Browar na Jurze, [Pinta] Grodziskie 3.0

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Boniu
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 2013.09
    • 18

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnożółty, dość zmętnione. [3.5]
    Piana: Ładna, drobnopęcherzykowa i dość obfita, do tego utrzymuje się bardzo długo. Szkoda tylko, że szkła nie oblepia prawie wcale. [4.5]
    Zapach: Delikatne nuty pszeniczne i nieśmiało chowający się gdzieś za nimi chmiel. Niestety brak wędzonki. [3]
    Smak: Bardzo wytrawne, na ustach pozostaje wręcz taki posmak jakby się piło wodę. W smak już czuć nuty dymione, które przykrywają lekką pszeniczność. Goryczki brak. [4]
    Wysycenie: W miarę wysokie, jak na takie lekkie i orzeźwiające piwo pasuje. [5]
    Opakowanie: Informacje są, a sama etykieta w miarę ok, kwestia gustu, dla mnie szału nie ma ale i żenady też brak. [4.5]
    Uwagi: Bardzo pijalne piwo, idealne na letnie grillowanie, ale nie zaskakuje jakoś szczególnie smakiem który nie jest specjalnie wyraźny. A i zapach mógłby być trochę bardziej wyraźny.

    Moja ocena: [3.75]
    It's a god damn shame, when a grown ass mayne complains about the pain that he had to maintain,
    when all he had to do is use his brain and make a change, thats a god damn shame.

    Comment

    • Mikko
      Kapitan Lagerowej Marynarki
      • 2008.12
      • 583

      #17
      To piwo powinno pojawić się na rynku jako 'Piwo Boczkowe' (nie mylić z Arnoldem Boczkiem, to nawiązanie do Kormorana czosnkowego albo raczej do czipsów). Smak i zapach podsmażonego boczku z jajecznicy. Ktoś dobrze wcześniej określił smak jako słonawa woda po wędzonych rybkach. Nie ma porównania do A'la Grodziskiego (wersja 2.0 czeka na degustację).

      Comment

      • rgrzech
        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
        • 2013.12
        • 230

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: żółty, piwo jest mętne. [4]
        Piana: bardzo słaba, znika zaraz po nalaniu piwa do kielicha. [2]
        Zapach: na pierwszym planie szynkowa wędzoność, w tle nuty pszeniczne. [4]
        Smak: wędzoność i lekka kwaskowość. Goryczka jest niska i krótka. [3.5]
        Wysycenie: idealnie kontrastuje szynkową wędzonkę. [5]
        Opakowanie: w stylistyce Pinty. Wszystkie potrzebne informacje zamieszczone na etykiecie. Dziwi szkło w kształcie maczugi lub kija do baseballa. [4]
        Uwagi: Piwo jest orzeźwiające i dobrze pijalne. Mimo tego nie powala.

        Moja ocena: [3.65]

        Comment

        • Rumcais
          Kapral Kuflowy Chlupacz
          • 2014.01
          • 91

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bardzo mętne, słomkowa barwa. [4]
          Piana: Obfita, wysoka. Bardzo szybko znika do malutkiego kożuszka. Lekko oblepia szkło. [3]
          Zapach: Mało intensywny: słodowość połączona z mało przyjemną w tym wypadku wędzonką. [3]
          Smak: Bardzo wodniste. Goryczka wyczuwalna, krótka. W smaku głównie wędzoność i odrobina słodowości, mocna z biegiem czasu spadająca kwaskowatość. W miarę picia smak coraz bardziej nieprzyjemny, nasila się wędzoność, myśli się o wypiciu i pozbyciu się balastu... [2.5]
          Wysycenie: Optymalne. [5]
          Opakowanie: Klasyczna stylistyka Pinty. [5]
          Uwagi: Kupione w Ministerstwie Browaru w Poznaniu. Grodziskie 2.0 bez porównania lepsze.

