Żywiec, Marcowe

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pawel_K
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 2013.02
    • 18

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Przezroczysty, bursztynowy. [4]
    Piana: Jest, w formie kożucha nawet przez kilka minut. Szybko opada, słabo oblepia szkło. [3.5]
    Zapach: Intensywniejszy niż się spodziewałem. Karmelowy, mało przyjemny, ciężko mi go dokładniej opisać. [3]
    Smak: Karmelowy, słodkawy, nic ciekawego. Delikatnie czuć alkohol.Po wypiciu około połowy kufla pojawia się delikatnie smak skórki od chleba. Goryczka śladowa nieprzyjemna. [2.5]
    Wysycenie: Wysokie. Podejrzewam, że przy nalaniu na dwa razy nie było by kłopotliwe. [3.5]
    Opakowanie: Butelka ze zdobieniami, zwrotna. Estetyczne etykiety. Sygnowany kapsel. Całość może się podobać. [4]
    Uwagi: Czym bliżej końca tym smaczniejsze. Nie ma szału, ale da się wypić. Najlepsze z serii.

    Moja ocena: [2.975]

    Comment

    • Koninck
      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
      • 2009.03
      • 180

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemny bursztyn [4.5]
      Piana: Tylko przy nalewaniu potem pozostaje otoczka [3]
      Zapach: Mało wyczuwalny karmel [3]
      Smak: Lekka goryczka ze słodkością w tle delikatny alkohol [4]
      Wysycenie: Jak dla mnie może być [3.5]
      Opakowanie: Ciekawa grafika, etykiety nie przyklei się byle gdzie ze względu na stempel na szkle całość ładnie wygląda [4.5]
      Uwagi: Pite pierwszy raz i miłe zaskoczenie,...ma swój styl

      Moja ocena: [3.575]
      Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.

      Comment

      • Koninck
        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
        • 2009.03
        • 180

        #33
        Uroki degustacji...
        Attached Files
        Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.

        Comment

        • dlugas
          Major Piwnych Rewolucji
          🍼
          • 2006.04
          • 4014

          #34
          Kolor: Miedziany, klarowny
          Piana: jest i za chwilę jej nie ma
          Zapach: mało intensywny, słodowy, karmel, alkohol, lekki kalafior? oraz razowy chleb. Ogólnie średnio przyjemny

          Smak: słodowe, średnio przyjemna goryczka od alkoholu, karmel. Po przełknięciu pojawia się ziejąca pustką wodnistość.

          Wysycenie: raczej w sam raz
          Opakowanie:ładny papier, ładne kolory, czcionki. Jest całkiem ok.
          Uwagi: smakuje jak alkoholowy płaski, niezbyt udany koźlak. Pusta koncernowa końcówka niszczy całość.

          Żywiec stworzył wyprane ze smaku euromarcowe.
          Tragedii nie było, ale nie wrócę, bo nie ma po co
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • KetRaab
            Szeregowy Piwny Łykacz
            • 2014.08
            • 2

            #35
            Najgorsze z całej żywieckiej trójki. Ładny kolor, piana chwilowa, w aromacie bardzo wyczuwalny, nieprzyjemny miód, w smaku słodowo, kwaśnawo z nieprzyjemną goryczką. Albo się tak popsuło albo tak słabe było od samego początku.

            Comment

            • Kiezmar
              Kapral Kuflowy Chlupacz
              • 2014.09
              • 53

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Miedziano - bursztynowy. Przejrzyste. [5]
              Piana: Z początku obfita. Z czasem redukująca się do kożuszka, który nawet miejscami oblepia szkło. [4]
              Zapach: Słodowy. Niezbyt intensywny. [3.5]
              Smak: Głównie słodowy. Z początku słodki, goryczka słaba gdzieś w tle. Średnio pełne. Umiarkowanie pijalne. [4]
              Wysycenie: Zdecydowanie za wysokie. [3]
              Opakowanie: Przyzwoicie, jak w całej nowej serii Żywca. Fajny dedykowany kapsel. [4]
              Uwagi: Powiem, że nawet miło się zaskoczyłem, spodziewałem się, będzie gorzej.

