Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Reden, Żniwa Chmielarzy IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tuses
    Member
    • 05-2014
    • 34

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: PIPA ma być chyba dość ciemna, ale może nie aż tak. [4]
    Piana: Szybko opada, ale da się wzbudzić, w niewielkim stopniu oblepia szkło. [3]
    Zapach: O ile z butelki było jeszcze nawet ziołowo, to w szkle nie dało się ukryć cebuli i czosnku. Bez zamieszania czuć jeszcze jakiś karmel, ale po zabełtaniu zawartości szkła jest zmasowany atak siarki... [1]
    Smak: Daję więcej niż 1, bo z zatkanym nosem da się to pić. Czuć karmel, ale kwasowość jak na styl jest chyba za wysoka. [2]
    Wysycenie: Średnie do wysokiego. [4]
    Opakowanie: Niestety najmocniejsza strona tego piwa. Nazwa jest co prawda taka sobie, ale wzór etykiety jest w porząku. Pełen opis, kolor, nieregularny kształt. [4.5]
    Uwagi: Testujemy dziś nowości z Redena i o ile pozostałe degustacje wyszły zdecydowanie na plus (przede wszystkim Wit i American wheat!), to tu jest dramat i musiałem się tym podzielić. Pierwszy raz spotkałem się z tak intensywną wadą w polskim piwie rzemieślniczym. Nie znalazłem wątku o Żniwach z nowego browaru Reden, więc zamieszczam post w wątku o piwie z Chorzowa. Warka do 15.11.14.

    Moja ocena: [2.075]

    Comment

    • kenny
      Senior
      • 04-2009
      • 712

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemnobursztynowy, lekko opalizujący. [4.5]
      Piana: Bardzo wysoka, początkowo utrudnia nalewanie. Do końca zostaje spory kożuszek, ładnie koronkuje. [4]
      Zapach: Ładny, kojarzy się z PLON-em Kormorana, szyszka chmielowa i susz kwiatowy. [4.5]
      Smak: Cytrusowa kwaskowość, słodkawa słodowość, posmak suszu, goryczka ziołowo-cytrusowa. Pełne, goryczka średnia, lekko zalegająca. [4]
      Wysycenie: Niskie. [4]
      Opakowanie: Podobają mi się etykiety Redena, czytelne, wszystko ładnie rozpisane, [4.5]
      Uwagi: Bardzo smaczne piwo, chyba już można powiedzieć, że "typowe" polskie IPA. Ten aromat i posmak suszu kwiatowego, cytrusów i szyszki chmielowej jest bardzo charakterystyczny. Piwo zbalansowane, jest spora baza słodowa, goryczka nie przytłacza, choć niestety trochę zalega. Polecam! Warka do 15.11.14.

      Moja ocena: [4.225]

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        • 11-2009
        • 6195

        #18
        Kenny i Tuses opisane przez Was piwa są raczej ze Świętochłowic.

        Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)

        Comment

        • kenny
          Senior
          • 04-2009
          • 712

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox Wyświetlenie odpowiedzi
          Kenny i Tuses opisane przez Was piwa są raczej ze Świętochłowic.
          Wiem, zgłosiłem już wczoraj prośbę o przeniesienie posta.

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23816

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kenny Wyświetlenie odpowiedzi
            Wiem, zgłosiłem już wczoraj prośbę o przeniesienie posta.
            ocen nie przenoszę bo za dużo roboty przy procesie, trzeba ocenić w nowym miejscu, stare oceny są usuwane.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • kenny
              Senior
              • 04-2009
              • 712

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
              ocen nie przenoszę bo za dużo roboty przy procesie, trzeba ocenić w nowym miejscu, stare oceny są usuwane.
              Ok, zrobione.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