Gościszewo, [AleBrowar] Golden Monk

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DariuszSawicki
    Major Piwnych Rewolucji
    🍼
    • 2012.08
    • 2869

    #76
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Piękny bursztyn. [5]
    Piana: Kremowa, średnio wysoka, trwała na finiszu. Ładnie zdobi szkło. [4]
    Zapach: Jeszcze nie wziąłem do gęby, a już czuję wyraźny kwas. Jest też trochę zboża i ciasteczek. Kwiatki z mazurskiej łąki obecne. [4]
    Smak: W smaku, o dziwo, tego kwasku mało. Piwo jest pełne, goryczka wysoka, wyłącznie ziołowa i przyprawowa. Oprócz tego czuć cukier zapodany w składzie. Dobre IPA, saison już trochę mniej. [4.5]
    Wysycenie: Niskie. [4]
    Opakowanie: Butelka z etykietą do której Kopyr się nie przyczepi. Skład pełny. [4.5]
    Uwagi: Jakoś przegapiłem to piwo i dziś piłem pierwszy raz. Z pewnością powrócę.
    Warka 08.07.2016.

    Moja ocena: [4.275]

    Comment

    • michael50
      Porucznik Browarny Tester
      • 2013.06
      • 325

      #77
      Ogólnie całkiem smaczne i pjalne, piwko. Jedynym mankamentem, który przeszkadzał mi w konsumpcji, było trochę za mocne podkreślenie spirytusu. Browar ma woltaż 7,2% i dało się to mocno odczuć. Oprócz tego małego problemu ze zbilansowaniem, cała reszta zupełnie przyzwoita. Gdy będę miał okazję, chętnie powrócę do "Mnicha".
      Attached Files

      Comment

      • dlugas
        Major Piwnych Rewolucji
        🍼
        • 2006.04
        • 4014

        #78
        Styl: Saison IPA
        7.2 % alk.
        60 IBU
        18 % BLG
        Warka : 08/07/2016
        Pite wczoraj tj. 19/08/2016

        Piwo pomimo braku pasteryzacji i filtracji oraz po przejechaniu daty jest nadal bardzo dobre. Co prawda nie miażdży aromatem, ale jest fajnie goryczkowe i przyprawowe. Alkohol praktycznie nie zauważalny. Po raz kolejny widać, że jak browar uwarzy solidnie i rzetelnie to data takiemu piwu nie straszna.


        Jednak muszę dodać, że jak piłem to samo piwo 3 tygodnie temu, to alkohol jeszcze gryzł i szczypał oraz było bardziej owocowo winne niż wczoraj. Obecnie było bardziej przyprawowe a mniej szampańskie.

        moja fotka
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • GSE
          Porucznik Browarny Tester
          • 2002.10
          • 424

          #79
          zrobiłem drugie podejście do tego piwa i trafiłem na wadliwe być może zaszła fotoliza w knajpie, gdzie butelka stała pod lampą w chłodziarce. zapach markera permanentnego, w smaku kwaśne, z długą, męczącą, łodygową goryczką..

          Comment

          • chechaouen
            Major Piwnych Rewolucji
            🍼🍼
            • 2011.01
            • 1180

            #80
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztyn. Zamglony delikatnie [4]
            Piana: Średnio obfita. Ładnie oblepia szkło. Opada dość powoli [3.5]
            Zapach: Zapach bardzo słodki. Sporo belgijskości, fenole. Czuć przyprawy, dużo akcentów pszenicznych, nutka bananowa, jest też słodka pomarańcza. Chmiel odzywa się delikatnie w postaci lekkiej nuty tropikalnej [4]
            Smak: Tak jak w zapachu zdecydowanie więcej saisona niż ipy. Goryczka nie za głęboka choć na finiszu narasta. Ale w sumie spodziewałem się większej. Ciało słodowe nasączone owocową słodyczą - pomarańcza, banany, trochę tropików. Alko nieźle ukryte. Za mało tu chmielu i goryczki, pod tym względem lekki niedosyt [4]
            Wysycenie: Dość niskie, w sumie pasuje [4.5]
            Opakowanie: AleBrowarowa klasyka. B. fajna grafika, dużo info, wszystko przedstawione z jajem i z pomysłem [4.5]
            Uwagi: Piwo z datą 23.04.2017

            Moja ocena: [4]

            Comment

            • rafalek21
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2015.04
              • 1407

              #81
              Całkiem obfita, jasnobeżowa piana z drobnych pęcherzyków, przy tym dość trwała, opadając ładnie zdobi szkło. Samo piwo jest koloru bursztynowo-herbacianego.
              W zapachu słodko, słowowo-owocowe - owoce raczej z tych tropikalnych: trochę przejrzałego mango i ananasa, dość trudno mi bardziej doprecyzować. Ogółem średnio intensywnie, może być.
              W smaku umiarkowanie fenolowe, ale i słodowo-karmelowe, z owoców podobnie jak w zapachu - tropiki, ale i dochodzą cytrusy, goryczka średnia, trochę jakby drożdżowa z lekko trawiastym posmakiem, delikatnie ściągająca. Sporo ciała, słodycz umiarkowana. Alkohol minimalnie wyczuwalny, ale nie przeszkadza.
              Wysycenie średnio-niskie - dobrze pasuje.

              Co pół roku wracam do tego dziwnego piwa i prawie zawsze mi smakuje - tak było też tym razem - ogólnie tak na 4-/5 póki świeże. Warka do 08.09.2017
              Last edited by rafalek21; 2017-05-20, 02:25.

              Comment

              • Pivotal
                D(r)u(c)h nieuchwytny
                • 2013.05
                • 671

                #82
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Zamglonego bursztynu, wyraźnie prześwitujący. [4.5]
                Piana: Beżowa. Wysoka i bardzo trwała, średnio i drobnoziarnista, ładnie osiada na szkle... bardzo ładnie krążkuje. Pozostaje do końca. [4.5]
                Zapach: Głównie owocowy... czerwone porzeczki, mango, melona, odrobina tytoniu i biszkoptów. [4]
                Smak: Czerwony grejpfrut, czerwone porzeczki, marakuja, mango z akcentami ziemistymi i tytoniowymi, biszkoptowymi z minimalną nutką karmelową. Piwo słodkawe z kwaskowym zakończeniem. Goryczka powyżej średniej. [4]
                Wysycenie: Do końca, początkowo spore. [4.5]
                Opakowanie: Podoba mi się, podane pełne info, kapsel z nadrukiem... [4]
                Uwagi: Warka do 7.05.2017, wypite 5.05'17. Bardzo fajne piwko, alkohol dobrze ukryty... Pierwszy raz piłem, ale z pewnością sięgnę po ZŁOTEGO MNICHA, nie raz. **269**

                Moja ocena: [4.1]

                Comment

                Przetwarzanie...