Kormoran, Podróże Kormorana - Coffee Stout

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • YouPeter
    Senior
    • 05-2004
    • 2379

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jak najbardziej nieprzejrzysty. Ale nie wiem czy to ja mam omamy, ale jak dla mnie to piwo (jak i większość niefiltrowanych stoutów) ma zdecydowanie brązowy odcień. [4.5]
    Piana: Drobnopęcherzykowa, ciemnobeżowa. Utrzymuje się przez ok. 5 min., następnie opada do postaci cienkiej obwódki. Ładnie oblepia ścianki szkła. [4]
    Zapach: Zapach jest dość wytrawny. Dominuje w nim popiół oraz aromat kawy. Pojawia się również lekka czekolada. [4.5]
    Smak: W smaku również popiół jest mocno wyczuwalny, jednak o wiele bardziej do głosu dochodzą pełne smaki kawy i czekolady. Goryczka jest dość intensywna, nieco kwaskowata i delikatnie ściągająca. [4.5]
    Wysycenie: Mogłoby być nieco niższe [4]
    Opakowanie: Jak zawsze w przypadku Kormorana etykieta prezentuje bardzo wysoki poziom. Stonowana, z klasą, a przy tym dobrze wyeksponowany jest gatunek piwa oraz motyw serii. Do butelki powoli się przyzwyczajam, ale niestety jest niezwrotna. [4.5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.425]
    Last edited by YouPeter; 01-04-2014, 20:53.
    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

    Comment

    • Jimmy_jb
      • 11-2005
      • 911

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Stoutowy - czarny nieprzejrzysty. [5]
      Piana: Średnio obfita, drobnopęcherzykowa. Redukuje się do nikłej warstewki, na koniec znika prawie całkowicie. Widywałem lepszą na stoutach. [2.5]
      Zapach: Intensywny. Mocno palona kawa przechodząca w gorzką czekoladę. Z zamkniętymi oczami tylko wąchając wiadomo że to piwo jest czarne. [5]
      Smak: Cierpkie, gorzkie (nawet lekko taninowe) z orzeźwiającą kwaskowatością. Smak intensywny ale nie dobitny, na drugim planie lekka wodnistość jak w dry stoutach. Bardzo wysoka pijalność. Finisz wytrawny i lekko ściągający ale dość krótki. [5]
      Wysycenie: Niskie. Do tego piwa pasuje idealnie. [5]
      Opakowanie: Klasa światowa. Świetnie dobrane kolory, bardzo ładnie rozplanowana etykieta, wszystkie informacje podane. [5]
      Uwagi: Rewelacja. Intensywne aromaty i smak kawy idealnie zbalansowane - mocne ale nie dobijające. Piwo wytrawne i dość cierpkie a przy tym bardzo orzeźwiające. Trochę słaba piana ale to chyba też m.in. przez niskie wysycenie.

      Moja ocena: [4.75]
      Last edited by Jimmy_jb; 01-04-2014, 22:27.
      Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

      Comment

      • Ravf
        Senior
        • 06-2013
        • 264

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnobrunatny, kompletnie nieprzejrzysty. [4.5]
        Piana: Intensywna, ciemnobeżowa, drobno i średnio pęcherzykowa. Średnio trwała, trochę zdobi szkło. [3.5]
        Zapach: Intensywny, kawowy, pojawia się też palona kawa i mocno gorzka czekolada. [5]
        Smak: Podobnie jak w zapachu. Na pierwszym planie kawa i mocno gorzka czekolada, w tle lekka kwaskowość. Goryczka niska, a nawet lekka, palona. Piwo zdecydowanie wytrawne. [4.5]
        Wysycenie: Średnio-niskie, w stronę niskiego. [4.5]
        Opakowanie: Brązowa, bezzwrotna butelka. Standardowa etykieta serii "Podróże" tyle, że na innym papierze. Na kontrze dość długi opis piwa i skład. Ładnie się to prezentuje. Kapsel "podróżniczy". [5]
        Uwagi: Warka do 28.06.2014 (W1). Nie przepadam za kawą ale to piwo mi smakowało. Taką kawę to ja rozumiem

        Moja ocena: [4.6]

        Comment

        • cyoorka
          Senior
          • 03-2007
          • 338

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarne, mętne. [3.5]
          Piana: Ciemna, obfita, początkowo drobna i gęsta, szybko się dziurawi i powoli znika, osiada na szkle. [4]
          Zapach: Bardzo wyraźna kawa, kawa zbożowa, czekolada. [4]
          Smak: Lekko gęsta konsystencja. Dosyć pełne, ale nie słodkie. Lekko kwaskowe, mocno kawowe. Goryczka średnia. [4.5]
          Wysycenie: Średnioniskie. [4.5]
          Opakowanie: Ładne, czytelne, komplet informacji. [4.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.225]

