Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bartek, [Doctor Brew] Sunny Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #46
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: piękny jasno-pomarańczowy, mętne [5]
    Piana: biała, drobna, opada powoli,, na koniec zostaje obwódka, osadza się na szkle w bliżej nieokreślonych postaciach [3.5]
    Zapach: słaby ale dość miły, cytrusowo-sosnowy [3.5]
    Smak: bardzo mocna cierpka goryczka, sosnowo-żywiczno-chmielowa, zabija wszystkie inne posmaki w tym piwie, które da się wyczuć tylko pod koniec łyczka w kącikach ust, a są to cytrusowo słodowe nuty [3]
    Wysycenie: trochę za duże, mometalnie bąbelki zbyt mocno kłują w podniebienie [4]
    Opakowanie: fajna etykieta, brak mi tylko firmowego kapsla [4.5]
    Uwagi: Kolejne zawalone chmielami piwo, które poza ostrą, nachalną i zalegająca goryczka nic ciekawego nie oferuje. Typowy polski rewolucjonizm, dowalić chmielu, reszta mało ważna, lud i tak kupi

    Moja ocena: [3.45]
    Attached Files
    Last edited by becik; 27-04-2014, 20:00.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9755

      #47
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnozłoty, taki "lekko złamany", opalizujący... [4]
      Piana: Białokremowa, drobna, dość wysoka, dość trwała. [4]
      Zapach: Ziołowo-chmielowy, ale jednak (to plus) stonowany. [3.5]
      Smak: Wytrawna, silna goryczka i... I nic więcej. Znowu. [3]
      Wysycenie: Niewysokie. [4]
      Opakowanie: Litrowy PET z Piw-Pawia. Dobrze, że można kupić w tej formie, piszę to jako częsty kierowca. [3.5]
      Uwagi: Ktoś tu porównał to piwo do Pacifica. Moim zdaniem, to zupełnie inny ocean... .

      Moja ocena: [3.4]

      Comment

      • chechaouen
        Senior
        • 01-2011
        • 1180

        #48
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Pomarańczowy. Lekko mętny [4]
        Piana: Duża, sztywna, trwała [4.5]
        Zapach: Bardzo przyjemny. Intensywna mieszanka, w której tropikalne owoce grają zdecydowanie główne role. [5]
        Smak: Całkiem nieźle, ale zapach obiecywał bardzo wiele w warstwie słodowo-owocowej, a ta jest dość płaska, schowana za chmielową goryczką, która jest grejpfrutowa. Goryczka spora i długa, a w pierwszych sekundach po łyku nawet rośnie. Na finiszu lekko zalegająca, ale w sumie przyjemna. Wahałem się między 4 a 4,5, ale jednak troszkę za bardzo mi brakuje tej tropikalnej owocowości obiecanej w zapachu, który jest świetny, taki aż soczysty. Tropiki w smaku też są, ale mogłoby być ich nieco więcej [4]
        Wysycenie: Odpowiednie [5]
        Opakowanie: Pite w pubie, więc wystawiam neutralne 4 [4]
        Uwagi: Piwo chyba należy zaszufladkować jako American Pale Ale (APA) a nie AIPA i w tej kategorii zaskakuje nieco poziomem chmielowej goryczki. I ja tutaj jestem jak najbardziej na tak, bo pijąc ostatnio inne piwa APA, odczuwałem spory niedosyt rozpieszczony mocniej nachmielonymi AIPAmi i IIPAmi. W warstwie słodowej jest nieco słabiej, ale jak na APA w sumie jest bardzo przyzwoicie. Piwo na amerykańcach, które nie jest inwazyjne jeżeli chodzi o procenty i ekstrakt, ale daje od siebie dużo w warstwie goryczkowej

        Moja ocena: [4.45]

        Comment

        • x57
          Senior
          • 05-2011
          • 247

          #49
          Kolor ciemnozłoty, dość mocno mętne.
          Piana niska, średnio-pęcherzykowa, biała, niezbyt trwała.
          Aromat mocno chmielowy, cytrusy, owoce tropikalne, lekka żywiczność, rześki.
          Smak chmielowość już mniejsza, średnia słodowość, dość mocno tostowa, lekki karmel, trochę estrów.
          Goryczka średnia, w miarę czysta, trochę pozostająca, po ogrzaniu już bardziej taninowa.
          Odczucie w ustach pełnia średnio-niska, wysycenie średnio-niskie.

