Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Artezan, Warmer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #16
    Tutaj jeszcze jest fota z FB. No nie ma bata, żeby Warmer miał taki kolor, a jakoś nie kojarzę przypadku tak dużej zmiany barwy piwa w przeciągu kilku dni...
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #17
      Piwo to nie wino, żeby barwnik opadał. Kit w tej knajpie jakiś wciskają.

      Chyba, że coś w browarze zamieszali.
      Last edited by jacer; 16-01-2014, 19:19.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • krejzol
        Junior
        • 03-2009
        • 24

        #18
        Wczoraj piłem Warmera (a przynajmniej mam taką nadzieję, że to był Warmer...) w Piw Paw i też byłem zmieszany kolorem tego piwa. Było za jasne, wręcz miedziane, jak opisane w poprzednich postach, lekko mętne. W smaku dużo paloności, przypominało mi kolorem i smakiem Irish Red Ale. Może w hurtowni pomieszali beczki i Ognie Szczęscia nazwali Warmerem?
        Last edited by krejzol; 16-01-2014, 19:20.

        Comment

        • Mason
          Senior
          • 02-2010
          • 3280

          #19
          W jakiej hurtowni? Artezany przywożą swoje piwa bezpośrednio, w metalowych kegach. Pinta ma petainery, nie da się pomylić jednego z drugim.
          JEDNO PIVKO NEVADI!

          Comment

          • Komar_Pafnucy
            Senior
            • 08-2005
            • 1114

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
            Chyba, że coś w browarze zamieszali.
            Najprawdopodobniej tak właśnie było i za Warmera robi Nutcracker.
            Takie podejrzenia formułuje Darko na fejsie.

            Multitap Crawl
            Multitap Crawl na Facebook

            "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
            Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

            Comment

            • olie
              Senior
              • 06-2011
              • 777

              #21
              W sobotę wzięty na wynos w Piw Paw był właśnie koloru miedzianego. I miał taki aromat, że śmiało mógłby nazywać się Butter. Teraz już wszystko jasne... Żądam satysfakcji!

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Komar_Pafnucy Wyświetlenie odpowiedzi
                Najprawdopodobniej tak właśnie było i za Warmera robi Nutcracker.
                Takie podejrzenia formułuje Darko na fejsie.
                No to niezłe gie sobie sprokurowali

                Comment

                • darko
                  Senior
                  • 06-2003
                  • 2078

                  #23
                  Pewnie to niektórych zmartwi, ale sprawa dotyczy tylko pięciu kegów.

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
                    Pewnie to niektórych zmartwi, ale sprawa dotyczy tylko pięciu kegów.
                    Mam nadzieję, że na fejsie twoja odpowiedź była co najmniej tak samo sarkastyczna. Przecież masz jaja i nie boisz się, że tam cie zjedzą bo piwo samo się obroni

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: czarna, nieprzejrzysta, pite w zaciemnionym lokalu więc ewentualnych niuansów bym też nie zauważył [5]
                      Piana: jasnobeżowa, drobna, opada powoli ale zauważalnie, do końca zostaje cienka obwódka wokół szkła, nie osadza się na szkle [2.5]
                      Zapach: przyjemny, leciutki, zapach paloności i czekolady [4]
                      Smak: zabrakło piwu treściwości i pełni, a szkoda, w smaku fana, mocna palność - ale nie nachalna, okraszona czekoladowo-owocowym (leciutkim) posmakiem. w kąciakach ust da się wyczuć minimalnie kwaśnawe nuty [3.5]
                      Wysycenie: dziwna sprawa z tym nagazowaniem, pierwsze jakie otrzymałem z beczki, było dla mnie zbyt mocno mocno nagazowane, bąbelki aż kłuły w podniebienie, spróbowane później, z małej dolewki, sprawiało wrażenie lekko wygazowanego [3.5]
                      Opakowanie: szklanka żywiecka, logo Warmera w PDSLU, hmm, nie pamiętam, pisane odręcznie? [3]
                      Uwagi: piwo mające potencjał ale jak dla mnie za bardzo rozłazi się smakowo przez co sprawa wrażenie zbyt lekkiego, nawet jak na robust porter. Prosze o usunięcie poprzedniej oceny tego piwa, która dotyczyła tak naprawdę innego

                      Moja ocena: [3.625]
                      Attached Files
                      Last edited by becik; 17-01-2014, 18:32.
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • Seta
                        Piję piwo
                        • 10-2002
                        • 6964

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: czarny, rubinowe refleksy [4.5]
                        Piana: niezbyt trwała, ale ładnie brudzi szkło, po koniec zanika [3.5]
                        Zapach: kwaskowata kawa, ejlowe estry, pokrzywowy chmiel, lekka szmatka [3.5]
                        Smak: zadziwiająca średnio-ułożona mieszanka: limonka, lukrecja, anyż, kawa, lekki popiół, długa goryczka; ciężkie i rozgrzewające [4]
                        Wysycenie: średnie, OK [4.5]
                        Opakowanie: brak, trafna nazwa [4]
                        Uwagi: Chmielernia. Ciekawe, niezłe piwo.

                        Moja ocena: [3.825]
                        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                        Comment

                        • szkott
                          Member
                          • 06-2005
                          • 31

                          #27
                          Nie będzie systematycznej oceny, ponieważ piłem do obiadu, co utrudniało skupienie na szczegółach. Piwo było w porządku. Nie jest szczególnie przepalone, ani treściwe; jest za to dość dobrze pijalne. Brak ciała sprawia, że czuć nuty alkoholowe (szczególnie, gdy się trochę ociepli). Pod obiad w Chmielarni było jak znalazł. W każdym razie bezpośrednio po wypiciu byłem zadowolony.
                          Natomiast chwilę później zamówiłem porter z Nøgne Ø. I to było piwo absolutnie genialne, które sprawiło, że nagle dostrzegłem szereg wad Warmera.
                          Reasumując: Warmer to taki średniak (ale raczej na plus, niż na minus).

                          Comment

                          • pioterb4
                            Senior
                            • 05-2006
                            • 4322

                            #28
                            Natomiast chwilę później zamówiłem porter z Nøgne Ø. I to było piwo absolutnie genialne, które sprawiło, że nagle dostrzegłem szereg wad Warmera.
                            Wiesz, z tym porterem to mało kto miałby szansę coś ugrać Nie piłem Warmera ale przy Nogne O Porter wszystkie inne praktycznie bledną.

                            Comment

                            • Marcin_wc
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 2115

                              #29
                              Pyszny brown porter. Sporo podpiekanych orzechów i karmelu. Lanie z pompy dało temu piwu piękną pianę i odpowiednią treściwość.

                              Comment

                              • zgoda
                                Senior
                                • 05-2005
                                • 3516

                                #30
                                To się coś nie udało, bo miał być robust.
                                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