          Comment

          • KarlPopper
            Senior
            • 11-2013
            • 133

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czerń, pod światło baardzo ciemny brąz. [5]
            Piana: Ładna, dosyć drobno pęcherzykowa, kremowa, oblepia szkło, mogłaby otrzymywać się dłużej, ale jest bardzo dobra. [4.5]
            Zapach: Mocny kawowo-owsiany aromat. Po nalaniu wyczuwalny nawet ćwierć-metra od kufla, taka powinna być intensywność aromatu!! [5]
            Smak: Kawa połączona z goryczka, wytrawnością, kwaśnością owsianą i palnością. Piwo rzeczywiście jest kwaśne, ale wydaje mi się, że bez tej kwaśności nie byłoby kontry dla dosyć mocnej palności i mielibyśmy tylko popiół w ustach. No kurcze nie wiem czy nie jest smaczniejsze od Lublin to Dublin (nawet jeśli to trochę inne style ;p). Dla mnie trochę za dużo tego popiołu, ale ogólnie jest świetnie. [4.5]
            Wysycenie: Odpowiednie dla stylu. [5]
            Opakowanie: Świetna wypukła etykieta, jeden z najpiękniejszych (jeśli nie najładniejszy) kapsli w Polsce. Nawet morskie opowieści całkiem spoko. [5]
            Uwagi: Kupione w Świecie Piwa. Po raz kolejny Podróże Kormorana zachwycają. Oby tak dalej! To przydały by się teraz Imperial IPA i RIS z podróży ) (oby tylko nie szli w stronę APA... bo już mam trochę przesyt, zwłaszcza, że wiele spośród nowych było średniawych).

            Moja ocena: [4.75]
            Live Craft. Die Punk.

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              #21
              Ja poproszę teraz Podróżnika o już coś z grubej rury.
              RIS albo barley wine, ze wskazaniem na to drugie.
              Last edited by DariuszSawicki; 04-04-2014, 23:25.

              Comment

              • Vortex
                Senior
                • 12-2011
                • 153

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: zdecydowana, aksamitna czerń [4.5]
                Piana: umiarkowana obfitość, szybko się zredukowała, przy końcowych łykach zostało jej naprawdę niewiele. [3]
                Zapach: bardzo przyjemny i intensywny aromat dobrej kawy, wyczuwalna także paloność w tle. Intensywność zapachu wręcz zdumiewająca. [5]
                Smak: pytanie z etykiety: kawa czy piwo? - jak najbardziej zasadne. W tle wyczuwalne palone słody, może odrobinę wodniste, brak słodkiego posmaku - za co plus. A przy tym naprawdę pijalne. [4.5]
                Wysycenie: niskie [4]
                Opakowanie: estetyczna, wkomponowana w cykl "Podróży", do tego firmowy kapsel. [4.5]
                Uwagi: skoro butelka wypadła tak dobrze, trzeba będzie spróbować na kranie

                Moja ocena: [4.5]

                Comment

                • meszek0009
                  Senior
                  • 04-2014
                  • 247

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czarny jak takie przepalone expresso, o trochę za długim czasie ekstrakcji - w samej kawie niepożądana barw, w coffee stoucie - idealna. Nieprzejrzysta zupełnie. [5]
                  Piana: Idealna, wspaniale się wytworzyła, kolor jak dobra crema na expresso, drobnopęcherzykowa, delikatna, oblepia szkło i utrzymuje się do końca. [5]
                  Zapach: Generalnie dorabiam sobie w kawiarni, więc trochę tych aromatów kawy znam. Nie jest to raczej zapach świeżo palonych ziaren ani też świeżo mielonej kawy - są to aromaty bardziej delikatne i aksamitne niż w tym piwie. Jest to raczej aromat samego expresso - dobrze zaparzonego, takiego na 25 sekund (nie będę się rozpisywał co to znaczy, ale generalni, jak kiedyś dostaniecie expresso o czasie ekstrakcji 50 sekund, albo 15 to sami przekonacie się jakie znaczenie ma kilka sekund ). Czekoladowe aromaty jak dla mnie wyraźnie wyczuwalne, dochodzą po chwili ogrzania w dłoniach. [4.5]
                  Smak: Prawie dobre expresso - połączenie goryczki piwnej i czarnej kawy - wszystko dobrze ze sobą współgra. Jak dla mnie mogłoby być trochę bardziej wytrawnie, przynajmniej na finiszu - dobrze zaparzone expresso jest jednak dosyć kwaskowe, co dobrze byłoby przemycić chociaż po trochu do tego piwa, a tu mocno napracowali się, żeby tą kwaśność kawy i palonych słodów ukryć (4,8 % alkoholu z 14,5 % ekstraktu) i chyba trochę przesadzili . Aromaty palonych słodów nadają charakteru, szkoda, że czekolada już mniej wyczuwalna niż w zapachu, bardziej na domyślanie się. Jest trochę słodkawe, ale nie zalepiające - jak dla mnie ok, ja zawsze piję kawę z odrobiną cukru .Wybitnie pijalne. [4.5]
                  Wysycenie: Za wysokie, to piwo powinno być bardziej aksamitne według mnie. [4]
                  Opakowanie: Wszystkim znana seria. Mi bardzo odpowiada, godna podziwu przede wszystkim dbałość o szczegóły. [5]
                  Uwagi: Na pewno będę do niego wracał w jakieś bardziej leniwe wieczory, przy filmie z dziewczyną . Obawiałem się, że ta kawa będzie tak nachalna, że nie będzie można nic innego znaleźć w tym piwie, jednak na szczęście się myliłem.