              Moja ocena: [3.825]

              Comment

              • MlodyPiwosz
                Kapral Kuflowy Chlupacz
                • 2012.04
                • 73

                #37
                Kolor: Ciemno-złoty.
                Piana: Praktycznie brak.
                Zapach: Głównie słodowy, oraz aromat dębowej beczki.
                Smak: Niezbyt przyjemny, nuta karmelizowanego cukru oraz słodu. Niezbyt miła goryczka.
                Wysycenia: Niskie.
                Opakowanie: Jasnobrązowa butelka 0,33 l, podany ekstrakt, dedykowany kapsel.
                Uwagi: Kupione za 1,99 zł z promocji w Biedronce, smakuje mi bardziej niż Białe ale bez udziwnień.

                Comment

                • MrGodiva
                  Kapral Kuflowy Chlupacz
                  • 2014.11
                  • 56

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Taki jak ma być. Bursztynowo-miedziany [5]
                  Piana: Niezbyt długo się utrzymuje. Zanika prawie całkowicie po paru minutach. Podoba mi się jej kolor. [3.5]
                  Zapach: Kiepski. Ledwo wyczuwalny. Czuć jakiś taki jałowy aromat słodowy. Kojarzy się to ze sztucznością, ktoś tu pisał o oleju lnianym - to dobre skojarzenie. [2]
                  Smak: Pomimo tego, że te sztuczne aromaty w smaku są dużo bardziej wyczuwalne to smak jest nieco lepszy od zapachu chociaż bardzo płytki. [2.5]
                  Wysycenie: Kapkę mniej byłoby ok. [4]
                  Opakowanie: Fajniejsze od APA. Podoba mi się grafika. Plus za zwrotną butelkę. [4.5]
                  Uwagi: Niezbyt dobrze wypada to piwo. To co zostało mi w pamięci to ten sztuczny posmak jaki kojarzy mi się sikaczami typu Leżajsk.

                  Moja ocena: [2.725]

                  Comment

                  • marqqq
                    Kapitan Lagerowej Marynarki
                    • 2014.12
                    • 674

                    #39
                    Kupione dziś za mniej niż 2zł, bo kończy się data ważności.
                    Z ostatnich eksperymentów, czyli piw z wyższej półki (cenowej), to najbardziej przypomina te zwykłe nudne koncerniaki.
                    Pijalne oczywiście, ale bez szału.

                    Comment

                    • GreenFox
                      Porucznik Browarny Tester
                      • 2013.12
                      • 273

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marqqq
                      ... czyli piw z wyższej półki (cenowej)
                      No ja rozumiem, że dla każdego różne są progi cenowe, ale to piwo może oznaczać wyższą półkę chyba tylko wtedy, jeżeli na co dzień pije się Żuberki a to i tak kupowane po promocji poniżej 2 zł (nie żebym miał coś do Żuberka, no ale mimo wszystko żeby wyższa półka - chyba, że to taki żarcik słowny to przepraszam). Nie chcę, żeby komentarz został odebrany obraźliwie, ale ot tak mi się skojarzyło, że tutaj ludzie narzekają, że kraft drogi bo i powyżej 7-8 zł już sobie życzą, a z drugiej strony niektórzy piwo po 2-3 zł klasyfikują jako to droższe - ot fajnie to pokazuje różne punkty widzenia

                      A co do piwa, bo było próbowane wczoraj, to nie bardzo chce mi się je oceniać artomatem. W pierwszym niuchu zapowiadało się nawet nie najgorzej, była jakaś sugestia chlebowości, jakaś tam słodowość, ale później wyszły nieprzyjemne aromaty kanalizacji i skarpet ot i wszystko się popsuło W smaku bez wyrazu, wodniste, lekko zaznaczona goryczka. Moim zdaniem, nawet pomimo promocyjnej ceny piwo raczej niewarte uwagi, lepiej zakupić bliźniaczego bocka, który daje znacznie przyjemniejsze odczucia z konsumpcji.