          Moja ocena: [3.05]

          Comment

          • corsano
            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
            • 2013.05
            • 182

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Żółty, mętny [4]
            Piana: Słaba, średniopęcherzykowa, niezbyt trwała [2]
            Zapach: Na początku przyjemna i mocna wędzonka ale szybko się ulatnia, przy końcu już nic nie czuć [2.5]
            Smak: Wodniste, orzeźwiające, lekko słodowy, wędzonka dość słaba, lekko kwaskowe, goryczka na niskim poziomie [4]
            Wysycenie: Wysokie, bardzo dobre [4.5]
            Opakowanie: Standardowa butelka Pinty. Nic specjalnego, plus za ogrom cennych informacji, kapsel firmowy [4]
            Uwagi: Jak dla mnie trochę lepsze od wersji 2.0. warka do 24.07.2014, pite w temperaturze 13°C

            Moja ocena: [3.3]

            Comment

            • Warchlando
              Kapral Kuflowy Chlupacz
              • 2012.06
              • 94

              #21
              Kolor - słomkowy, mętny
              Piana - biała, przeciętnej wielkości, drobnopęcherzykowa, w umiarkowanym tempie opadająca, pozostawia kożuszek na powierzchni
              Zapach - wędzonka wraz z dymem, następnie aromat słodu pszenicznego
              Smak - wędzonka, posmak dymny, następnie słodowość, lekka kwaskowość oraz wodnistość. Goryczka ledwo wyczuwalna.
              Wysycenie - wysokie
              Opakowanie - pintowa eta, analogiczna do wersji 2.0 różniąca się kolorystyką, podane pełne informacje. Kapsel firmowy
              Uwagi - całkiem dobre piwo. Porównując do wersji 2.0 jest to piwo rzeczywiście mniej treściwe, ale dla chcących szybko ugasić pragnienie bez jakiś wybitnych doznań, to będzie dla nich to piwo. Jednakże jak ktoś woli coś głębszego to raczej sięgnie po drugą wersję
              Warka do 28.07.2014

              Comment

              • Ravf
                Porucznik Browarny Tester
                • 2013.06
                • 264

                #22
                Podobnie jak w wersji 2.0 - lekkie rozczarowanie. Kolor słomkowy, mętny (jaśniejszy niż w 2.0). Piana początkowo dość obfita, po chwili opada do krążka. Słabo osadza się na ściankach szkła. Zapach średnio intensywny, słodowo-wędzony. W smaku podobnie, nuty słodowo-wędzone (ale tym razem nie mam skojarzeń z szynka jak w 2.0). Goryczka niska. Piwo jest bardzo lekkie. Wysycenie wysokie. Etykieta praktycznie taka sama jak w 2.0 (różni się minimalnie kolorystyką). Warka do 24.07.2014.

                Ciężko mi powiedzieć, która wersja jest lepsza. Jeśli już miałbym na którąś wskazać to chyba jednak 2.0, w której wyczuwalne były nuty szynkowe, których tutaj nie zauważyłem. Widać ten styl nie jest dla mnie ale chętnie spróbuję grodziskich z innych browarów jak będę miał okazję.

                Comment

                • Seta
                  Pułkownik Chmielowy Ekspert
                  • 2002.10
                  • 6964

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Słomkowo-mleczny, mętne jak cholera. Klarować trza! [2.5]
                  Piana: Słaba, zostaje cienka obrączka, nie brudzi szkła. [2.5]
                  Zapach: Słaba intensywność. Słodowo-zbożowy w tle wędzonka. [3.5]
                  Smak: Wodniste, lekko słodowe, lekko-średnia goryczka, dość wyrazista zalegająca wędzonka w posmaku. Bez wad.
                  Dobra lub bardzo dobra pijalność. [4]
                  Wysycenie: Spore, trwałae, właściwe. [4.5]
                  Opakowanie: Brzydka etykieta. Brązowa maczuga (jeśli to szklanka, to raczej jest w niej jakiś koźlak) jest w na tle czerwonego kółka, a dookoła zieleń. Moja córka dużo lepiej dobiera kolory.
                  Informacje doskonałe. [3]
                  Uwagi: 2014-07-24 Jedno z nielicznych piw, które smakuje lepiej niż wygląda,

                  Moja ocena: [3.575]
                  Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                  Comment

                  • von_scheisse
                    Porucznik Browarny Tester
                    • 2012.02
                    • 488

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasnożółta, mętne (może ciut za bardzo). [4]
                    Piana: Trochę większa niż w wersji 2.0 ale i tak mizerna i nietrwała [3]
                    Zapach: Lekka wędzonka, w tle słód. Aromat mało intensywny. [4]
                    Smak: Bardzo lekkie, słodowość bardzo delikatna, lekko kwaskowe (kwaskowość chyba ciut większa niż w 2.0), wędzonka minimalnie bardziej wyczuwalna niż wersji 2.0 [3.5]
                    Wysycenie: Wysokie [5]
                    Opakowanie: Etykieta ładniejsza niż wersji 2.0. Podane zostały pełne informacje. [4.5]
                    Uwagi: Piwo z datą przydatności do spożycia do 28.07.2014 r. Ta wersja smakowała mi minimalnie gorzej niż bliźniacza wersja 2.0 - 3.0 jest taka jakby bardziej chropowata i nie zbalansowana w smaku.