          Dobre, pijalne.

          Comment

          • chemmobile
            Senior
            • 03-2009
            • 2168

            #50
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemnożółty, miodowy, mętny; sprawia wrażenie piwa treściwego, gęstego. [4.5]
            Piana: Drobna, ale i w drobnej ilości. Stabilna w postaci cieniutkiego kożucha. [2.5]
            Zapach: Gorzki grejpfrut w dużej ilości do pary ze słodkim mango. Reszta aromatów stanowi jedynie blade tło. [4]
            Smak: Grejpfutowy płyn do mycia naczyń. Mocno niezbalansowane w kierunku goryczy, która w posmaku końcowym jest nieprzyjemnie ściągająca. Braki w treściwości (lub przechmielenie, ganz egal), pełności, różnorodności. Męczące na dłuższą metę, tj. powyżej 0,2-0,3 L. [2]
            Wysycenie: Odpowiednie. [4.5]
            Opakowanie: Butelka. [3]
            Uwagi: Piwo proste i jednowymiarowe. Celowo przechmielone (nadal w modzie?) lub spartolono balans. W każdym razie piwa proste z reguły są tańsze.

            Moja ocena: [3.05]
            Last edited by chemmobile; 30-04-2014, 16:10.
            Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
            Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

            Comment

            • meszek0009
              Senior
              • 04-2014
              • 247

              #51
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemne złoto, zmętnione. [5]
              Piana: Drobna i śnieżnobiała, ale szybko opada do obwódki, która ładnie zdobi szkło. [4]
              Zapach: Poezja. Dałem to piwo do powąchania paru osobom, które na co dzień upajają się Żubrem czy inną Warką i wszyscy wyczuli co najmniej grejpfruta i żywiczność. Pokazuje to jak wyrazisty i intensywny aromat ma to piwo. Dodam tylko, że ten grejpfrut jest słodki, ma charakter lekko landrynkowy. Dochodzą też tropiki - jak dla mnie to mango. Żywiczność i kwiatowość stanowią idealnie dopełniające tło. Wszystko zbalansowane i bardzo przyjemne. IDEAŁ [5]
              Smak: Goryczka nie jest tak uderzająca (odurzająca) jak niektórzy tu pisali. Jest mocna, ale bez przesady, nie zalega, ma charakter lekko żywiczny - jak dla mnie taka jaka powinna być. Te wszystkie nuty tak intensywne w zapachu nie są tak wyraźne w smaku, co nie zmienia faktu, że czuć i cytrusy i żywiczność, a nawet górnofermentacyjną brzoskwinię, ale wszystko sprawia wrażenie delikatnie rozwodnionego. Bardzo pijalne i lekkie. [4]
              Wysycenie: Idealne, nie za wysokie, piwo jest dość aksamitne. [5]
              Opakowanie: Stylowa etykieta, dużo info, estetycznie. Jak dla mnie ok. [5]
              Uwagi: No ten zapach powala !

              Moja ocena: [4.5]
              Last edited by meszek0009; 03-05-2014, 22:50.

              Comment

              • Puszek_72
                Senior
                • 02-2012
                • 269

                #52
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bursztyn, lekko mętny [4]
                Piana: Drobna, średnio obfita i średnio trwała [4]
                Zapach: Zapach żywiczny, trochę grejpfrut ogólnie aromat stonowany. [4]
                Smak: Wytrawne z zalegającą goryczką, niezbalansowane. [3]
                Wysycenie: Ciut za wysokie [4]
                Opakowanie: Ładna dopracowana etykietka, pełny składa, podoba mi się [4.5]
                Uwagi: Nie dla mnie piwo goryczka zabiła wszystko

                Moja ocena: [3.625]

                Comment

                • von_scheisse
                  Senior
                  • 02-2012
                  • 488