                  Moja ocena: [4.575]

                  Comment

                  • Puszek_72
                    Senior
                    • 02-2012
                    • 269

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Czarny [4.5]
                    Piana: Ładna piana na starcie ale na końcu zupełnie znikła [4]
                    Zapach: Kawa, kawa zbożowa, trochę czekolada [4.5]
                    Smak: Przede wszystkim kawa taka fusiasta, wyraźnie kwaskowate na końcu cierpkawy, trochę wodnisty. Wytrawne. [4]
                    Wysycenie: OK [4.5]
                    Opakowanie: Profesjonalna, przemyślana, ładna spójna dla całej serii. Sporo informacji plus historyjka [4.5]
                    Uwagi: Dobre stout warty wypicia ale nie do do końca moja bajka. Nie zamienia faktu że na pewno powtórzę

                    Moja ocena: [4.25]

                    Comment

                    • malt_worm
                      Member
                      • 01-2013
                      • 73

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: czarny, nieprzejrzysty (przynajmniej w moim szkle) [5]
                      Piana: na początku piękna, gęsta ale szybko opadła do cienkiego wianka, zostawia ślady na szkle. [3.5]
                      Zapach: zapach espresso plus paloność, mogę wąchać i wąchać [4.5]
                      Smak: na początku zbożowa kawa z odrobiną mleka, potem stoutowa ale całkiem spora goryczka z lekkimi kwasowymi posmakami. Ciekawe czy ta kwasowość jest od kawy czy od słodów. Bardzo przyjemne piwo, już 3/4 zniknęło. Lekko klei się w ustach ale nie jest słodkie. Tak jak lubię. [4.5]
                      Wysycenie: wreszcie coffee stout z bąbelkami, chociaż mogłoby być odrobinę niższe. [4]
                      Opakowanie: kupuję całą serię, ładny kapsel, estetyczna etykieta z historyjką na kontrze. Przydałaby się informacja na temat użytego chmielu czy chmieli. [4.5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [4.4]

                      Comment

                      • Derbeth
                        Senior
                        • 04-2013
                        • 337

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: czarny [4.5]
                        Piana: jasnobrązowa, niezbyt trwała [3.5]
                        Zapach: intensywne uderzenie kawy ziarnistej, poza tym nie wyczuwam nic innego [3]
                        Smak: intensywna kawa, czekolady ani popiołu jakoś nie czuję; pełnia średnia, goryczka śladowa [2.5]
                        Wysycenie: średnie, ok [4.5]
                        Opakowanie: podany skład, specjalny kapsel [4.5]
                        Uwagi: Nie lubię kawy, więc zupełnie nie podchodzi mi to piwo. Z coffee stoutów pamiętam Kawkę jako piwo, które piłem nawet z przyjemnością. Tego na pewno nie powtórzę.

                        Moja ocena: [3.075]

                        Comment

                        • Derbeth
                          Senior
                          • 04-2013
                          • 337

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: czarny [4.5]
                          Piana: jasnobrązowa, niezbyt trwała [3.5]
                          Zapach: intensywne uderzenie kawy ziarnistej, poza tym nie wyczuwam nic innego [3]
                          Smak: intensywna kawa, czekolady ani popiołu jakoś nie czuję; pełnia średnia, goryczka śladowa [2.5]
                          Wysycenie: średnie, ok [4.5]
                          Opakowanie: podany skład, specjalny kapsel [4.5]
                          Uwagi: Nie lubię kawy, więc zupełnie nie podchodzi mi to piwo. Z coffee stoutów pamiętam Kawkę jako piwo, które piłem nawet z przyjemnością. Tego na pewno nie powtórzę.

