach: intensywny, przyjemny, chmielowy, owoce i żywica. [4.5]
                        Smak: żywiczność, owocowość, paloność i lekka zbożowość. Piwo jest gęste i aksamitne, świetnie się je pije (szybko znikło ze szklanki) Mocna, przyjemna goryczka, lekko zalegająca. [5]
                        Wysycenie: średnie, ok. [5]
                        Opakowanie: jedno ze słabszych Pinty. [3]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.6]

                        Comment

                        • Aanruvo
                          Kapral Kuflowy Chlupacz
                          • 2012.11
                          • 66

                          #42
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Czarny z rubinowymi refleksami. [4.5]
                          Piana: Z początku przyzwoita, delikatnie przybrudzona. Do końca pozostaje cieniutka warstwa, delikatnie brudzi szkło. [4]
                          Zapach: Coś pięknego. Czuję przede wszystkim chmiel o profilu iglastym. [4]
                          Smak: Zdecydowana gorycz w pierwszym łyku, zalegająca. Czuję również smak chmielu, który ma podobny profil do tego z zapachu. W dalszym planie czuję paloność (zwłaszcza na tylnej części języka). [4.5]
                          Wysycenie: W sam raz. [4.5]
                          Opakowanie: Opakowania Pinty to klasa sama w sobie; opakowanie tego piwa to chyba jedno z lepszych jakie widziałem. Świetnie dobrana kolorystyka, podoba mi się też zabawa słowem w nazwie. [5]
                          Uwagi: Bardzo dobra IPA. Niestety zupełnie nie wiem (nie czuję), co dało żyto w tym piwie.

                          Moja ocena: [4.3]

                          Comment

                          • yassmen
                            D(r)u(c)h nieuchwytny
                            • 2012.11
                            • 288

                            #43
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Głęboka, oleista, nieprzenikniona jak sumienie Lorda Vadera czerń. [5]
                            Piana: Obfita, beżowa, oblepia ścianki. Drobnopęcherzykowata, obecna do ostatniego łyka. Pinta ma swój patent na pianę. Nie wiem jaki, ale bardzo mi pasuje. [4.5]
                            Zapach: Silne nachmielenie, żywica, ozon. [4]
                            Smak: Goryczka, a raczej gorycz iście piołunowa. Ziołowa, zalegająca. Chmiele i lekkie cytrusy. Skórka komiśniaka. [4]
                            Wysycenie: Bardzo odpowiednie. Wyczuwalne, a jednocześnie nie psujące konsumpcji. [5]
                            Opakowanie: Pintowa stylistyka i świetnie skomponowana kolorystycznie etykieta z danymi typu IBU, potrawy, rodzaj szklanki. Konsekwentny minusik za opakowanie bezzwrotne. [4.5]
                            Uwagi: Interesująca pozycja w portfolio Pinty. Z jednej strony bardziej zalegającą i męczącą goryczkę znalazłem chyba tylko w Czarnym Wdowcu, z drugiej - piwo do sączenia małymi łykami w towarzystwie dobrego jadła i zasobów ludzkich. Gdyby było nieco więcej kwaskowatości to polski Guinness lany prawie. Żyto ukryte tak głęboko, że nie odnajduję tu jego roli ani śladów.

                            Moja ocena: [4.175]

                            Comment

                            • karol1000
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2007.09
                              • 1823

                              #44
                              coś się zjeb... piłem w weekend w poznańskiej Setce i było wyjałowiałe strasznie, zupełnie inne piwo niż bombowa chmielowa premierowa butelka.
                              LP

                              Comment

                              • RobertK
                                Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                                • 2013.02
                                • 113

                                #45
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: czarnobrązowy [5]
                                Piana: dość trwała beżowa [5]
                                Zapach: cytrusy i słody palone [5]
                                Smak: smaki słodowe, kawowe, skórka ciemnego wypieczonego chleba, cytrusy i wyraźna goryczka, smakowało wyśmienicie, dobrze balansowane smaki i goryczka [5]
                                Wysycenie: niskie, bardzo dobrze wchodzi to piwo [5]
                                Opakowanie: pite z beczki w ZUP [5]
                                Uwagi: Smakowało mi i kolegom, którzy nie znają smaków "nowofalowych" piw.

                                Moja ocena: [5]

                                Comment

                                Przetwarzanie...