                  #53
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Głębokie złoto, zmętnione. [4]
                  Piana: Niezbyt obfita, szybko redukuje się do wysp ma powierzchni. [3]
                  Zapach: Zapach soku multiwitaminy, dość intensywny. [4]
                  Smak: Średnio słodowe, owoce tropikalne od amerykańskich chmieli, na finiszu dosyć tępa i zalegająca goryczka, w tle pałęta się delikatna słodowa chlebowość. [4]
                  Wysycenie: Średnie, jak dla mnie jak najbardziej w normie. [4.5]
                  Opakowanie: Etykieta ładna, choć tekst na "kontrze" zalatuje trochę grafomanią. Plus za pełny skład, podane informacje nt. ekstraktu i zawartości IBU [4.5]
                  Uwagi: Dobrze piwo, choć niczego nie urwało - trochę zbyt drogie, jak na takie odczucia. Data przydatności do spożycia do 25.05.2014 r.

                  Moja ocena: [3.95]
                  Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                  http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                  https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                  Comment

                  • Seta
                    Piję piwo
                    • 10-2002
                    • 6964

                    #54
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Mętnawy bursztyn. [4]
                    Piana: Średnia. Brudzi szkło, ale szybko opada do bardzo dziurawej firanki. [3.5]
                    Zapach: Intensywność nie większa niż średnia. Ładny. Cytrusy, kwaskowe owoce, w tle trawa i żywica. [4]
                    Smak: Goryczka spora, ale absolutnie nie przesadzona, przyjemnie skontrowana słodko-kwaśnymi żółtymi owocami, które naprawdę nadają mu słoneczny charakter. Wyraźny grejpfrut w długim goryczkowym posmaku. Pijalność znakomita! Dałem maxa, ale jaja! [5]
                    Wysycenie: Średnie, pasuje. [4.5]
                    Opakowanie: Grafika misię podoba. Nazwa wydawała się dziwaczna, ale po spróbowaniu piwa zmieniłem zdanie. Opis grafomański, ale informacje wzorcowe. [4.5]
                    Uwagi: Smaczne! Będzie powtórka, jeśli się natknę.

                    Moja ocena: [4.4]
                    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                    Comment

                    • Mawel
                      Member
                      • 04-2014
                      • 65

                      #55
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoty, rozcieńczona herbata. Mętne. [4]
                      Piana: Słabo się rozwijała i szybko opadła. Średnio i drobno pęcherzykowa. Zdobi szkło [4]
                      Zapach: Cytrusy i tropiki. Lekka karmelowość. Trochę herbatników. Niezbyt intensywny. Jakaś taka nuta, której nie potrafię zdefiniować. [3.5]
                      Smak: Delikatne słody ustępują z czasem solidnej goryczce. Goryczka lekko zalegająca o charakterze pestkowym. Generalnie za dużo się nie dzieje, ale jest bardzo pijalne. Piwo wytrawne z fajną cytrusową goryczką [4]
                      Wysycenie: Średnie, odpowiednie [4.5]
                      Opakowanie: Fajna, minimalistyczna. Pomimo, że jest w trzech kolorach to przyciąga wzrok. Pełen skład. [5]
                      Uwagi: Dobra, sesyjna IPA. To moje drugie podejście do Sunny Ale, trzyma poziom.
                      Warka 20.06.2014

                      Moja ocena: [3.9]

                      Comment

                      • GreenFox
                        Senior
                        • 12-2013
                        • 273

                        #56
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bardzo jasny, wpadający w słomkowy - taki słoneczny, bardzo fajnie koresponduje z nazwą [5]
                        Piana: Pewnie to kwestia nalewania w barze, ale piana była dość znikoma, nie oblepiała ścianek kufla po zamieszaniu pojawia się kożuszek [3.5]
                        Zapach: Bardzo przyjemny i orzeźwiający, głównie cytrusy, owoce egzotyczne, w tle delikatna słodowość [4.5]
                        Smak: Na początek trzeba napisać - piwo jest wprost niesamowicie pijalne! Znika z kufla w tempie błsykawicznym, a spowodowane to jest znakomitym balansem w smaku pomiędzy delikatną słodowością a przyjemną orzeźwiającą cytrusową goryczką. Tak właśnie powinno wyglądać lekkie, dobrze nachmielone piwo. Mały minus za minimalnie zbyt długo zalegającą goryczkę oraz lekką wodnistość. [4.5]
                        Wysycenie: Średniowysokie, raczej stylowe, bardzo ładnie wyważone - piwo nie zatyka a jednocześnie orzeźwia [5]
                        Opakowanie: Pite z nalewaka ze smętną naklejką więc zbyt wiele powiedzieć się nie da [3]
                        Uwagi: Niesamowicie pijalne piwo na lato, muszę sprawdzić w jakich cenach są wersje butelkowe, ale lana jest naprawdę świetna - godne polecenia!