                          Moja ocena: [3.075]

                          Comment

                          • apaczu
                            Senior
                            • 10-2013
                            • 168

                            #28
                            Kolor: nieprzejrzysta, gęsta, kawowa czerń.
                            Piana: drobne pęcherzyki mieszają się z większymi. U mnie opadła dość szybko do niewielkiej otoczki.
                            Zapach: Intensywny. Zmielone, mokre i zużyte ziarna kawy (arabica?) oraz popiół i paloność. Przy sporej wyobraźni, można pokusić się o nuty gorzkiej czekolady. Identyczny zapach mamy z długo nieopróżnianego pojemnika na zużytą kawę w ekspresie przelewowym (tam też można doszukać się nut gorzkiej czekolady;P).
                            Smak: Delikatnie cierpki, bardzo mocno kawowy (ale bardziej zimna lura niż ąę) i kawowo gorzki. Bardzo gładki i pomimo tych średnio optymistycznych skojarzeń, niezwykle przyjemny.
                            Wysycenie: średnie do niskiego. Dla mnie bardzo w porządku.
                            Opakowanie: Kapitalne! Podoba mi się butelka, podoba mi się etykieta (papier, grafika, jakość wykonania i naklejenia) i morska opowieść na kontrze. Skład podany i do tego genialny kapsel.
                            Podsumowanie: Skojarzenia smakowe oraz zapachowe są średnie, ale całość intryguje i idealnie pasuje do kawowego stoutu. Już podczas przelewania z butelki do szkła, słychać wspaniałe bulgotanie gęstej cieczy. To piwo jest mega wyraziste i uzależnia! Naprawdę chce się brać kolejne łyki, przez co zawartość znika w ekspresowym tempie. Jak na stout, wyjątkowo treściwe i oleiste. Bardzo mi też pasuje stosunkowo niska zawartość alkoholu. Jestem na tak!
                            Nie wypiłem jeszcze dostatecznie dużo stoutów w moim życiu, żeby pokusić się o ocenianie, ale jak na razie to dla mnie numer 1.
                            Last edited by apaczu; 10-04-2014, 13:11.

                            Comment

                            • Boniu
                              Junior
                              • 09-2013
                              • 18

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Czarny jak noc, absolutnie nieprzejrzysty, bardzo ładnie to wygląda. [5]
                              Piana: Drobna, w miarę gęsta, opada nie za szybko i ładnie zdobi szkło, gdyby była trochę większa byłby ideał. [4.5]
                              Zapach: Wyraźny, przyjemny zapach kawy z odrobiną mleka. Po zakręceniu dało się wyczuć nawet miłe ziołowe aromaty z chmielu. [4.5]
                              Smak: Bardzo wytrawne, w smaku już tej kawy nie ma tak dużo jak w zapachu przykrywa ją mocna kwaskowość. Do tego wyczuwalny chmiel ale goryczka dość słaba. [2.5]
                              Wysycenie: Jak dla mnie za wysokie, w połączeniu z kwaskowością niemal czułem jakbym pił kawowego wita-srita. [2.5]
                              Opakowanie: Siedzi mi styl podróży, ale minus za niepełne podanie składu. [4.5]
                              Uwagi: Nie wiem czy trafiłem na jakąś felerną i źle przechowywaną butelkę czy co, ale dla mnie piwo zdecydowanie zbyt kwaskowe i za mało kawowe w smaku. Gdyby smakowało tak jak pachnie to byłoby naprawdę pięknie.

                              Moja ocena: [3.625]
                              It's a god damn shame, when a grown ass mayne complains about the pain that he had to maintain,
                              when all he had to do is use his brain and make a change, thats a god damn shame.

                              Comment

                              • rgrzech
                                Senior
                                • 12-2013
                                • 230

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: czarny, piwo klarowne, nieprzejrzyste. [5]
                                Piana: beżowa, drobna, nietrwała, jednak ładnie oblepia szkło. [4]
                                Zapach: świeżo zmielonej kawy. [4.5]
                                Smak: mocnej, gorzkiej, lekko kwaśniej kawy. [4.5]
                                Wysycenie: odpowiednie [4.5]
                                Opakowanie: Opakowanie Wit'a z Podróży Kormorana nie do końca mi pasowało. Może dlatego, że tam kolory były słabe-mdłe. Opakowanie Coffee Stoutu to mistrzostwo świata. Grafika, dobór kolorów, czcionka, kapsel, butelka - wszystko dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Jest świetne. [5]
                                Uwagi: Piwo jest zbalansowane. Pachnie i smakuje tak jak się nazywa. Dodatkowo mistrzowskie opakowanie. Dla mnie najlepsze z serii Podróże Kormorana.

                                Moja ocena: [4.5]

                                Comment

                                Przetwarzanie...