                      Comment

                      • marqqq
                        Kapitan Lagerowej Marynarki
                        • 2014.12
                        • 674

                        #41
                        Zwykle gustuję w tych +/- 2zł
                        I napisałem z wyższej, nie najwyższej

                        Comment

                        • GreenFox
                          Porucznik Browarny Tester
                          • 2013.12
                          • 273

                          #42
                          A - no to wszystko jasne Swoją drogą to miła odmiana na tym forum, a nie, że wszyscy by tylko RISy SRISy po kilka dyszek spijali

                          Comment

                          • kenny
                            Kapitan Lagerowej Marynarki
                            • 2009.04
                            • 712

                            #43
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bursztynowy. [4]
                            Piana: Właściwie brak. [2.5]
                            Zapach: Słaby, słodowo-chlebowy. [3.5]
                            Smak: Słodowy, zbożowy, lekko słodkawy, na koniec lekki kwasek i goryczka na granicy sugestii. [3]
                            Wysycenie: Dość wysokie. [3.5]
                            Opakowanie: Butelka 330 ml z Biedronki, szału nie ma, ale cała seria przynajmniej spójna graficznie. [3.5]
                            Uwagi: Nie spodziewałem się niczego wielkiego i w zasadzie to otrzymałem O ile pachnie nawet nieźle, choć słabo, to smaku tu niewiele. Piwo jest dość treściwe, ale płaskie. Na plus brak wad, ale nie widzę powodów, by do niego wracać. Różnica między nim, a typowym mózgotrzepem jest spora, ale stosunek cena/jakość nie powala.

                            Moja ocena: [3.225]

                            Comment

                            • PiVoSH92
                              Kapral Kuflowy Chlupacz
                              • 2015.05
                              • 82

                              #44
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Idealnie klarowne, ciemnobursztynowe, wot - marcowe [5]
                              Piana: Całkiem ładna, drobna, jest znikomy lacing, zostaje do końca - solidne [4]
                              Zapach: Słodowa pustka. Żadnych ciekawych nut, zwykłe słody + na granicy autosugestii skórka chleba [3]
                              Smak: Tu takich koźlakowych nut trochę więcej, czuć lekką skórkę od chleba ale wciąż za dużo słodowości. Nie sprawia jednak wrażenia pustego, może jak na 14 to jest z lekka wodniste, ale jak najbardziej na znośnym poziomie. Goryczka dość słaba, ale przyjemna, nie typowo eurolagerowa kwaśność. Alkohol zamaskowany, niewyczuwalny [4]
                              Wysycenie: Zdecydowanie za wysokie. [3]
                              Opakowanie: Cała ta seria ma ładne opakowania a to konkretne chyba najbardziej mi się podoba. Trochę mało informacji (użyte chmiele itp.) ale poza tym bardzo dobrze [4.5]
                              Uwagi: Jako deska ratunku w kiepsko zaopatrzonym sklepie bardzo dobre, cena w granicach 3-3,5zł powoduje, że to piwo ma sens. Zimne wchodzi wręcz z przyjemnością. Choć nie jestem pewien, czy ten aromat chlebowy pasuje do tego stylu to jednak bardzo mi się spodobał, co nieco podniosło ocenę. Nieco bardziej wytrawne z bardziej zaznaczoną goryczką byłoby ideałem (w swojej klasie cenowej i stylu).

                              Moja ocena: [3.675]

                              Comment

                              • WojciechT
                                Major Piwnych Rewolucji
                                • 2012.09
                                • 2546

                                #45
                                Dostałem butelkę 0,33 l w prezencie, więc próbuję ponownie.

                                Aromat przyjemny, słodowy. Smak nawet przyzwoity. Wyraźnie słodowy, karmelowy (tego karmelu chyba nawet za dużo). Bardziej wodniste niż treściwe, ale nie jest tak przeraźliwie puste, jak wiele piw koncernowych. W sumie niezłe.

                                Comment

                                Przetwarzanie...