                        Moja ocena: [4.375]

                        Comment

                        • chcebycemo
                          Junior
                          • 04-2012
                          • 12

                          #57
                          Pite przeterminowane o około miesiąc. Zaskakująco dobre. Wcześniej nie smakowały mi piwa Doctor Brew, były przechmielone i niezbalansowane. Pomimo niepierwszej świeżości brak oznak zakażenia i wyraźny chmielowy zapach. Ogólnie na plus.
                          Attached Files

                          Comment

                          • Mars276
                            Senior
                            • 07-2014
                            • 134

                            #58
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bursztyn, ciemne złoto. Mętne. [4]
                            Piana: Głównie drobnopęcherzykowa. Bardzo trwała. Świetny lacing. [4.5]
                            Zapach: Głównie grapefruit. Poza tym grapefruit i jeszcze... grapefruit:-) Pogłoski o owocach tropikalnych zdecydowanie niesprawdzone. Po kilku łykach i porządnym zamieszaniu w pokalu wyszła leciutka nuta siarkowa - na szczęście nic, co by bardzo przeszkadzało. Ogólnie aromat jest super. [4.5]
                            Smak: Rewelacyjna goryczka. W smaku znowu konsekwentnie grapefruit. Piwo jest super pijalne i bardzo orzeźwiające. Ideał. [5]
                            Wysycenie: średnie - idealne [5]
                            Opakowanie: Etykiety Doctora Brew bardzo mi się podobają. Metryczka z tyłu jest rewelacyjna. [5]
                            Uwagi: Mam swojego faworyta wśród polskich browarów. Jestem fanem:-)

                            Moja ocena: [4.725]

                            Comment

                            • pivicko
                              Member
                              • 10-2010
                              • 52

                              #59
                              Świetne piwo, goryczkowe, kiedy tylko je widzę zawsze kupuję i do tej pory nie zawiodłem się, chociaz w sumie długo to nie jest. Super. Browarnicy tak trzymać i nie osiadać na laurach!

                              Comment

                              • tuses
                                Member
                                • 05-2014
                                • 34

                                #60
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Złoty, nieco zmętniony. [4]
                                Piana: Średniowysoka, pęcherzyki różnej wielkości. Opada, pozostaje warstewka, słabo oblepia szkło. [4]
                                Zapach: Słodki. Przede wszystkim chmiel i aromaty owoców tropikalnych z mango na czele. Po ogrzaniu pełni dodaje słodowa (karmelowa) nuta. Jak na APA, aromat jest bardzo złożony. [5]
                                Smak: Wytrawne i pijalne. Wysoka, ale nie zalegająca goryczka przypomina smak skórki cytrusa. Pojawia się szybko i nadaje piwu charakter. Z czasem, tak jak w aromacie, pojawiają się słodowe nuty. [5]
                                Wysycenie: Średnie do wysokiego. [4]
                                Opakowanie: Proste i kompletne, jak to u Doctor Brew. [4.5]
                                Uwagi: Warka do 23.10.14. Być może najlepsze polskie APA dostępne w butelce. Być może, bo wszystkich nie próbowałem, a spośród tych, które udało mi się kupić, prowadzi zdecydowanie. Konkurencja często proponuje płaski smak bez słodowej kontry i niezbalansowaną goryczkę. Tu wszystko się komponuje w znakomite piwo, lżejszą wersję dobrego AIPA.

                                Moja ocena: [4.775]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