                    Moja ocena: [3.775]
                    Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                    http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                    https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                    Comment

                    • Krymek
                      Szeregowy Piwny Łykacz
                      • 2014.04
                      • 3

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasno słomkowy (pite w szkle typu flute), mętny [4.5]
                      Piana: Jasna, średniopecherzykowa, na początku bujna, szybko opada, pozostawiając obrączkę, słabo brudzi szkło [2.5]
                      Zapach: Pierwsza nuty grają słody pszeniczne, dająca lekką kwaskowatą ostrość zapachową, po nich uderza w nas zapach wędzonego boczku (warto zaserwować piwo w trochę wyższej niż zalecana temperatura, wtedy wyłonimy całą wędzoność [4]
                      Smak: Bardzo lekkie,sesyjne piwo, w sam raz na lato,w smaku delikatnie słodowe, lekko kwaśne, z delikatną musującą goryczka na finiszu. [4.5]
                      Wysycenie: Wysokie, przyjemnie szczypię w język. [5]
                      Opakowanie: Ładniejsza wersja 2.0 [4]
                      Uwagi: Ciężko określić czy lepsze, czy gorsze od 2.0, dodanie słodu jęczmiennego odmieniło to piwo diametralnie. Myślę że obie wersję zasługują na współistnienie.

                      Moja ocena: [4.125]

                      Comment

                      • DonZ
                        Porucznik Browarny Tester
                        • 2013.03
                        • 303

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Cytrynowo żółte, zmętnione [4]
                        Piana: Bujna, drobna biała, trwała. Choć opada do niewysokiej. [4.5]
                        Zapach: Słodowy o charakterze tostowym i chlebowym. Wędzoność bardzo delikatna, bardziej serowa jak szynkowa. Chodź też i jest delikatnie drewniana. [4]
                        Smak: Wytrawne z drobną słodyczą wyraźną ale nie przytłaczającą wędzonką o niskiej goryczce kierunkującej się do średniej. Zdecydowanie orzeźwiające i idealne na letnie gorące popołudnie. Finisz krótki bardziej chmielowy jak słodowy. [4]
                        Wysycenie: Wysycenie średnie w kierunku do wysokiego, przyjemne i nie zapychające. [4]
                        Opakowanie: Ładniejsza wersja 2.0 [5]
                        Uwagi: Słodsze od wersji 2.0 bardziej wędzone i generalnie chyba lepsze choć mniej orzeźwiające jak wersja single malt.

                        Moja ocena: [4.1]

                        Comment

                        • Oskaliber
                          Kapitan Lagerowej Marynarki
                          • 2010.05
                          • 727

                          #27
                          Kolor: Słomkowy, mętny.
                          Piana: Biała, dosyć obfita, dosyć gęsta, średnio trwała. Opada do dziurawego kożucha.
                          Zapach: Przyjemna, wyraźna wędzonka i minimalna nutka chmielowa.
                          Smak: Treściwość oczywiście dosyć niska, ale daje radę, nie sprawia wrażenia wodnistego. Wędzonka dosyć wyraźna, ale chyba mniej niż w zapachu. Szczypta chmielowości. Całość dopełnia specyficzna kwaskowatość razem ze specyficznym wysyceniem zostawiająca posmak jak po wodzie gazowanej. Wszystko dopełnione średnio niską goryczką.
                          Wysycenie: Wysokie, drobne, musujące.
                          Ogółem: Przyjemne, chociaż mnie nie zachwyciło. Niestety zawieruszyło mi się trochę to piwo i wypiłem je dobre kilka tygodni po wersji 2.0, więc nie mam bezpośredniego porównania, ale tamtą zapamiętałem o wieeele lepiej. Tutaj ten kwasek psuje całokształt. W 2.0 też mi o wiele bardziej odpowiadał profil chmielowy i goryczka.
                          BeerFreak.pl

                          Comment

                          Przetwarzanie...